Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

W pogoni za flamingami… część 2 (str.50)

60% ludności świata żyje w Azji. Chiny są tak szerokie, że naturalnie powinny przeciąć do 5 oddzielnych stref czasowych, ale mają tylko jedną - narodową strefę czasową. Obywatele Singapuru, Korei Południowej i Japonii mają najwyższe średnie IQ na świecie.
W Azji znajduje się najwyższy punkt na lądzie – Mount Everest (8848 m n.p.m.) oraz najniżej położony punkt – wybrzeże Morza Martwego (430,5 m p.p.m.). Spośród 10 najwyższych budynków na świecie 9 znajduje się w Azji.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 09.05.2017 17:23

ajdadi napisał(a):Też nadrobiłem zaległości... :papa:
Witaj :D

Beata W. napisał(a):My też zawsze wyjeżdżamy w tygodniu i na taki dłuższy urlop właśnie z rana, zawsze można coś pooglądać po drodze :wink:
My zawsze z pt/sob i właśnie korków nie mieliśmy....

Potter napisał(a):
piekara114 napisał(a):...A w nagrodę, że zajrzałaś kolejny odcinek (za jakieś 3 minuty) będzie specjalnie dla Ciebie...
Dziękuję :mrgreen: .
I dawaj duuużo zdjęć, bo ja za granicą to tylko w Kyrenii byłam :roll: ...

A ja tam nie byłam :cry: .... Musisz coś dać od siebie...
Ostatnio edytowano 09.05.2017 18:34 przez piekara114, łącznie edytowano 1 raz
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 09.05.2017 17:45

2 minarety to i dwie flagi ;0
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 09.05.2017 18:35

I mamy symetrię :D A ja symetrię lubię :D
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 09.05.2017 19:46

Nadrabiam zaległości :D

Co do granicy, to niestety trochę się stoi. Kontrolują ( skanują ) dowody - paszporty - i dodatkowo sprawdzają papiery samochodu.
Tak mieliśmy 29-go kwietnia na przejściu w Udvar Węgry-Cro.
Staliśmy ponad godzinę. Nawet nie bylo dużo samochodów, ale Wegrzy zastawili przejście i nikogo nie wpuszczali. :evil:
W drodze powrotnej też była kontrola naszych i auta dokumentów, ale poszło szybciej, bo ok. pół godziny.
W sezonie może być kiepsko :( , chyba że coś zmienią w przepisach.

Ps.1 Przykre są takie "hotelowe"niespodzianki, podobną mieliśmy na Sycylii :evil:
Ps.2 Flamingi urocze :D
Ps.3 Też lubię symetrię :mrgreen:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 12.05.2017 18:17

Z oburzeniem stwierdzam, że przez ostatni tydzień za wiele w tym wątku nie przybyło :evil:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 12.05.2017 19:56

mysza73 napisał(a):Z oburzeniem stwierdzam, że przez ostatni tydzień za wiele w tym wątku nie przybyło :evil:


B czekała na Ciebie MAUS :papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.05.2017 21:19

Bez przesady, przecież przed tydzień przejechaliśmy się autostradą do Nikozji, a teraz jesteśmy w INNYM kraju, więc trochę się dzieje.....

B. wróciła z fitnessu i nigdy więcej, nawet żyły mnie bolą....
Może dużo nie zwiedziliśmy, ale wybrane są już zdjęcia i mam już początek kolejnej relacji......
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 12.05.2017 21:39

piekara114 napisał(a):Bez przesady, przecież przed tydzień przejechaliśmy się autostradą do Nikozji, a teraz jesteśmy w INNYM kraju, więc trochę się dzieje.....

B. wróciła z fitnessu i nigdy więcej, nawet żyły mnie bolą....
Może dużo nie zwiedziliśmy, ale wybrane są już zdjęcia i mam już początek kolejnej relacji......


Może to był ten słynny cross-fit a nie zwykły fitness; )
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.05.2017 22:07

Akurat ćwiczenie z tym
Obrazek
było dla mnie tą łatwiejszą częścią...

Dobiło mnie raczej coś w tym stylu:
Obrazek....

Zostanę czy aqua aerobiku... przynajmniej potem żyję i nie mam serca w gardle :mrgreen:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.05.2017 22:25

Tony, skoro dziś zarywasz nockę, a nie poranek, to dla Ciebie..

sobota, 11 lutego 2017, Nikozja Północna

Dla przypomnienia jesteśmy pod wejściem do meczetu Selima
Obrazek

Pierwsze co widzę to bordowe dywany…. dużo bordowych dywanów…potem białe ściany, dużo białych ścian, białe kolumny i wysoko w górze biały sufit….
Wiedziałam, że ten meczet jest pusty w środku, ale ta pustka jest dominująca…. Całe wyposażenie katedry zostało zniszczone przez Turków, kiedy Ci zdobywali miasto (porąbali ławki, ołtarze, posągi, płyt nagrobkowe, a szablami pocięli obrazy).....
Obrazek

Obrazek

I w sumie tyle, nic w meczecie nie przykuwa mojej uwagi, spędzam tu dosłownie chwilę, tyle co ten odcinek trwa…..
Mai
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 212
Dołączył(a): 26.08.2014
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mai » 12.05.2017 22:35

jak to w meczecie ;)
mają się tylko modlić
chociaż niektóre są pięknie zdobione
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.05.2017 22:41

Cześć Mai, Ty skorzystałaś z odcinka :mrgreen:
To był mój 3 meczet (drugi na Cyprze i właśnie takie se tu są), ale pierwszy w Mostarze Meczet Koski Mehmeda-pasyzachwycił mnie: był bogato zdobiony, pełen wersetów z Koranu na ścianach i motywów roślinnych.
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 12.05.2017 23:26

W takim białym , pozbawionym zdobień meczecie jest więcej miejsca dla boga . . . chyba :idea:

Melduję , że już jestem na bieżąco :D


Pozdrawiam
Piotr
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 13.05.2017 17:35

piotrf napisał(a):W takim białym , pozbawionym zdobień meczecie jest więcej miejsca dla boga . . . chyba :idea:

Cześć Piotr :D Właśnie...chyba :?:

sobota, 11 lutego 2017, Nikozja Północna

Wychodzę z meczetu, adidaski przypilnowane, więc idziemy dalej… ale nie daleko, bo tuż za bramą jest
Obrazek

Portal północny nawiązuje do tego z katedry Mądrości Bożej, czyli z obecnego meczetu, w którym przed chwilą byliśmy….
Obrazek

Obrazek

W środku jest jakaś wystawa rzeźb oraz kilka wystawionych grafik i fotografii. Towarzyszy temu muzyka, ale niestety nie znalazłam opisu co ma pokazywać ta wystawa… Sam Bedestan jest w środku całkowicie pusty…..
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tu też nie spędzamy dużo czasu, przechodzimy obok niewielkiego i ogrodzonego dziedzińca…
Obrazek

….i wchodzimy w uliczkę Nikozji Północnej….
Obrazek
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 13.05.2017 17:56

sobota, 11 lutego 2017, Nikozja Północna

Kręcimy się i kręcimy po uliczkach i trafiamy do tureckiego zajazdu Buyuk Han zbudowanego w XVI w., a ze względu na jego rozmiar nazywany Wielkim Zjazdem. W Hanie przebywali bogaci kupcy (68 pokoi), handlujący m.in. przyprawami i biżuterią. Na środku arkadowego dziedzińca (gdzie dziś działają kafejki oraz sklepiki) stoi mały ośmiokątny meczet. Szkoda, że dziś tak dziwnie ozdobiony (na zdjęciach nawet tak źle to nie wygląda...) :evil: ….
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Han pełnił funkcję więzienną (za czasów Brytyjskich), a wcześniej jako hotel dla biedaków….. Po renowacji został oddany do użytku w 2002 r.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Azja



cron
W pogoni za flamingami… część 2 (str.50) - strona 40
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone