Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dowód rejestracyjny/tymczasowy dowód rejestracyjny

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Melka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 112
Dołączył(a): 20.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Melka » 04.08.2010 07:55

Bardzo dziekuję :D
Aga_66
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 03.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aga_66 » 04.08.2010 22:09

Byłam na tymczasowy dowód.
Co prawda nie sprawdzali mnie, ale nawet gdyby... nie powinni się czepiać.
Byle wrócić przed końcem terminu ważności :D
marantzN
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 37
Dołączył(a): 07.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marantzN » 08.08.2010 22:57

Wróciłem na miękkim dowodzie 6 sierpnia dowód ważny do 9 sierpnia :lol: Jutro idę po twardy. Sprawdzany byłem raz i nikt na to uwagi nie zwrócił więc chyba to nic nadzwyczajnego
bartom
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 04.07.2009
Czy można wjechać do Chorwacji na dowód tymczasowy?

Nieprzeczytany postnapisał(a) bartom » 18.06.2011 10:24

Witam
Chciałbym się dowiedzieć czy 14 letnia osoba może wjechać do Chorwacji na dowód tymczasowy?
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 18.06.2011 10:39

A on się czymś różni od zwykłego?

O ile dobrze pamiętam, to jak dzieciakowi załatwiałem tymczasowy,
to był on po prostu dowodem na jakiś czas, który używała i później,
jak już osiągnęła pełnoletniość, a potem wymienili jej na identyczny.

W każdym razie nie powinno być problemów.

W moim przypadku większym był paszport, gdzie miała zdjęcie dziewięciolatki i mi się Turek czepiał,
że nieważne że ważny, ni cholery mu nie pasuje do nastolatki która z nami jechała :lol:
bartom
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 04.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) bartom » 18.06.2011 10:46

Termin ważności paszportu skończył się rok temu i dlatego zastanawiam się czy wyrabiać paszport czy dowód tymczasowy? Koszt dowodu chyba będzie niższy?
kor_nick
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 754
Dołączył(a): 09.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kor_nick » 18.06.2011 10:57

szybciej (do 3 tygodni) dowód
tygrysek0038
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 15.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) tygrysek0038 » 18.06.2011 11:01

bartom napisał(a):Termin ważności paszportu skończył się rok temu i dlatego zastanawiam się czy wyrabiać paszport czy dowód tymczasowy? Koszt dowodu chyba będzie niższy?


Ja bym wyrabiała paszport- na pewno nie będzie problemów, a przede wszystkim dziecię przez 10 lat będzie mogło podróżowac do wielu krajów bez przeszkód, ale oczywiście każdy przypadek rozważa się indywidualnie.

Jest jeszcze taka opcja jak paszport tymczasowy i kosztuje o ile wiem 30 PLN (tyle samo, co dowód tymczasowy).
Do 13 roku życia dzieci płaca za zwykły paszport 60 zł zamiast 140, ale na to sie juz nie załapiesz.
Adam Sz.
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 03.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam Sz. » 18.06.2011 11:42

Paszport tymczasowy to trochę inna bajka i nie do zastosowania przy wakacyjnym wyjeździe do Chorwacji.

Ze strony MSWiA:

Paszport tymczasowy wydawany jest:
- dzieciom do ukończenia 5 roku życia;
- obywatelom polskim przebywającym za granicą, na czas oczekiwania przez nie na doręczenie paszportu sporządzonego w Rzeczypospolitej Polskiej;
- obywatelom polskim przebywającym czasowo w Rzeczypospolitej Polskiej i za granicą, na powrót do miejsca stałego pobytu,
- obywatelom polskim przebywającym w Rzeczypospolitej Polskiej i za granicą, w udokumentowanych nagłych przypadkach związanych z chorobą lub pogrzebem członka rodziny.

Paszporty tymczasowe wydaje w kraju wojewoda, a za granicą konsul.

Paszport tymczasowy jest ważny przez okres w nim wskazany, nie dłużej jednak niż przez 12 miesięcy od daty wydania.


A tak a propos - nie ma już dowodów "stałych" - wszystkie są "tymczasowe "- dla dorosłych ważność to 10 lat ... :wink:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 18.06.2011 12:10

Adam Sz. napisał(a):A tak a propos - nie ma już dowodów "stałych" - wszystkie są "tymczasowe "- dla dorosłych ważność to 10 lat ... :wink:

O, właśnie! Przypomniałeś mi, że kobita w urzędzie tez mi to tak tłumaczyła.

Szczerze mówiąc, to dowód będzie o tyle lepszy, że jak pozakładacie dzieciakowi różne konta, nie konta to, po ukończeniu osiemnastki, nie będzie się wozić z wymianami tych wszystkich danych i dokumentów, kart, tylko dalej wszystko będzie miał pod tym samym dokumentem.

No i dowód działa na wszystkie kraje Unii, więc macie kłopot z głowy na ten obszar.
tygrysek0038
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 15.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) tygrysek0038 » 18.06.2011 12:48

Adam Sz.
przepraszam, że z innej bajki, ale gdzie było robione to zdjęcie, które masz w emblemacie :) ?
Adam Sz.
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 03.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam Sz. » 18.06.2011 13:12

Hvar, wyspa Hvar.
A dokładnie widok spod twierdzy Spaniola, widok na miasto, port i Pakleni otoci. :)
kotbury
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 259
Dołączył(a): 10.04.2010
Re: Czy można wjechać do Chorwacji na dowód tymczasowy?

Nieprzeczytany postnapisał(a) kotbury » 19.06.2011 18:02

bartom napisał(a):Witam
Chciałbym się dowiedzieć czy 14 letnia osoba może wjechać do Chorwacji na dowód tymczasowy?


Może, mój syn dwa razy tak wjeżdżał do CHR.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 19.06.2011 18:04

tygrysek0038 napisał(a):Do 13 roku życia dzieci płaca za zwykły paszport 60 zł zamiast 140, ale na to sie juz nie załapiesz.


Ale ważność tego paszportu wynosi 5 lat a nie jak dla dorosłych 10 :wink:
jober19
Odkrywca
Posty: 85
Dołączył(a): 20.06.2012
Tymczasowy dowód rejestracyjny

Nieprzeczytany postnapisał(a) jober19 » 27.08.2012 08:09

1. Czy można pojechać do Chorwacji na tymczasowy dowód rejestracyjny?

2. Czy można pojechać do Chorwacji samochodem zarejestrowanym na inną osobę?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Dowód rejestracyjny/tymczasowy dowód rejestracyjny - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone