Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dorato1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 586
Dołączył(a): 08.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) dorato1 » 04.08.2015 16:43

Nnoowwaa napisał(a):Dorato1 I z ręką na sercu - tym dopiero wyjeżdżającym możesz powiedzieć, że nie było problemu - wjechałaś do Primosten i naganiacze sami prosili, żeby to u nich wynająć apartman - jak długo szukałaś i jaka cena bo to dość istotne

Już pisałam w poprzednim poście o kwaterze.... Dla mniejszej ilości osób WTEDY jak przyjechaliśmy były kwatery .Ta sytuacja zmienia się w ciągu dnia . Z wyjazdem jest jedna zasadnicza reguła. Każdy ma swoje oczekiwania ,preferencje, z dobrym nastawieniem o tolerancyjnymi znajomymi można WSZYSTKO :D
boluś
Odkrywca
Posty: 80
Dołączył(a): 19.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) boluś » 04.08.2015 17:10

Fanka napisał(a):Moim zdaniem jeśli szukać czegoś w ciemno to na wyspach. Wyspy zawsze cieszą się nieco mniejszym wzięciem ze względu na opłaty promowe. Np Hvar


Od wczoraj jesteśmy na wyspie Ugljan dokładnie to płynęliśmy promem z Zadaru o 8:30 a apartament w Preko niedaleko portu z trudem znaleźliśmy po 15 i to tylko do niedzieli. Wszystko jest zarezerwowane. Masa Słoweńców i Niemców. Odnoszę wrażenie że Słoweńcy nie darzą nas sympatią : :( :( .
Nie polecam nikomu jazdy w ciemno :!: :!: :!: :!: A już na pewno rodziną z dziećmi (mamo a długo jeszcze , my już chcemy do wody, a dlaczego nie tu, a w zeszłym roku... itp, itd.) To był nasz pierwszy i ostatni raz :!: nigdy więcej :( :(
Być może inaczej jest poza sezonem
Dodam jeszcze że jest nas 5 osób
ukas85
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 04.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) ukas85 » 04.08.2015 17:44

Witam. Wybieram się do Vodic w dniach 29-08-06.09. Jest to mój trzeci wyjazd. Jak myślicie nie będzie problemu ze znalezieniem noclegu dla 3 osób dorosłych i rocznego dziecka?
Delikatesy
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 20.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Delikatesy » 04.08.2015 17:51

Za rok dwa Szwecja nam zostanie , nie za gorąco , nie ma korków i w ciemno można jechać :)
magda8867
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 11.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) magda8867 » 04.08.2015 18:21

W sobotę wybieramy się w ciemno do Orebica. Z tego co czytam ciekawie nie jest ze znalezieniem czegoś. Może lepiej szukać w innej miejscowości?
Janek82
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 12.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janek82 » 05.08.2015 08:52

Podsumowując !!

Odradzam w ciemno Omiś, wczoraj szukałem i nic, a w biurze pomocy turystycznej krzyknęli 5 km od Omisia 160 e za dobę.
Znalazłem z wielkim trudem w Podstranie - ładny apartament 60e.

W Omisiu kobieta spała z rodziną w samochodzie, poza tym jak ktoś jest mało sprytny to nie polecam w tym roku w ciemno.
kazow
Croentuzjasta
Posty: 173
Dołączył(a): 21.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kazow » 05.08.2015 09:05

szczerze powiem, ze wyciagnalbym tutaj kilka osob na srodek, ktore polecaly jazde w ciemno w sezonie, no ale "im" sie pewnie udalo znalezc bez problemu

a z drugiej strony, nie rozumiem ciagle pojawiajacych sie pytan czy jechac czy nie, jest kilka relacji na zywo ze jest ciezko, a ludzie nadal pytaja czy bedzie problem czy nie? Oczywiscie, ze bedzie przez najblizsze 2-3 tygodnie
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 05.08.2015 10:32

Wiecie co, każdy ma swój rozum i sam decyduje. Ja nigdy nie jechałam w ciemno do Cro, ale nie czepiałabym się tych, którzy zachwalają jazdę w ciemno. Nie obarczałabym ich odpowiedzialnością za decyzje innych. Widać oni sobie jakoś radzą. Jazda w ciemno nie jest dla każdego w szczycie sezonu, tylko dla obrotnych i doświadczonych, nie wspominając o dobrej kondycji. Np cisną całą noc, aby być raniutko i zgarnąć jedną z niewielu wolnych kwater. Ci co przyjadą później całują klamkę. Dla mnie jazda nocą to koszmar na który się nigdy sama nie zdecyduje, ale widać są tacy, którym to nie przeszkadza.

Dla mnie po wielu godzinach jazdy szukanie nawet przez godzinę kwatery jest nie do zaakceptowania, jednak są tacy których nawet 5 godzin łażenia nie przeraża 8O . Ich życie i odpowiedzialność i ich sprawa.

Tu na forum nie są małe dzieci tylko dorośli i odpowiedzialność za własne decyzje ponoszą sami.
kazow
Croentuzjasta
Posty: 173
Dołączył(a): 21.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kazow » 05.08.2015 11:06

@Fanka

oczywiscie sie zgadzam, ze kazdy ma rozum i decyduje sam ale irytujace jest to, ze jak ktos zapyta czy bedzie problem jak pojedzie w 8 osob w szczycie sezonu i dostaje odpowiedzi od wyjadaczy jazdy w ciemno typu "jedz, nie bedzie zadnego problemu bo ja jezdze tak 10 lat"

Proponuje po prostu troche obiektywnego podejscia i tyle, a zadajacym takie pytania przemyslenia sprawy i ze jak jest jeden komentarz na "jedz- nie ma problemu", a pod spodem 5 komentarzy "nie ma kwater" - to jednak zwrocic uwage na te 5 a nie ten jedyny ktory jest pomyslny
jarod
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 05.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarod » 05.08.2015 11:43

Najlepiej pisać fakty w stylu: "w miejscowości ... widzę (nie widzę) naganiaczy, kartki na budynkach" itp. Każdy sobie sam wyciągnie wnioski. Pisanie o własnych doświadczeniach w poszukiwaniu już jest bardziej subiektywne bo to że ktoś znalazł szczęśliwie w 5 minut wolny pokój o niczym nie świadczy - mógł to być ostatni wolny w promieniu 50 km. A już opinie w stylu " 10 lat jeżdżę w ciemno i nie bylo nigdy problemów" nie mają żadnej wartości, no ale jak ktoś musi się tym podzielić to trudno - internet jest pojemny. :)
zim
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 05.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) zim » 05.08.2015 14:08

witam,

specjalnie zarejestrowałem się czytając ten wątek i chciałem stanąć w obronie części osób, które jadą 'w ciemno'

niektórzy nie mogą wcześniej zaplanować urlopu, jak np. ja, decyzja o możliwym wolnym została podjęta niespodziewanie i pozostaje tylko taki wyjazd

stad będę szukał kwatery 2 dorosłych i 2 dzieci
welcomebeep
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 05.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) welcomebeep » 05.08.2015 14:14

Jade w CIEMNO z dziewczyna w czwartek 27 sierpnia z tym ze mysle jeszcze gdzie :)
piotrmks
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 352
Dołączył(a): 02.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrmks » 05.08.2015 14:28

Pierwszy raz kiedy pojechałem do Murteru jechałem w ciemno. Niestety znalazlem kwatere nad samym morzem. Niestety bo myslałem, że tak bedzie zawsze. W Loviste też było ciężko cokolwiek znaleźć.
Teraz nie widze sensu uprawiania takiej partyzantki w szczycie sezonu. O wiele przyjemniej wybiera sie w necie a nie o 14.00 po 15 godzinach jazdy w temperaturze 35 stopni z wrzeszczacymi dzieciakami na karku. No chyba, ze jest sie w czepku urodzonym.
Argument, ze urlop bierze sie z dnia na dzien tez jest dziwny. Starczą 2-3 godziny, zeby coś znaleźć i skontaktowac sie z włąscicielem czy agencja wynajmującą.
Na pewno w sezonie nie polecam Murteru w ciemno. Można liczyc co najwyżej na ciemna nore lub wyskoczyć ze sporej gotówki.
kazow
Croentuzjasta
Posty: 173
Dołączył(a): 21.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kazow » 05.08.2015 14:32

zim napisał(a):witam,

specjalnie zarejestrowałem się czytając ten wątek i chciałem stanąć w obronie części osób, które jadą 'w ciemno'

niektórzy nie mogą wcześniej zaplanować urlopu, jak np. ja, decyzja o możliwym wolnym została podjęta niespodziewanie i pozostaje tylko taki wyjazd

stad będę szukał kwatery 2 dorosłych i 2 dzieci


@zim, alez tutaj nie ma zadnego ataku na ludzi, ktorzy jada w ciemno. Sam w zeszlym roku bylem w ciemno. Oczywista oczywistosc, ze czaem inaczej sie nie da

Ja sobie tylko tak utyskuje na osoby, ktore naganiaja jadacych pierwszy raz, zeby jechal w ciemno w sezonie, a potem jest placz.

Udanego wyajzdu zycze i fajnej miejscowki!
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.08.2015 14:35

zim napisał(a):witam,

specjalnie zarejestrowałem się czytając ten wątek i chciałem stanąć w obronie części osób, które jadą 'w ciemno'

niektórzy nie mogą wcześniej zaplanować urlopu, jak np. ja, decyzja o możliwym wolnym została podjęta niespodziewanie i pozostaje tylko taki wyjazd

stad będę szukał kwatery 2 dorosłych i 2 dzieci


Nieprawda :!:

Mamy internet i można zarezerwować nocleg z dnia na dzień :!:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe? - strona 287
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone