Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wojna bałkańska -film " Strzał w serce "15.03.TVN7

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003
Wojna bałkańska -film " Strzał w serce "15.03.TVN7

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 13.03.2005 23:21

We wtorek chyba warto oglądnąć ten film: "Strzał w serce"
cytuję z internetu:


"Wtorek, 15 marca, 20:10

Shot through the Heart

film obyczajowy, USA 1998

Reżyseria: David Attwood

Obsada: Linus Roache, Vincent Perez, Lia Williams, Adam Kotz, Soo Garay, Lothaire Bluteau

tylko dla dorosłych

Wojna sprawia, że ludzie sięgają wyżyn bohaterstwa i dokonują prawdziwie zdumiewających czynów. Czasami jednak prowadzi do chaosu, wypaczając oblicze prawdy i zmieniając najlepszych przyjaciół w śmiertelnych wrogów. Oparta na faktach, dramatyczna historia Chorwata Vlado Sarzinsky'ego (Linus Roache) i Serba Slavko Simica (Vincent Perez), najlepszych przyjaciół i kolegów z jugosłowiańskiej drużyny strzeleckiej. Stanęli po przeciwnych stronach barykady, gdy Radavan Karadzic, przywódca bośniackich Serbów, ogłosił utworzenie Serbskiej Republiki Bośni. Z dnia na dzień Slavko został oficerem armii serbskiej, a Vlado dołączył do partyzantów. Chociaż Slavko kilkakrotnie oferował przyjacielowi pomoc w opuszczeniu Sarajewa, Vlado nie chciał uciekać z rodzinnego miasta i zostawiać dorobku całego życia. Jednak taki stan rzeczy prowadził do nieuchronnej konfrontacji.
W czasie kręcenia filmu był obecny jeden z nich , który żyje.... do dziś"


Zaciekawiło mnie to streszczenie, na pewno film będę oglądał.
(wtorek TVN 7 godź. 20.10 :!: )


Pozdrawiam
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 14.03.2005 11:27

Ja też :D

Tylko szkoda, że amerykański...

Plumek
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 15.03.2005 09:44

Plumek napisał(a):Tylko szkoda, że amerykański...
Plumek


Właśnie - pasmatrim , uwidim :wink:

Pozdrawiam
antek
Cromaniak
Posty: 1031
Dołączył(a): 21.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) antek » 15.03.2005 10:05

Plumek...myślisz że Chorwaci albo Serbowie byliby bardziej obiektywni przy kręceniu filmu o tej tematyce?????
Jolanta M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4523
Dołączył(a): 02.12.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolanta M » 15.03.2005 10:18

antek napisał(a):Plumek...myślisz że Chorwaci albo Serbowie byliby bardziej obiektywni przy kręceniu filmu o tej tematyce?????

Oj, pewnie nie!!!!!!!

Ale... i tak szkoda, że amerykański...
Dla mnie zwłaszcza w warstwie językowej.
To tak jak kiedyś oglądałam film o św. Franciszku "Fratello sole i sorella luna" w wersji angielskiej... Może ja mam jakiś odchył, ale za nic mi nie pasowało. Chociaż może dlatego, że najpierw widziałam ten film w wersji włoskiej.

Ale nic... Przy naszych lektorach... i tak nic nie słychać. Nooo, prawie nic.

Pozdrav :)
Jola
Dalmatino
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 108
Dołączył(a): 31.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dalmatino » 15.03.2005 13:34

sam fakt ze film opisuje ciekawe wydarzenia...i smutne
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 15.03.2005 16:11

antek napisał(a):Plumek...myślisz że Chorwaci albo Serbowie byliby bardziej obiektywni przy kręceniu filmu o tej tematyce?????


No - Amerykanie to już na pewno nie są obiektywni... ;)
I nie twierdzę, że Chorwaci czy Serbowie byliby bardziej. Nie przepadam za amerykańskim kinem - wolę europejskie.
Na pewno będzie duuuużo krwawych scen - niewiele treści otaczającej wojenne wydarzenia - jak sądzę.
Ale - pogadamy po filmie :)

Plumek
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 15.03.2005 21:28

2 przerwa reklamowa - a ja jestem pod wrażeniem...

Plumek
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 15.03.2005 22:51

Mnie się film podobał, niestety w streszczeniu było więcej napisane więc domyślałem się zakończenia filmu (Wam tego nie pisałem). Dodam tylko tyle, że Chorwat Vlado dalej mieszka w Sarajewie.
Pozdrawiam
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004
DziŚ - 24 Luty 2006 - Tvn7 - 22.20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 24.02.2006 20:18

Dziś - 24 Lutego 2006 - TVN7 - 22.20

Oglądałam i goraco polecam...

Plumek
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 25.02.2006 10:12

Wyjątkowo wcześnie spać mi się chciało, ale film mnie wciągnął, wart oglądania. Wczoraj 24.02 po 22.
Będąc 4 lata temu w Vodicach mieszkałem u Chorwata, który przeżył podobną historię, jego opowiesci były przerazające.
Pzdr
walkos
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 23.04.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) walkos » 24.02.2020 09:16

Odgrzewam kotleta. Znam kuzyna Vlada. Mieszka w Polsce.

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Wojna bałkańska -film " Strzał w serce "15.03.TVN7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone