Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Vodice, Srima gdzie tanio i dobrze zjeść?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 13.07.2013 08:36

ewa.krakuska napisał(a):w większości konob masz ceny na tablicach przed wejściem/stolikami

np. kalmar ( duży kawałek)z grilla z szpinakiem i ziemniakami pieczonymi w ziołach to ok 150 kn

pizza 35-50 kn ( średnia)

spaghetti z owocami morza w Biergarten 70 kn

W restauracjach/kawiarniach chorwackich najdroższe są napoje. W Srimie w Villa Rosa za soczek 0.2 l zapłacisz 15-20 kn.


Sądzę że wkradła się pomyłka co do ceny kalmarów-kalmary z grilla 80-100kun
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 13.07.2013 08:43

Z napisał(a):Po wczorajszej wizycie w w/w knajpie napiszę krótką moją opinię i ujmę to delikatnie-nie warto,bo jak można nazwać tortellini z mięsem czymś co zostało kupione w paczce w sklepie w dodatku najgorszej jakości a mięso to było tam lecz wyglądało to tak że ktoś pizdnął chochlę sosu z mięsem od spaghetti bolonese na lipne pierożki-jeśli ktoś chce zjeść fajne nioki z szynką bądż tortellini to polecam restaurację o której pisałem wyżej,co do pizzy a zamówiliśmy takie trzy to radzę już jechać do Srimy gdy się jedzie na plażę koło Hotelu Duje,jest tam taka mała budka gdzie kobitka od godz.12-23 robi tylko pizzę(również na telefon),to coś co jedliśmy wczoraj do pięt nie dorasta.Czas podania zamówienia 45min. do błyskawicznego nie należy i nie chodzi o kuchnię,ponieważ zrozumiałym jest że czym więcej klientów(pora kolacji) tym dłuższy czas oczekiwania lecz o obsługę,dostaliśmy tortellini wysuszone jak wiór ponieważ wcześniej odstało dobre 10min na ladzie przed podaniem(sądzę że kluchy nie potrzebują czasu aby skruszeć :D ).Co do cen to pizza normal od 35kun,jumbo od 70kun więc żadna rewelacja,na koniec napiszę że najlepszym czymś co tam zjadłem była sałatka szopska a wiadomo że chłop Polski nie jest wybredny lecz porównując to miejsce do kilku obok gdzie wcinałem pożywienie to brakuje im kilku lat świetnych aby ich dogonić i nie chodzi tu o ceny bo gdybym chciał zjeść tanio to poszedłbym do Konzumu aby żołądek zapełnić-jednym słowem nie polecam.


Jeśli chodzi o mięsa z grilla to warta zastanowienia jest knajpka znajdująca się niedaleko,patrząc na zdjęcie które przesłał wojteksw przed kościołem skręcamy w lewo w wąską uliczkę i przechodzimy ok.50-80m., jest to knajpka po prawej stronie w której urzęduje mnóstwo osób a kucharz pichci na zewnątrz więc padliny na ruszt nie wrzuci :D
Wojteksw
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 11.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wojteksw » 13.07.2013 09:42

Knajpka o której piszesz jest prawdopodobnie ta na moim zdjęciu niżej. Tam faktycznie jest zawsze dużo ludzi. Jeżeli możesz to podaj bliższe namiary na pizzerię w Srimie, sprawdzę jak przyjedziemy. Zawsze dobrze wiedzieć, gdzie można dobrze zjeść.
Załączniki:
WAT_7107i.jpg
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 13.07.2013 11:00

Wojteksw napisał(a):Knajpka o której piszesz jest prawdopodobnie ta na moim zdjęciu niżej. Tam faktycznie jest zawsze dużo ludzi. Jeżeli możesz to podaj bliższe namiary na pizzerię w Srimie, sprawdzę jak przyjedziemy. Zawsze dobrze wiedzieć, gdzie można dobrze zjeść.

O tą knajpkę chodziło, a co do Srimy to tak-jedziesz do samego końca i dajesz w prawo za sklepem ok.100metrów dalej po lewej stronie stoi budka czynna od 12.00
Wojteksw
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 11.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wojteksw » 13.07.2013 11:28

Dzięki za szybką wiadomość, sprawdzimy następne miejsce.
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 13.07.2013 17:00

Dziś znów władowałem się na minę w Srimie,restauracja fajnie wygląda z zewnątrz nazywa się Karoca lecz mogę się wypowiedzieć tylko o czymś co miało się nazywać pljeskavica a było dwoma kawałeczkami podeszwy którą śmią nazywać mięsem.Widziałem że wiele osób zajadało się pizzą lecz nie przyjechałem do Chorwacji aby wcinać ciasto,nie myślcie że jestem wymagający lecz po knajpce którą mogę polecić w Warszawie-Papalina spodziewałem się zjeść coś równie dobrego a nie padlinę.
Wojteksw
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 11.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wojteksw » 13.07.2013 18:10

Jednak jest najlepiej jak przy apartamentach jest miejsce do przyrządzania posiłków na zewnątrz, wtedy nie nagrzewa się niepotrzebnie apartamentów, jest bardzo przyjemnie, można pichcić. Kawałek dobrego mięsa lub ryby i posiłek w kilka minut, zdrowo, smacznie i taniej.
himi
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) himi » 19.07.2013 16:54

Pizzeria z poprzedniej strony, to mam wrażenie, ulubione miejsce rodaków. Bo względnie tanio. Rok temu poszliśmy tam coś zjeść . Padło na pizzę. Porażka. Ale cenowo odstawało to od ofert innych lokali. Raz przyszaleliśmy w Cesaricy - restauracja na deptaku dobrze widoczna. Ceny dość mocne, ale skusiłem się na polędwicę medium o nazwie Cesarica właśnie. Ceny nie pamiętam, było drogo. Ale danie pyszne. W tym roku jedziemy za tydzień znów do Vodic. Chętnie bym odwiedził jakieś godne polecenia miejsce na wieczorne jedzonko. Ta konoba z bocznej uliczce - chyba wiem, która to. Tam na pewno zajrzymy.
kwinto30
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 08.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kwinto30 » 26.07.2013 19:53

Ja właśnie jestem w Vodicach jest ok ciepło woda czysta kompiemy sie na dzikiej plazy w strone tribunaj obok plazy nudystów cisza spokoj :0

a własnie idziemy na miasto cos zjesc


pokoj mozna powiedziec wypasiony 35 euro za dobe w zeszłym roku 30 chciali ale jest ok :)
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 13.08.2014 19:25

Z napisał(a):Tortelinni-70kuna i nioki-60kuna super w pierwszej knajpie jak się idzie na plażę miejską(ogrodzenie z piaskowca-nazwa na M) a kalmary to palce lizać w Tribunj bo w Vodicach to masówka i jakie 150kn :?: jak za kalmary na oleju+frytki i sos tatarski to 60 kuna

Odszczekuję polecanie tej knajpki,byliśmy w tym roku w czerwcu i chyba się kucharz zmienił bo sałatki już nie te(szopska) tortellini jakieś nijakie a i nioki do doopy
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 13.08.2014 19:26

Z napisał(a):
Z napisał(a):Tortelinni-70kuna i nioki-60kuna super w pierwszej knajpie jak się idzie na plażę miejską(ogrodzenie z piaskowca-nazwa na M) a kalmary to palce lizać w Tribunj bo w Vodicach to masówka i jakie 150kn :?: jak za kalmary na oleju+frytki i sos tatarski to 60 kuna

Odszczekuję polecanie tej knajpki,byliśmy w tym roku w czerwcu i chyba się kucharz zmienił bo sałatki już nie te(szopska) tortellini jakieś nijakie a i nioki do doopy
,nadal aktualna knajpka w Tribunj
taki--jeden
Odkrywca
Posty: 84
Dołączył(a): 24.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) taki--jeden » 28.08.2014 19:45

Byłem w tej polecanej pizzerii w Vodicach koło kościoła zgodnie z fotkami i szału nie ma, wręcz jedna z gorszych pizz jakie jadłem, cienka, sucha jumbo za 70 HRK.

To już w Pakostane w restauracji przy plaży zaraz, nazwa o ile pamiętam głodne oczy, za tą samą cenę pizza była dużo lepsza w smaku a i samo miejsce cieszy okiem.
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 06.06.2015 22:16

Z napisał(a):
Z napisał(a):
Z napisał(a):Tortelinni-70kuna i nioki-60kuna super w pierwszej knajpie jak się idzie na plażę miejską(ogrodzenie z piaskowca-nazwa na M) a kalmary to palce lizać w Tribunj bo w Vodicach to masówka i jakie 150kn :?: jak za kalmary na oleju+frytki i sos tatarski to 60 kuna

Odszczekuję polecanie tej knajpki,byliśmy w tym roku w czerwcu i chyba się kucharz zmienił bo sałatki już nie te(szopska) tortellini jakieś nijakie a i nioki do doopy
,nadal aktualna knajpka w Tribunj

To gdzie dokładnie te palce lizać kalmary ?
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 07.06.2015 06:54

sdolas napisał(a):
Z napisał(a):
Z napisał(a):
Z napisał(a):Tortelinni-70kuna i nioki-60kuna super w pierwszej knajpie jak się idzie na plażę miejską(ogrodzenie z piaskowca-nazwa na M) a kalmary to palce lizać w Tribunj bo w Vodicach to masówka i jakie 150kn :?: jak za kalmary na oleju+frytki i sos tatarski to 60 kuna

Odszczekuję polecanie tej knajpki,byliśmy w tym roku w czerwcu i chyba się kucharz zmienił bo sałatki już nie te(szopska) tortellini jakieś nijakie a i nioki do doopy
,nadal aktualna knajpka w Tribunj

To gdzie dokładnie te palce lizać kalmary ?

Zjeżdżasz w Tribunj do portu,na skrzyżowaniu przed portem dajesz w lewo i jedziesz do końca,knajpa nazywa się Grill Fish i znajduje się na samym końcu po prawej stronie przed parkingiem plażowym,po drugiej stronie drogi jest budka ze świeżymi rybami.
epinephrine087
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 94
Dołączył(a): 11.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) epinephrine087 » 07.06.2015 07:21

Polecam pizzę w Villi Rosa w Srimie. Pizza smaczna i w przystępnej cenie.
Ponadto polecam lodziarnię nieopodal portu :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Vodice, Srima gdzie tanio i dobrze zjeść? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone