Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

UWAGA Pelješac Trpanj

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kiepura
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4359
Dołączył(a): 17.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kiepura » 04.07.2013 19:16

Gazety donoszą :

- 15 km korek samochodów ciężarowych w Neum,

Obrazek

Obrazek

Obrazek


- chwilowe braki beznyny w Dubrovniku, informacje okraszone takimi zdjęciami

Obrazek

- Jadrolinja uruchamia dodatkowe promy do Trpanj.

Ale kto by tam prasie wierzył. Oficjalnie Ministerstwo od celników donosi; żadnych kolejek na granicach jeśli chodzi o ruch pasażerski.

Źródeł mi się nie chce wklejać, jak ktoś nie wierzy to trudno.

Bez paniki, kilka dni i się unormuje. Dodatkowe promy przejmą ruch tirów i poprzez Peljesac dostaną się do Dubrovnika.

Edit. A tu filmik ze znajomymi widoczkami

http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/kraj-guzve-u-luci-ploce-uveden-novi-trajekt-kapaciteta-1200-putnika-i-138-vozila---293247.html
Ostatnio edytowano 04.07.2013 19:23 przez Kiepura, łącznie edytowano 1 raz
kamarud
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 28.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamarud » 04.07.2013 19:18

Eee, coś tu nie gra, jak mogą "nie wpuszczać"? :roll: My paszporty i tak bierzemy, teraz tym bardziej...

O kurcze, te zdjęcia nie nastrajają optymistycznie :x I ten ruch tirów na Peljesaczu...
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 04.07.2013 19:29

Kiepura napisał(a):Bez paniki, kilka dni i się unormuje. Dodatkowe promy przejmą ruch tirów i poprzez Peljesac dostaną się do Dubrovnika.


A nie lepiej by było, aby, tak jak już pisałem wcześniej, promy płynęły bezpośrednio do Dubrownika
Kiepura
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4359
Dołączył(a): 17.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kiepura » 04.07.2013 20:12

jara napisał(a):
Kiepura napisał(a):Bez paniki, kilka dni i się unormuje. Dodatkowe promy przejmą ruch tirów i poprzez Peljesac dostaną się do Dubrovnika.


A nie lepiej by było, aby, tak jak już pisałem wcześniej, promy płynęły bezpośrednio do Dubrownika


A to już nie ode mnie zależy.

Ale jak się domyślam promów nie jest nieskończona ilość a im krótsza trasa tym więcej samochodów w ciagu dnia przewiezie.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 04.07.2013 20:16

Doszukałam się dzisiaj informacji, że w tej chwili (po 1 lipca) na granicy skanują wszystkie paszporty, stąd tworzą się kolejki. Padła im ten system, stąd przejście było zamknięte i nikogo nie przepuszczali, stąd pewnie ktoś komuś coś i poszła plotka o nie wpuszczaniu Polaków. Dzwoniłam do Ivo. Nic mu nie wiadomo o tym, żeby nie przepuszczali przez granicę kogokolwiek, ale mówi też że tragedia na drogach, ciężarówki, tiry, cysterny, wszystko gna przez półwysep z i na prom.
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 04.07.2013 20:19

Aldonka napisał(a):Doszukałam się dzisiaj informacji, że w tej chwili (po 1 lipca) na granicy skanują wszystkie paszporty, stąd tworzą się kolejki. Padła im ten system, stąd przejście było zamknięte i nikogo nie przepuszczali, stąd pewnie ktoś komuś coś i poszła plotka o nie wpuszczaniu Polaków. Dzwoniłam do Ivo. Nic mu nie wiadomo o tym, żeby nie przepuszczali przez granicę kogokolwiek, ale mówi też że tragedia na drogach, ciężarówki, tiry, cysterny, wszystko gna przez półwysep z i na prom.


Ciekawe, czy puste też przez Trpanj?
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 04.07.2013 20:21

Nie wiem, aż tak szczegółowo nie mówił.
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 04.07.2013 20:30

http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/Lex ... 003:PL:PDF


Znalazłem takie rozporządzenie. Interpretuję je tak:
- do 10.000 € bez deklaracji
- powyżej - deklaracja skrócona

Jeżeli tak, to właścicielom dużych aut nie chce się składać tych deklaracji i omijają korytarz. Ale może się mylę? Może ktoś ma inny pomysł?
asikx
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx » 04.07.2013 20:40

Ludziska, spokojnie. W niedzielę będziemy na Peljescu. Jak się ogarniemy, doświadczymy co nasze i zasięgniemy języka u autochtonów to napiszę jak sytuacja wygląda. Tymczasem spokojnie!

Pozdrawiam,
Rafał
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 04.07.2013 20:42

asikx napisał(a):Ludziska, spokojnie. W niedzielę będziemy na Peljescu. Jak się ogarniemy, doświadczymy co nasze i zasięgniemy języka u autochtonów to napiszę jak sytuacja wygląda. Tymczasem spokojnie!

Pozdrawiam,
Rafał

:mrgreen:
Sylwetka...
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5132
Dołączył(a): 14.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwetka... » 04.07.2013 20:43

asikx napisał(a):Ludziska, spokojnie. W niedzielę będziemy na Peljescu. Jak się ogarniemy, doświadczymy co nasze i zasięgniemy języka u autochtonów to napiszę jak sytuacja wygląda. Tymczasem spokojnie!

Pozdrawiam,
Rafał


To czekamy na info :D bo to co się czyta to 8O ..... brrry
asikx
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx » 04.07.2013 20:52

Sylwetka&Gienuś napisał(a):
To czekamy na info :D bo to co się czyta to 8O ..... brrry



Właśnie. Za dużo brrry i teoretyzowania, za mało konkretów. Jest to nowa sytuacja i wszyscy muszą się w tych nowych realiach odnaleźć, tak miejscowi jak i turyści. Więcej luzu.

Pomyśleć, że kilkanaście lat temu granica w Neum to była czysta i nieuciążliwa formalność...

Pozdrawiam,
Rafał
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 04.07.2013 20:55

asikx napisał(a):
Sylwetka&Gienuś napisał(a):
To czekamy na info :D bo to co się czyta to 8O ..... brrry



Właśnie. Za dużo brrry i teoretyzowania, za mało konkretów. Jest to nowa sytuacja i wszyscy muszą się w tych nowych realiach odnaleźć, tak miejscowi jak i turyści. Więcej luzu.

Pomyśleć, że kilkanaście lat temu granica w Neum to była czysta i nieuciążliwa formalność...

Pozdrawiam,
Rafał


Ja te dywagacje traktuję jak planowanie wyjazdu, na luzie, ale dociec też lubię, bez straszenia i panikowania. Najlepsza będzie jednak relacja live. :smo:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15685
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 04.07.2013 20:57

Napiszcie może do czerkor68 - w sobotę jedzie do Mlini przez Klek to może potem napisze jak przejście w Neum

Trzymajcie się, przecież to są wakacje, trzeba wyluzować :D
p007
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 13.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) p007 » 04.07.2013 20:58

Jechałem 2.07 do Orebica , faktycznie w Neum kolejka dostawczych , policja kierowała osobowe bokiem na przejścia , faktycznie na granicy skanują paszporty , przejechałem granicę w 2 minuty .
Byłem 3.07 na Divnej i na trasie nie widziałem żadnych ciężarówek .
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
UWAGA Pelješac Trpanj - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone