Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Upalny wrześniowy Peloponez 2012

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18273
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 15.01.2013 00:18

dangol napisał(a):Żeby Ci tylko wystarczyło :roll: jedynie trzy tygodnie...



Znając moje "umiłowanie prędkości" na wczasach , oraz ilość atrakcji po drodze :wink: wystarczy tego na dwa wyjazdy po trzy tygodnie :oczko_usmiech:


Pozdrawiam
Piotr
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 15.01.2013 00:23

piotrf napisał(a):to jak nic wychodzi mi trzy tygodnie urlopu 8O :lol:


...nie ma szans - za mało... :wink:


dangol napisał(a):Głodni jeszcze nie byliśmy , ale w związku z tym, że zaczęliśmy żegnać się z Peloponezem, przysiedliśmy na piwko …


Ja niebawem wjadę... :wink:

pozdr
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12729
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 20.01.2013 21:11

Trochę fotek z naszej miejscówki pod tamaryszkami… :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jachty płyną na nocleg - zagęści się w tawernach :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Widok na Korfos...

Obrazek

Obrazek
Darkos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1480
Dołączył(a): 17.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darkos » 21.01.2013 11:05

Fajnie, że piszesz dalej. :D
Renatka66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 306
Dołączył(a): 04.11.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Renatka66 » 21.01.2013 14:18

Witam Danusiu.
Cały czas jadę z Wami i dzięki Wam mam już zarys moich tegorocznych wakacji. :D
Mam dwa pytania (logistyczne):
1. Czy na campingach (z tego co pamiętam -dwa razy) spaliście w namiocie czy była możliwość spania w aucie? Jak to wygląd wtedy cenowo?
2. Ile zużyliście butli gazowych ?
Pozdrawiam i czekam na dalszy ciąg. :papa:
Renata
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12729
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 21.01.2013 16:52

Darkos napisał(a): Fajnie, że piszesz dalej.


Trochę zwolniłam, bo to już końcówka, a trudno jest się rozstać :wink: z Peloponezem, Na szczęście Janusz już dojechał :) , więc ja mogę opuścić półwysep...

Kilka odcinków jeszcze będzie – ale nie wiem :roll: w jakim tempie będą się pojawiać, bo muszę „poczekać” na Kulki :wink: .


Renatka66 napisał(a): 1. Czy na campingach (,,.) spaliście w namiocie czy była możliwość spania w aucie? Jak to wygląd wtedy cenowo?
2. Ile zużyliście butli gazowych ?


Licząc z tym pierwszym na Węgrzech, campingi zaliczyliśmy trzy. W żadnym nie rozkładaliśmy namiotu (chociaż mieliśmy ze sobą :wink: ), przez cały wyjazd spaliśmy tylko w aucie (nie licząc tej nocy na plażowych leżaczkach :) ). Nie było to żadnym problemem dla obsługi campingów.
Płaciliśmy za auto i dwie osoby (łączną kwote chyna za klażdym razem podawałam w relacji) – co przy niewykorzystanym małym namiocie, w zależności od miejsca, dawało oszczędność 3,5 – 5,5 euro za noc + oczywiście oszczędność czasu na rozkładanie i zwijanie.

Zużycie gazu? Nasza chińska kuchenka a’la Makłowicz jest na takie niezbyt duże pojemniczki mieszczące się w samej kuchence – wyczerpaliśmy prawie cztery (? chyba) kartusze, trzy na pewno.
Wodę na herbatę gotowaliśmy codziennie rano i wieczorem, bardzo często była też własna kawka…
Własne obiadki natomiast nie były każdego dnia :arrow: trzeba było wspomóc Greków w kryzysie :wink: i zostawić trochę kasy w tawernach.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 21.01.2013 20:54

dangol napisał(a):zamiast antycznych budowli na dnie morza znalazł ... starą oponę :lol: .

Opona z czasów starożytnych! To znalezisko powinno zatrząść nauką!
;)

Pozdrawiam,
Wojtek
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12729
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 21.01.2013 21:06

Franz napisał(a): To znalezisko powinno zatrząść nauką! ;)


Załoga chyba nie wykorzystała okazji :wink:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 22.01.2013 11:42

Renatka66 napisał(a):2. Ile zużyliście butli gazowych ?

dangol napisał(a):wyczerpaliśmy prawie cztery (? chyba) kartusze, trzy na pewno.

My z kolei herbaty nie piliśmy prawie wcale, a do gotowania wody na obiady, oraz przygrzewanie gotowych dań i zawekowanych słoiczków z mięsem wystarczyła nam (przez miesiąc :idea: ) zwykła, dwulitrowa butla gazowa :) , w której zresztą gazu starczyłoby pewnie jeszcze na jakiś tydzień.

dangol napisał(a):muszę „poczekać” na Kulki :wink:

No jak mus to mus :wink:
Staramy się nie opóźniać, no ale miesiąc opisuje się trochę dłużej niż 2 tygodnie :cool:
Chociaż niektórzy potrafią tydzień przez 5 lat opisywać :wink: :lol: , my nie bierzemy z nich przykładu :roll: .
Nie ma to jak świeże relacje, tworzone w tempie, są jak pachnące, jeszcze ciepłe bułeczki :cool:

Mam zatem nadzieję, że z końcem lutego będzie definitywny koniec naszej opowieści :idea:
Kiedyś przecież trzeba zabrać się za bardziej szczegółowe planowanie majowych włoskich wojaży :cool:
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12729
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 22.01.2013 20:02

Fakt, dwa tygodnie to nie miesiąc... Musisz jednak przyznać, że ta relacja jakoś wyjątkowo szybko mi idzie :D .
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12729
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 22.01.2013 20:25

Nasz taras :wink: widokowy…

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Próbowaliśmy :idea: namierzyć jakąś ośmiorniczkę, gdyż popołudniową porą można je czasem trafić w pobliźu brzegu…

Obrazek

Nie mieliśmy szczęścia :( , chociaż Grekom (pojawili się kilkadziesiąt metrów od nas na jakąś godzinkę ) to udało, nawet :o dwókrotnie. Tyle, że nie pod tamaryszkami, lecz bliżej wątłych palemek. A my wzgardziliśmy tamtą lokalizacją!

Z rybami na kolację, pomimo prób, też nam :? nie wyszło…

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tak więc, poleniuchowaliśmy :) aż do zachodu słońca…

Obrazek

Obrazek

Obrazek

… a na wyżerkę poszliśmy do tawerny :) .

Musaka…

Obrazek

Kalmary – olbrzymy…

Obrazek

Ośmiornica też być musiała :wink: – tu na ciepło, ale osobiście wolę wersję sałatkową.

Obrazek

No i rzecz jasna było pożegnalne ouzo oraz głodne koty :wink: (było ich chyba z dziesięć)…

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Darkos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1480
Dołączył(a): 17.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darkos » 22.01.2013 22:53

Niezły ten spławik :oczko_usmiech:

dangol napisał(a):

Obrazek



dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12729
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 22.01.2013 22:58

No tak... Spławik :wink: na wieloryba, a złapała się rybka do akwarium :lol:
Darkos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1480
Dołączył(a): 17.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darkos » 22.01.2013 23:06

Ale i tak kolacja była :lol:
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12729
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 22.01.2013 23:37

Trochę euraków :roll: zostawiliśmy w tawernie, ale to przecież była ostatnia :( kolacja na Peloponezie...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Upalny wrześniowy Peloponez 2012 - strona 30
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone