Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

WIECZNIE PIĘKNA, MAJESTATYCZNA MAKARSKA RIVIERA

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
daria.k
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) daria.k » 18.11.2017 23:38

Czytamy i czekamy :) w tym roku odwiedziliśmy przepiękny, bajkowy Pag a w przyszłym planujemy właśnie Tucepi, żeby mieć bliżej do Dubrownika.
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 21.11.2017 18:33

daria.k napisał(a):Czytamy i czekamy :) w tym roku odwiedziliśmy przepiękny, bajkowy Pag a w przyszłym planujemy właśnie Tucepi, żeby mieć bliżej do Dubrownika.

Być może jutro pojawi się kolejny odcinek :D Byliśmy w Dubrowniku właśnie w tym roku, o czym będę pisać. Niestety mimo tego, że wydaje się blisko, to jechaliśmy aż 3 godziny, więc troszkę to czasu zabiera
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2524
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 22.11.2017 09:07

zgadza się - Dubrownik z tego miejsca to na mapie w zasadzie niedaleko - ale troszkę czasu to zajmuje.
Ale jazda Jadranką może być dość cieżka czasami - to widoki za oknami to w zupełności rekompensują z naddatkiem :)
Warto taką wycieczkę sobie zrobić i to własnie Jadranką :)
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 22.11.2017 10:48

pawelli napisał(a):Ale jazda Jadranką może być dość cieżka czasami - to widoki za oknami to w zupełności rekompensują z naddatkiem :)
Warto taką wycieczkę sobie zrobić i to własnie Jadranką :)

Dokładnie tak! Nie mogliśmy się napatrzeć na te cudne widoki :hearts:
Warto troszkę się pomęczyć w aucie, żeby to zobaczyć na własne oczy.
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 22.11.2017 11:39

ODCINEK 10 – 21.08.2017 (poniedziałek) – FISH PICNIN – BOL

Po napełnieniu brzuchów płyniemy dalej.
Kapitan pozwala dzieciakom zrobić sobie zdjęcia za sterem:
DSC_0862.JPG


Po dopłynięciu do brzegów wyspy Brač, stwierdzamy, że udamy się na Zlatni Rat. My z mężem już tam byliśmy i tak naprawdę wolałabym pospacerować po Bolu i gdzieś ulokować się na jakiejś innej plaży, no ale Sąsiedzi bardzo chcieli poplażować na jednej z najsłynniejszych plaż Chorwacji.

Niemal od razu po wyjściu ze statku lokujemy się w taxi wodnym płynącym na Złoty Róg:
DSC_0874.JPG


Jak widać na powyższej fotce, koszt to 20 kun od osoby. Nie pamiętam w tym momencie ile dzieciaki płaciły, ale troszkę mniej na pewno.

A na Zlatnim Racie… no jak na Zlatnim Racie – ludzi mnóstwo!
_DSC0316.JPG
_DSC0317.JPG
_DSC0318.JPG
DSC_0923.JPG
DSC_0954.JPG
DSC_0965.JPG
DSC_0014.JPG
DSC_0061.JPG


Ale my sobie radzimy z tłumami na swój sposób… popijając winko zakupione na Hvarze:
DSC_0936.JPG


Chłodziliśmy je w wodzie, która była tutaj wyjątkowo zimna. W ogóle zapomniałam napisać w poprzednim odcinku, że w noc poprzedzającą rejs, szalała nocna Bura. Tak gwizdało, że nie dało się spać. Myśleliśmy, żeby w ostatniej chwili zrezygnować z rejsu, ale jednak popłynęliśmy. Przez nocne wiatry, woda w Jadranie zrobiła się znacznie chłodniejsza, co zauważymy też w „naszym” Tučepi kolejnego dnia…

Wracając do plażowania na Zlatnim Racie…
Dzieciaki też miały swoją zabawę zakopując tatę:
DSC_0932.JPG


Zoomujemy jeszcze Vidovą:
DSC_0924.JPG


I z daleka spoglądamy na Makarską Rivierę:
DSC_0011.JPG


Zauważamy, że na Hvarze zaczyna się kopcić:
DSC_0894.JPG


Po jakimś czasie dymu coraz więcej:
DSC_0037.JPG


Czas szybko mija i czas się zbierać. Ostatnie spojrzenie na Złoty Róg i płyniemy taksówką do portu…
DSC_0072.JPG
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12142
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 22.11.2017 11:46

Ale masakra na tej plaży 8O 8O 8O
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 22.11.2017 12:41

beatabm napisał(a):Ale masakra na tej plaży 8O 8O 8O

Widzialem w innych miejscach w cro jesczcze wiecej ludzi:(. Wkurza mnie to, ze coraz trudniej znaleźć spokojną "dziurę":(
A co do pozarów na Hvar to niestety na poczatku z lądu widzieliśmy ich kilka:(
olkas
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 01.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) olkas » 22.11.2017 13:13

Wspomnienia, jak miło powspominać.
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 23.11.2017 09:00

Ludzi jak ludzi, jak ktoś chce mieć spokój i plaże tylko dla siebie to można sobie wykupić wczasy po 10-15 tyś. za tydzień na jakiejś Dominikanie czy innym końcu świata 8) Obstawiam, że w Chorwacji z roku na rok ludzi będzie coraz więcej, więc trzeba się przyzwyczajać. Mnie tłumy nie przeszkadzają, gorzej, że wraz z nimi ceny idą w górę i to w zastraszającym tempie :roll: Jak tak dalej pójdzie to za parę lat Chorwacja będzie luksusem, jak w/w Dominikana czy inne regiony :roll:

Czekam na więcej z tego cudownego miejsca jakim niewątpliwie jest Makarska Riviera :twisted:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12142
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 23.11.2017 12:13

ApropoDefacto napisał(a):Ludzi jak ludzi, jak ktoś chce mieć spokój i plaże tylko dla siebie to można sobie wykupić wczasy po 10-15 tyś. za tydzień na jakiejś Dominikanie czy innym końcu świata 8) Obstawiam, że w Chorwacji z roku na rok ludzi będzie coraz więcej, więc trzeba się przyzwyczajać. Mnie tłumy nie przeszkadzają, gorzej, że wraz z nimi ceny idą w górę i to w zastraszającym tempie :roll: Jak tak dalej pójdzie to za parę lat Chorwacja będzie luksusem, jak w/w Dominikana czy inne regiony :roll:

Czekam na więcej z tego cudownego miejsca jakim niewątpliwie jest Makarska Riviera :twisted:

To że Dominikana jest dla nas na końcu świata nie oznacza że dla innych również. Polaków tam może mało ale innych nacji już niekoniecznie :roll:
Ponieważ tłumów nie znoszę - zawsze znajdę swoje miejsca do kąpieli i nie ma tam ludzi wcale i nie płacę 10-15 tys za tydzień, wszystko zależy od tego gdzie i jak się przebywa po prostu :wink:
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 23.11.2017 14:56

Co kto lubi 8) pozdrawiam
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 23.11.2017 15:13

Wczasy w Cro z bp tez sporo kosztuja. Cavtat na all to koszt 3000 zl
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 23.11.2017 15:47

Możliwe, jednak dla mnie organizacja wakacji w Chorwacji pod względem logistycznym jest tak prosta (m.in dzięki temu forum), że nie potrzebuje płacić prowizji biurom podróży :)
Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 23.11.2017 19:04

I my zaliczyliśmy z Makarskiej Riviery a dokładniej z Breli chyba ograną tam do granic możliwości wycieczkę Jelsa-Bol-Stari Grad... Powiedziałem sobie wtedy, że nigdy więcej. Będę zwiedzał po swojemu albo wcale. Choćby z tego powodu właśnie, że nikt nie wozi do ciekawych miejsc tylko do spędów turystycznych.
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 24.11.2017 13:22

beatabm napisał(a):Ale masakra na tej plaży 8O 8O 8O

Słynna plaża, to i ludzi dużo. Dla mnie jak i dla wielu Cromaniaków przereklamowana, ale i tak zobaczyć warto i postawić tam stopę również :D
amatus1 napisał(a):Widzialem w innych miejscach w cro jesczcze wiecej ludzi:(. Wkurza mnie to, ze coraz trudniej znaleźć spokojną "dziurę":(
A co do pozarów na Hvar to niestety na poczatku z lądu widzieliśmy ich kilka:(

Myślę, że dla chcącego nic trudnego. Pokazywałam we wcześniejszych odcinkach relacji, że nawet na Makarskiej Rivierze i w sezonie, można znaleźć skrawek lądu tylko dla siebie :D
No właśnie z tymi pożarami było przegięcie w tym roku. Ale okazuje się, że to głównie spowodowane jest głupotą turystów. Z wrześniowej relacji forumowiczki Igłą Pinii, dowiedziałam się, że te ogromne pożary nad Tucepi i Podgorą w czerwcu tego roku, to skutek weselnych fajerwerków 8O 8O 8O
olkas napisał(a):Wspomnienia, jak miło powspominać.

Dla mnie to również już wspomnienia, ale zawsze będzie miło do nich wrócić :D
ApropoDefacto napisał(a):Ludzi jak ludzi, jak ktoś chce mieć spokój i plaże tylko dla siebie to można sobie wykupić wczasy po 10-15 tyś. za tydzień na jakiejś Dominikanie czy innym końcu świata 8) Obstawiam, że w Chorwacji z roku na rok ludzi będzie coraz więcej, więc trzeba się przyzwyczajać. Mnie tłumy nie przeszkadzają, gorzej, że wraz z nimi ceny idą w górę i to w zastraszającym tempie :roll: Jak tak dalej pójdzie to za parę lat Chorwacja będzie luksusem, jak w/w Dominikana czy inne regiony :roll:

beatabm napisał(a):To że Dominikana jest dla nas na końcu świata nie oznacza że dla innych również. Polaków tam może mało ale innych nacji już niekoniecznie :roll:
Ponieważ tłumów nie znoszę - zawsze znajdę swoje miejsca do kąpieli i nie ma tam ludzi wcale i nie płacę 10-15 tys za tydzień, wszystko zależy od tego gdzie i jak się przebywa po prostu :wink:

piekara114 napisał(a):Wczasy w Cro z bp tez sporo kosztuja. Cavtat na all to koszt 3000 zl

Ceny wysokich wycieczek na Dominikanę dla Polaków są spowodowane chyba najbardziej tym, że jest tam po prostu daleko i bilet lotniczy jest przez to droższy. No i rzecz jasna prowizja dla biur podróży. Koszt 3000zł za Chorwację all, to spora suma, ale za luksus i wygodę niestety też trzeba zapłacić. Dla jednych to będzie dobre rozwiązanie, a dla innych zamknięcie w hotelu będzie wiązało się z ograniczeniem swobody. Co kto lubi. Są amatorzy i hoteli i kwater prywatnych i namiotów i czego tam jeszcze...
ApropoDefacto napisał(a):Możliwe, jednak dla mnie organizacja wakacji w Chorwacji pod względem logistycznym jest tak prosta (m.in dzięki temu forum), że nie potrzebuje płacić prowizji biurom podróży :)

Ja też tak sądzę :D
Abakus68 napisał(a):I my zaliczyliśmy z Makarskiej Riviery a dokładniej z Breli chyba ograną tam do granic możliwości wycieczkę Jelsa-Bol-Stari Grad... Powiedziałem sobie wtedy, że nigdy więcej. Będę zwiedzał po swojemu albo wcale. Choćby z tego powodu właśnie, że nikt nie wozi do ciekawych miejsc tylko do spędów turystycznych.

Ja też tak mówiłam kiedy pierwszym razem byliśmy na fish picnicu Tucepi - Jelsa - Bol - Tucepi, w 2014 roku, ale że Sąsiedzi chcieli, to nie odmówiliśmy.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
WIECZNIE PIĘKNA, MAJESTATYCZNA MAKARSKA RIVIERA - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone