Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wiosenna Istria (1-5 maja 2013)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.05.2013 19:35

Kacper111, ancia285, dziękuję, że tutaj zajrzeliście :-)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.05.2013 19:36

Roxi, anka.gd, dzięki za uznanie :-)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.05.2013 19:44

anka.gd napisał(a): (...) A co do Marzenki, swego czasu jeździłam z niejakim Krzysiem H. :wink: Prowadził mnie dzielnie przez wiele kilometrów, tak dobrze, że ignorowałam wszelki znaki, tabliczki i drogowskazy. Aż do momentu, gdy w Wiedniu podejrzanie i znienacka kazał mi zawracać... a po chwili po prostu zamilkł :roll: I jak tu ufać facetom?.... :wink:


Marzenka i Krzyś "pracują" w jednej firmie :wink: W Wiedniu Marzenka uparcie kazała mi jechać do domu (Kraków) przez Bratysławę, mimo że w drodze do Chorwacji uznała, że droga przez Ostravę i Brno jest szybsza. Jak wspomniał krutom, "kontrola to najwyższa forma zaufania". W przypadku nawigacji GPS przyznaję mu rację.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.05.2013 20:07

Właśnie popijam wodę Studena z ostatniej przywiezionej z Chorwacji butelki tego zacnego trunku :wink: i przypomniałem sobie, że jestem Wam winny informację, jak było w Istarskich Toplicach, wszak zjechałem z autostrady po to, żeby zanurzyć się w wodzie ze źródła św. Szczepana/Stefana.

Mimo wszelkich zalet tego miejsca opisanych np. tutaj, Istarske Toplice nie zrobiły na mnie najlepszego wrażenia. Kryty basen z gorącą (34°C) jak na tak upalny dzień wodą i niewielki basen na zewnątrz, wokół którego siedziała / leżała grupka niedoszłych (nikt nie pływał) amatorów pluskania skutecznie mnie zniechęciły, choć nie umiem powiedzieć, dlaczego. To miejsce ma na pewno spory, ale chyba jednak nie do końca wykorzystany potencjał.

Przy okazji dodam, że najbliższa okolica Istarskich Toplic to tereny wspinaczkowe, co sugeruje choćby widoczna na załączonym zdjęciu 85-metrowa skała.

Istarske Toplice (zdjęcie czarno białe jako wyraz mojego rozczarowania :wink: )
Obrazek

cdn.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.05.2013 22:22

Czas jechać do Umagu, gdzie miałem spędzić najbliższe cztery noce.

Po drodze mijam:

Motovun
Obrazek


Buje
Obrazek

i Groznjan, ale o nim później...

Kiedy dotarłem do Umagu, co nie trwało zbyt długo, bo z Istarskich Toplic jest to raptem niecałe 40 km, mogłem wreszcie się wykąpać :wink: - wprawdzie pod prysznicem, ale zawsze. Warto w tym miejscu wspomnieć, że przyjęcie przez gospodynię, która akurat miała gości z Czarnogóry, więc i mnie coś niecoś przypadło w udziale, było nader serdeczne.

Popołudniowo-wieczorny spacer po Umagu wyglądał mniej więcej tak (uwielbiam zapach morza wieczorową porą):


Umag
Obrazek


Umag
Obrazek


Umag
Obrazek


Umag
Obrazek


Umag
Obrazek


Umag
Obrazek


Dobranoc.

cdn.
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 08.05.2013 23:11

eystrasalt napisał(a):
Marzenka i Krzyś "pracują" w jednej firmie :wink: W Wiedniu Marzenka uparcie kazała mi jechać do domu (Kraków) przez Bratysławę, mimo że w drodze do Chorwacji uznała, że droga przez Ostravę i Brno jest szybsza. Jak wspomniał krutom, "kontrola to najwyższa forma zaufania". W przypadku nawigacji GPS przyznaję mu rację.


Tak, kontrola GPS to z pewnością racja. W zeszłym roku jechaliśmy na Istrię ze znajomymi.
Nas Krzysztof H. prowadził przez Ostravę, Brno, natomiast znajomych prowadził przez Żylinę, Bratysławę.
Mimo tego, że marka GPS-o była ta sama i mapy też aktualizowane wspólnie, to przy zjazdach do tych dwóch różnych granic troszkę się zagubiliśmy (jeszcze dodatkowo remonty tras i objazdy).
Trochę czasu straciliśmy (bo nikt przed wyruszeniem z domu nie sprawdzał przez jakie kraje i miasta jedzie), ale przed wyjazdem ustalaliśmy trasę, że jedziemy przez Ostravę, Brno, mimo tego znajomi zaufali Krzysiowi H. i kierowali się jego sugestiami (myśleli, że jest ok). Jak już się znajdowaliśmy na tej samej trasie, GPS działał bez problemu. Doprowadził nas na sam camping Bijela Uvala.
-Katka-
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 26.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) -Katka- » 09.05.2013 06:18

Ładne fotki.
Przysiądę i obejrzę :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.05.2013 14:26

Hej -Katka-, dziękuję :-)
Ostatnio edytowano 10.05.2013 08:12 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 3 razy
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.05.2013 23:41

Poranek 2 maja 2013 w Umagu był krótki, bo planowałem odwiedzić Groznjan i Porec, więc zaraz po śniadaniu, już nie tak leniwym jaK poprzedniego dnia w Mariborze, zapodałem Marzence kierunek i zaopatrzony m. in. w... parasol (1-majowy upał był zapowiedzią deszczu, jak się okazało - i dobrze), wyruszyłem w drogę.

O Groznjan napiszę krótko: jestem zachwycony tym niewielkim miasteczkiem, którego historia sięga czasów prehistorycznych, choć najstarsze wspominające o nim dokumenty pochodzą "dopiero" z XII wieku. Resztę niech opowiedzą zdjęcia. Zapraszam na spacer po lśniącym od majowego deszczu Groznjan.


Groznjan spowity mgłą
Obrazek


Groznjan lub po włosku Grisignana (włoski to obok chorwackiego drugi język urzędowy Istrii
Obrazek


Jeden z kwitnących kasztanów w pobliżu kościoła św. Wita
Obrazek


Moja babcia powiedziałaby "krakowiaki" czyli pelargonie
Obrazek


Jedna z wielu wąskich uliczek - ta prowadzi od św. Wita do renesansowej loggi
Obrazek


Aż chciało się przysiąść - choćby tylko na chwilę
Obrazek


Wspomniana wyżej loggia
Obrazek


Loggia z boku i kolejny uroczy zaułek
Obrazek


Jedna z wielu galerii i galeryjek
Obrazek


Widok z miasta ku północy
Obrazek


Ciekawe, jak wygląda taki dom od środka...
Obrazek


Albo ten ;-)
Obrazek


cdn.
Ostatnio edytowano 10.05.2013 17:34 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 3 razy
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.05.2013 00:14

Według mnie Groznjan to obowiązkowy punkt programu dla osób odwiedzających Istrię.


Do dziś żałuję, że jednak nie zajrzałem do środka
Obrazek


Tutaj nie dało się zajrzeć...
Obrazek


Jeszcze jedno miejsce do przycupnięcia
Obrazek


Albo może tutaj?
Obrazek


Krako... tzn. pelargonie
Obrazek


Nie pamiętam już, dlaczego nie wszedłem przez te drzwi
Obrazek


Do zobaczenia, Groznjan, do widzenia... za rok
Obrazek


Żeby dojechać do Poreca, musiałem przejechać przez Vrh Roman, ale o tym później.

cdn.
karo1102
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 38
Dołączył(a): 11.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) karo1102 » 10.05.2013 06:42

Piękne te Twoje zdjęcia :D Od Istrii zaczęła się nasza przygoda z Cro i trwa do dzisiaj, dlatego z niecierpliwością czekam na cd. :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.05.2013 08:11

Witaj karo1102, dzięki :-)
franko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2360
Dołączył(a): 14.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) franko » 10.05.2013 08:48

karo1102 napisał(a):Piękne te Twoje zdjęcia :D Od Istrii zaczęła się nasza przygoda z Cro i trwa do dzisiaj, dlatego z niecierpliwością czekam na cd. :)

Zdjęcia artystyczne.
PZDR
ARTUR_KOLNICA
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ARTUR_KOLNICA » 10.05.2013 11:39

Piękne zdjęcia, jeśli pozwolisz to dołączę do czytających tę relację.

:papa:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.05.2013 11:45

Na Istrii byłem 4 razy :lol: zawsze pisałem, że warta grzechu :lol: :idea:
Byłem zawsze w lecie - teraz oglądam ją w maju :wink: :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Wiosenna Istria (1-5 maja 2013) - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone