Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 25.01.2008 20:34

niezawodny napisał(a):
przem1978 napisał(a):chciałem rezerwować podwójny apartament, ale poczytałem powyższe posty i też stwierdzam, ze jadę w ciemno...

rozumiem, ze gdy dojadę do okolic Zadaru przed południem w sobotę 16 sierpnia 2008 to miejsce znajdę dla 2 rodzin po 2+1 osób ???


Przeczytaj dokładnie mój pierwszy post a konkretnie info odnośnie szczytu sezonu...
Wybrałeś akurat termin gdy do Chorwacji jedzie cała zachodnia Europa więc musisz się z tym liczyć że wybór wolnych miejsc będzie bardzo ograniczony a ceny oczywiscie najwyższe. I zależy jeszcze co rozumiesz pod pojęciem "okolic Zadaru".
Ale jeśli przyjedziesz przed południem to na pewno coś znajdziesz.


No właśnie , znajdziesz tylko to - COŚ :wink:
szantymen
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 29.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) szantymen » 31.01.2008 01:16

Witam
Spędziłem właśnie tydzień po 4 godziny wyszukując oferty w necie i jakoś zachwycony nie jestem. Staram się pisać bezpośrednio do właścicieli. Kilka ofert było zajętych, kilka nie takich, ceny około 50EUR za 4 osoby. Okolica Zadar Split

Przeczytałem właśnie opisy wyjazdu w ciemno i zaczynam się nad tym zastanawiać.

Jest to mój pierwszy wyjazd na Chr. plany są na 13.07.08 na dwa tygodnie do 26.07 więc blisko szczytu sezonu, dwie rodziny po dwoje dzieci każda. Zgodnie z sugestiami mogę przesunąć dotarcie na miejsce, na poniedziałek.
Zastanawiam się jak wygląda kwestia dogadania, czy słaba znajomość angielskiego wystarczy? Czy jest szansa zmieścić się cenowo w 50EUR Ryzykować czy lepiej nie.?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.01.2008 08:19

szantymen napisał(a):...Zastanawiam się jak wygląda kwestia dogadania, czy słaba znajomość angielskiego wystarczy?....

Nie ma z tym żadnych problemów.
Najlepszy język do dogadania się to polsko-chorwacki plus ręce :lol:
A tak serio to Ci ludzie z tego żyją i jak nawet mówią w jezyku w którym np. Ty nie mówisz to wiedzą po co tam przyjechałeś więc wystarczy kartka papieru :wink:
Jak z Węgrem nie mówiącym w żadnym innym języku niż swój dogadasz sie w kwestrii wynajęcia pokoju to z Chorwatem tym bardziej :wink:
szantymen
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 29.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) szantymen » 31.01.2008 10:32

Dzięki za informację tak mi się wydawało ale wolałem się upewnić. :)
A jakie opinie co do terminu i ilości osób ryzykować w ciemno, czy nie?
Lider16
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 609
Dołączył(a): 29.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lider16 » 31.01.2008 10:33

Ty Piotrek nie wspominaj o Węgrach, długo będę pamiętał wizytę w Tescowej knajpie w Szombathely ;-)
A tak btw - Ty jesteś fachowiec od KRKu wiec pytam:
KRK - 2+2 dzieci (6 + 15 mies) czerwiec. W ciemno. Kiedy lepiej ? Początek czerwca czy czerwiec/lipiec? I gdzie? Czytałem oczywiście opinie (m.in. chyba Zmrol) która polecała Malinską a ze zdjęć wszędzie jest fajnie :) Twój opis KRKu też mam w małym palcu :) Interesują mnie plaże zacienione, przynajmniej częściowo.
Dzięki i pozdrawiam
rodaivuk

Nieprzeczytany postnapisał(a) rodaivuk » 31.01.2008 11:08

szantymen napisał(a):Witam
Spędziłem właśnie tydzień po 4 godziny wyszukując oferty w necie i jakoś zachwycony nie jestem. Staram się pisać bezpośrednio do właścicieli. Kilka ofert było zajętych, kilka nie takich, ceny około 50EUR za 4 osoby. Okolica Zadar Split

Przeczytałem właśnie opisy wyjazdu w ciemno i zaczynam się nad tym zastanawiać.

Jest to mój pierwszy wyjazd na Chr. plany są na 13.07.08 na dwa tygodnie do 26.07 więc blisko szczytu sezonu, dwie rodziny po dwoje dzieci każda. Zgodnie z sugestiami mogę przesunąć dotarcie na miejsce, na poniedziałek.
Zastanawiam się jak wygląda kwestia dogadania, czy słaba znajomość angielskiego wystarczy? Czy jest szansa zmieścić się cenowo w 50EUR Ryzykować czy lepiej nie.?

Pamiętaj , że to jednak dwie rodziny i , że będzie trudniej znaleźć coś w jednym domu, chyba , że Wam na tym nie zależy. Wasz termin to sezon, ale wszystko zależy na co sie zgodzicie i gdzie zdecydujecie sie mieszkać. 50 ojro za apartman dla max czterech osób to cena do przyjęcia, wg mnie. Wiadomo, ktoś napisze , że on za taką kasę to ma Bóg wie co! Ale raczej nie w ciemno. Co do przyjazdu w poniedziałek to , wg mnie , dobry pomysł , choćby ze względu na sama podróż.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.01.2008 16:09

Lider16 napisał(a):Ty Piotrek nie wspominaj o Węgrach, długo będę pamiętał wizytę w Tescowej knajpie w Szombathely ;-)....

No co Ty pięęęęęęęęęęękny i ludzki język :lol:
Lider16 napisał(a):....Ty jesteś fachowiec od KRKu wiec pytam:
KRK - 2+2 dzieci (6 + 15 mies) czerwiec. W ciemno. Kiedy lepiej ? Początek czerwca czy czerwiec/lipiec?....

Jaki tam ze mnie fachowiec :lol: ale chyba lepiej w tym terminie czerwcowym. Ceny jeszcze w miarę, Niemców i Włochów jeszcze nie ma aż tak dużo na metr kwadratowy a od lipca ludzi przybywa i ceny już zaczną powoli iść w górę
Lider16 napisał(a):... I gdzie? .....Twój opis KRKu też mam w małym palcu :)

Bedę się trzymał tego opisu, który masz w małym palcu :lol: Ale ogólnie radziłbym południowy KRK a dokładnie od Malinskiej w dół - reszta w tym moim opisie
Lider16 napisał(a):... Interesują mnie plaże zacienione, przynajmniej częściowo....

Z tym to będzie trochę problem bo nie wiem czy mówiąc o "zacienionych" masz na myśli cień bezpośrednio na plazy czy np. w okolicznych krzakach.
Bo tak.......osobiście nie spotykałem się z tym, żeby np. na plaży rosły jakieś drzewa czy cuś co by dawało naturalny parasol ochronny od słońca natomiast w poszukiwaniu cienia to raczej wybierało się okoliczne krzaki (coś takiego jak nad Bałtykiem tylko u nas są to wydmy a u nich jakiś tam zakrzewiony pas zieleni) Ja cień nosiłem zawsze ze soba w postaci zwykłego parasaola plażowego za 2 dychy z hipermarketu :lol:
Pozdrav :papa:
rodaivuk

Nieprzeczytany postnapisał(a) rodaivuk » 31.01.2008 16:18

Taaaa... co do cienia to czasem ciężko, chyba , że obala jest po prostu w lesie. Pamiętam w Zadarze, żeby sie załapać na cień z jakichś rachitycznych drzewek trzeba było z rańca lecieć i zajmować. Tak jak Piotrek pisze-parasol! No chyba , że wieje... :) To wtedy non stop w wodzie. :) Bywa też tak, np. w Rogoznicy że drzewka są wzdłuż chodnika i jak leżysz pod drzewkiem to ludziska Ci po głowie prawie chodzą, albo jeżdżą autami :) jak w Trstenicu.
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 31.01.2008 18:01

szantymen napisał(a):Jest to mój pierwszy wyjazd na Chr. plany są na 13.07.08 na dwa tygodnie do 26.07 więc blisko szczytu sezonu, dwie rodziny po dwoje dzieci każda. Zgodnie z sugestiami mogę przesunąć dotarcie na miejsce, na poniedziałek.

13-go lipca jeszcze będzie luźno, więc jechać w ciemno jak najbardziej. 26-go będzie już znacznie gorzej. I zdecydowanie poniedziałek na dojazd.

szantymen napisał(a):Zastanawiam się jak wygląda kwestia dogadania, czy słaba znajomość angielskiego wystarczy? Czy jest szansa zmieścić się cenowo w 50EUR Ryzykować czy lepiej nie.?

Słaby angielski jest nieprzydatny w odróżnieniu od dobrego polskiego :wink: Każdy Chorwat parający się wynajmem kwater doskonale rozumie nasz język. Angielski to znają raczej młodzi Chorwaci ale oni siedzą zwykle w knajpie a na "czatach" zostawiają zwykle dziadka lub babcię, dla których angielski jest raczej nieznany.
rodaivuk

Nieprzeczytany postnapisał(a) rodaivuk » 31.01.2008 19:04

Chorwaci ale oni siedzą zwykle w knajpie a na "czatach" zostawiają zwykle dziadka lub babcię, dla których angielski jest raczej nieznany.

Dla tych to raczej niemiecki... :):)
bonar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 18.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonar » 31.01.2008 19:21

A na Istrii włoski.
A jak pisze - niezawodny - podstawa to j.polski i da się radę
rodaivuk

Nieprzeczytany postnapisał(a) rodaivuk » 31.01.2008 19:31

Na pewno da się radę. A to dlatego ,że Chorwaci zrozumieli i to bardzo dobrze, że żyją z nas turystów!!! I po prostu im zależy. Choć zapewne znajomość chorwackiego lub chociaż próba dogadania sie w ich języku powoduje inne spojrzenie na nas. Przychylniejsze!!
stypkaa
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 18.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) stypkaa » 01.02.2008 16:35

Piotrek_B napisał(a):
szantymen napisał(a):...Zastanawiam się jak wygląda kwestia dogadania, czy słaba znajomość angielskiego wystarczy?....

Nie ma z tym żadnych problemów.
Najlepszy język do dogadania się to polsko-chorwacki plus ręce :lol:
A tak serio to Ci ludzie z tego żyją i jak nawet mówią w jezyku w którym np. Ty nie mówisz to wiedzą po co tam przyjechałeś więc wystarczy kartka papieru :wink:
Jak z Węgrem nie mówiącym w żadnym innym języku niż swój dogadasz sie w kwestrii wynajęcia pokoju to z Chorwatem tym bardziej :wink:


Nie wiem jak inni ale ja się nigdy z Węgrem nie dogadywałam ;) I też miałam/mam obawy co do porozumienia się. Ale wychodzę z założenia, że skoro inni się jakoś dogadują to ja też się dogadam :) Taką mam nadzieję ;)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.02.2008 18:25

stypkaa napisał(a):....Nie wiem jak inni ale ja się nigdy z Węgrem nie dogadywałam ;) I też miałam/mam obawy co do porozumienia się....

W sklepie to się zgodzę - mnie też ręce opadają na Wegrzech :lol:
Ale jak przyjeżdzasz do jakiegos miejsca gdzie wynajmują pokoje etc. to oni doskonale wiedzą o co Ci chodzi więc nawet jak "nem tudu" w innym języku to ręce i kalkurator wystarczą i to bez obaw.
Pozdrav :papa:
szantymen
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 29.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) szantymen » 24.02.2008 21:21

Ws\ystko jasne pakować się i wyjazd :P
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone