Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

W pogoni za flamingami… część 2 (str.50)

60% ludności świata żyje w Azji. Chiny są tak szerokie, że naturalnie powinny przeciąć do 5 oddzielnych stref czasowych, ale mają tylko jedną - narodową strefę czasową. Obywatele Singapuru, Korei Południowej i Japonii mają najwyższe średnie IQ na świecie.
W Azji znajduje się najwyższy punkt na lądzie – Mount Everest (8848 m n.p.m.) oraz najniżej położony punkt – wybrzeże Morza Martwego (430,5 m p.p.m.). Spośród 10 najwyższych budynków na świecie 9 znajduje się w Azji.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 16.05.2017 11:41

Potter napisał(a):Przeglądam swoje zamierzchłe zdjęcia i chyba coś znalazłam ...
Byliście na Plaży Gubernatora ?

To może byś relacyjkę strzeliła :oczko_usmiech: ,
chętnie zobaczę jaka byłaś piękna i młoda :smo:
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 16.05.2017 13:58

Ile portali, ile wnętrz, ileże sklepień :o
Jest na czym oko zawiesić.... :wink:
trinity
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 421
Dołączył(a): 07.05.2009
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) trinity » 16.05.2017 14:24

Ciekawie zaprezentowałaś północną część Nikozji :D
Zdjęcia oddają rzeczywistość, faktycznie piękno zabytków miesza się z bałaganem, bazary uliczne, przebudowane kościoły na meczety, leniwie siedzący tubylcy ucinający pogawędki a turyści dodają aromatu temu miejscu...

My zdecydowaliśmy się na dłuższe zwiedzanie... i obiad a potem jeszcze na pyszną kawę w bardzo klimatycznej kawiarni Cafe No:3 :smo:
Myślę, że każdy odbiera obie strony miasta indywidualnie :D ja uważam , że warto spędzić tam dłuższą chwilę :D
Pozdrawiam
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 16.05.2017 17:56

mysza73 napisał(a):
Potter napisał(a):Przeglądam swoje zamierzchłe zdjęcia i chyba coś znalazłam ...
Byliście na Plaży Gubernatora ?

To może byś relacyjkę strzeliła :oczko_usmiech: ,
chętnie zobaczę jaka byłaś piękna i młoda :smo:
Popieram, jak już nie zamierzasz swojej napisać to możesz suplemencik tu dorzucić...

CroAna napisał(a):Ile portali, ile wnętrz, ileże sklepień :o
Jest na czym oko zawiesić.... :wink:

Zdobienia ciekawe, ale wielu to ich nie było...

trinity napisał(a):Ciekawie zaprezentowałaś północną część Nikozji :D
Zdjęcia oddają rzeczywistość, faktycznie piękno zabytków miesza się z bałaganem, bazary uliczne, przebudowane kościoły na meczety, leniwie siedzący tubylcy ucinający pogawędki a turyści dodają aromatu temu miejscu...

My zdecydowaliśmy się na dłuższe zwiedzanie... i obiad a potem jeszcze na pyszną kawę w bardzo klimatycznej kawiarni Cafe No:3 :smo:

Północna część ma więcej kontrastów, południe jest bardziej jednolite, choć to też zależy na co popatrzymy i jaki obszar weźmiemy pod uwagę... A jak już pisałam, po tej złej stronie nic do ust nie bierzemy :roll: A obiad, taki konkretniejszy to zaplanowaliśmy na później... No i czekam na Twój plażowy Cypr, może się przydać :mrgreen:
Mai
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 212
Dołączył(a): 26.08.2014
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mai » 17.05.2017 10:14

Fajny taki klimacik, trochę inny niż pozostałe miejsca na wyspie, znaczy południowe..
Może kiedyś ta granica zniknie? i tak chyba teraz dogadują się lepiej ze sobą.
My na pewno kiedyś na Cypr wrócimy jeszcze i nie tylko po czosnek ;)

A tu takie coś znalazła [to w związku z Waszymi planami wakacyjnymi ;) ]:
http://www.whatsupcams.com/en/webcams/c ... ar-island/
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 17.05.2017 19:10

Mai, dzięki za linka, nawet jeszcze nie szukałam, a już mam :D

A Cypr i granica? Kto wie, co będzie....
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 17.05.2017 20:40

sobota, 11 lutego 2017, Nikozja

I jesteśmy po południowej stronie granicy, w Nikozji Południowej, Cypryjskiej, Greckiej, jak kto chce to tak może być zwana…. Ponownie idziemy ulicą Ledras, może by coś przekąsić? Po tej stronie już można… syn uparcie namawia oczywiście na żółta literkę, ale jesteśmy twardzi…. Chodzimy, trochę w kółko i trafiam na ulicę ze sklepami z …..tkaniami…
Obrazek

….i takim cudem….stare, ale jednak cudo… :hut: :hearts: :hearts:
Obrazek

Biorę mapę w garść, trzeba zobaczyć kilka z rzeczy w tej Nikozji, choć jakoś super zachwytu nie odczuwam :? Przez przypadek trafiamy pod
Obrazek

Wg przewodnika jedna z ładniejszych średniowiecznych budowli Nikozji Południowej. Trypiotis to kopułowa bazylika franko-bizantyjska z 3 nawami, wzniesiona na planie niemal kwadratu. Świątynia wzniesiona jest z kostek piaskowca w kolorze miodu. Dookoła świątyni jest remont, obchodzimy zabudowania, ale w drzwiach frontowych okazuje się, że jest zamknięta :evil: …. No tak, jest pora lunchu :roll: …. Budowla z zewnątrz nie rzuca się w oczy….
Obrazek

Idziemy uliczkami, czujemy się jak w opuszczonych latach 80-tych, tak kiedyś wyglądały uliczki krakowskiego Kazimierza…..
Obrazek

Obrazek
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 17.05.2017 20:51

sobota, 11 lutego 2017, Nikozja Południowa c.d.

I tak snując uliczkami trafiamy na plac…
Obrazek

…przy którym jest duży parking (wygląda na bezpłatny), a obok meczet, a dokładnie meczet Omeriye, który jest największym meczetem Nikozji Południowej. Oczywiście meczet powstał na miejscu gotyckiego kościoła katolickiego :roll: . W podziemiach kościoła znajdowały się nagrobki znamienitych obywateli, ale oczywiście Turcy po ataku, dokonali swoich zniszczeń, a tablice nagrobne wykorzystali do budowy meczetu, w tym wyłożono nimi podłogi meczetu :evil: ….
Obrazek

Obrazek

Ze środka dobiega modlitwa, podchodzę do głównego wejścia, ale widać modlących się mężczyzn, więc wycofuję się…ale środek wygląda na duży….
To popatrzymy jeszcze dookoła i tak zauważam po drugiej stronie budynek z kopułami i powiewające białe tkaniny…. Idę tam i okazuje się, że jestem przed wejściem do łaźni…Wśród powiewających tkanin widzę wejście i recepcję, która wygląda jak recepcja naszych SPA 8O 8O . Dziś znajduję nawet adres www tych łaźni: http://www.hamamomerye.com/ jakby ktoś miał ochotę na relaks w Nikozji…. W części zabudowań jest kawiarnia, bardzo przyjemna. Rozglądam się za moimi chłopakami, ale widzę, że oni już opuszczają plac, więc lecę do nich….
Obrazek

Obrazek

Mijamy kolejną świątynię…
Obrazek

…szkołę….
Obrazek

….i tu trafiam pierwszy raz na umieszczone w chodniku tabliczki z wyrysowanymi murami miasta i ludzikiem…
Obrazek

Jaki ich jest cel? Nie udało mi się tego ustalić…..

Zjadamy coś z miejskiej piekarni, krążymy jeszcze uliczkami ze straganami z pamiątkami i znajdujemy się na murach i przy naszym bastionie…
Obrazek

Obrazek
Jeszcze płacimy za parkowanie…
Obrazek

… i ruszamy na wybrzeże….

I tyle z pobytu z Nikozji.
Dużo miejsc nie widzieliśmy, ale zawsze coś się tam zobaczyło… Byliśmy w sumie 2,5 h. Miasto nie zachwyciło, ale cieszę się, że tu przyjechaliśmy, zwłaszcza, że pogoda nie zachęcała do odwiedzania plaż, więc żalu nie ma….
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 17.05.2017 20:56

sobota, 11 lutego 2017, Nikozja Południowa c.d.

Przez uliczki jedziemy za lokalnym samochodem z jakże swojską rejestracją :mrgreen:
Obrazek

….znowu mijamy stadion miejski…
Obrazek

… i autostradą prosto do Larnaki… Znowu za szybą miga nam akwedukt, i znowu nie mam zdjęcia. Źle skręciliśmy i przejeżdżamy przez lotnisko….
Obrazek

Obrazek

…przynajmniej już wiem, gdzie jutro skręcić i zostawić auto :mrgreen: ….
Jedziemy do naszego Penthouse :roll: , a po drodze mijamy Słone Jezioro, więc wiadomo…..
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 18.05.2017 08:33

piekara114 napisał(a):Turcy po ataku, dokonali swoich zniszczeń


... a to ........................ :evil: ... :wink: ...
Pozdrawiam.
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21047
Dołączył(a): 04.09.2013
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 18.05.2017 08:59

piekara114 napisał(a):...bo byś na samiutki koniec się tylko załapał


Również zdążyłem przed końcem... :papa:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 18.05.2017 09:24

piekara114 napisał(a):Jedziemy do naszego Penthouse :roll: , a po drodze mijamy Słone Jezioro, więc wiadomo…..

Wiadomo, flamingi :mrgreen: ,
też będę miała u siebie coś specjalnie dla Ciebie :smo:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 18.05.2017 09:55

kmichal napisał(a):
piekara114 napisał(a):Turcy po ataku, dokonali swoich zniszczeń

... a to ........................ :evil: ... :wink: ...
Właśnie każdy napotkany przez nas meczet powstał na bazie kościoła.....


ajdadi napisał(a):Również zdążyłem przed końcem... :papa:
No już prawie koniec... ale jeszcze coś tam będzie :mrgreen:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 18.05.2017 09:55

mysza73 napisał(a):
piekara114 napisał(a):Jedziemy do naszego Penthouse :roll: , a po drodze mijamy Słone Jezioro, więc wiadomo…..
Wiadomo, flamingi :mrgreen: ,
też będę miała u siebie coś specjalnie dla Ciebie :smo:

A co trafiłaś na materiał we flamingi?? Szukałam takiego na bluzę dla siebie specjalnie na Cypr, ale nie trafiałam.... A czysta bawełna się na ciuchy nie bardzo nadaje... Ale właśnie siostra kupiła mi coś takiego, u nas nie ma tego sklepu :evil: :

bez tytułu.JPG
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 18.05.2017 10:00

piekara114 napisał(a):
mysza73 napisał(a):
piekara114 napisał(a):Jedziemy do naszego Penthouse :roll: , a po drodze mijamy Słone Jezioro, więc wiadomo…..
Wiadomo, flamingi :mrgreen: ,
też będę miała u siebie coś specjalnie dla Ciebie :smo:

A co trafiłaś na materiał we flamingi?? Szukałam takiego na bluzę dla siebie specjalnie na Cypr, ale nie trafiałam.... A czysta bawełna się na ciuchy nie bardzo nadaje... Ale właśnie siostra kupiła mi coś takiego, u nas nie ma tego sklepu :evil: :

Fajowe te klapeczki :mrgreen: ,
ale ja japonek nie lubię :wink:
Ja znalazłam flaminga, ale to chyba w domu dopiero zobaczysz, bo w robocie masz jakiś szajs a nie komputer :smo:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Azja



cron
W pogoni za flamingami… część 2 (str.50) - strona 42
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone