Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Vodice, Srima gdzie tanio i dobrze zjeść?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 08.08.2016 05:49

sdolas napisał(a):Ceny podobne.
My też za dwie pizze dla 4 osób płaciliśmy około 80 kun.
Smakowo jakoś dużo lepsze niż większość z tych jedzonych przez nas w kraju.

Wstyd się przyznać lecz koło Daria pizzy nie kojarzę,niby u Mariana?
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 08.08.2016 05:51

rock_is napisał(a):
sdolas napisał(a):
Z napisał(a):Jakby ktoś szukał dobrej pizzy na Srimie to polecam tą z budki która znajduje się przy wjeżdżie na hotel Duje,otwarte od 12.00 do 23.00

Z
Jak ma się pizza ze Srimy do tej z tej pizzeri zaraz obok Dario ?
Jedliśmy tam dwa razy i bardzo nam smakowała, w centrum Tribunj nie były tak dobre.


Nie jedliśmy koło Dario, ale ta jest super. Cienkie wypieczone ciasto i świeże dodatki. Jeśli dobrze kojarzę cennik to od 40kn do 60kn za sporą pizzę.

A nie prawda :D ,bo od 32kun,za 36 to capricciosa jest
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 08.08.2016 05:54

sdolas napisał(a):
Z napisał(a):Jakby ktoś szukał dobrej pizzy na Srimie to polecam tą z budki która znajduje się przy wjeżdżie na hotel Duje,otwarte od 12.00 do 23.00

Z
Jak ma się pizza ze Srimy do tej z tej pizzeri zaraz obok Dario ?
Jedliśmy tam dwa razy i bardzo nam smakowała, w centrum Tribunj nie były tak dobre.

nie spojrzałem na link,tutaj ostatnio jedliśmy kalmary w panierce i z grilla-były super,przez cały ostatni wyjazd nie mogliśmy się w grill fishu doprosić o kalmary(cztery razy) i w końcu zdesperowani tutaj się udaliśmy,warto było.Spróbuj pizzy ze Srimy-warto.Jak będziesz na Srimie to pozdrów kobitkę od gościa co motorem na trzech kółkach jeżdżi :D ,zawsze nas poznaje-już kilka lat tam uczęszczamy.
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 08.08.2016 21:42

Jak tak polecasz to jak czasu starczy to skosztujemy.
Ta obok Dario też bardzo dobra, a że lignje z grilla mają to nie wiedziałem nawet.
Moją rodzinkę to do kalmarów muszę końmi zaciągać :lol:
Jak już jedliśmy to właśnie we wspomnianym grill fish'u, panierowane, rewelka.
Zdziwiony jestem że w tym roku nie było :roll:
Mam nadzieję że jak dojedziemy to się załapiemy :lol:
Robert72
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Robert72 » 10.08.2016 15:01

W Tribunij polecam rodzinną knajpę Laterna dla mnie nr 1 .
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 10.08.2016 21:10

Podaj na mapie gdzie to jest
klosik11
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 20.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) klosik11 » 28.01.2017 20:39

ewa.krakuska napisał(a):Jeśli po ryby jeżdzę do Zatonu. Kupuję bezpośrednio od rybaków.


Możesz zdradzić jaki są ceny u rybaka i najpóźniej do której można ich zastać w porcie?
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 28.01.2017 22:12

Rybki tylko od rybaków. Tylko trzeba wiedzieć kiedy wracają z połowów.
My średnie makrele na jeden grillowy obiad dla 4 osób kupiliśmy za ok 10 zł.
Rybacy mniejsze ryby wyrzucają lub wydają wędkarzom na przynętę :wink:
Jak się trafi to za małe pieniądze kupi się super obiad :wink:
Gonzales
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1210
Dołączył(a): 29.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gonzales » 29.01.2017 20:59

sdolas napisał(a):Rybki tylko od rybaków. Tylko trzeba wiedzieć kiedy wracają z połowów.


Można prosić o jakąś małą podpowiedź. Konkretnie gdzie i kiedy?

Pozdrowienia
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 30.01.2017 07:31

W tym miejscu
https://www.google.pl/maps/@43.7510016, ... 56!6m1!1e1
Sporo lokalnych rybaków.
Kupowaliśmy rano, jeśli dobrze pamiętam to ok 7:00, ale wracali z morza i sprzedawali też wieczorem, różnie to bywa.
Rano sprzedaż szła jak w sklepie, kolejka ludzi, waga na burcie ... :lol:
Gonzales
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1210
Dołączył(a): 29.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gonzales » 30.01.2017 17:58

Bardzo dziękuję na pewno skorzystam. Będę z większą grupą na początku lipca w Srimie i przyznam się że to będzie mój pierwszy raz w Chorwacji.
Jakbyś jeszcze podpowiedział jakie ryby można kupić i które są najlepsze na grilla moja
wdzięczność nie miałaby granic.

Pozdrowienia.;)
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 30.01.2017 18:11

To masz pecha bo na smakosza ryb nie trafiłeś :roll:
My kupiliśmy makrele, miały dobre 30cm i wyglądały ładniej od małych dorad.
Generalnie nie było problemu z zakupem, ryby w pojemnikach leżały różne, różne wielkości, uprzejmy rybak pokazując palcem informował które są w jakiej cenie.
A ryby były bardzo różne. Jednego późnego wieczora z małego kutra wyciągali ponad metrowe tuńczyki, pierwszy raz takie widziałem 8O
klosik11
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 20.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) klosik11 » 30.01.2017 20:01

Gonzales napisał(a):Bardzo dziękuję na pewno skorzystam. Będę z większą grupą na początku lipca w Srimie i przyznam się że to będzie mój pierwszy raz w Chorwacji.
Jakbyś jeszcze podpowiedział jakie ryby można kupić i które są najlepsze na grilla moja
wdzięczność nie miałaby granic.

Pozdrowienia.;)



Nie ma znaczenia jaki gatunek ważne że prosto z morza. Wszystkie są przepyszne. Nam najbardziej smakowała Orada w marynacie z dzikiego rozmarynu, soli, pieprzu, pietruszki i soku z cytryny chociaż najtańsze nie są bo po ok 80-85 kun/kg. Smakowaliśmy również takich dość długich i cienkich ryb (nie pamiętam jak się nazywają- chyba girlice) ale świeża makrela z grilla też jest bardzo smaczna. Na same wspomnienie ślinka mi cieknie. Tam wszystko smakuje lepiej - bo bez pośpiechu i stresu. Prócz owoców morza spróbuj lokalnych zwykłych owoców i warzyw nie pożałujesz. Jeśli będziesz okazję rób zakupy na małych straganach i wybieraj te leżące z boku często niespecjalnie wyglądające - te są najlepsze bo przeważnie są z domowych ogródków. Żuć jakiś komplement,uśmiechnij się, zagadaj to może dostaniesz coś spod lady dla "swoich". :papa:
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 31.01.2017 18:31

Jeśli ktoś szuka nie tylko dobrego jedzenia ale i klimatycznego miejsca podczas jedzenia to polecam restaurację Plavi Val w Tribunj.
Jedzenie bardzo dobre, taras restauracji z widokiem na zatokę, bardzo urokliwe miejsce, na pewno wspomnę o nim w mojej relacji :wink:
Gonzales
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1210
Dołączył(a): 29.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gonzales » 31.01.2017 21:29

Wielkie dzięki "klosik11" za wszystkie podpowiedzi. Na pewno skorzystam.
Mieszkam w Krakowie i tutaj o świeżą rybkę naprawdę niełatwo. Za to w Chorwacji nad morzem mam nadzieję że będzie można "poszaleć" w tej materii.

Pozdrowienia.;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Vodice, Srima gdzie tanio i dobrze zjeść? - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone