Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Widokowe trasy do HR przez A, SK, SLO, HU

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
fabio007
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 245
Dołączył(a): 31.07.2006
Widokowe trasy do HR przez A, SK, SLO, HU

Nieprzeczytany postnapisał(a) fabio007 » 21.07.2016 14:32

Witam,

Dla wszystkich tych (dla mnie również), którzy jeżdżą/wybierają się do Chorwacji i chcą po drodze coś zwiedzić lub po prostu chcą przejechać tę trasę na spokojnie proszę o podanie opcjonalnych (nie-autostradowych lub częściowo autostradowych :) ) tras samochodowych przebiegających przez Polskę, Słowację, Czechy, Austrię, Słowenię, Węgry, Włochy (?) :)

Proszę podawać numery dróg oraz ewentualnie ciekawe miejsca po drodze (noclegi, miejsca warte zobaczenia). Ceny tych miejsc mile widziane :)

Dziękuję :)
RKStefan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 06.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) RKStefan » 21.07.2016 19:28

Jest u góry strony (po prawej) taki przycisk "szukaj". Do tego jest Wujek Google, Via Michelin i parę innych wynalazków. Ale ja jestem starej daty, jeszcze sprzed pokolenia "dzieci Neo" :wink:
A tak poważnie, w Austrii (jechałem od strony Bratysławy) można spokojnie ominąć Wiedeń drogą B50 przez Parndorf i od Eisenstadt S31. Droga może bez turystycznych atrakcji ale spokojna i o wiele przyjemniejsza dla oka od betonu autostrady. Dodatkowo okazja do zatankowania sporo taniej niż na autostradzie. (korzystałem z OMV w Breitenbrunn). Dalej zjeżdżając z autostrady w Ilz na drodze B66 można zobaczyć malowniczy Riegersburg: zamek i chyba (nie znam niemieckiego) coś w rodzaju ośrodka opieki nad dzikimi ptakami http://www.greifvogelflugschau.at/riegersburg/ . Byłem tam wcześnie rano, więc wszystko było akurat nieczynne. Sama droga też spokojna i przyjemna dla oka.
No i wreszcie już w Chorwacji, niekoniecznie planowo zwiedziłem kanion rzeki Zrmanja z kurortem Obrovac: wystarczy zjechać z autostrady A1 na węźle Gospić lub Sv. Rok i podążać drogą D50 a potem D27. Widoki niezapomniane, szczególnie przyczepy z łodziami na serpentynach :wink:
marcgrzy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 217
Dołączył(a): 22.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcgrzy » 22.07.2016 21:34

Jesli tak bardzo chcesz widokowo to proponuje w drodze z CHorwacji to :

https://www.grossglockner.at/gg/en/index
fabio007
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 245
Dołączył(a): 31.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) fabio007 » 22.07.2016 22:22

RKStefan napisał(a):Jest u góry strony (po prawej) taki przycisk "szukaj". Do tego jest Wujek Google, Via Michelin i parę innych wynalazków. Ale ja jestem starej daty, jeszcze sprzed pokolenia "dzieci Neo" :wink:
A tak poważnie, w Austrii (jechałem od strony Bratysławy) można spokojnie ominąć Wiedeń drogą B50 przez Parndorf i od Eisenstadt S31. Droga może bez turystycznych atrakcji ale spokojna i o wiele przyjemniejsza dla oka od betonu autostrady. Dodatkowo okazja do zatankowania sporo taniej niż na autostradzie. (korzystałem z OMV w Breitenbrunn). Dalej zjeżdżając z autostrady w Ilz na drodze B66 można zobaczyć malowniczy Riegersburg: zamek i chyba (nie znam niemieckiego) coś w rodzaju ośrodka opieki nad dzikimi ptakami http://www.greifvogelflugschau.at/riegersburg/ . Byłem tam wcześnie rano, więc wszystko było akurat nieczynne. Sama droga też spokojna i przyjemna dla oka.
No i wreszcie już w Chorwacji, niekoniecznie planowo zwiedziłem kanion rzeki Zrmanja z kurortem Obrovac: wystarczy zjechać z autostrady A1 na węźle Gospić lub Sv. Rok i podążać drogą D50 a potem D27. Widoki niezapomniane, szczególnie przyczepy z łodziami na serpentynach :wink:


Wiem, że jest taki przycisk 'Szukaj' i wiem, że jest Google i parę innych wynalazków, ale ja właśnie czekam na wpisy osób 'starej daty' :) Ludzi, dla których dojazd na urlop to nie tylko 'miejsce wyjazdu -> miejsce przyjazdu', ludzi którzy wolą drogę przez wsie i miasteczka, niż nudny beton autostrad :) Ludzi, którzy się nie spieszą, bo i tak dojadą w miejsce, w które chcą dojechać, a czas ma tu mniejsze znaczenie :) Ludzi, dla których urlop zaczyna się w chwili wyjazdu, a nie w chwili dotarcia na miejsce :) Ludzi, dla których np. godzinny postój na spokojny posiłek to nie strata czasu, tylko po prostu normalna chwila przerwy w podróży do celu :) Ludzi, którzy patrzą też na to, co jest 'obok', a nie tylko na to, co jest 'przed' :)

Dziękuję za sugestie :) Jeżdżę przez Słowację i Węgry, ale austriackie miasteczka też mnie kuszą, więc może kiedyś wykorzystam Twoje podpowiedzi :)
fabio007
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 245
Dołączył(a): 31.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) fabio007 » 22.07.2016 22:24

marcgrzy napisał(a):Jesli tak bardzo chcesz widokowo to proponuje w drodze z CHorwacji to :

https://www.grossglockner.at/gg/en/index


O takie widoki mi właśnie chodzi :) Dziękuję za namiar :)
OneDayStop
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 63
Dołączył(a): 26.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) OneDayStop » 16.01.2017 21:08

Sama droga przez Cro i wybrzeże to czysta przyjemność. Wszystkie takie perełki widokowe mają jedną, wspólną cechę - są z daleka od autostrad :)))

Po drodze do Cro fajnie zahaczyć Słowenię i okolice Bledu lub Špičnik (serduszko drogowe) na północ od Mariboru. Zakole Dunaju nad Budapesztem też nie jest złe - a potem wzdłuż północnego brzegu Balatonu (jest wyżej położona droga niż na południu). Ew. Tokaj i Miszkolc, ale sama droga przez Węgry to jak poezji Mickiewicza "włynąłem na bezkres oceanu"... czyli między wierszami "zdycham z nudów". Przez BiH - Banja Luka - Jajce, świetna droga przez kanion Vrbas. Kotor-Cetynia - to dla tych, którym znudził się Dubrovnik.

W Austrii jest Grosslockner, o którym wspomnieli poprzednicy (znajduje się na licznych listach Top), jedna tu trzeba sporo odbić. A jeśli już tak odbijać w kierunki Italii to 150km na zachód masz Stelvio.

Dla tych, którzy szukają konkretnych wrażeń drogowych odsyłam tu: Top 17 tras widokowych - subiektywna ocena niepoparta żadną naukową tezą, jedynie wrażeniami :)
marcel232
Croentuzjasta
Posty: 263
Dołączył(a): 20.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcel232 » 25.02.2017 18:38

fabio007 napisał(a):
marcgrzy napisał(a):Jesli tak bardzo chcesz widokowo to proponuje w drodze z CHorwacji to :

https://www.grossglockner.at/gg/en/index


O takie widoki mi właśnie chodzi :) Dziękuję za namiar :)


Trasa jak najbardziej godna polecenia. 'Zaliczyliśmy' ją w zeszłym roku i w tym roku przejedziemy nią ponownie. Jechaliśmy z Tczewa droga 22 na Berlin, potem Norymberga, Monachium, Salzburg i w okolicach Bischofshofen odbilismy na drogę 311 która zaprowadziła nas do samej drogi 107 (Grossglockener Strasse). Wyjechaliśmy z Tczewa późnym popołudniem w Piątek, w sobotę o 5 rano (bo chyba otwierają wjazd o 5) byliśmy już pod szlabanem do wjazdu. Kupno biletu i 'dawaj' do góry. 180KM w aucie mialo co robić. Przejechaliśmy calą trasę łącznie z podejsciem do lodowca i wjechaniem na 'Biker's point' i pojechaliśmy dalej na Istrie. W Valalcie byliśmy około 18-stej w sobotę więc jeszcze załapaliśmy się na basen.

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Widokowe trasy do HR przez A, SK, SLO, HU
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone