Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Witaj Chorwacjo po raz 5, ale po raz pierwszy... PAG!!!

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
new1984
Croentuzjasta
Posty: 260
Dołączył(a): 18.09.2009
Witaj Chorwacjo po raz 5, ale po raz pierwszy... PAG!!!

Nieprzeczytany postnapisał(a) new1984 » 06.07.2017 17:46

No cóż...

Jest rok 2012. Wracamy z Makarskiej, która była 4 rok z rzędu naszym wakacyjnym domem. W trakcie dialogu z nieocenioną małżonką wspólnie stwierdzamy, że czas następnym razem na zmiany.
I rzeczywiście, zmiany zaszły - 1,5 roku później rodzi się nasza druga córka. Chociaż może nie o takie zmiany chodziło :lol: :lol: :lol:
Po drodze testujemy jeszcze Zakynthos, Cypr, aż kilka dni temu - nie mając jeszcze zdecydowanych planów - oglądamy filmiki z księżycowego Pag-u. Decyzja - niemal momentalna. Szczególnie po obejrzeniu krajobrazów, co mam nadzieję pozytywnie wpłynie na moją foto-zajawkę.
Tak więc moi drodzy cromaniacy z uwagą studiuję google, youtube, forum cro.pl i szukam kwater oraz najlepszych miejsc na tej jedynej w swym rodzaju wyspie. Ponieważ wyjeżdżamy dopiero 18-go, chciałbym prosić was o pomoc w sporządzeniu listy najlepszych miejsc na tej wyspie, i w trakcie 10 dniowego tripa postaramy się jak najwięcej z nich odwiedzić. W zamian postaram się umilić wasz czas foto-relacją na żywo (lub w miarę na żywo).

Póki co na zaostrzenie apetytu wrzucam zachód słońca, który niedawno widziałem lokalnie. Czy na Pag będą lepsze? Na pewno! :)

Obrazek
bielszczanka42
Croentuzjasta
Posty: 148
Dołączył(a): 28.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bielszczanka42 » 06.07.2017 18:42

Powodzenia!!! Pag jest piękny... Można się spodziewać ciekawej fotorelacji... :papa: :D
dr.kokos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 639
Dołączył(a): 19.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) dr.kokos » 06.07.2017 20:40

Dajesz ten Pag, bo my w tym roku Złote Piaski czy jakoś tak... to se chociaż popatrzę :mrgreen:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107703
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.07.2017 20:46

Będę lukał :wink: :lol:
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 06.07.2017 20:54

Jak jest Pag to będę śledzić :)
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9108
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 06.07.2017 21:05

Ja na Pag wyjeżdżam 22-go, a więc prawie w tym samym terminie, więc będę tu stale zaglądać :lol: :papa:
Bianchi
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 02.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bianchi » 06.07.2017 21:06

No to z pewnością musicie odwiedzić wszystkie "oficjalne" plaże - Rucica, Girenica, Sv.Duh, Cista, Zrce;) itd. ,ale to co w Pagu jest najlepsze to wszystkie dzikie plaże które będą tylko dla Was. Z innech ciekawych nieplażowych miejsc to napewno Gaj oliwny w Lun.
new1984
Croentuzjasta
Posty: 260
Dołączył(a): 18.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) new1984 » 07.07.2017 07:16

Super, dzięki za informacje.
Te już wygugowałem, mam nadzieję wszystkie odwiedzić.
Wszystkie propozycje nadal zbieram, więc zapraszam do dalszej aktywności.

PS - na dzień dobry obudzony wczoraj przeze mnie osobiście pająk:
Obrazek
new1984
Croentuzjasta
Posty: 260
Dołączył(a): 18.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) new1984 » 08.07.2017 18:31

cromaniacy, podobno gdzieś na Pag jest restauracja, którą prowadzą ojciec i syn. Wygląda nieciekawie z zewnątrz, ale ponoć jedzenie jest niesamowite. Czy ktoś mógłby pomóc w odnalezieniu jej? Wujek google nie dał rady.

Dzięki z góry.
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 08.07.2017 18:47

Monika72 napisał(a):W zeszłym roku jeździliśmy z Pagu na Pagu ;) w stronę miejscowości Bosana, na plażę Sv.Duh. Najpierw asfalt, potem przechodzi w szutrową. Po lewej stronie kawałek za wysypiskiem (trudno przeoczyć) jest "tajna" konoba bez nazwy, tzn. wszyscy miejscowi tam jedzą...Nazywają to "u rybaka".Nie ma szyldu,jest to raczej nieoficjalny wypas ;) Nieduży szary dom, niepozorny, za dnia na zewnątrz stoi kilka stolików i złożonych na nich krzeseł. Pod wieczór tajne miejsce ożywa, schodzi się sporo ludzi, krzesła staja na właściwym miejscu, a ów rybak wynosi ze swej chaty wyjątkowej pyszności złowione przez siebie owoce morza. Palce lizać! Nigdzie nie jedlismy tak dobrze! Nie umiem wskazać na mapie, ale okoliczni miejscowi wiedzą doskonale o kogo chodzi.Jak się minie górę śmieci, to warto kogoś zaczepić, zeby określił ile km do tych delicji u rybaka ;) Nie było drogo, a porcje nie do przejedzenia. Facet daje dużo czosnku ;) Uprzedzam, jak ktoś ma uraz...Są dwie opcje-duszone-pychota (te z czosnkiem i oliwą) i grilowe chrupiące-jeszcze wieksza pychota ;) Polecam z całą odpowiedzialnością :D


Nie jestem na 100% pewna, bo ja akurat nie byłam, ale temat tej konoby się kilka razy na forum przewijał i to chyba to...
new1984
Croentuzjasta
Posty: 260
Dołączył(a): 18.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) new1984 » 08.07.2017 19:00

super, dzięki. Nasza pierwsza kwatera jest 2 km od tej plaży - znajdziemy na pewno, i oznaczymy na mapie.
officeman
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 49
Dołączył(a): 05.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) officeman » 08.07.2017 19:25

Witam

my również 22.lipca jedziemy.

Mieszkamy w mikroskopijnej, urokliwej miejscowości niedaleko Povliany. Zresztą byliśmy tam już 3 razy, ostatnio w lipcu.2013r

Pag to świetne miejsce z niecodziennymi krajobrazami, pysznym serem i winem
jeżeli chodzi o wino pierwsza krótka wyprawa jest na początku tutaj : http://www.vinaotokapaga.com/ , https://goo.gl/maps/mWQkzP7y9cz. Warto wziąć ze sobą jakąś większą butlę ;)

Jest wiele oczywistych (dla Pagomaniaków) miejsc do zwiedzenia jak miasto Pag w tym stara część, Novalia, Lun, dziesiątki plaż w okolicy, lecznicze błota i wiele innych opisanych na tym forum szczegółowo i wielokrotnie.

Ale oprócz tego wyspa jest świetnym miejscem wypadowym na Vir, Nin, parki narodowe Paklenica i Krka (no może tam jest kawałek) no i oczywiście ZADAR! do którego można wracać w nieskończoność

W tym roku min. planuję wycieczkę na wyspy Uglien i Pašman, zaliczyć kilka wspaniałych punktów widokowych i nie tylko.

pozdrawiam serdecznie
marosmaro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marosmaro » 10.07.2017 23:19

Witaj "new1984" .
Pewnie poczytałeś już sporo na forum i może się powtórzę ale polecam SV. Vid widać z niego całą wyspę i nie tylko ostatnio podsyłałem foto (klub miłośników wyspy Pag), plaża jadra świetne miejsce do snurkowania i nurkowania, zatokę Furnje z fantastyczną turkusową wodą, oczywiście Bertnica z pięknymi skałami, miejscowość Mandre, bardzo fajną plażę Plat. Zresztą gdzie się nie wypuście to coś fajnego znajdziecie.
Pozdrowionka i czekamy na foto. :papa: :papa: :papa:
jacek73
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 904
Dołączył(a): 24.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek73 » 11.07.2017 06:20

ruzica napisał(a):
Monika72 napisał(a):W zeszłym roku jeździliśmy z Pagu na Pagu ;) w stronę miejscowości Bosana, na plażę Sv.Duh. Najpierw asfalt, potem przechodzi w szutrową. Po lewej stronie kawałek za wysypiskiem (trudno przeoczyć) jest "tajna" konoba bez nazwy, tzn. wszyscy miejscowi tam jedzą...Nazywają to "u rybaka".Nie ma szyldu,jest to raczej nieoficjalny wypas ;) Nieduży szary dom, niepozorny, za dnia na zewnątrz stoi kilka stolików i złożonych na nich krzeseł. Pod wieczór tajne miejsce ożywa, schodzi się sporo ludzi, krzesła staja na właściwym miejscu, a ów rybak wynosi ze swej chaty wyjątkowej pyszności złowione przez siebie owoce morza. Palce lizać! Nigdzie nie jedlismy tak dobrze! Nie umiem wskazać na mapie, ale okoliczni miejscowi wiedzą doskonale o kogo chodzi.Jak się minie górę śmieci, to warto kogoś zaczepić, zeby określił ile km do tych delicji u rybaka ;) Nie było drogo, a porcje nie do przejedzenia. Facet daje dużo czosnku ;) Uprzedzam, jak ktoś ma uraz...Są dwie opcje-duszone-pychota (te z czosnkiem i oliwą) i grilowe chrupiące-jeszcze wieksza pychota ;) Polecam z całą odpowiedzialnością :D


Nie jestem na 100% pewna, bo ja akurat nie byłam, ale temat tej konoby się kilka razy na forum przewijał i to chyba to...


Witaj zapewne to ta konoba zapisałem sobie dane z któregoś forum wiec się dzielę nam nie było dane tam jeść, początek czerwca i przed południem ale miejsce odnaleźliśmy :)
Bosana 68 naprzeciw Villi Ivanka po lewej stronie jadąc z Pagu
bar prowadzi ojciec z synem, którzy podają to co rano złowili
44°27'57.4"N 15°00'54.0"E
Pozdrawiam Jacek:) Pag jest Cudowny już tęsknimy :( polecam :)
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 11.07.2017 09:37

My też w tym roku będziemy 5-ty raz w Chorwacji, ale w Tucepi koło Makarskiej. Na Pagu jeszcze nie byłam, ale myślę, że wszystko przede mną :D
Więc z chęcią popatrzę na Twoją relację online lub prawie online :D
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Witaj Chorwacjo po raz 5, ale po raz pierwszy... PAG!!!
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone