Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

W pogoni za flamingami… część 2 (str.50)

60% ludności świata żyje w Azji. Chiny są tak szerokie, że naturalnie powinny przeciąć do 5 oddzielnych stref czasowych, ale mają tylko jedną - narodową strefę czasową. Obywatele Singapuru, Korei Południowej i Japonii mają najwyższe średnie IQ na świecie.
W Azji znajduje się najwyższy punkt na lądzie – Mount Everest (8848 m n.p.m.) oraz najniżej położony punkt – wybrzeże Morza Martwego (430,5 m p.p.m.). Spośród 10 najwyższych budynków na świecie 9 znajduje się w Azji.
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 09.03.2017 14:55

piekara114 napisał(a):Obrazek


Osobiście mam z tym zamkiem koszmarne wspomnienia ... Wtedy właśnie odebrałam telefon z Polski z obrzydliwą wiadomością ... :evil: . Na szczęście później wszystko się w miarę wyprostowało :mrgreen: ...

3 zdjęcia :roll: ?!
Mai
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 212
Dołączył(a): 26.08.2014
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mai » 09.03.2017 15:43

piekara114 napisał(a):Przy samym nabrzeżu znajdują się „plaże” – „” to i tak za dużo powiedziane. Są to zwykłe kamienie tuż przy nabrzeżu, a woda w tym miejscu jest naprawdę czysta, więc myślę, że latem niektórzy z tego miejsca korzystają…..


Znajdują się plaże i to z piaskiem :) jest ich kilka, niektóre bardzo małe ;) miejscami było trochę wodorostów, jak byliśmy to była na początku pogoda sztormowa i na niosła, ale ogólnie woda czysta :)

[przepraszam za mała prywatę ;)]
Załączniki:
P1020305 (1280x853).jpg
ta w oddali była dość duża, ale faje tu były za wysokie dla mojego dziecka
P1020298 (1280x720).jpg
tu widać kawałeczek plaży
P1020704 (1280x720) - Kopia.jpg
musiałam mojego małego golasa zamazać ;) tu najczęściej chodziliśmy
P1020705 (1280x720).jpg
P1020492 (1280x853).jpg
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 09.03.2017 15:48

piekara114 napisał(a):Po opuszczeniu kościoła udajemy się na promenadę. Widzieliśmy ją już z parkingu, ale teraz przejdziemy się nią. No i trzeba pomyśleć o jakimś obiedzie….

Przy samym nabrzeżu znajdują się „plaże” – „” to i tak za dużo powiedziane. Są to zwykłe kamienie tuż przy nabrzeżu, a woda w tym miejscu jest naprawdę czysta, więc myślę, że latem niektórzy z tego miejsca korzystają…..

Teraz jak tak patrzę na zdjęcia, to okazuje się, że zdjęć promenady nie mam 8O 8O … w sumie, to nie było czemu tam zdjęć porobić….

Co do knajpek przy promenadzie… pootwierane są tylko niektóre, ze 2,3 restauracje, ze 2,3 kawiarnie (kawka, piwko) jakiś kebab, kilka (dosłownie kilka) budek z pamiątkami i tyle. Nie jest otwarta żadna knajpka w stylu tawerny z miejscowym jedzeniem. W jednym z kebabów kusimy się na spróbowanie sovulaki stick (czyli jak szaszłyk podane). Na razie jeden do spróbowania. I dobrze, bo o ile mięsko było nawet., to całość wraz z pitą polana była jakimś kwaśnym czymś… jakiś płyn, na sos zbyt płynny… nie dla nas. Syn skusił się na lody, ale także mu nie podeszły i wylądowały w koszu…. Widzimy znak KFC – tu będzie coś pewnego, ale….zamknięte…. cóż uroki pobytu całkowicie poza sezonem.
Po przejściu promenady decydujemy się na odwrót i powrót do auta. Po drodze zakupy i obiad serwuję w mieszkanku. Przynajmniej zjedliśmy to co lubimy….


W Chorwacji mieliśmy w Lutym ten sam problem i był to dla nad duży minus wyjazdu w tym terminie :!: Nic dobrego nie mogliśmy zjeść w jakiejś konobie :evil: Kończyło się na wizycie na targu w Zadarze lub jakimś Konzumie i pichceniu w apartamencie.
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 09.03.2017 15:49

piekara114 napisał(a): Mam nadzieję, że mozaik nie przeoczyłaś...

jak bym mogła 8O :wink:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15707
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 09.03.2017 16:59

Potter napisał(a):Osobiście mam z tym zamkiem koszmarne wspomnienia ... Wtedy właśnie odebrałam telefon z Polski z obrzydliwą wiadomością ... :evil: . Na szczęście później wszystko się w miarę wyprostowało :mrgreen: ...
3 zdjęcia :roll: ?!

Dobrze, że się wyprostowało... Te zamki takie nie ciekawe, podobny także jest w Kolossi (choć ma ciekawą historię legendę na swoim koncie) to był wpisany w plan B... dla przypomnienia realizujemy plan A+ :mrgreen:

Potter napisał(a):3 zdjęcia :roll: ?!
Tu nie było czemu robić zdjęć... ale dzień się jeszcze nie skończył, więc bądź czujna...
Gdzie Ty stacjowałaś na Cyprze :?: :?: ... (widziałam jezioro u Franza i dzieci sporo mniejsze wtedy były). I co Wam się wtedy udało zobaczyć? Wyjazd z BP?


Mai napisał(a):Znajdują się plaże i to z piaskiem :) jest ich kilka, niektóre bardzo małe ;) miejscami było trochę wodorostów, jak byliśmy to była na początku pogoda sztormowa i na niosła, ale ogólnie woda czysta :)

Wiem o nich i czytałam u Tonego w relacji, ale one to w strefie hotelowej były, a w ten region to my nawet się nie zapuściliśmy... my z zasady omijamy plaże przy hotelach... Jedną piaszczystą zaliczyliśmy, ale o tym w relacyjnym czwartku będzie...

Fajnie, że dałaś zdjęcia...ale jak na maj to spore fale 8O 8O (większe niż teraz) i jakoś słońca trochę brakuje na tych fotkach...


Beata W. napisał(a):
piekara114 napisał(a):Co do knajpek przy promenadzie… pootwierane są tylko niektóre....

W Chorwacji mieliśmy w Lutym ten sam problem i był to dla nad duży minus wyjazdu w tym terminie :!: Nic dobrego nie mogliśmy zjeść w jakiejś konobie :evil: Kończyło się na wizycie na targu w Zadarze lub jakimś Konzumie i pichceniu w apartamencie.

Właśnie, to spora wada wyjazdów sporo przed sezonem...


CroAna napisał(a):
piekara114 napisał(a): Mam nadzieję, że mozaik nie przeoczyłaś...

jak bym mogła 8O :wink:

No ja myślę....




:papa:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59015
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 09.03.2017 17:10

piekara114 napisał(a):Te zamki takie nie ciekawe, podobny także jest w Kolossi (choć ma ciekawą historię legendę na swoim koncie) to był wpisany w plan B... dla przypomnienia realizujemy plan A+ :mrgreen:

A nam się Kolossi akurat podobał.

Pozdrawiam,
Wojtek
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13785
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 09.03.2017 20:48

Mai napisał(a):
[przepraszam za mała prywatę ;)]


Nie mogę zacytować zdjęcia, ale na bodajże trzecim jest hotel, który dopiero BUDOWALI, gdy my tam byliśmy w lutym 2013 roku.
WOW
:D :papa:
Mai
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 212
Dołączył(a): 26.08.2014
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mai » 09.03.2017 21:32

piekara114 napisał(a):
Wiem o nich i czytałam u Tonego w relacji, ale one to w strefie hotelowej były, a w ten region to my nawet się nie zapuściliśmy... my z zasady omijamy plaże przy hotelach... Jedną piaszczystą zaliczyliśmy, ale o tym w relacyjnym czwartku będzie...

Fajnie, że dałaś zdjęcia...ale jak na maj to spore fale 8O 8O (większe niż teraz) i jakoś słońca trochę brakuje na tych fotkach...





Słonka było dużo, tu fotki wrzuciłam nie koniecznie reprezentatywne ;)
Wszystkie plaże na Cyprze są ogólnodostępne, to że przy hotelu nie ma znaczenia, płaci się tylko za wypożyczenie leżaka i parasola. My tez woliny bardzie ustronne. Tu tłumów nie było.


tony montana napisał(a):Nie mogę zacytować zdjęcia, ale na bodajże trzecim jest hotel, który dopiero BUDOWALI, gdy my tam byliśmy w lutym 2013 roku.
WOW
:D :papa:


To hotel Alexander the great.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15707
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 09.03.2017 22:23

Mai napisał(a):
piekara114 napisał(a): my z zasady omijamy plaże przy hotelach...

Wszystkie plaże na Cyprze są ogólnodostępne, to że przy hotelu nie ma znaczenia, płaci się tylko za wypożyczenie leżaka i parasola. My tez woliny bardzie ustronne. Tu tłumów nie było.

My nie lubimy plaż zastawionych leżakami, mnie ciarki przechodzą na sam ich widok i dwa, nie lubię mieć tuż za plażą budynków właśnie typowo hotelowych... wolę skały, drzewa, wydmy lub choć małe domki...
I to są powody dlaczego nawet takich miejsc na Cyprze nie mieliśmy w planie, żadnym planie, nawet tym D...
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15707
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 09.03.2017 23:18

Po osobiście przygotowanym obiedzie, chłopaki chcą odpocząć i oczywiście dorwać neta…. A ja już chcę podążać dalej i korzystać ze słońca…

W końcu możemy się ruszyć. Oczywiście czerwoną strzałą…ruszamy w kierunku, gdzie nas jeszcze nie było… Mijamy centrum handlowe, potem big rondo i jedziemy na zachód. Mijamy skręt do Grobowców Królewskich, McD, KFC i piękną dwupasmówką jedziemy dalej… Droga zwęża się, traci na jakości, ale za to z lewej strony drogi wyrastają hotele, spa&wellness, hotel z małym parkiem wodnym, osiedla domków.... Skręcamy ku morzu w poszukiwaniu plaży, bo to właśnie nasz aktualny cel...

Dojeżdżamy do końca drogi, a tam opuszczony hotel w stylu naszych ośrodków zakładowych nad Bałtykiem (piętrowe jamniki z korytarzem w formie balkonu, oczywiście w żółtawym kolorze)… W sumie mogłabym taki przygarnąć i zarządzać nim…. Ale niestety, plaża to brązowe, a raczej rdzawe ostre skały, a my raczej matami do plażowania nie dysponujemy...
Wracamy na główną i jedziemy mijając po prawej plantacje bananów 8O 8O Wiedzieliśmy, ze gdzieś będą, ale nie tak zaraz przy mieście i przy głównej drodze….

Nie bardzo jest gdzie się zatrzymać, ale przecież one nie uciekną, a słońce już tak… Przejeżdżamy całą wioskę Chlorakę, kolejną i jest jakiś punkt widokowy z zatoczką. Parkujemy. Jesteśmy na niewielkim klifie, a pod nami plaża. Może nie jakaś WOW, ale na leniwe poplażowanie może być….

Rozkładamy się pod klifem, na środku zatoki jest knajpa i jedna osoba się opala, i jeszcze jedna na drugim krańcu zatoki… Plaża to piasek (taki zdecydowanie grubszy) oraz kamienie i wyrzucone przez morze glony, ale one mi jakoś nie przeszkadzają… Nawigacja w telefonie pokazuje, że jesteśmy w Kisonerga...
Obrazek

Obrazek

To rozkładamy nasz mały majdan (bardzo skromny) i każdy leniuchuje jak chce. Oczywiście ja nie kładę się opalać, trzeba przynajmniej nogi zmoczyć (stroju nie mam teraz, ale szorty są)… Morze dalej temperaturą nie zachwyca….

Tam dalej gdzieś jest Coral Bay…
Obrazek

Łapiemy słońce i oddajemy się lekturze, co kto lubi i co kto musi….
Obrazek

Oczywiście spacer brzegiem morza i fale obmywające stopy, to jest to na urlopie….
Obrazek

Obrazek


Po prawie dwóch godzinach plażowania, trzeba zrobić odwrót…
Obrazek
bernidi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 452
Dołączył(a): 23.11.2016
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) bernidi » 09.03.2017 23:29

piekara114 napisał(a):Po prawie dwóch godzinach plażowania, trzeba zrobić odwrót…
Obrazek

Mamy fotkę z zachodu słońca z tą właśnie ławeczką... :smo:

Pozdrawiam Wojtek
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15707
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 10.03.2017 10:19

trinity napisał(a):No i pierwsze koty za płoty na cypryjskiej ziemi- flamingi zaliczone! :D :D no, no, są śliczne :D 8O
Cieszę się, że je widzieliście, bo ja, jak na razie na Sardynii ich z bliska nie widziałam więc liczę, że do kwietnia jeszcze tam będą brodzić :D Niedaleko jeziora będziemy mieszkać i marzę o spacerach z widokiem na flamingi.

piekara114 napisał(a):Z tymi flamingami w kwietniu może być różnie. Podobno najwięcej jest ich w styczniu i lutym właśnie (na Boże Narodzenie przylatują, ale nie w każdym roku już są). Gdzieś wyczytałam, że ostatecznie odlatują w marcu, ale teraz tego nie mogę odnaleźć.

Właśnie wyczytałam, że na jeziorze flamingi jeszcze są :D

bernidi napisał(a):
piekara114 napisał(a):Po prawie dwóch godzinach plażowania, trzeba zrobić odwrót…

Mamy fotkę z zachodu słońca z tą właśnie ławeczką... :smo:


8O 8O
Rozumiem mieć identyczne zdjęcia z zabytkami, ale ze zwykłą przydrożną ławeczką 8O Jakbyśmy się umawiali, to za pewne byśmy tej ławeczki nie znaleźli :mrgreen:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13068
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 10.03.2017 10:25

piekara114 napisał(a):Łapiemy słońce i oddajemy się lekturze, co kto lubi i co kto musi….
Obrazek
Musiałaś Krzyżaków ... :lool:
bernidi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 452
Dołączył(a): 23.11.2016
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) bernidi » 10.03.2017 14:50

piekara114 napisał(a):8O 8O
Rozumiem mieć identyczne zdjęcia z zabytkami, ale ze zwykłą przydrożną ławeczką 8O Jakbyśmy się umawiali, to za pewne byśmy tej ławeczki nie znaleźli :mrgreen:

Dokładnie. :)
Ale co tam zabytki, wszyscy je fotografowali. A tę ławeczkę zapewne tylko my... : :lool:
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 10.03.2017 22:25

... no ładnie, ładnie - tylko tak jakoś skromnie z fotami ... :wink: ...
Pozdrawiam.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Azja



cron
W pogoni za flamingami… część 2 (str.50) - strona 14
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone