Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wschodnie Niemcy

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Borovy
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 14.02.2005
Wschodnie Niemcy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Borovy » 17.03.2005 02:28

Czy jechal ktos przez wschodnie niemcy ?? jesli tak to prosze o pomoc jak jechac :)
Janqes
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 361
Dołączył(a): 11.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janqes » 17.03.2005 07:06

Gorzów - Kostrzyń - Drezno - Chemnitz - Hof - Regensburg - Salzburg - Villach - Ljubljana - miejsce docelowe

Od Kostrzynia do Ljubljany koło 900 km autostrady. Nic tylko noga na gaz i heja do przodu. Zalecana prędkość - 140km/h. Więcej - zbyt męcząca, mniej - zbyt senna. No... to znaczy jakim autem sie jedzie 8)

W nocy autostrady pustawe. Gęsciej pod Dreznem i Monachium.

Trasę jak najbardziej polecam. Żadne Czechy :D
saturn3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 636
Dołączył(a): 02.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) saturn3 » 17.03.2005 08:09

przejechać granicę i stale w dół :twisted: omijając absolutnie królestwo czeskie ! ( zaginiesz)
s3
IgnisDriver
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 287
Dołączył(a): 07.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) IgnisDriver » 17.03.2005 08:30

zaczynam Wam zazdrościć tylu kilometrów równej autostrady...
Janqes
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 361
Dołączył(a): 11.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janqes » 17.03.2005 14:50

IgnisDriver napisał(a):zaczynam Wam zazdrościć tylu kilometrów równej autostrady...


Jest to bardzo fajna alternatywa dla osób mieszkających bliżej niemieckiej granicy. Począwszy od Szczecina, Gorzowa, Zielonej Góry aż naciągając troszkę pod Wrocław. Również Poznań.

Wystarczy doczołgać się do Kołbaskowa, Kostrzynia, Świecka czy Zgorzelca i zapomnieć można o ponad połowie drogi, a jadąc na Istrię czy Kvarner nawet o 2/3 trasy.

Fakt, że nadrabia się koło 200, niekiedy 300 km, jednak jesli chce się szybko i wygodnie zajechać jest to godny polecania fragment mapy. Wielu ludzi w ogóle nie bierze tej tras pod uwagę, a szkoda.

Wady:
- trasa dłuższa conajmniej 200 km
- większe zużycie paliwa ze względu na prędkość, która nie schodzi poniżej 140km/h (jesli chce się wolniej podróżować, w takim razie po co pchać się na autostradę?)
- droga dość jednostajna

Zalety:
- bezpieczna i wygodna trasa
- droga dość jednostajna
- mniej zmartwień
- możliwość przekąszenia bawarskiej paróweczki gdzieś w przydrożnej restauracji w sercu Bawarii + podziwianie prawdziwych o okrągłych kształtach Bawarek :D :oops:


Zarówno jadąc przez Czechy-Austria, jak i Niemcy Austria przjezezdzamy przez Alpy :P W tym drugim przypadku Tyrol, gdzie można zatrzymać sie w Bisofschofen i przy sprzyjających wiatrach spotkać Adama Małysza i Martina Schmita :lol:
monia25
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 31.01.2005
gdzie zatankować gaz na trasie przez Niemcy na Krk?

Nieprzeczytany postnapisał(a) monia25 » 21.03.2005 09:49

Witam Janqes! My cały czas rozważamy taką trasę na Krk przez Niemcy i Austrię a jedziemy w drugiej połowie czerwca, więc jeszcze mamy czas :?
Jeżeli możesz udzielić info czy dużo jest na trasie od Drezna do Chorwacji stacji LPG? Na jakich stacjach najzcęściej jest gaz (Shell, BP czy jakieś inne)?
No i inne ważne wskazówki, jakie możesz dać nam na taką trasę. Jedziemy z dwu letnią córcią więc pewnie konieczne będę częste przystanki w ciągu dnia- no chyba, że zdecydujemy się wyjechać na noc?
Ile dokładnie kilometrów wyszło Ci na trasie od Drezna do Ljubljany?
Z góry dziękuję za info!
Monika
wlodek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 298
Dołączył(a): 03.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wlodek » 08.04.2005 23:03

a czy nie lepiej Drezno -Praga i Czeskie Budziejowice
Wybieram w tym roku do Crikvenica i własnie zastanawiam sie nad trasą
A jeżeli z południa bo może tam będę przed wyjazdem, to od Zwardonia jka trasę proponujecie
Janqes
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 361
Dołączył(a): 11.07.2004
Re: gdzie zatankować gaz na trasie przez Niemcy na Krk?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janqes » 09.04.2005 11:29

Monia.


W kwestii LPG nie jestem w stanie udzielić informacji, ponieważ my laliśmy tylko PB. Ostatni raz w Polsce tankowaliśmy w Zgorzelcu przed przejściem. Jestem przekonany ze tam jest tez LPG. Wjezdzając na autostradę trzeba zapomnieć jak to jest w Polsce o przydrożnych stacjach rozsianych co kilkanaście kilometrów. Tam tego nie znajdziesz, od razu mówię.
Stacje rozmieszczone sa rzadko, jednak w takich odległościach, żeby zdązyć zatankwać przed zapaleniem sie rezerwy. Stacje sa umieszczone na mapie i trzeba ich pilnowac. Ja wracając do domu niestety na jednej sie nie zatrzymałem, drugiej nie zauważyłem i pozniej miałem duzy problem ponieważ ze 100 km jechałem na rezerwie. Lecz w koncu dojechałem do kolejnej.
Jak z LPG nie wiem. Nie wiem na ile wam starcza zatankowanie butli do pełna, ale myslę, że tankując w Zgorzelcu powinniście zajechać pod Austrię. W Ljubljanie są stacje LPG (przegladałem kiedys wykaz), jednak zeby dojechac do stolicy Słowenii to bedziesz musiała gdzies natankować gaz po drodze. Chyba ze sie myle i macie jakąś dużą butlę. Jednak nie wierze, że w Niemczech i Austrii nie będzie LPG. To jest wykluczone.

Co do córci to myślę, że postoje co 200-300 km będą odpowiednie. Rzadziej nie ma co, zwłaszcza ze na autostradzie kilometry ubywają bardzo szybko. A jak mówię nie ma zjazdów co 30 km tak jak przy polskich drogach. Bo to nie jest konieczne.

Dokladnie ile km jest do Ljubljany tą trasą nie okrślę (ale na bank 700, nawet więcej). Wiem natomiast że z Lubina do wyspy Krk wyszło koło 1100-1150 km.

Moim miejscem docelowym była Cirkvenica-Selce, a ta mieści się koło 20 km od mostu Krk w Krajlevicy.

Paszporty sprawdzali tylko w Polsce i Chorwacji. Jednak polegało to tylko na tym, ze celnik patrzył ile jest osób w aucie, ile ma paszportów w ręce i to wszystko. Kilkuminutowe postoje zdarzały się tylko w przypadku wjazdów do płatnych tuneli (a tych było 2-3), przy bramkach na autostradzie w Austrii i Słowenii. Poza tym zadnych utrudnień.

Autostrady w Austrii nieco gorsze od niemieckich z uwagi na Alpy. Ciasniejsze zakręty, lecz w porównaniu z Polską to :lol: i fajne widoczki.

Z Lubina wyjechalismy o 18 wieczorem. Granice w Zgorzelcu przekraczalismy o 20 po zatankowaniu auta zrobieniu siku. Drezno mijaliśmy jeszcze przed zmrokiem. Niemcy przejechaliśmy w nocy - puste drogi, ciut większy ruch pod Monachium. Kiedy wjechaliśmy w góry nie zauważyliśmy. Poznać jedynie mozna było po większych wzniesieniach i kiedy czasami trzeba była wrzucać 4 bieg :D. Świt i słoneczko przywitało nas w połowie Austrii, piekne widoki, rosa, chmury nad szczytami. Koło 8 rano bylismy w Słowenii, a chwile pozniej w Ljubljanie. O 10 w Chorwcaji a o 12 już na plaży w Crkvenicy. O 13 lapałem opalenizne :lol: Ach....

Juz kiedys pisałem o temperaturze. Ja byłem pod koniec lipca. Jadąc jeszcze przez chorwackie wzniesienia, resztki gór o godzinie 10 temperatura była szokujaco niska bo koło 18 stopni. Ze strachem patrzylismy na siebie i termemetr. Ale wystarczyło zjechac z gór i znaleźć sie w okolicach Rijeki gdzie pierwszy raz zauwazamy Adriatyk temperatura zaczynała rosnąc w oczach. O 12 na parkingu pod hotelem w Seclach wskaznik pokazywał 31 :oops:

Ufff :wink:
Janqes
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 361
Dołączył(a): 11.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janqes » 09.04.2005 11:41

wlodek napisał(a):a czy nie lepiej Drezno -Praga i Czeskie Budziejowice
Wybieram w tym roku do Crikvenica i własnie zastanawiam sie nad trasą
A jeżeli z południa bo może tam będę przed wyjazdem, to od Zwardonia jka trasę proponujecie



Jak ze Świnoujścia to nie mam pytań :D Tylko Niemcy. Będąc za Dreznem na wysokiści Czech po co chcesz się pchać do pepików i Pragi? Chyba ze celem zwiedzenia.
Jedziesz w kierunku Monachium i tyle. Szybciej i spokojniej :wink:

Do Crikvenicy powiadasz? :P A byłem tam w ostatnie wakacje. Koniecznie zabierz rolki. Wieczorem fajnie jest pośmigac po promenadzie od Cirkvenicy do Selce z lodem za 3 kuna w ręce :hearts:
rafaello
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 17.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafaello » 26.05.2005 22:44

Witam.
Janqes,co powiesz na temat korków na autostradzie?Mogą zaprzepaścić zaoszczędzony czas podróży.
M.
Croentuzjasta
Posty: 491
Dołączył(a): 19.08.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) M. » 27.05.2005 17:20

Tak przy okazji: do NRD blisko,drogi dobre,a ja jakoś się nie mogę przełamać,żeby te strony potraktować jako cel turystyczny.Nawet jak kiedyś zabrałem rodzinkę na wycieczkę do Drezna,to przyznam uczciwie(im nie powiedziałem),że najbardziej chodziło mi o przegonienie samochodu po dobrej drodze.W PL nie ma gdzie sprawdzić" ile wyciągnie".Dederony muszą mieć niezły ubaw,jak patrzą na takich wyposzczonych Polaków.
Marco Polo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 81
Dołączył(a): 24.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marco Polo » 27.05.2005 19:30

Niemcy ,! warto super jazda przetestowałem , Berlin Monachium, Salzburg i dalej. Zaoszczędziśz kupę czasu i nerwów warto nadłożyć te ok. 200 km niż pchać sie przez nasze super drogi. Polecam
Janqes
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 361
Dołączył(a): 11.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janqes » 27.05.2005 23:30

rafaello napisał(a):Witam.
Janqes,co powiesz na temat korków na autostradzie?Mogą zaprzepaścić zaoszczędzony czas podróży.


jadąc na noc nie natrafisz na nie. nie ma bata. chyba ze jakis wypadek, al to moze też dotyczyc zwykłych dróg.

wiekszy ruch obserwowalny jest pod Dreznem i Monachium. A tak to luzik, od czasu do czasu kogos mijasz z przeciwka, lub też kogoś wyprzedzasz.

W pojedynke (1 kierowca) nie da rady przejechac tego bez odpoczynku, ba, nawet snu. Jazda przez niemcy to połowa drogi. Nawet ponad.

Ewnetyalne zatory mozna spotkac przed tunelami płatnymi. Jednak w poim przypadku była to kwestia 10 min.
Northstar
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 92
Dołączył(a): 06.05.2005
Do Moni25

Nieprzeczytany postnapisał(a) Northstar » 29.05.2005 20:23

Witam Janqes! My cały czas rozważamy taką trasę na Krk przez Niemcy i Austrię a jedziemy w drugiej połowie czerwca, więc jeszcze mamy czas
Jeżeli możesz udzielić info czy dużo jest na trasie od Drezna do Chorwacji stacji LPG? Na jakich stacjach najzcęściej jest gaz (Shell, BP czy jakieś inne)?
W Niemczech LPG jest dostępny niemal wyłącznie na stacjach Shell. Na inne stacje nie masz co zajeżdżać. Sprawdziłem to jadąc na południe miesiąc temu. Dodatkowa rada praktyczna - niektóre stacje nie mają bezpośredniego zjazdu z autostrady tylko są usytuowane "przy autostradzie", np. na wielkich parkingach dla TIRów. Trzeba więc poiświęcić dodatkową minutę na dojazd.
clk320
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 29.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) clk320 » 29.05.2005 21:06

Tutaj jest wykaz stacji z gazem.
http://www.gas-tankstellen.de/menu.php
Jakby byly problemy jezykowe, to prosze pisac-pomoge.
Trzeba rowniez pamietac o tym, ze potrzebne moga byc jakies przejsciowki... Ale tu jestem kompletnym laikiem, jezdze na benzynie :)

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone