Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

UWAGA Pelješac Trpanj

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ynka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1655
Dołączył(a): 17.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ynka » 03.07.2013 14:09

krombocher napisał(a):Może tu coś znajdziesz
http://pl.ambasadabih.pl/sekcja-konsula ... tania-nzp/

dzięki :)
Sylwetka&Gienuś napisał(a):
Ynka tu nie chodzi o przewóz zwierząt domowych , tylko o transport zwierząt przeznaczonych na ubój :?

Choć mogę się mylić :?

Związane jest to pewnie z przepisami, pozwoleniami jakie obowiązują w UE.


Też tak myślę ale wolę się upewnić :roll:
alessandro1977 napisał(a):
ynka napisał(a):To teraz z kotką przez Bośnię nie przejadę ?

Z kotką nie ale ze swoim kocurkiem tak :D

:lool:
krombocher
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 647
Dołączył(a): 07.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krombocher » 03.07.2013 15:21

viltob08 napisał(a):Zatem ja będę pierwsza ;-) Będziemy na miejscu już 28.07. Mamy kwaterę blisko przystani, więc pewnie będę miała coś do powiedzenia n/t :D

Zatem czekam z niecierpliwością na info 8) Waham się, czy jechać jak zwykle przez BiH, czy raczej wybrać wariant Ploce-Trpanj.
A ponieważ 28 już się zbliża, to Sretan Put :papa:
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 03.07.2013 15:25

krombocher napisał(a):
viltob08 napisał(a):Zatem ja będę pierwsza ;-) Będziemy na miejscu już 28.07. Mamy kwaterę blisko przystani, więc pewnie będę miała coś do powiedzenia n/t :D

Zatem czekam z niecierpliwością na info 8) Waham się, czy jechać jak zwykle przez BiH, czy raczej wybrać wariant Ploce-Trpanj.
A ponieważ 28 już się zbliża, to Sretan Put :papa:


Przez te wąskie drogi Peljesaca to oni za dużo nie przewiozą. Najlepszym rozwiązaniem byłyby dostawy drogą morską bezpośrednio do Dubrownika.
Andrzej40
Odkrywca
Posty: 113
Dołączył(a): 16.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej40 » 03.07.2013 15:32

mam ten sam problem .. a jadę już 15 stego :).A że jedną z opcji będzie w wyprawie do Czarnogóry odpuszczenie sobie Budapesztu ..teraz myślę o szybkim przemieszczeniu się przez chorwackie autostrady aby jak najszybciej zamoczyć się w morzu na campie w Trpanji. Zabieram ze sobą kilka słoików przygotowanych przez teściową..jak to pod namiot :)...jak by mi je zabrali na granicy BiH to bym się wkurzył :).Nie wiem na ile poważnie podejdą do nowej granicy z UE.Może będzie trzeba powalczyć z tymi ciężarówkami na promie i wybrać opcje bez granicy z BiH.
Kiepura
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4359
Dołączył(a): 17.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kiepura » 03.07.2013 16:10

ynka napisał(a):To teraz z kotką przez Bośnię nie przejadę ?


Droga ynko,

pięć kocurków możesz zabrać, reszte niestety musisz zostawić w domu. :cry:

Źródło

Due to health sanitation situation in Bosnia and Herzegovina, according to estimates by the European Commission, trade in live animals along this corridor, on the other hand completely banned so they have to be transported by ferry between the plate and the peninsula. The exception is transport up to five pets, and dogs, cats and ferrets (sweet skunk).


Jeśli chodzi o mnie to ilość akurat w sam raz, już człowiek nie taki młody i nie te siły i te pięć kociaków zabranych na urlop w sam raz tenże urlop umili a człowieka nie zmęczy. :D


Leon napisał(a):Witam i ostrzegam.
Poniewarz Cro weszla do EU powstali nie maly problemy z koridorem w Neum (Bosnia i Hercegovina). Przepisi Unijne nie pozwalaja przewozu ziwich zwierzant, a nawet i innich transportow z zywnoscia przez Bosnie. Doprowadzilo to do tego ze duzo cierzarowek ktore zaopatruja Dubrownik i okolice musza plinac promem z Ploč do Trpnja (na Pelješacu). Ostrzegam wszistkich ktorzy maja zamiar jechac promem Ploče Trpanj ze musza sie liczic z dlugimy kolejkamy. A wszistkich inich poruszajancich sie samochodem na Pelješacu ostrzegam ze by bili ostrozni poniewarz drogi zostaly tej samej szerokoszci a teras na niej jezdza duze cierzarowki. Pozdrawiam Leon



No i chciałoby się powiedzieć tradycyjne:

A nie mówiłem (tak z rok temu)


Kiepura napisał(a):
Do połowu 2015 roku HR musi spełnić wymogi Schengen. Nie spełni, bo jedyna realna alternatywą była droga eksterytorialna.

Nie jest jasne na jakich zasadach będzie się odbywała odprawa graniczna w "korytarzu" po przyłączeniu HR do EU, bo o tym dyskutowano w zeszłym tygodniu w Mosk... upss w Brukseli. Przewija się temat rozbudowy połączeń promowych zwłaszcza dla Tirów, co może skutkować rozbudową portu w Trpanj i tirami na Peljesacu.

Reasumując :
mostu to długo nie będzie albo wcale,
nie wiadomo jak będzie wyglądać przejazd przez korytarz,
mogą się pojawić tiry na Peljesacu,
HR w Schengen w 2015 r. - trudno powiedzieć.


No, ale wówczas bardziej obyci twierdzili, że tiry po jadrance nie jeżdzą.

No, ale nie patrzmy tak czarno. Doszukujmy się pozytywów.

Wszak jak pisałem rok temu

Kiepura napisał(a):
Czyli z tematu HR w EU pozostają póki co tańsze rozmowy do teściowej. :lol:


:lol:
Ostatnio edytowano 03.07.2013 16:22 przez Kiepura, łącznie edytowano 2 razy
who
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 419
Dołączył(a): 23.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) who » 03.07.2013 16:20

Szanowny p. Leonie - dzięki za info. Może ktoś napisze, jak wygląda sama sytuacja z dwukrotnym przekraczaniem granicy EU/BiH i BiH/EU w drodze do Dubrownika? Korki, kolejki, tzw. "trzepanie" bagażu, pieczątki w paszporcie? Czy są problemy z wielokrotnym przekraczaniem granicy EU/BiH od strony np. Dubrownika (cel: np. sklepy spożywcze, itp.)?
Krzysztof i Lidia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3282
Dołączył(a): 23.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysztof i Lidia » 03.07.2013 23:06

viltob08 napisał(a):
krombocher napisał(a):
viltob08 napisał(a):Ale to już nie w te wakacje :wink: krombocher, Ty chyba będziesz w Trpanj, może dasz znać jak to wygląda w praktyce?


Mam nadzieję zawitać ale tylko przejazdem i to pod koniec sierpnia, więc do tego czasu musimy liczyć na innych.
Pozdrawiam :papa:

Zatem ja będę pierwsza ;-) Będziemy na miejscu już 28.07. Mamy kwaterę blisko przystani, więc pewnie będę miała coś do powiedzenia n/t :D

A my jeszcze pierwsi 8) już 20.07. Ta wasza kwaterka wcale nie aż tak blisko przystani :wink:
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 03.07.2013 23:13

Krzysztof i Lidia napisał(a):A my jeszcze pierwsi 8) już 20.07. Ta wasza kwaterka wcale nie aż tak blisko przystani :wink:


A Wy do Stelli?
Krzysztof i Lidia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3282
Dołączył(a): 23.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysztof i Lidia » 03.07.2013 23:53

jara napisał(a):
Krzysztof i Lidia napisał(a):A my jeszcze pierwsi 8) już 20.07. Ta wasza kwaterka wcale nie aż tak blisko przystani :wink:


A Wy do Stelli?


Jakoś tak :D
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 04.07.2013 07:52

Krzysztof i Lidia napisał(a):A my jeszcze pierwsi 8) już 20.07. Ta wasza kwaterka wcale nie aż tak blisko przystani :wink:


No taką też mam nadzieję ;-), że nie będą mnie budziły wyjeżdżające z promu ciężarówki ;-) Zatem będziecie tam przed nami...my już nie możemy się doczekać... :papa:
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 04.07.2013 07:59

viltob08 napisał(a):
Krzysztof i Lidia napisał(a):A my jeszcze pierwsi 8) już 20.07. Ta wasza kwaterka wcale nie aż tak blisko przystani :wink:


No taką też mam nadzieję ;-), że nie będą mnie budziły wyjeżdżające z promu ciężarówki ;-) Zatem będziecie tam przed nami...my już nie możemy się doczekać... :papa:


Ja pojadę i Was obudzę :mrgreen:
termondar
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6522
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) termondar » 04.07.2013 08:05

Mamy zaklepany apartament w Drače przy samej drodze, już sobie wyobrażam co tam się dzieje :cry:
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 04.07.2013 08:10

jara napisał(a):
viltob08 napisał(a):
Krzysztof i Lidia napisał(a):A my jeszcze pierwsi 8) już 20.07. Ta wasza kwaterka wcale nie aż tak blisko przystani :wink:


No taką też mam nadzieję ;-), że nie będą mnie budziły wyjeżdżające z promu ciężarówki ;-) Zatem będziecie tam przed nami...my już nie możemy się doczekać... :papa:


Ja pojadę i Was obudzę :mrgreen:

Ciężarówką? 8O :lol: Wy chyba trochę bliżej od nas? Montana?
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 04.07.2013 08:25

viltob08 napisał(a):Ciężarówką? 8O :lol: Wy chyba trochę bliżej od nas? Montana?


Gdzie ciężarówką, wodą Was poleję :smo:
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 04.07.2013 08:35

jara napisał(a):
viltob08 napisał(a):Ciężarówką? 8O :lol: Wy chyba trochę bliżej od nas? Montana?


Gdzie ciężarówką, wodą Was poleję :smo:

byle nie o 6 rano ;-)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
UWAGA Pelješac Trpanj - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone