Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Wojna bałkańska -film " Strzał w serce "15.03.TVN7

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
krakuscity
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 13.03.2005 23:21

We wtorek chyba warto oglądnąć ten film: "Strzał w serce"
cytuję z internetu:

"Wtorek, 15 marca, 20:10

Shot through the Heart

film obyczajowy, USA 1998

Reżyseria: David Attwood

Obsada: Linus Roache, Vincent Perez, Lia Williams, Adam Kotz, Soo Garay, Lothaire Bluteau

tylko dla dorosłych

Wojna sprawia, że ludzie sięgają wyżyn bohaterstwa i dokonują prawdziwie zdumiewających czynów. Czasami jednak prowadzi do chaosu, wypaczając oblicze prawdy i zmieniając najlepszych przyjaciół w śmiertelnych wrogów. Oparta na faktach, dramatyczna historia Chorwata Vlado Sarzinsky'ego (Linus Roache) i Serba Slavko Simica (Vincent Perez), najlepszych przyjaciół i kolegów z jugosłowiańskiej drużyny strzeleckiej. Stanęli po przeciwnych stronach barykady, gdy Radavan Karadzic, przywódca bośniackich Serbów, ogłosił utworzenie Serbskiej Republiki Bośni. Z dnia na dzień Slavko został oficerem armii serbskiej, a Vlado dołączył do partyzantów. Chociaż Slavko kilkakrotnie oferował przyjacielowi pomoc w opuszczeniu Sarajewa, Vlado nie chciał uciekać z rodzinnego miasta i zostawiać dorobku całego życia. Jednak taki stan rzeczy prowadził do nieuchronnej konfrontacji.
W czasie kręcenia filmu był obecny jeden z nich , który żyje.... do dziś"

Zaciekawiło mnie to streszczenie, na pewno film będę oglądał.
(wtorek TVN 7 godź. 20.10 :!: )

Pozdrawiam
Plumek
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 14.03.2005 11:27

Ja też :D

Tylko szkoda, że amerykański...

Plumek
krakuscity
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 15.03.2005 09:44

Plumek napisał(a):Tylko szkoda, że amerykański...
Plumek

Właśnie - pasmatrim , uwidim :wink:

Pozdrawiam
antek
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) antek » 15.03.2005 10:05

Plumek...myślisz że Chorwaci albo Serbowie byliby bardziej obiektywni przy kręceniu filmu o tej tematyce?????
Jolanta M
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolanta M » 15.03.2005 10:18

antek napisał(a):Plumek...myślisz że Chorwaci albo Serbowie byliby bardziej obiektywni przy kręceniu filmu o tej tematyce?????

Oj, pewnie nie!!!!!!!

Ale... i tak szkoda, że amerykański...
Dla mnie zwłaszcza w warstwie językowej.
To tak jak kiedyś oglądałam film o św. Franciszku "Fratello sole i sorella luna" w wersji angielskiej... Może ja mam jakiś odchył, ale za nic mi nie pasowało. Chociaż może dlatego, że najpierw widziałam ten film w wersji włoskiej.

Ale nic... Przy naszych lektorach... i tak nic nie słychać. Nooo, prawie nic.

Pozdrav :)
Jola
Dalmatino
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dalmatino » 15.03.2005 13:34

sam fakt ze film opisuje ciekawe wydarzenia...i smutne
Plumek
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 15.03.2005 16:11

antek napisał(a):Plumek...myślisz że Chorwaci albo Serbowie byliby bardziej obiektywni przy kręceniu filmu o tej tematyce?????

No - Amerykanie to już na pewno nie są obiektywni... ;)
I nie twierdzę, że Chorwaci czy Serbowie byliby bardziej. Nie przepadam za amerykańskim kinem - wolę europejskie.
Na pewno będzie duuuużo krwawych scen - niewiele treści otaczającej wojenne wydarzenia - jak sądzę.
Ale - pogadamy po filmie :)

Plumek
Plumek
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 15.03.2005 21:28

2 przerwa reklamowa - a ja jestem pod wrażeniem...

Plumek
krakuscity
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 15.03.2005 22:51

Mnie się film podobał, niestety w streszczeniu było więcej napisane więc domyślałem się zakończenia filmu (Wam tego nie pisałem). Dodam tylko tyle, że Chorwat Vlado dalej mieszka w Sarajewie.
Pozdrawiam
Plumek
Cromaniak
DziŚ - 24 Luty 2006 - Tvn7 - 22.20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 24.02.2006 20:18

Dziś - 24 Lutego 2006 - TVN7 - 22.20

Oglądałam i goraco polecam...

Plumek
Dziadek Maciek
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 25.02.2006 10:12

Wyjątkowo wcześnie spać mi się chciało, ale film mnie wciągnął, wart oglądania. Wczoraj 24.02 po 22.
Będąc 4 lata temu w Vodicach mieszkałem u Chorwata, który przeżył podobną historię, jego opowiesci były przerazające.
Pzdr
walkos
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) walkos » 24.02.2020 09:16

Odgrzewam kotleta. Znam kuzyna Vlada. Mieszka w Polsce.

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne.

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019