Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 04.08.2015 08:17

Znajomi mieli spory problem ze znalezieniem lokum. W niedzielę znaleźli pokój w Tucepi, ale tylko na jedną noc. Wczoraj zamiast leżeć na plaży, cały dzień poszukiwali kwatery, od miejscowości do miejscowości. Dopiero przed godz. 20 znaleźli coś w Breli.
Tak więc ostrożnie z tym "w ciemno".
japer
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 19.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) japer » 04.08.2015 08:21

Witam.
Wczoraj przyjechałem do Rogoznicy, jest to mój pierwszy raz i pzy pomocy tego forum zarezerwowałem wcześniej apartament. Wczoraj rano zanim udalem sie do swojego zarazerwiawanego apartamentu pojechalem do dwóch agencji i miłe panie stwierdziły, że dla 8 osób nie ma szans na apartament ani dwóch osobnych apatramentow 2+2 też nie ma. Osób z katkami nie widziałem wcale. W kilku apartamentach byłem , pyatałem , nie ma nic wolnego. Po tym rekonesansiie pojechaliśmy do swojego apartamentu który przy nas opuszczał jakiś Słowak a właścicielka stwierdziła ,że ma wszystko zajęte do połowy września. Kilku rodaków którzy szukali apartamentów w ciemno przychodzili pytać naszej właścicielki o coś wolnego ale nic nie udało się jej znaleźć poprzez swoje kontakty z innymi właścicielami apartamentów.
Tak wygląda sytuacja w Rogoznicy.
Rafal G-ce
Croentuzjasta
Posty: 171
Dołączył(a): 08.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafal G-ce » 04.08.2015 09:49

Zaraz niektórzy fanatycy wyjazdów w ciemno napiszą ze się siejecie ferment i straszycie ludzi ;-)
Znajomi są w Podgorze, sytuacja podobna. Tłumy na plażach, w konobach i deptakach. Miejsc wolnych w apartamencie, w którym są i w okolicy brak. Sporo ludzi, również rodaków biega w upale szukając noclegu.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.08.2015 09:55

Ja bym tego nie nazwał fanatyzmem :roll:

Po prostu niektórzy ludzie kombinują, że jak w internecie kwatera kosztuje 100 euro, to na pewno w ciemno jest najwyżej za 50, jeśli nie za 40 :roll:
I liczą na to, że będą mieli wczasy za połowę ceny 8)
Nnoowwaa
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 12.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nnoowwaa » 04.08.2015 10:21

Ale jak ja kilka dni temu byłam w Brist i napisałam, że ciężko o kwatery to mi odpisano "nie strasz". Wyjeżdżając z Chorwacji w niedzielę 2.08. na autostradzie po drugiej stronie były DZIKIE Tłumy - TŁUMY na naszej stronie było ok - po 15 godz. byliśmy w domu.
Rafal G-ce
Croentuzjasta
Posty: 171
Dołączył(a): 08.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafal G-ce » 04.08.2015 10:24

Lednicę akurat chęć zaoszczędzenia kosztem wygody i czasu jestem jeszcze w stanie zrozumieć.
Ale jak ktoś na bazie swoich i nie tylko obserwacji ostrzega w dobrej wierze, a inni mimo to zachęcaja i posądzają Cie o czarnowidztwo, straszenie czy sianie fermentu to ręce opadają.
Pózniej inni czytając forum jadą w ciemno i po powrocie a zwłaszcza na miejscu jest płacz.
Ja kartki z wolnymi pokojami i naganiaczy widziałem we wrześniu, ewentualnie w ostatnim tygodniu sierpnia. W sezonie na południu nie. Ale byłem tylko 3 razy wiec mało jeszcze widziałem.

Nnoowwaa wiem, tez tak miałem. Ale trzeba być twardym ;-) Nie mam w tym żadnego interesu, czy ktoś spędzi 5 min czy cały dzień na bieganiu w upale od domu do domu. Jak pomogę dzięki temu choć jednej osobie/rodzinie to będzie i tak fajnie. Po to jest to forum.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.08.2015 12:07

Rozumiem, ze chce zaoszczedzic, ale w sezonie trudno o takie cuda jak okazje cenowe 8)
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 04.08.2015 12:19

W Komarnej zapchane po kokardkę, nie widziałam ani jednej kartki o wolnych pokojach. fakt,że całej nie obeszłam. W każdym razie zero naganiaczy.
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 04.08.2015 12:31

I gdzie teraz są ci co tak zachwalali wyjazd w ciemno?,pewnie sami biegają z językami do pasa szukając kwatery :D .
sławek78
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 18.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) sławek78 » 04.08.2015 12:35

Cześć
Co roku zawsze rezerwowałem apartamenty. W tym roku z racji tego że nie planowaliśmy wyjazdu a jednak się zdecydujemy i chcemy jechać w ciemno.
Termin 22-29 sierpień
Czy myślicie że w tym czasie będzie troszkę już więcej wolnych apartamentów ? Czy będzie to samo co teraz.
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 04.08.2015 12:59

Moim zdaniem jeśli szukać czegoś w ciemno to na wyspach. Wyspy zawsze cieszą się nieco mniejszym wzięciem ze względu na opłaty promowe. Np Hvar. Ewentualnie za Dubrovnikiem. Chociaż też nie ma gwarancji. Padły takie destynacje jak Egipt i Tunezja, do Grecji też mniej chętnych ze względu na niestabilną sytuacje. To wszystko powoduje większe obłożenie kwater w Chorwacji.
Crolove1
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 24.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crolove1 » 04.08.2015 14:16

Teraz w Chorwacji jest największy szczyt sezonu, czyli przełom lipca i sierpnia, w tym czasie zawsze trudno o noclegi. Jeszcze tydzień temu były wolne apartamenty na drugi tydzień sierpnia, odzew z wolnymi miejscami dostałam z Pakostane, Bibinje, Povljany, Vinisce, Grebasticy. Nie szukałam na riwierze Makarskiej i Omiskiej, bo plan był jechać bardziej na północ.
dorato1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 586
Dołączył(a): 08.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) dorato1 » 04.08.2015 15:57

Z napisał(a):I gdzie teraz są ci co tak zachwalali wyjazd w ciemno?,pewnie sami biegają z językami do pasa szukając kwatery :D .

Jak to gdzie są ? A na przykład w Promośten . Maja się wspaniale i nurzaja się we wspaniałym Adriatyku :D zajadając w międzyczasie lignje :papa:
Nnoowwaa
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 12.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nnoowwaa » 04.08.2015 16:09

Dorato1 I z ręką na sercu - tym dopiero wyjeżdżającym możesz powiedzieć, że nie było problemu - wjechałaś do Primosten i naganiacze sami prosili, żeby to u nich wynająć apartman - jak długo szukałaś i jaka cena bo to dość istotne
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 04.08.2015 16:19

Fanka napisał(a):Moim zdaniem jeśli szukać czegoś w ciemno to na wyspach. Wyspy zawsze cieszą się nieco mniejszym wzięciem ze względu na opłaty promowe. Np Hvar.

I tak i nie.
Jeżeli nie znajdziemy czegoś co nas usatysfakcjonuje, wyspa wygeneruje tylko dodatkowe koszty, jeżeli zdecydujemy się wracać na ląd.
Wg mnie nie ma jednak raczej opcji, żebyśmy czegoś nie znaleźli.*
Pytanie tylko co i za jaką cenę?

*nie dotyczy wyspy Krk. :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe? - strona 286
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone