Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
nike1972
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 19.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) nike1972 » 02.03.2008 13:11

:papa: Witam, wybieramy się pierwszy raz do Chorwacji wraz ze znajomymi, a z tego co widzę to jesteście w temacie, bardzo bym prosiła o namiary na jakieś fajne miejsca noclegowe - apartamenty, słyszałam że najlepiej jest jechać w okolice Splitu (Rogoznica, Orebic) proszę o napisanie ile kosztują lub ile można dać za apartament za jedną rodzinę - standart raczej średni, dzięki i pozdrawiam. :D
keruj7
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 430
Dołączył(a): 23.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) keruj7 » 02.03.2008 14:30

nike1972 napisał(a)::papa: Witam, wybieramy się pierwszy raz do Chorwacji wraz ze znajomymi, a z tego co widzę to jesteście w temacie, bardzo bym prosiła o namiary na jakieś fajne miejsca noclegowe - apartamenty, słyszałam że najlepiej jest jechać w okolice Splitu (Rogoznica, Orebic) proszę o napisanie ile kosztują lub ile można dać za apartament za jedną rodzinę - standart raczej średni, dzięki i pozdrawiam. :D


ZAŁAMKA :roll:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 02.03.2008 16:48

nike1972
:mrgreen: to sobie poogladaj forum. Coś znajdziesz....
RobZel
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 175
Dołączył(a): 03.09.2007
W ciemno czy "jasno"?

Nieprzeczytany postnapisał(a) RobZel » 03.03.2008 18:01

W tym roku jedziemy na "mieszany" sposób. Wyjeżdżamy 28.VI rano (z Warszawy) z dwójką dzieci (3,5 i 4,5) w ciemno, mając jednak rezerwację w Zuljanie od 5 do 12 lipca i z założeniem długiego zjazdu do domu, na 19.VII.
Jesteśmy pewni, że będzie ok.

PS. Zabieramy ze sobą namiot :) Trochę "zabezpieczenia":)
aggim
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 02.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) aggim » 23.05.2008 14:30

Na wakacje jezdzimy z dzieciakami i po pierwszych chorwackich wakacjach inaczej niż wyjazd w ciemno jakos tego nie widzę. Mielismy ciekawe doswiadczenia: podróż z powodu korków przedłużyła się nam znacznie, musielismy miec dodatkowy nocleg w drodze a potem wybór apartamentu... Dosc szybko znalezlismy to czego szukalismy, rozłożylismy się z rzeczami, a mąż poszedł po samochód. Ja sama z dziecmi przezyłam wstrząs -okazało się że ten dom to absolutnie nie jest miejsce dla dzieci, na pierwszy rzut oka nie było tego widać, ale jak dzieciaki się porozchodziły po kątach -to wpadłam w panikę. Nie zabezpieczone były zejscia ze schodów -brak po częsci balustrad, a za nimi przepasc 3 m w dół itp. Po 15 minutach gdy mąż już przyjechał stalismy na zewnątrz a ja z postanowieniem ze w życiu tam nie wrócimy. Następny apartement dokładnie już obejrzelismy pod kątem dzieciaków. I tak jak już ktos tu napisał przy rezerwowanych apartmentach przez internet to wg mnie jest w 100% wyjazd w ciemno. Zdjecia można zrobic z tak, żeby sie sprzedawały. Osobny tematem jest sasiedztwo -ogladalimy tez apartementy z wadami w postaci -hałasliwych lokali w poblizu. Mozna sie potem przez 2 tyg przekonywac ze to az tak bardzo nie przeszkadza, ale po co...
wiko
Croentuzjasta
Posty: 184
Dołączył(a): 07.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiko » 23.05.2008 16:25

Witam!

To będzie mój 4 wyjazd do chorwacji (2 x kamp raz hotel) i zdecydowałem się zarezerwować apartament przez internet.
Wiem, że jadąc w ciemno też by się coś znalazło ale wybrałem Baskę na KrK-u na przełomie lipaca i sierpnia więc (very high sezon), a na dodatek 2,5 roczny maluch na pokładzie. Pierwotnie planowałem namiot ale ze względu na bardzo żywotnego malucha padło na kwaterę.

Cena niestety nie za niska 65 euro za dobę (za studio 2+1, sypialnia, łazienka, aneks kuchenny, klima, TV, taras, parking i wszystkie opłaty) no i to co lubię najbardziej - 100 metrów do plaży i centrum.

Myślę że nie będzie źle!

Pozdrawiam
pride
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 33
Dołączył(a): 14.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pride » 14.06.2008 13:46

Witam
Nasza dziewicza podróz do Chorwacji wypada wlasnie w tym nieszczesliwym
terminie szczytowym przelom lipec/sierp tak wypodlo z urlopami
ale jedziemy w ciemno chociaz troszke sie obawiam
zwiedzimy troche Makarskiej moze cos znajdziemy jedziemy w czworke bez dzieciakow
wiec nie bedzie tak najgorzej
najchetniej byloby sie zatrzymac w Basce Vode

pozdrawiam
Miłosz_S
Cromaniak
Posty: 919
Dołączył(a): 01.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miłosz_S » 04.07.2008 23:07

Byłem w ciemno w Loparze na wyspie Rab w terminie 15-28 czerwca 2008. W tym czasie widziałem bardzo dużo wolnych apartamentów. Znalezienie fajnego noclegu z zacienionym podwórkiem, ławeczkami, huśtawką zajeło mi pół godziny. Ten termin uważam za "bezpieczny".
Tutaj opisałem swój pobyt:
forum/viewtopic.php?t=19894
Korneliusz78
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 28.02.2008
W ciemno

Nieprzeczytany postnapisał(a) Korneliusz78 » 14.07.2008 08:41

Witam. My jedziemy 1 sierpnia do Makarskiej, oczywiscie w ciemni 100% Raz juz tak jechałem w sierpniu i bez problemu znalazłem wolny apartament, moze nie był on blisko morza ale był:) Moja recepta jest taka.
Wysadzają nas ze Skarpy na stacji benzynowej przy zjezdzie. Bierzemy graty i idziemy do centrum na dworzec autobusowy, krzyczymy o pokoje, ostatnio podziałało. Pozdrawiam
iza05
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 22.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) iza05 » 22.07.2008 18:00

Witam! z gory przepraszam ze nie ma polskich znakow,ale mieszkam czasowo w Niemczech.Mam pytanie ,mam nie znalazlam na nie odpowiedzi na forum,a wydaje mi sie ze przesledzilam dokladnie.Jedziemy w tym roku pierwszy raz do Chorwacji.Dzieki waszym informacja na tym forum wybralam region wiem tez czego sie spodziewac no i zdecydowalismy sie jechac w ciemno mimo ze to polowa sierpnia Najwyzej znajdziemy cos w mniejszej miejscowosci.Chcielismy wyjechac w czwartek ,a poniewaz tutaj z Niemiec na Istrie mamy tylko okolo 600 km wypada ze bedziemy tam w piatek 15 sierpnia( tutaj to wolny dzien, oczywiscie wedlug waszych rad przed poludniem) czy to ma sens czy moze lepiej jednak poczekac i byc tam w niedziele czy w poniedzialek (ale wtedy skrocimy sobie urlop).Czy ktos z Was moze w sezonie jechal tak ze byl tam w czwartek czy piatek jak wtedy wyglada sprawa noclegow.Bede wdzieczna za podpowiedz :D
Betsy
Croentuzjasta
Posty: 151
Dołączył(a): 20.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Betsy » 29.07.2008 01:16

My jedziemy do Baśki w terminie 31.08. - 12.09
Przeglądnęłam MNÓSTWO ofert. Znalazłam kilka apartamentów, które by mnie satysfakcjonowały (wyjazd z prawie 2 letnim Synkiem :) )
Chciałam rezerwować, bo jest to nasz pierwszy wyjazd i trochę się cykam ;) ale czytając to wszystko co napisaliście chyba faktycznie dam sobie spokój....

Dzieki :):)

P.S. aaa jeszcze w kwestii - żona na plaży a mąż szuka to u nas nie przejdzie, bo ja muszę wszystko oblukac z mężem ;)
jolam15
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 125
Dołączył(a): 16.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolam15 » 29.07.2008 06:04

PONTO KRYSTYNA napisał(a):Jak w ciemno to w ciemno,wyjeżdzając planujemy tylko region a i to w trakcie jazdy nie jest pewne czy tam dotrzemy.Nie mieliśmy problemu z kwaterą,zaznaczam że staramy się szukać ich przed południem.



Tak trzymać.
W ub.roku wyjeżdżałam do Cro 29 lipca i bez problemu znaleźliśmy w trzech miejscowościach apartamenty (Nemira,Pisak i Brela),pierwsi napotkani w tych miejscowościach ludzie od razu skierowali nas do właściwego miejsca. pooglądaliśmy spokojnie apartament, potem plaże, w każdym w/w miejscu i wybraliśmy Pisak. Cena jak się okazało po powrocie,gdy sprawdziłam na necie,niższa o 15 euro. Czyli luzik. W tym roku robimy wyjątek(tylko ze względu na znajomych) zrobiliśmy rezerwację na tydzień,ale drugi spędzimy szukając na miejscu.
jolam15
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 125
Dołączył(a): 16.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolam15 » 29.07.2008 06:08

iza05 napisał(a):Witam! z gory przepraszam ze nie ma polskich znakow,ale mieszkam czasowo w Niemczech.Mam pytanie ,mam nie znalazlam na nie odpowiedzi na forum,a wydaje mi sie ze przesledzilam dokladnie.Jedziemy w tym roku pierwszy raz do Chorwacji.Dzieki waszym informacja na tym forum wybralam region wiem tez czego sie spodziewac no i zdecydowalismy sie jechac w ciemno mimo ze to polowa sierpnia Najwyzej znajdziemy cos w mniejszej miejscowosci.Chcielismy wyjechac w czwartek ,a poniewaz tutaj z Niemiec na Istrie mamy tylko okolo 600 km wypada ze bedziemy tam w piatek 15 sierpnia( tutaj to wolny dzien, oczywiscie wedlug waszych rad przed poludniem) czy to ma sens czy moze lepiej jednak poczekac i byc tam w niedziele czy w poniedzialek (ale wtedy skrocimy sobie urlop).Czy ktos z Was moze w sezonie jechal tak ze byl tam w czwartek czy piatek jak wtedy wyglada sprawa noclegow.Bede wdzieczna za podpowiedz :D


Muszę się przyznać,że na Istrii nie byłam,ale zawsze masz wyjście awaryjne czyli Agencję Turystyczną,która jest w każdej miejscowości,więc gdybyś już na prawdę pechowo nie mogła nic znaleźć to możesz skierować się tam i oni na 100 coś znajdą.
PS. Ale masz fajnie tylko 600 km ;)
jolam15
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 125
Dołączył(a): 16.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolam15 » 29.07.2008 06:15

niezawodny napisał(a):Wyjazd w ciemno do Chorwacji, czyli bez wcześniejszej rezerwacji pobytu w prywatnych kwaterach / hotelach to jest to co tygrysy lubią najbardziej :wink: Osobiście w t ten właśnie sposób spędzam wakacje w HR od początku czyli wielu-wielu lat, jak również zwiedzam ten kraj podczas niewakacyjnych wycieczek.
Główne zalety takiej formy wyjazdu to pełny luz:
1) nie trzeba się stresować że gdzieś trzeba o jakiejś porze zdążyć
2) można na miejscu wybrać miejsce i lokum które całkowicie nam odpowiada
3) można na miejscu zadecydować jak długo chcemy tam zostać
4) gdy nam się nie podoba to możemy po jednym dniu zwinąć manatki i pojechać w inne miejsce
5) można negocjować cenę pobytu i z reguły będzie taniej, niż jeśli zdecydujemy się na zakup "wczasów" w jakimś biurze podróży.
6) można uniknąć korków podczas piątkowo-sobotnich szczytów komunikacyjnych bo nie jesteśmy przywiązani do tzw. turnusów, trwających zawsze od soboty do soboty
Zalet wyjazdu w ciemno jest wiele a najważniejsza jest ta, że tylko w taki sposób można całkowicie być niezależnym i swobodnie kreować własne wakacje na bieżąco, wedle aktualnych kaprysów i zachcianek. Tym bardziej warto że Chorwacja jest wręcz stworzona do takiej własnie formy turystyki.

Większość osób wyjeżdżających do HR, zwłaszcza po raz pierwszy, decyduje się na zakupienie pobytu przez biuro turystyczne aby mieć wszystko "pewne i zorganizowane". Rzecz w tym, że właśnie wykupując pobyt w HR poprzez biuro turystyczne nic nie jest pewne – w szczególności nie jest pewne to czy miejsce, do którego się wybieramy będzie odpowiadać naszym gustom i potrzebom i w efekcie czy wakacje bedą udane.
Ja przykładowo, zawsze chcę mieć do dyspozycji jakiś taras lub duży balkon z widokiem na morze a optymalnie dodatkowo z widokiem na góry. Zaś nie życzę sobie mieszkać przy ruchliwej ulicy bo ruchliwej ulicy stanowczo mam dość na co dzień w odróżnieniu od błękitnego Jadranu.
Wykupując pobyt w biurze podróży nigdy nie wiemy w jakie warunki trafimy; jak będzie wyglądał nasz apartament/pokój, w jakim będzie stanie i otoczeniu itd.
Natomiast biuro podróży oferuje nam tzw. "święty spokój" bo o nic nie trzeba się martwić, wystarczy dojechać do celu i zaakceptować to co zastaniemy. Więc oczywiście wyjazd w ciemno ma tą pewną wadę, że trzeba go sobie samemu zorganizować na miejscu - tak więc tej formy turystyki nie polecam nikomu, kto tego nie lubi.

Większość osób biorąca pod uwagę wyjazd w ciemno ale nie mających w tym praktyki w HR, obawia się czy znajdzie samemu wolną kwaterę. Zupełnie niepotrzebnie bo Chorwacja na takich właśnie turystów w ciemno jest nastawiona. Większość domów nad Adriatykiem to kwatery na cele turystyczne oznaczone wielkimi szyldami informacyjnymi: "apartmani" (=apartamenty) lub "sobe" (=pokoje) i oczywiście są one do wynajęcia. Wystarczy zapukać do drzwi i zapytać właściciela a ten już zwykle stanie na głowie żeby nas zatrzymać. "Apartman" oznacza kompletne mieszkanie z kuchnią i łazienką zaś "sobe" to pokój z łazienką lub bez.
Standardem jest dokładne pokazanie przez właściciela co konkretnie oferuje; zwykle właściciel pokaże wszystko co aktualnie ma wolne do wyboru. Jeśli się nam nie podoba należy grzecznie mu podziękować i nikt się na nas nie obrazi bo tak to wszystko (normalnie) tam funkcjonuje i oczywiście wtedy manewr należy powtórzyć w innym miejscu aż do skutku czyli gdy to NAM będzie odpowiadało = gdy znajdziemy to czego szukamy.
Nie warto się zrażać nawet kilkoma niepowodzeniami; czasem trafi się w idealne miejsce za pierwszym podejściem a czasem za piątym; kwestia szczęścia. Dodam jeszcze, że jeśli jest to piątek lub sobota to zwykle nawet nie trzeba szukać właściciela bo to gospodarz szuka nas; na rogatkach każdej miejscowości czekają na nas różni "wysłannicy" tychże gospodarzy bądź oni sami (podobnie jak polskich miejscowościach turystycznych) i warto skorzystać z ich usług, zwłaszcza w sezonie, gdy już nie wszystko jest wolne.
Częstą obawą przy wyjeździe w ciemno jest kwestia czy będą wolne miejsca?, czy nie zostanę wraz z rodziną "na lodzie" czyli bez dachu nad głową? Odpowiedź jest zawarta w prostej regule, rządzącej wakacyjnym ruchem turystycznym w Chorwacji; poza szczytem sezonu, przypadającym na okres 20.07 - 20.08 w Chorwacji nie ma najmniejszych problemów ze znalezieniem wolnych miejsc.
Idealna sytuacja jest przed sezonem (od maja do połowy czerwca) i po sezonie (od połowy września) gdy 90% miejsc jest wolnych a im bliżej początku/końca sezonu turystycznego tym ten % zbliża się do 100.
Poza sezonem można przebierać w ofertach a sameceny kwater są dużo niższe. Gdy jedzie się na wycieczkę do HR np. z początkiem maja, wówczas rezerwacja czegokolwiek zupełnie mija się z celem.
Odwrotna sytuacja jest w szczycie sezonu.
Okres pomiędzy 20.07 a 20.08 z uwagi na masy Niemców i Włochów nie jest najszczęśliwszy do wyjazdu w ciemno. Zwłaszcza w regionach najbardziej popularnych wśród Włochów jak np. Istria ale też w innych popularnych wśród wszystkich turystów rejonach jak np w Dubrovniku, na Riwierze Makarskiej i na ulubionych wyspach (Krk, Rab, Pag, Hvar, Korczula) mogą być problemy ze znalezieniem wolnych miejsc a na pewno nie będzie już komfortowego wyboru bo co lepsze miejsca będą "przebrane". Więc takiej sytuacji należy się wystrzegać a jeśli koniecznie jedziemy w ciemno szczycie sezonu to należy kierować się do równie sympatycznych a mniej popularnych miejscowości turystycznych, co często owocuje odkryciem jakiegoś urokliwego miejsca, do którego później chętnie się wraca... 8)

Optymalnym dniem tygodnia na dojazd na miejsce w którym chcemy się zatrzymać na wakacje jest poniedziałek, względnie niedziela i wtorek bo wtedy gdy dane lokum jest wolne to niemal na pewno będzie wolne aż do soboty. I oczywiście unika się wtedy korków dojazdowych wypadających w piątki i soboty. Gdy jedzie się z całą rodziną, w zależności od pory dojazdu do miejsca docelowego, należy po przyjeździe albo wysłać rodziną na plażę (przed wieczorem) albo do knajpy (gdy jest już wieczór) żeby mieć trochę czasu na znalezienie odpowiedniej kwatery. 2 godziny na poszukiwania powinny w zupełności wystarczyć i to przy założeniu że będziemy bardzo wybredni do czego mamy pełne prawo. Przy odrobinie szczęścia to czego szukamy znajdziemy w ciągu kwadransa.
Z powyższych względów odradzam przyjazd na miejsce w godznach późno-wieczornych bo wtedy nie tylko nie widzi sie dokładnie co sie bierze ale też człowiek bywa zmęczony a rodzina (zwłaszcza żona) zestresowana brakiem lokum. Dlatego im wczesniej przyjedziemy, np. przed południem tym lepiej.



Brawo :D Jestem pod wrażeniem. pozdro
roszel
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 30.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) roszel » 30.07.2008 20:36

ja polecam wyjazd w ciemno taj jest najlepiej wiesz za co płacisz a nie rezerwujesz w ciemno a pozniej jakies karaluch są... albo inne wynalazki.
my w zeszłym roku objechalismy połowe Istrii i zdecydowalismy sie na Rabać było super nieduże miasteczko ale milusie.. przyjechalismy i chodziliśmy w piatke bylismy w domach bo tam domki sa przewaznie 2- pietrowe 2 sa do wynajmu a 1 zamieszkuja własciciele. i trafiliśmy na taki apartament 2 pokoje sypialnie z syp[ialni wzieliśmy łózko wstawilismy dla 5 osoby do kuchni. 2 lazienki były jedna z kabina i wc druga z wc wanna i bidetem. super. no i 2 tarasy jeden zarosniety kiwi do robienia grilków a drugi z cudnym widokiem na zatoke i to tylko za 38 zł za osobe pelen wypas wlasciciele super a na odchodna jeszcze rakije dostalismy my nosilismy jej na sprobunek miesko z grila a ona nam ciasto ! polecam Rabać ulica Jadranska!!!!!!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe? - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone