Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

WIECZNIE PIĘKNA, MAJESTATYCZNA MAKARSKA RIVIERA

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 29.11.2017 15:27

Przeżyliśmy podobne oblężenie na Zlatnim Racie, może trochę mniejsze (koniec września)...

A trzeba było przyjechać w lecie na nasz rodzimy" Złoty Róg" - do Rewy.. :mrgreen:

IMG_20170731_165908.jpg


Też ładnie..,tylko temperatura i kolor morza inne :roll:
Ale przynajmniej nie udaje piaszczystej - jak ten z Bolu :papa:
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 29.11.2017 17:26

No właśnie gdyby nie ten kolor morza to jak Cayo Guillermo na Kubie :D .
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 30.11.2017 20:44

Katerina napisał(a):A trzeba było przyjechać w lecie na nasz rodzimy" Złoty Róg" - do Rewy.. :mrgreen:

A no widzisz, nie pomyślałam :D :mrgreen: :smo: :oczko_usmiech:
A tak w ogóle, to nigdy nie byłam w Rewie i tego naszego rodzimego "Złotego Rogu" nie widziałam. Baaardzo dawno nie byłam już nad naszym Bałtykiem. Wam to dobrze z Gdańska, bo macie morze :D Ale znowu do Cro dalej :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:

Z chęcią wybrałabym się nad nasze morze, ale na kilka dni, a nie na cały urlop, tylko ten dojazd ze świętokrzyskiego...

A tak na marginesie, to ktoś próbował ostatnio trasę z Kielc nad morze? Ile mniej więcej się jedzie? Bo ja ostatnio w 2011 jechałam...
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 30.11.2017 20:53

Katerina napisał(a):A trzeba było przyjechać w lecie na nasz rodzimy" Złoty Róg" - do Rewy.. :mrgreen:

Przepięknie....uwielbiam Bałtyk :hearts: :hearts: mi znowu i się zamarzył....

agata26061 napisał(a):A tak na marginesie, to ktoś próbował ostatnio trasę z Kielc nad morze? Ile mniej więcej się jedzie? Bo ja ostatnio w 2011 jechałam...
Agata nie jest tak źle... wprawdzie ostatnio kilka lat temu jechałam, ale z Kr na A4 i A1 z postojem 40 min przy autostradzie i po 6,5 h byliśmy w Gdańsku, czyli o 7 rano... Do 8 siedzieliśmy na plaży w Brzeźnie cudownie pustej... Od Was to na Piotrków i już pędzisz A1 do samego celu.... polecam na majówkę czy B.Ciało wypad... 4 dni i akurat coś można zobaczyć, a myślę że synkowi bardzo by się w okolicy spodobało. Gdynia to oceanarium, ale i Błyskawica - okręt wojenny....ekstra, ale też możliwość podjechania/podpłynięcia do fok na Helu, wejście na latarnie morską czy obejrzenie stanowiska artyleryjskiego... Ale się rozmarzyłam....szkoda, że mój to już nastolatek i odkrywanie takich cudów jak foki i statki, już za nami :(
Ostatnio edytowano 30.11.2017 20:55 przez piekara114, łącznie edytowano 1 raz
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 30.11.2017 20:54

agata26061 napisał(a):
Katerina napisał(a):A trzeba było przyjechać w lecie na nasz rodzimy" Złoty Róg" - do Rewy.. :mrgreen:

A no widzisz, nie pomyślałam :D :mrgreen: :smo: :oczko_usmiech:
A tak w ogóle, to nigdy nie byłam w Rewie i tego naszego rodzimego "Złotego Rogu" nie widziałam. Baaardzo dawno nie byłam już nad naszym Bałtykiem. Wam to dobrze z Gdańska, bo macie morze :D Ale znowu do Cro dalej :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:

Z chęcią wybrałabym się nad nasze morze, ale na kilka dni, a nie na cały urlop, tylko ten dojazd ze świętokrzyskiego...

A tak na marginesie, to ktoś próbował ostatnio trasę z Kielc nad morze? Ile mniej więcej się jedzie? Bo ja ostatnio w 2011 jechałam...


W temacie trasy z Kielc nie pomogę..

Ale nasze Wybrzeże cudne jest - bardziej do oglądania niż kąpieli ,ale jest co robić.

A rewski Złoty Róg też dopiero w tym roku odkryłam, choć ode mnie z Gdyni to zaledwie 20 min samochodem.

Z lotu ptaka prezentuje się prawie tak dobrze, jak ten w Cro...

IMG_20170731_150542.jpg
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 30.11.2017 20:56

Dalej jest jeszcze jakaś łacha fok, czy coś takiego.... widziałam zdjęcia i relację stamtąd..
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 30.11.2017 21:36

piekara114 napisał(a):Agata nie jest tak źle... wprawdzie ostatnio kilka lat temu jechałam, ale z Kr na A4 i A1 z postojem 40 min przy autostradzie i po 6,5 h byliśmy w Gdańsku, czyli o 7 rano... Do 8 siedzieliśmy na plaży w Brzeźnie cudownie pustej... Od Was to na Piotrków i już pędzisz A1 do samego celu.... polecam na majówkę czy B.Ciało wypad... 4 dni i akurat coś można zobaczyć, a myślę że synkowi bardzo by się w okolicy spodobało. Gdynia to oceanarium, ale i Błyskawica - okręt wojenny....ekstra, ale też możliwość podjechania/podpłynięcia do fok na Helu, wejście na latarnie morską czy obejrzenie stanowiska artyleryjskiego... Ale się rozmarzyłam....szkoda, że mój to już nastolatek i odkrywanie takich cudów jak foki i statki, już za nami :(

Niestety u nas w majówkę, czy Boże Ciało.... mąż pracuje i w takich dniach raczej baaardzo ciężko u niego o wolne. Spędził pół roku w Słupsku w 2011 roku właśnie i tak się napatrzył na to nasze morze, że stwierdził, że już mu wystarczy na całe życie, ale bez jaj, właśnie dzieciakom trzeba nasze polskie pokazać... Kuba 5 lat - 3 razy w Cro, ani razu nad Bałtykiem, Ola 2 lata - 2 razy w Cro, ani razu nad Bałtykiem... Mam nadzieję, że niedługo to się zmieni...
Katerina napisał(a):
Ale nasze Wybrzeże cudne jest - bardziej do oglądania niż kąpieli ,ale jest co robić.
A rewski Złoty Róg też dopiero w tym roku odkryłam, choć ode mnie z Gdyni to zaledwie 20 min samochodem.
Z lotu ptaka prezentuje się prawie tak dobrze, jak ten w Cro...

Bardzo atrakcyjnie to wygląda. Mężowi pokaże, może zmięknie...
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 30.11.2017 22:02

A jak taki wyjazd dzieciakom na zdrowie wyjdzie...no i swego nie znacie....
U nas też przedłużone weekendy są problemem u Pana M. bo każe chce choć kilka dni wyrwać, a przy zmianach ciężko..... W gimnazjum u syna już wiemy, że na majówkę będzie miał 9 dni wolnego 8O 8O 8O I dziwić się potem, że wiedza jest powierzchowna... A jak mój znajomy nauczyciel mówi, po majówce to robienie już sprawdzianów jest bez sensu... potem wycieczki klasowe, zielone szkoły i koniec roku....
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 30.11.2017 22:24

piekara114 napisał(a):A jak taki wyjazd dzieciakom na zdrowie wyjdzie...no i swego nie znacie....
U nas też przedłużone weekendy są problemem u Pana M. bo każe chce choć kilka dni wyrwać, a przy zmianach ciężko..... W gimnazjum u syna już wiemy, że na majówkę będzie miał 9 dni wolnego 8O 8O 8O I dziwić się potem, że wiedza jest powierzchowna... A jak mój znajomy nauczyciel mówi, po majówce to robienie już sprawdzianów jest bez sensu... potem wycieczki klasowe, zielone szkoły i koniec roku....

No, właśnie dla gimnazjalisty, tu już trzeba również jego wolne dni dostosowywać do Waszego urlopu. U nas niby przedszkole, ale też już zaległości po nie chodzeniu do szkoły są spore, więc jakoś to wszystko trzeba pogodzić...
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 01.12.2017 09:28

Tymi nieobecnościami i zaległościami to się nie przejmuję i jak planujemy urlop to planujemy, a on nie idzie po prostu do szkoły i tyle... W szkole jest tak mało nauki (mój na szczęście b.dobrze się uczy), że tydzień nieobecności nadrabia w 2 popołudnia, a ewentualne lektury czyta wcześniej lub zabiera ze sobą...Cypr zwiedzali z nami "Krzyżacy" :D W drodze netu informacje o ewentualnych zadaniach w grupach są na bieżąco, więc jet czas na przemyślenie...a jak to młodzież i tak robi wszystko w ostatnim momencie...
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 01.12.2017 19:10

Ja niby też się nie przejmuję tymi nieobecnościami, ale jak mój Młody szedł 2 rok do przedszkola, to pierwsze 2 tygodnie szkoły spędził w Chorwacji i później bardzo ciężko było mu się ponownie zaaklimatyzować w przedszkolu, więc to już jakaś przeszkoda i dlatego w tym roku byliśmy właśnie w sezonie, a w przyszłym roku jedziemy w czerwcu, może zahaczając trochę o lipiec. Teraz już zerówka, więc to już poważna nauka... hihi :D
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 01.12.2017 19:43

Co do Pl morza to my byliśmy przed pierwszym wyjazdem do Cro w 2015r. 2 tygodnie w sierpniu 8O Chłopami mieli 3 i 5 lat. Nigdy, przenigdy, za nic więcej nie chciałabym tam jechać ponownie ! W sensie w lecie, bo na wiosnę czy zimą na parę dni bardzo chętnie :wink:
Bylismy w Unieściu, zaraz kolo Mielna. Pogoda była o dziwo piękna jak na nasze morze- kropiło 1 dzień, tak to 27- 30 stopni i słoneczko. Ale woda któregoś dnia miała 9 stopni ! A codziennie pizgało tak, że ja siedziałam owinięta ręcznikiem oczywiście za parawanami. Nie był to ciepły wiaterek jak w Cro, mimo wysokiej temp. powietrza.
Robiliśmy sobie wycieczki w okolice codziennie ale tak jak tam, to nie wynudziłam się chyba nigdy :hut:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 01.12.2017 20:01

Okolice Unieścia dla maluchów to chyba najmniej ciekawy odcinek wybrzeża... (no dmuchańców i parków wodnych nie liczę)...


Ja to całe dzieciństwo nad Bałtykiem w wakacje bywałam, z synem przez pierwsze 5 jego wakacji, piękna ciepła pogoda była, morze jak to Bałtyk 18,19 stopni było, kąpiele po kilka razy dziennie...i przyszedł 2008 r. Pobierowo - pogoda już w kratkę, ale jak słońce to już ciepło i luksusowo było, ale ta kratka spowodowała, że pierwszy raz pojechaliśmy razem do Cro, no i się zaczęło.... ale razem udało nam się przez tych kilka lat całe wybrzeże odwiedzić, od Świnoujścia do Krynicy Morskiej...cud...z chęcią znowu wrócę, ale na kilka dni a nie na długi pobyt...jednak ceny na miejscu zabijają....
Ale wracajamy na Makarską....
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 01.12.2017 20:15

piekara114 napisał(a):W gimnazjum u syna już wiemy, że na majówkę będzie miał 9 dni wolnego 8O 8O 8O I dziwić się potem, że wiedza jest powierzchowna... A jak mój znajomy nauczyciel mówi, po majówce to robienie już sprawdzianów jest bez sensu... potem wycieczki klasowe, zielone szkoły i koniec roku....

Trochę przesadzasz ;) Ja sprawdziany robię prawie do końca :mrgreen:

Jeśli chodzi o przedłużone weekendy, w ubiegłych latach często pracowaliśmy normalnie. W klasach była mniej niż połowa uczniów... Jak realizować program z taką frekwencją :?:

Nie sądzę, żeby wiedza była powierzchowna, zależy od samych uczniów i jest kwestią indywidualną. Zależy również od ich rodziców, którzy swoją postawą pokazują dzieciom, jak należy podchodzić do obowiązków, w tym do obowiązku nauki...
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 01.12.2017 20:43

piekara114 napisał(a):Okolice Unieścia dla maluchów to chyba najmniej ciekawy odcinek wybrzeża... (no dmuchańców i parków wodnych nie liczę)...
...
.


Ale nie, dla maluchów było códownie ! Dla nich wystarczyła woda, piasek, łopatka i byli prze szczęśliwi. Starszy raz załapał się na dmuchańce i to na tyle z "atrakcji" typowo dziecięcych :wink: Plażowaliśmy nie od strony Mielna tylko w 2 stronę i na plaży było pusto. Ale to jednak nie to... Ale były to wakacje z pracy męża... Już zapowiedziałam, że jeżeli kiedyś nie będziemy mogli do Cro, to kolejne wakacje z jego pracy wybieram w Zakopanem, mimo miliona ludzi, coś dla siebie znajdziemy pustego... Przynajmniej nudzić się nie będziemy:) No i ja kocham góry... Do "dorosłości" nie robiły na mnie żadnego wrażenia, wolałam wodę,ale widocznie muiałam do tego dorosnąć i teraz jest odwrotnie, mając wybór to zawsze góry wygrywają dlatego też tak kocham Cro, gdzie mam połączenie morza i gór :oczko_usmiech:

maslinka napisał(a):Trochę przesadzasz ;) Ja sprawdziany robię prawie do końca :mrgreen:


Chciałabym żeby mój syn miał taką nauczycielkę jak Ty :oczko_usmiech: Co prawda jeszcze sprawdzianów nie ma bo to 1 klasa ale jeśli dzieciom przekazujesz wiedzę chociaż w połowie z takim zapałem jak piszesz relacje i zwiedzasz Cro to nie mogą sobie życzyć lepiej ... :D Można wiedzieć czego uczysz ? Czytałam parę twoicch relacji ale jeśli pisałaś to nie widziałam :smo:

Co do majówki, mój w przyszłym roku też ma 9 dni wolnego, mam nadzieję, że i mi uda się wziąc wtedy urlop :oczko_usmiech:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
WIECZNIE PIĘKNA, MAJESTATYCZNA MAKARSKA RIVIERA - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone