Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Dowód rejetracyjny/tymczasowy dowód rejestracyjny

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Wiki2001
Croentuzjasta
Re: nowo zakupiony samochód - stary dowód rejestracyjny

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wiki2001 » 10.05.2015 16:27

W 2013 też przed samym wyjazdem zmieniliśmy samochód i jechaliśmy na tymczasowym dowodzie,byliśmy w Chorwacji,Czarnogórze, Albani i BiH nigdzie nie było najmniejszego problemu.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.05.2015 16:53

Wiem, że nie ta trasa ale:

"Na Węgrzech można poruszać się samochodami posiadającymi tymczasowe polskie tablice rejestracyjne (i tymczasowe dowody rejestracyjne), samochód musi mieć ważne ubezpieczenie OC."

A np. w Austrii /podobnie jak na Węgrzech/ :

"W przypadku poruszania się pożyczonym samochodem zaleca się posiadanie
pisemnego upoważnienia do użytkowania pojazdu przez jego właściciela
(poświadczonego urzędowo lub notarialnie i przetłumaczonego na język niemiecki)
albo upoważnienia sporządzonego na stosownym druku (dostępne w PZMOT)."
SYLWKA_2014
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) SYLWKA_2014 » 10.05.2015 20:38

wojtekrybnik napisał(a):

Nie za bardzo rozumiem - miękki dowód ze swoimi danymi dostajesz od ręki przy przerejestrowaniu. Chyba przy kontroli za granicą mniejszy problem z dowodem tymczasowym, niż z kompletem umów itp?[/quote]

Zapomniałem, że przecież dostaję tymczasowy kartonik. Ok, podejdę jutro do WK, masz rację że lepiej z tymczasowym niż umową...[/quote]

Tylko pamiętaj, że dowód tymczasowy jest ważny przez miesiąc. Wiec najlepiej kilka dni przed wyjazdem, żebyście zdążyli wrócić.
kmusial
Croentuzjasta
Tymczasowy dowód rejestracyjny

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmusial » 02.06.2016 12:13

Może ktoś wie czy wyjazd z tymczasowym dowodem rejestracyjnym, po przerejestrowaniu zakupionego używanego samochodu nie będzie problemem? Mam zamiar przejechać do Chorwacji przez Serbię, Macedonię, Albanię i Czarnogórę. Niestety w wydziale komunikacji nie potrafił mi nikt udzielić konkretnej informacji. Być może to nie jest problem, ale wolę się upewnić.
Krzysiek
FUX
Cromaniak
Re: Tymczasowy dowód rejestracyjny

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 02.06.2016 12:24

Jeżeli jest ważny to ok.
W czym problem?
anakin
Administrator

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 02.06.2016 12:40

Masz tam zawarte te same dane identyfikacyjne samochodu co w "twardym", więc żaden problem.
Jeżeli kończy się jego ważność możesz w Wydziale Komunikacji złożyć stosowne pismo ( z uzasadnieniem) i powinieneś dostać bez problemu przedłużenie jego ważności o 14 dni.
Ostatnio edytowano 02.06.2016 12:43 przez anakin, łącznie edytowano 1 raz
kmusial
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmusial » 02.06.2016 12:41

Dziękuję.
eStefan
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) eStefan » 02.06.2016 18:23

Nie przedłużą ważności dowodu w okresie jego ważności dopiero po jej upływie.
lasus1
Podróżnik
Dowód rejestracyjny.

Nieprzeczytany postnapisał(a) lasus1 » 06.09.2017 14:59

Wątków tyle, że nie znalazłem więc pytam w osobnym.
Wpadła mi do głowy taka wątpliwość i pytam Was o zdanie.
Auto którym jadę jest moje, ale adres w dowodzie rej. jest inny niż w dowodzie osobistym. Przeprowadziłem się już kilka lat temu ale papierów od auta nie zmieniałem bo nie :)
Czy podczas jakiejś kontroli mogą się mnie czepić? Prawo jazdy też podobnie jak dowód rej. mam na stary adres.
Paszport i dowód osob. mam aktualny. Żeby zagmatwać mam stary nieaktualny już dowód bo nie oddałem :)
W 2015 jak jechałem był spokój, ale wtedy uchodzcy tak się nie dali w kość jeszcze.
Wyjazd w piątek więc nic nie zdziałam, ale może jakaś rada od Was.
Naściemniam o świerzym przemeldowaniu bo paszpotr mam nówka i nie dam dowodu os.
Proszę o rady :)
Dziekuje za przekierowanie do odpowiedniego wątku
misiek82
Podróżnik
przegląd okresowy na papierze ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiek82 » 11.06.2018 20:45

Skończyły mi się miejsca w dowodzie rejestracyjnym i w stacji kontrolnej dostałem wydruk A4 potwierdzający przegląd. Orientuje się czy mogę mieć kłopoty za granicą przy ewentualnej kontroli. Uzasadnię tylko że nie auto mam zarejestrowane na drugim końcu kraju i nie bardzo opłaca mi się tracić czas i kilometry na wymianę dowodu.
Tayla
Croentuzjasta
Re: przegląd okresowy na papierze ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tayla » 11.06.2018 20:54

problemy mogą być pewnie w przypadku gdy będziesz uczestnikiem jakiejś kolizji...( masz podkładkę wiec ew. tłumaczenie to będzie kłopotem )chociaż nie spotkałem się z kontrolą za granicą gdzie sprawdzana by była data ważności przeglądu w dowodzie :)
Koniec końców i tak będziesz musiał odwiedzić wydział komunikacji na drugim końcu Polski :) wiec ja bym dla świętego spokoju zrobił to przed wyjazdem.
Sol-Wagon
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 11.06.2018 21:00

może chyba za ciebie iść pełnomocnik...
dowód wyślij kurierem pełmomocnikowi...
może zrobisz sobie po prostu trasę "przez" wydział komunikacji?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.06.2018 21:08

Potwierdzenie pozytywnego badania technicznego to nie dokument. Wyjazd za granicę bez dowodu rejestracyjnego jest trochę nieodpowiedzialny bo będzie problem z udowodnieniem, kto jest właścicielem pojazdu.

Nie ma Ci tego kto na miejscu załatwić w ramach pełnomocnictwa...? Chociażby tymczasowy DR?
fly
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 11.06.2018 21:35

Cze!
jeśli się nie myle to masz 30 din od daty badania tech. pojazdu na złożenie wniosku o nowy dowód rej., stary zatrzymują więc musisz poprosić o tymczasowy na czas "wyrabiania" nowego...
ale...
...po 20 maja miały się pojawić nowe przepisy odnośnie wymiany dow.rej. z powodu braku miejsca na pieczątke z badania technicznego. Po uprawomocnieniu się zmian (zapewne druga połowa roku 2018), nie będzie już potrzeby wymiany dowodu rejestracyjnego w przypadku braku miejsca na pieczątki. Wystarczy wozić ze sobą (z dowodem rejestracyjnym) zaświadczenie od diagnosty, które jest jednoznaczne z kolejną pieczątką.
pozdro
fly
misiek82
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiek82 » 12.06.2018 08:25

No i tak mam: właściwy dowód rejestracyjny i zaświadczenie od diagnosty, które jest z kolejną pieczątką. Pytanie tylko kiedy nowe przepisy zaczną obowiązywać i jak na to będą respektowane za granicą. Ja planuje wyjazd we wrześniu:-)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi