Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

W pogoni za flamingami… część 2 (str.50)

60% ludności świata żyje w Azji. Chiny są tak szerokie, że naturalnie powinny przeciąć do 5 oddzielnych stref czasowych, ale mają tylko jedną - narodową strefę czasową. Obywatele Singapuru, Korei Południowej i Japonii mają najwyższe średnie IQ na świecie.
W Azji znajduje się najwyższy punkt na lądzie – Mount Everest (8848 m n.p.m.) oraz najniżej położony punkt – wybrzeże Morza Martwego (430,5 m p.p.m.). Spośród 10 najwyższych budynków na świecie 9 znajduje się w Azji.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 22.02.2017 15:02

Pekara nie pędź tak bo relację skończysz do końca tygodnia
daj sie poupajać ;)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 22.02.2017 15:10

Jednym za wolno i poganiają, innym za szybko i każą zwolnić.... Zdecydujcie się....

Pisze póki mam wenę, bo może być jej spadek, a jeszcze przynajmniej dwie chciałabym poczynić przed wakacjami... W sumie to nie wiem co w wakacje robić i gdzie się udać :idea:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 22.02.2017 15:15

piekara114 napisał(a):Jednym za wolno i poganiają, innym za szybko i każą zwolnić.... Zdecydujcie się....

Pisze póki mam wenę, bo może być jej spadek, a jeszcze przynajmniej dwie chciałabym poczynić przed wakacjami... W sumie to nie wiem co w wakacje robić i gdzie się udać :idea:

Becia, nie słuchaj co Tony gada, bo on nie wie co gada :wink: ,
pisz pisz jak najwięcej i dużo fotek dawaj :oczko_usmiech: ,
a potem rób Grecję 8) , no i Cro też :mrgreen:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 22.02.2017 15:51

Wy tu gadu gadu, a może ktoś by fotkę meczetu odbitego w jeziorze pochwalił?
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 22.02.2017 15:57

piekara114 napisał(a):Wy tu gadu gadu, a może ktoś by fotkę meczetu odbitego w jeziorze pochwalił?

Ja pochwalam :!: :)
Niniejszym właśnie. :wink:
I czekam na cd. oraz inne obiecane relacje autorki. :smo:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 22.02.2017 16:32

Flamingi 8) , ich taniec jest niesamowity . . . widziałem kiedyś taki film , na którym setki ptaków wykonywały te same ruchy w niesamowitej synchronizacji . . .

Pazury klasa :)

piekara114 napisał(a): . . . okazuje się, że jednak do tego bagażu 42*32*25 cm można sporo spakować


Przy wyjazdach w "ciepłe kraje :wink: taki bagaż to prawie pół szafy . . . :mrgreen:

piekara114 napisał(a): Wy tu gadu gadu, a może ktoś by fotkę meczetu odbitego w jeziorze pochwalił?


Właśnie miałem pochwalić Twoje "lusterowości" , bo chwilę wpatrywałem się w to zdjęcie - piękne , a teraz już tylko czekam na ciąg dalszy tej i następnych relacji


Pozdrawiam
Piotr
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 22.02.2017 16:38

mysza73 napisał(a):
piekara114 napisał(a):Jednym za wolno i poganiają, innym za szybko i każą zwolnić.... Zdecydujcie się....

Pisze póki mam wenę, bo może być jej spadek, a jeszcze przynajmniej dwie chciałabym poczynić przed wakacjami... W sumie to nie wiem co w wakacje robić i gdzie się udać :idea:

Becia, nie słuchaj co Tony gada, bo on nie wie co gada :wink: ,
pisz pisz jak najwięcej i dużo fotek dawaj :oczko_usmiech: ,
a potem rób Grecję 8) , no i Cro też :mrgreen:


A potem Sardynię, a potem Korsykę, a potem Portugalię, a potem Teneryfę ;)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 22.02.2017 18:30

Mikromir i Piotrze bardzo się Wam chwali zwrócenie uwagi na moje zacne zdjęcie :D

Tony, o ile jeszcze Sardynie mogłabym mieć w planach, to na resztę na razie się nie wybieram, choć Pan M. mówi, że musi sprawdzić dokładnie, gdzie to nas na wakacje kolejne wysyłasz? A Ty oprócz Portugalii reszty też chyba nie odwiedziłeś?
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 22.02.2017 19:03

Z tamtej gromadki Teneryfem odwiedzil:)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 22.02.2017 20:10

Opuszczamy okolice Słonego Jeziora. Ustawiamy GPS, aby sprawnie i szybko wyprowadził nas na autostradę i zmierzamy w kierunku Pafos.
Cypryjska autostrada. Istnieje ograniczenie prędkości do tylko 100 km/h, ale min. prędkość to 65. Wszyscy oczywiście jeżdżą pod prąd. To 100 km to właśnie tyle ile nasza czerwona strzała może osiągnąć i jeszcze nie dyszy. Sporo jest znaków informujących o pomiarze prędkości…. Znaki kierunkowe są w języku ichnim i angielskim, więc spoko, nie musicie się alfabetu greckiego uczyć….
Obrazek

Obrazek

Autostrada przypomina mi tą grecką. Jakaś super jakościowa to ona nie jest, ale do macedońskiej też sporo jej brakuje. Wzdłuż autostrady raz widać morze, raz pagórki i gołe białe skały, kolorowe krzaki, palmy czy właśnie rosnący koper. I jeszcze taka ciekawostka, na poboczu autostrady można się zatrzymać i nie trzeba włączać ani świateł awaryjnych, ani ustawiać trójkąta. Nie wiem jak na to przepisy, ale trochę parkujących samochodów było….

Warto tu wspomnieć o samochodach z wypożyczalni. Wszystkie są wyraźnie oznaczone. Widać już z daleka, bo mają czerwone tablice rejestracyjne. Stąd każdy z użytkowników drogi wie, że zarówno Ty możesz zrobić na drodze coś głupiego, jak i Ty kierowco, wiesz, że to włączające się do jazdy auto może być nagle przed Tobą, bo mu się pas pomylił :mrgreen:
labusm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3283
Dołączył(a): 11.12.2007
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) labusm » 22.02.2017 20:27

Dajcie też usiąść...
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 22.02.2017 20:41

Nic się nie martw. Miejsca dosyć, nawet w naszej czerwonej strzale jest jeszcze wolne. Trzymaj się mocno, bo zaraz hamujemy....
trinity
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 421
Dołączył(a): 07.05.2009
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) trinity » 22.02.2017 20:55

No i pierwsze koty za płoty na cypryjskiej ziemi- flamingi zaliczone! :D :D no, no, są śliczne :D 8O
Cieszę się, że je widzieliście, bo ja, jak na razie na Sardynii ich z bliska nie widziałam więc liczę, że do kwietnia jeszcze tam będą brodzić :D Niedaleko jeziora będziemy mieszkać i marzę o spacerach z widokiem na flamingi.

Dziękuję za szczegółowy opis i mapkę. Meczet robi wrażenie i też mam to miejsce zaznaczone na liście "must-see" 8)

A osobiście, to tempo relacji mi bardzo odpowiada :D mam obietnicę, że do końca marca dowiem o Cyprze się jak najwięcej :smo:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 22.02.2017 21:15

Z tymi flamingami w kwietniu może być różnie. Podobno najwięcej jest ich w styczniu i lutym właśnie (na Boże Narodzenie przylatują, ale nie w każdym roku już są). Gdzieś wyczytałam, że ostatecznie odlatują w marcu, ale teraz tego nie mogę odnaleźć.

Wielkanoc to najważniejsze święto na Cyprze i właśnie wtedy odbywa się Festiwal Dzikich Cypryjskich Kwiatów.
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 22.02.2017 21:17

Mikromir napisał(a):
piekara114 napisał(a):Wy tu gadu gadu, a może ktoś by fotkę meczetu odbitego w jeziorze pochwalił?

Ja pochwalam :!: :)
Niniejszym właśnie. :wink:
I czekam na cd. oraz inne obiecane relacje autorki. :smo:

Ja też ją chwalę !
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Azja



cron
W pogoni za flamingami… część 2 (str.50) - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone