Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

WIECZNIE PIĘKNA, MAJESTATYCZNA MAKARSKA RIVIERA

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 30.01.2018 20:32

khml napisał(a):
Mogły, mogły i czekamy na kolejne odcinki :lol:

Ależ proszę bardzo:

ODCINEK 15 – OSTATNI – 24.08.2017 (czwartek)

Nadszedł ten dzień. Ostatni pełny dzień wakacji. Tego dnia jest wszystko po raz ostatni w tym roku, więc zawsze wykorzystujemy go na błogie lenistwo na plaży.

Jesteśmy więc tutaj zaraz po śniadanku. Ludzi już sporo:
_DSC0281 (3).JPG


Woda cudnie opłukuje żwirek:
DSC_0663.JPG


Dzieci korzystają z zabaw wodo-plażowych:
DSC_0666.JPG
DSC_0684.JPG


Ale ja również moczę tyłek do woli:
DSC_0671.JPG


Wypływam trochę dalej, żeby zrobić ostatnie fotki od strony wody z widokiem na Biokovo:
P8240016.JPG
P8240020.JPG
P8240024.JPG
P8240025.JPG
P8240027.JPG


Mówcie co chcecie, ale ja uwielbiam te góry:
P8240036.JPG


Wiem, że dla niektórych Makarska Riviera jest przereklamowana i zbyt zaludniona, ale dla mnie ma swój specyficzny urok, bo ja po prostu uwielbiam góry i jeszcze w połączeniu z ciepłym i przejrzystym Jadranem – miód na moje oczy. Z tym, że jest przeludniona zgadzam się w zupełności, ale nie mogę odmówić sobie stwierdzenia, że jest po prostu Wiecznie Piękna :D :oczko_usmiech: :hearts:

Zajrzałam również pod wodę:
P8240053.JPG
P8240057.JPG


Selfie:
P8240059.JPG


Dzieciaki pałaszują ostatnią pizzę „na sztuki”:
DSC_0755.JPG


No i tak sobie dzień spędzamy leniwie. Zbliża się zachód słońca, więc Jadran znów zaczyna falować. Zabawom nie ma końca:
_DSC0363 (2).JPG
_DSC0381 (2).JPG
_DSC0392 (2).JPG
_DSC0395 (2).JPG
_DSC0398 (2).JPG
_DSC0412 (2).JPG


Ostatnie piwko na plaży:
_DSC0418 (2).JPG


Pozdrawiam Was wszystkich bardzo serdecznie i dziękuję za czytanie i oglądanie mojej relacji. :papa:
DSC_0765.JPG


Jeszcze tylko kilka słów podsumowania:

Były to niewątpliwie bardzo udane wakacje. Chyba najlepsze, nie wliczając pierwszych, bo przecież one są zawsze najlepsze. Makarska Riviera jest przeludniona – to prawda, ale da się to jakoś przeżyć.

W tym roku, bo przecież już mamy 2018 znów będziemy się opalać na plażach Chorwacji. Nie wiem jeszcze do końca gdzie je spędzimy, bo to się dopiero wszystko klaruje. Nie będzie to na pewno Makarska Riviera, choć były i takie plany. W listopadzie wpadliśmy z mężem na pomysł, że pojedziemy do Bułgarii, ale jak poczytałam różne opinie i porady (oczywiście tutaj na naszym forum), to stwierdziliśmy, że bez sensu gnać tyle kilometrów i być niezadowolonym z wakacji. 8O

Dlatego stwierdziliśmy, że pojedziemy na wyspę Krk. Wtedy Sąsiedzi zadeklarowali, że jak jedziemy do Chorwacji, to oni chętnie się z nami wybiorą. W zeszłym roku bardzo dobrze nam było ze sobą, więc przystaliśmy na to. Jednak jak zaczęłam szukać apartmanu w Basce na Krk, to szybko się okazało, że drożyzna straszna 8O 8O 8O , a jak już coś w sensownej cenie, to gdzieś na samym końcu miasteczka, masakra jakaś. Sąsiadka stwierdziła, że ona to by chciała znów na Makarską Rivierę, bo ona lubi takie gwarne miasteczka, stragany, knajpy, koncerty, rybarskie noce itp., itd. Ja też to lubię, ale nie jest to dla mnie konieczne na wczasach.

Ostatecznie uznałam, że jak oni chcą na tą Makarską Rivierę, a my gdzieś w bardziej odludne miejsce, to musimy się rozdzielić. Jeszcze tego do końca nie ustaliliśmy. Rozmowy trwają, ale ja ostatnio bardzo intensywnie zaczęłam przeglądać wyspę Hvar zarówno pod kątem apartmanów jak i ogólnie ciekawych miejsc. Ten Hvar to takie moje małe marzenie, więc w końcu chciałabym je spełnić. To po części stało się (o ile dojdzie do skutku) za sprawą naszych forumowych kolegów i koleżanek (Gusia-s, Katerina, Abakus68, Tomekkulach), którzy namawiali mnie do tego, żeby się zastanowić, czy Sąsiedzi są mi potrzebni na wakacjach i żeby w końcu pomyśleć o sobie, a nie o dogodzeniu komuś. I tak po zastanowieniu się, to faktycznie, zawsze organizowałam wakacje z myślą o kimś innym, a nie o sobie. Powiedziałam dość! Albo Sąsiedzi się dostosują do nas, albo jedziemy oddzielnie :D Takie życie. Rozważam również wyspę Brač, bo ona chyba na równi z Hvarem jest moim punktem do koniecznego odwiedzenia :lol:

Co z tego wyjdzie będzie wiadomo po napisaniu przeze mnie kolejnej relacji :D
(No, pewnie gdzieś wcześniej na forum już wypaplam gdzie jadę)

Niestety to już ostatni odcinek, ponieważ nie posiadam zdjęć z drogi powrotnej. Wyjechaliśmy z Tučepi o godzinie 6 rano, a w domu byliśmy dopiero na 23. Niestety uroki powrotu w ciągu dnia nie są zbyt atrakcyjne - jakieś korki, zwężenia i natężony ruch... Po 18-tu godzinach jazdy docieramy do Kielc zmęczeni, ale szczęśliwi, że dane nam było po raz 5-ty moczyć tyłki w Jadranie... :papa:

Pozdrawiam Was Kochani Cromaniacy i do zobaczenia w Waszych i moich kolejnych relacjach :hearts: :hearts: :papa: :papa:
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 30.01.2018 21:01

Dzięki za bardzo pozytywną relację! Ja też uważam, że Makarska (i cała Riwiera) jest bardzo dobrym miejscem :)

Odnośnie wakacji: masz je raz w roku. Spędź je po swojemu, bez konieczności rezygnowania z marzeń i bez kompromisów (które z reguły oznaczają odpuszczenie tego, co jest dla nas ważne, bo znajomi/sąsiedzi/bo chce się komuś dogodzić). :)
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9086
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 30.01.2018 21:07

agata26061 napisał(a):Pozdrawiam Was Kochani Cromaniacy

:smo: :smo: :D :papa:
Igłą pinii
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 728
Dołączył(a): 28.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Igłą pinii » 30.01.2018 21:09

Wiem, że dla niektórych Makarska Riviera jest przereklamowana i zbyt zaludniona, ale dla mnie ma swój specyficzny urok, bo ja po prostu uwielbiam góry i jeszcze w połączeniu z ciepłym i przejrzystym Jadranem – miód na moje oczy. Z tym, że jest przeludniona zgadzam się w zupełności, ale nie mogę odmówić sobie stwierdzenia, że jest po prostu Wiecznie Piękna :D :oczko_usmiech: :hearts:


W pełni się z Tobą zgadzam, ja też uwielbiam Rivierę Makarską! Wakacje można przecież podzielić i jeden tydzień spędzić w ludnym miejscu, a drugi tydzień w bardziej kameralnym. Najlepiej jechać przed lub po sezonie - my wypróbowaliśmy to rozwiązanie i jest super!
Dzięki za fajną relację! Pozdrawiam :papa:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.01.2018 21:10

agata26061 napisał(a): Po 18-tu godzinach jazdy docieramy do Kielc zmęczeni, ale szczęśliwi, że dane nam było po raz 5-ty moczyć tyłki w Jadranie... :papa:

Czyli na wyjeździe 6-tym marzę ...
zamoczyć tyłki w Jadranie na Hvarze :oczko_usmiech:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 30.01.2018 21:25

CROnikiCROpka napisał(a):Dzięki za bardzo pozytywną relację! Ja też uważam, że Makarska (i cała Riwiera) jest bardzo dobrym miejscem :)

Odnośnie wakacji: masz je raz w roku. Spędź je po swojemu, bez konieczności rezygnowania z marzeń i bez kompromisów (które z reguły oznaczają odpuszczenie tego, co jest dla nas ważne, bo znajomi/sąsiedzi/bo chce się komuś dogodzić). :)

Już to troszkę przemyślałam i wiem, że w końcu muszę spędzić wakacje tak jak sama chcę. Fajnie jest jechać ze znajomymi i spędzić miło czas, ale jak mam spędzić kolejne wakacje na lądzie i mam być z nich średnio zadowolona, to wolę jechać tylko ze swoją rodziną. Przynajmniej będzie to czas tylko dla nas... Oczywiście jeśli Sąsiedzi w końcu się określą, że również chcą płynąć na wyspę, to też będzie ok
Igłą pinii napisał(a): Najlepiej jechać przed lub po sezonie - my wypróbowaliśmy to rozwiązanie i jest super!

My do tej pory zawsze jeździliśmy po sezonie we wrześniu. W tym roku pierwszy raz byliśmy w sezonie, no i pogoda była najlepsza ze wszystkich wyjazdów. Na ten rok mąż ma zaplanowane pierwsze 2 tygodnie lipca na urlop. Kombinujemy, żeby wyjechać już około 24 czerwca, ale może być ciężko właśnie z urlopem męża...
Janusz Bajcer napisał(a):Czyli na wyjeździe 6-tym marzę ...
zamoczyć tyłki w Jadranie na Hvarze :oczko_usmiech:

Otóż to. Mam nadzieję, że marzenie się spełni... A zrobię wszystko, żeby tak było :D :oczko_usmiech: :mrgreen:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 30.01.2018 21:33

agata26061 napisał(a):Ten Hvar to takie moje małe marzenie, więc w końcu chciałabym je spełnić.
Ja też takie miałam :D i spełniłam :D i było to pożegnanie na jakiś czas z Cro....

agata26061 napisał(a):czy Sąsiedzi są mi potrzebni na wakacjach i żeby w końcu pomyśleć o sobie, a nie o dogodzeniu komuś.
W końcu :!:

agata26061 napisał(a):I tak po zastanowieniu się, to faktycznie, zawsze organizowałam wakacje z myślą o kimś innym, a nie o sobie. Powiedziałam dość! Albo Sąsiedzi się dostosują do nas, albo jedziemy oddzielnie :D Takie życie.
Brawo :idea: Mam nadzieję, ze dotrzymasz danego słowa. Z zadowolona na pewno będziesz :!:

agata26061 napisał(a):(No, pewnie gdzieś wcześniej na forum już wypaplam gdzie jadę)
Czekamy na wypaplanie informacji :D

:papa: :papa: :papa:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 30.01.2018 21:42

Powodzenia w doborze miejsca - Chorwacja szybko się zmienia - jedź tam, gdzie jeszcze można znaleźć coś autentycznego i nie tak "zaludzionego" :roll: , choć to coraz trudniejsze..

Dzięki za relację. :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.01.2018 21:48

Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.01.2018 21:53

piekara114 napisał(a):
agata26061 napisał(a):(No, pewnie gdzieś wcześniej na forum już wypaplam gdzie jadę)
Czekamy na wypaplanie informacji :D

:papa: :papa: :papa:

ID w PW na tapecie :wink:
khml
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 19.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) khml » 31.01.2018 09:07

Dziękujemy za relację - w naszym przypadku była bardzo ważna :lol:
Powiem więcej .... jedź i odwiedzaj nowe miejsca, później wszystko nam opowiadaj to będzie istny przewodnik wakacyjny na kolejne lata :D ... tylko zawsze rok później :roll:
Pozdrawiam i koniecznie daj znać, które miejsce będzie nr 1 na ten 2018 rok :papa:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 31.01.2018 09:24

piekara114 napisał(a):Ja też takie miałam :D i spełniłam :D i było to pożegnanie na jakiś czas z Cro....

Dlaczego pożegnanie? Bo po prostu chcieliście czegoś innego, czy jakiś inny powód?

piekara114 napisał(a):
agata26061 napisał(a):I tak po zastanowieniu się, to faktycznie, zawsze organizowałam wakacje z myślą o kimś innym, a nie o sobie. Powiedziałam dość! Albo Sąsiedzi się dostosują do nas, albo jedziemy oddzielnie :D Takie życie.
Brawo :idea: Mam nadzieję, ze dotrzymasz danego słowa. Z zadowolona na pewno będziesz :!:

Ja mam nadzieję, że moje plany wypalą. :D


piekara114 napisał(a):
agata26061 napisał(a):(No, pewnie gdzieś wcześniej na forum już wypaplam gdzie jadę)
Czekamy na wypaplanie informacji

Na pewno się pochwalę jak tylko coś zarezerwuję :D :oczko_usmiech:
Janusz Bajcer napisał(a):ID w PW na tapecie :wink:

Zrobi się!
tomekkulach napisał(a):Na przykład: :arrow:

https://www.google.pl/maps/place/Cast+A ... 3779?hl=pl
:smo:
Fajna relacja :papa:

Dzięki, aż takiej dziczy nie potrzebuję, ale jak będę na Hvarze, to postaram się odwiedzić okolicę :D
khml napisał(a):Dziękujemy za relację - w naszym przypadku była bardzo ważna :lol:
Powiem więcej .... jedź i odwiedzaj nowe miejsca, później wszystko nam opowiadaj to będzie istny przewodnik wakacyjny na kolejne lata :D ... tylko zawsze rok później :roll:
Pozdrawiam i koniecznie daj znać, które miejsce będzie nr 1 na ten 2018 rok :papa:

No właśnie relacje pisze się po to, żeby ktoś inny mógł z nich skorzystać. Ja też wszystkie odwiedzane miejsca najpierw wypatruję tutaj na forum w relacjach innych Cromaniaków, więc cieszę się, że i moja komuś się przydała :D
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 31.01.2018 09:38

Dzięki za relacje :papa:

Co do Hvaru, nie rezygnuj z niego !! Znajdź tylko odpowiednie miejsce dla Was i zobaczysz to będą najlepsze wakacje :mrgreen:
My mimo, że szukamy spokoju to jednak celowo wybraliśmy Jelsę ale codzienie będziemy dojeżdżać na inne plaże. A morze "pod nosem" będziemy mieć tydzie wcześniej na Korculi. Ale gdybyśmy jechali na Hvar na cały urlop, to pewnie wybrałabym zatunelową część . Powodzenia w poszukiwaniach :wink: I pośpiesz sąsiadów żeby podejmowali szybko decyzję, bo to chyba ostatni moment żeby mieć jakiś wybór :)
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 31.01.2018 10:06

wiolek_lp napisał(a): I pośpiesz sąsiadów żeby podejmowali szybko decyzję, bo to chyba ostatni moment żeby mieć jakiś wybór :)

Oni chyba sami nie wiedzą czego chcą. Ja mam właśnie trochę problem co z tą miejscowością. Wolałabym mieć właśnie jakąś plażę "pod nosem", ale z kolei lubię też poszwędać się wieczorem po miasteczku, przysiąść w jakiejś knajpce. Póki co zbieram informacje na temat wyspy i zaraz musimy się zdecydować, bo z tego co widzę, to będzie problem ze znalezieniem miejscówki, bo już sporo kwater zarezerwowanych. Jakoś dam radę :D
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 31.01.2018 10:20

agata26061 napisał(a):Wolałabym mieć właśnie jakąś plażę "pod nosem", ale z kolei lubię też poszwędać się wieczorem po miasteczku, przysiąść w jakiejś knajpce.
I to jest trudny problem do pogodzenia na Hvarze. Albo miasteczko na wieczór, albo ładna plaża pod nosem. Jeśli mogę coś zasugerować to szukaj w regionie Jelsa - Vitarnja to znośną plażę tam znajdziesz (może początkiem lipca mega tłoku nie będzie), a w centrum to w 20 min. spacerkiem dojdziesz.... Ale w Jelsie spacerowania to mniej niż w Tucepi...ale są wąskie uliczki... No i może zajrzyj do relacji BraveSirRobin - fajna miejscówka w Starim Gradzie, więc może jakiś region miasteczka Ci doradzi, bo nie był tam pierwszy raz....


agata26061 napisał(a):
piekara114 napisał(a):Ja też takie miałam :D i spełniłam :D i było to pożegnanie na jakiś czas z Cro....

Dlaczego pożegnanie? Bo po prostu chcieliście czegoś innego, czy jakiś inny powód?

Już po Grecji w 2016 i wrześniu 2016 w Srimie czułam, że przestaje nam być z cro po drodze... No ale jeszcze w 2017 zawitaliśmy na Hvar, no i w drodze powrotnej jak zobaczyliśmy te tłumy za lądzie to już mówiliśmy, że koniec z Cro.... Za wiele ludzi, utrata chorwackiego uroku, ceny też przesadzone (zwłaszcza knajpy, wejściówki itp.)... nowe też ciągnie.... :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
WIECZNIE PIĘKNA, MAJESTATYCZNA MAKARSKA RIVIERA - strona 14
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone