Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 17.02.2015 17:09

VodiceHolidays napisał(a):Wyjazdy w ciemno... to błedne myślenie jesli chodzi o Chorwację latem. .....W szczycie sezonu z "partyzanta" znajdziemy głównie apartamenty w mało ciekawych miejscach , lub wyposażenie ich to wczesna komuna , lub przy głównych drogach przelotowych gdzie o wypoczynku możemy zapomnieć, lub zamiast plaży są wielkie kamienie porośnięte glonami, i o złamanie nogi nie trudno. :papa: :papa: :papa:


Teraz jeszcze opowiedz o "Smoku Wawelskim" - też ciekawa bajka. :D Pzdr
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 17.02.2015 17:21

VodiceHolidays napisał(a):Żadne dziwne kwestie nie wchodzą w rachubę w szczycie sezonu, przy wyjeździe "w ciemno" w dobrych miejscach, uwierz mi - hihiii :D wiekszość ma rezerwacje na 4 m-ce wcześniej lub gości stałych co roku . Może rozmawiamy o różnych miejscach :papa: :mrgreen: :papa:


Nie zgadzam się z Tobą. Byliśmy kilka razy w Cro i trzy razy w ciemno w różnym składzie (raz grupą 12os.). Za każdym razem udawało nam się znaleźć fajne kwaterki, w atrakcyjnych miejscach i akceptowalne cenowo. Dodam, że zawsze jeździliśmy w sierpniu :-) a kwatery były w Rogoźnicy, Igrane. :papa:
kazow
Croentuzjasta
Posty: 173
Dołączył(a): 21.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kazow » 17.02.2015 17:40

ja bym tutaj byl bardzo ostrozny w namawianiu na wyjazd w ciemno w sierpniu, wiadomo tutaj pelno mega zaradnych osob i zawsze znajduja w ciemno i zawsze najlepsze i zawsze najtansze kwatery

baa, nawet sam w zeszlym roku tak myslalem, ale po szukaniu kilka godzin miejsca dla dwoch osob, a potem kolejny dzien to samo bo wczesniej znalazlem tylko na jeden dzien..to ja juz ladnie dziekuje za takie przygody, nigdy wiecej w ciemno

dodatkowo, obecnie wiekszosc kwater jest w necie, mapy sa tak dokladne ze widac gdzie jaka kwatera, na miejscu duzo lepszej ceny tez sie nie znajdzie, wiec po co w ciemno? no chyba ze ktos lubi dreszczyk emocji

i zanim zaczniecie kogos namawiac - jedz i znajdziesz na 100% - radze sie zastanowic, w zeszlym roku widzialem wiele placzacych osob w samochodach, niektorzy po kilku godzinach psychicznie padaja i jada do domu ... wolalbym nie miec na sumieniu kogos (tak wiem wiem, kazdy decyduje sam)

Net: lepiej zarezerwowac i sie nie martwic, jak juz w najgorszym przypadku na miejscu sie nie podoba to mozna skrocic pobyt i przeniesc sie do innej kwatery znalezionej na spokojnie na miejscu
VodiceHolidays
zbanowany
Posty: 32
Dołączył(a): 12.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) VodiceHolidays » 17.02.2015 20:20

Kazow - zgadzam się z tobą w 1000% . Powiem tak w VODICACH w których żyje wiele lat, najlepsze miejsca już są zajęte do końca sierpnia ....w takich fajnych kurortach jak np.VODICE w Super Miejscach gdzie są piękne plaże i 10 metrów do wody, nikt nie nastawia się raczej na turystów z Polski a już na pewno nie na polskie "słoiki" które przywożą z Polski ziemniaki i bigos w słoikach , lub targują sie o 3 euro tłumacząc się że nie mają pieniędzy - "Mała Żenada" ale prawdziwa... kilku przyjaciół chorwatów mi to oznajmiło właśnie z VODIC :roll: :roll: :roll:
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 17.02.2015 20:42

Ciekaw jestem, którzy to są ci fajni, bezproblemowi i bogaci turyści?
Poniekąd rozumiem Twój punkt widzenia, jednak wydaje mi się, że ci których chciałbyś u siebie gościć wybierają raczej inne kierunki niż Vodice.
Życzę Ci abyś nigdy nie musiał u siebie przyjmować takich co Ci smrodzą bigosem i niech najlepiej zamawiają apartamenty na pięć lat wstecz, oczywiście płacąc z góry i w ciemno :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.02.2015 20:48

VodiceHolidays napisał(a):Kazow - zgadzam się z tobą w 1000% . Powiem tak w VODICACH w których żyje wiele lat, najlepsze miejsca już są zajęte do końca sierpnia ....w takich fajnych kurortach jak np.VODICE w Super Miejscach gdzie są piękne plaże i 10 metrów do wody, nikt nie nastawia się raczej na turystów z Polski a już na pewno nie na polskie "słoiki" które przywożą z Polski ziemniaki i bigos w słoikach , lub targują sie o 3 euro tłumacząc się że nie mają pieniędzy - "Mała Żenada" ale prawdziwa... kilku przyjaciół chorwatów mi to oznajmiło właśnie z VODIC :roll: :roll: :roll:



Zajmujesz się reklamowaniem firmy VodiceHolidays, czy też chcesz,
żeby straciła klientów i splajtowała :?: :roll:

Przedziwny marketing :wink:
lechocz
Cromaniak
Posty: 606
Dołączył(a): 17.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechocz » 17.02.2015 20:56

greenrs napisał(a):Ciekaw jestem, którzy to są ci fajni, bezproblemowi i bogaci turyści?
:papa:


Jak to skąd?

To zapewne, "chodzące bankomaty", jak niektórzy Chorwaci, pieszczotliwie określają naszych zachodnich sąsiadów.

Przynajmniej tak nam to kiedyś określił jeden z gospodarzy, który przestrzegał nas aby w miarę możliwości oczywiście, raczej unikać posługiwania się w Chorwacji, zwłaszcza podczas targowania się, przy okazji robienia, okazjonalnych zakupów, poza sklepami, językiem ojczystym Johanna Wolfganga von Goethego.

A to, jak nam wyjaśnił, z uwagi na fakt, iż współcześni nam potomkowie tegoż poety, przez dużą część Chorwatów postrzegani są jako "chodzące bankomaty", pełne gotówki.

Fakt ten, jak nam wtedy wyjaśniono, w wielu przypadkach, natychmiastowo skutkuje, niejako z automatu, większą ceną wyjściową oraz trudniejszymi negocjacjami przy ustalaniu ceny ostatecznej, interesującego nas towaru. :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.02.2015 21:12

Eee tam 8)

Stereotypy :roll:

Niemcy, Austriacy, Holendrzy, inni goście z Zachodu potrafią liczyć każde euro i potrafią się też targować.
I wcale nie dają się robić w wałka 8)

A do Chorwacji jeżdżą bardzo licznie od czasów, kiedy w Polsce rządził Gomułka.
Więc mają bardzo dobrą orientację co do wszystkiego :wink:

Oczywiście pieniędzy mają więcej niż przeciętny turysta z Polski czy z Czech,
ale to nie oznacza, że szastają forsą bez sensu :roll:

W ciemno nie jadą, rezerwują pobyt wcześniej, bo Ordnung musi być, muszą wszystko mieć zaplanowane.
Ale bardzo dużo z nich wybiera hotele, a chyba tyle samo co apartamenty odwiedza kempingi :!: 8)
Ostatnio edytowano 17.02.2015 21:14 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
VodiceHolidays
zbanowany
Posty: 32
Dołączył(a): 12.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) VodiceHolidays » 17.02.2015 21:12

Lednice - ja się nie reklamuje tu nie wolno :D ........napisałem tylko co słyszałem od znajomych chorwatów którzy mają apartamenty w super miejscach i 10 metrów od plaży .....proszę o wyrozumiałość :) Wielu polaków zostawia bardzo miłe wrażenie i to się ceni 8) - ale niestety są też przypadki że słoma z butów wychodzi, i chorwaci mają zabawę słowną :papa: :papa: :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.02.2015 21:17

VodiceHolidays napisał(a):Lednice - ja się nie reklamuje tu nie wolno :D ........napisałem tylko co słyszałem od znajomych chorwatów którzy mają apartamenty w super miejscach i 10 metrów od plaży .....proszę o wyrozumiałość :) Wielu polaków zostawia bardzo miłe wrażenie i to się ceni 8) - ale niestety są też przypadki że słoma z butów wychodzi, i chorwaci mają zabawę słowną :papa: :papa: :papa:



Słoma z butów :roll:

Jak już tak krytykujesz innych, to pamiętaj, że Polacy czy Chorwaci pisze się z dużej litery :!: :!: :!: :roll:
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 17.02.2015 21:22

Lednice napisał(a):Jak już tak krytykujesz innych, to pamiętaj, że Polacy czy Chorwaci pisze się z dużej litery :!: :!: :!: :roll:


:oczko_usmiech:
A poza tym słoma z butów może każdemu wyjść :hut: Nie raz widzieliśmy i Anglików i Niemców i....innych, którzy, delikatnie mówiąc nie zasługiwali na miano turystów. Nie kategoryzujmy, że my to takie zło konieczne :roll:
wtopek
zbanowany
Posty: 305
Dołączył(a): 08.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) wtopek » 17.02.2015 21:26

VodiceHolidays napisał(a):Lednice - ja się nie reklamuje tu nie wolno :D ........napisałem tylko co słyszałem od znajomych chorwatów którzy mają apartamenty w super miejscach i 10 metrów od plaży .....proszę o wyrozumiałość :) Wielu polaków zostawia bardzo miłe wrażenie i to się ceni 8) - ale niestety są też przypadki że słoma z butów wychodzi, i chorwaci mają zabawę słowną :papa: :papa: :papa:


Podejrzewam, że Polacy też mają ubaw z wielu chorwackich gospodarzy. Po obu stronach są ludzie, ludziska i kwakwarakwa ;)

A wracając do wątku. Szukałem ostatnio kwater i rzeczywiście te fajniejsze miejscówki, przy plaży, z ogrodem i wypasem, w dobrą logistyką, są w wielu wypadkach już pozajmowane, albo poprzez jeszcze ubiegłoroczne rezerwacja, bądź to przez stałych klientów lub "znajomych znajomych". Owszem, fajne wolne kwatery są wciąż dostępne, ale często w horrendalnych cenach. Parę dobrych lat mnie nie było w HR i ceny obecne mogą lekko zaszokować, przynajmniej w porównaniu z greckimi czy nawet hiszpańskimi na Kanarach, tym bardziej że standard wielu kwater jest delikatnie mówiąc taki sobie, ot taki wypasiony Gierek ;)

Mowa oczywiście o wysokim sezonie.

Zresztą zależy w jakie konfiguracji się jedzie. Mnie osobiście przy wyjeździe rodzinnym nie chce się szukać kwater w upale, po kilkunastu godzinach jazdy, z marudzącymi dzieciakami. Jakoś nie liczę na tkaiego farta, że zobaczę pierwszą ofertę i już tam zostanę.

No chyba, że się dobrze zna teren, wie co i gdzie szukać, a dodatkowo lubi się takie eskapady w ciemno.
VodiceHolidays
zbanowany
Posty: 32
Dołączył(a): 12.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) VodiceHolidays » 17.02.2015 21:33

A co powiecie na chlanie every day ,wzywanie policji 3 razy w ciągu 2 dni i rzucanie butelkami - tu też może słoma wyjśc z butów :D :D widocznie mamy różne pojęcie kultury w turystyce chyba - hihiiii :D
POZDROWIONKA Z VODIC :papa:
VodiceHolidays
zbanowany
Posty: 32
Dołączył(a): 12.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) VodiceHolidays » 17.02.2015 21:37

LEDENICE - chłopie obudź się z zimowego letargu misiaczku - nikogo nie krytykuje tylko przytoczyłem opinie Chorwatów o pewnych sytuacjach śpiący bobasie :D a to WIELKA RÓŻNICA :papa:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.02.2015 21:59

Użytkownik otrzymał nagrodę, jeśli ktoś uważa, że naruszył regulamin - jest odpowiedni wątek. :idea:
Proszę zakończyć komentowanie postów zbanowanego usera
:idea:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe? - strona 252
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone