Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

W pogoni za flamingami… część 2 (str.50)

60% ludności świata żyje w Azji. Chiny są tak szerokie, że naturalnie powinny przeciąć do 5 oddzielnych stref czasowych, ale mają tylko jedną - narodową strefę czasową. Obywatele Singapuru, Korei Południowej i Japonii mają najwyższe średnie IQ na świecie.
W Azji znajduje się najwyższy punkt na lądzie – Mount Everest (8848 m n.p.m.) oraz najniżej położony punkt – wybrzeże Morza Martwego (430,5 m p.p.m.). Spośród 10 najwyższych budynków na świecie 9 znajduje się w Azji.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15675
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 28.03.2017 08:43

Franz zanim Ty tu dojedziesz w swojej relacji to o swojej już zapomnę....

Michał, do nieba pasuje, choć ja polowałam na flagę cypryjską, ale jej tu nie było, co mnie zdziwiło bo miejsce to to zawsze była ostoja kultury Cypru...
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 28.03.2017 09:08

piekara114 napisał(a):
Obrazek

Zwróćcie uwagę jakie piękne niebo mamy :mrgreen: ...
Kolor nieba i flaga bardzo mi pasują :oczko_usmiech:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13782
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 28.03.2017 13:53

tony montana napisał(a):Baths of Aphrodite - tam akurat najbardziej podobały mi się widoki z góry, ze zbocza

bernidi napisał(a):Potwierdzam... :)
Dwa lata temu drugiego dnia lutego takie oto były widoczki ze szczytu.
Na stronę zachodnią:


Fantastycznie tam na górze było, w mojej relacji nie takie żyleta zdjęcia jak Twoje, ale i tak fajne! :)

marze_na napisał(a):
piekara114 napisał(a): .... z innych relacji wychodzi mi, że łyse to taki standard w wypożyczalniach :mrgreen:

Ja tylko u Tonego czytałam :D .

Niezły kontrast :D . Najpierw paradujesz w bikini na plaży (chociaż dowodu nie zamieściłaś :smo: ), a za chwilę wrzucasz śnieżne widoczki :roll: :wink: .


W krajach południa to na bank standard, że nie mają dwóch kompletów opon i na styczeń czy luty dostajesz te same ;)

GDZIE TO BIQINI???????????

;)

Ładne są góry Troodos, a jak ładnie drzewa tam kwitną hohohho

:la:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15675
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 29.03.2017 19:28

tony montana napisał(a):GDZIE TO BIQINI???????????
Chyba dokładnie nie czytałeś....Musisz wrócić do str. 18 :mrgreen:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15675
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 29.03.2017 20:50

środa, 8 lutego 2017, klasztor Kykkos c.d.

To chodźmy na ten główny dziedziniec…. Wejście jest niepozorne, pod małą mozaiką kilkoma schodami w dół…
Obrazek

...ale najpierw mozaiki ścienne… WOW…. Każdą można dotknąć, obejrzeć kosteczkę po kosteczce…..
Obrazek

Obrazek

Obrazek

…i wizerunek Chrystusa Pantokratora
Obrazek

…i w końcu po przejściu korytarza widzimy dziedziniec ze studnią….
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tu widać wejście, a jakże, do sklepiku z pamiątkami :mrgreen: ….
Obrazek

I jeszcze mozaiki widoczne pod krużgankami
Obrazek

Obrazek

Obrazek
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 29.03.2017 21:08

... a słoneczko nadal pięknie świeci ... 8) ...
Pozdrawiam.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8672
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 29.03.2017 21:09

kmichal napisał(a):... a słoneczko nadal pięknie świeci ... 8) ...
Pozdrawiam.

Aż trudno uwierzyć, że to zima :D .
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15675
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 29.03.2017 21:12

Świeci, świeci i to całkiem przyjemnieObrazekObrazek

A zima to taki nasz kwiecień.... choć tu mniej zielono jednak niż na wybrzeżu
marsik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 482
Dołączył(a): 12.08.2012
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsik » 29.03.2017 22:17

Kłaniam się uprzejmie.
Pasi, pasi, pasi! Dołączyłem, dogoniłem, jak znalazł relacja.
A za tydzień zacznę gonić w te same miejsca pod cypryjskim słońcem. Tylko flamingów pewnie już nie będzie... i śniegu... :cry:. Ale za to liczę, że temperatura wody w morzu bardziej zachęci do kąpieli :)
Lot Ryanairem z Krakowa do Pafos, tam będziemy mieszkać i zwiedzać samochodem.
Proszę więc włączyć tryb turbo i dokończyć relację w najbliższych dniach :wink:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15675
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 29.03.2017 22:55

Cześć,

fajnie, że do mnie zajrzałeś :D
Obiecałam tu takiej jednej, że w marcu skończę, ale chyba się nie uda... Ale jeśli będziesz dobrze dopingował to może przed Twoim wyjazdem jeszcze ze 2 dni zdążę opisać...

A kiedy lecisz? Zdradź też kiedy kupowałeś bilety i w jakiej cenie, robię rozeznanie.... (jak nie chcesz tu to może być na priv). W lutym to połączenie z KR było jeszcze niedostępne....

Zapowiedzi pogody masz zbliżone do tego, ci my mieliśmy, ok 20 st w dzień i 12 w nocy. No i słońce + troszkę chmur... :papa:
marsik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 482
Dołączył(a): 12.08.2012
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsik » 30.03.2017 12:48

Pewnie wiosenny rozkład RY ruszył. Lecimy w przyszłą środę do niedzieli, 3,5 dnia wyjdzie, taki przedłużony weekend. Bilety 345zł/os., kupione ze dwa tygodnie temu. Dwadzieścia parę stopni - idealnie :), chmury niekoniecznie..., a woda, o ile będzie cieplejsza niż w lutym to ino, ino :roll:
trinity
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 421
Dołączył(a): 07.05.2009
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) trinity » 30.03.2017 13:13

Trochę nadrobiłam zaległości w Twojej relacji :D
Dzięki za informację o flamingach, też śledzę sytuację flamingową i pogodową oraz oglądam kamerkę online w Lanrnace :mrgreen: by być na bieżąco.
Wczoraj dokonałam rezerwacji samochodu (trochę to trwało, ale mam już to za sobą :lol: ) czy warto, to okaże się na miejscu :mrgreen:

Klasztor Kykkos pięknie pokazałaś i choć nie miałam go w głównych punktach, to wpisuję na listę, na miejsce pt."jak damy radę- to zwiedzimy" :roll: bo lista się wydłuża... ale to chyba dobrze :smo:

Czekam na kolejne opowieści i fotki
pozdrawiam:papa:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 31.03.2017 09:10

piekara114 napisał(a):Obiecałam tu takiej jednej, że w marcu skończę, ale chyba się nie uda...

Tempo tej relacji jest zdecydowanie za wolne ... :roll:



:smo:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15675
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 31.03.2017 09:28

marsik napisał(a):Pewnie wiosenny rozkład RY ruszył. Lecimy w przyszłą środę do niedzieli, 3,5 dnia wyjdzie, taki przedłużony weekend. Bilety 345zł/os., kupione ze dwa tygodnie temu. Dwadzieścia parę stopni - idealnie :), chmury niekoniecznie..., a woda, o ile będzie cieplejsza niż w lutym to ino, ino :roll:


Myślę, że woda będzie do kąpieli, może nie super ciepła....

trinity napisał(a):Wczoraj dokonałam rezerwacji samochodu (trochę to trwało, ale mam już to za sobą :lol: ) czy warto, to okaże się na miejscu :mrgreen:
Klasztor Kykkos pięknie pokazałaś i choć nie miałam go w głównych punktach, to wpisuję na listę, na miejsce pt."jak damy radę- to zwiedzimy" :roll: bo lista się wydłuża... ale to chyba dobrze :smo:

Jaką wypożyczalnie wybrałaś? Klasztor i Troodos miałam na liście obowiązkowej, bo to takie inne na tym ciepłym Cyprze.... Jeszcze dziś odwiedzimy jeszcze jedno miejsce w górach..

mysza73 napisał(a):
piekara114 napisał(a):Obiecałam tu takiej jednej, że w marcu skończę, ale chyba się nie uda...
Tempo tej relacji jest zdecydowanie za wolne ... :roll:

We wt i czw nie ma odcinków bo od niedawna chodzę na aquaaereobik..... Ale weekend przed nami, więc kolejne odcinki będą (prasowanie może przecież poczekać kilka jeszcze dni :x nie ucieknie :x ) A niedzielę w planie wycieczka....
trinity
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 421
Dołączył(a): 07.05.2009
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) trinity » 31.03.2017 10:24

piekara114 napisał(a):Jaką wypożyczalnie wybrałaś?


Wybrałam "Gate Your Care" bezpośrednio w terminalu w wypożyczalni "Sixt" i rezerwowałam przez stronę Wizzair'a, tu dostałam 7% zniżki :mrgreen: a ceny były podobne. Stevens oferował mniejsze auto, bez klimy w wyższej cenie, pisałam też do wypożyczalni Grzegorza, który mieszka na Cyprze, ale fajnej oferty też nie miał w tym terminie :?



piekara114 napisał(a): We wt i czw nie ma odcinków bo od niedawna chodzę na aquaaereobik..... Ale weekend przed nami, więc kolejne odcinki będą (prasowanie może przecież poczekać kilka jeszcze dni :x nie ucieknie :x ) A niedzielę w planie wycieczka....


Wobec tego czekam na weekend... Nie chcę poganiać, ale mi zostało... 10 DDW :!:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Azja



cron
W pogoni za flamingami… część 2 (str.50) - strona 23
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone