Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Dowód rejetracyjny/tymczasowy dowód rejestracyjny

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sandr
Globtroter
Re: Tymczasowy dowód rejestracyjny

Nieprzeczytany postnapisał(a) sandr » 31.08.2012 14:10

Witam, pozdrawiając słonecznie z Mlini (Soline) wszystkich cromaniaków - powiem ci tylko tyle, że przekraczając granicę w ubiegłym tygodniu (Letenye), jedyną interesującą celników rzeczą były... tak, dokumenty samochodu (dowód został wybebeszony z wszelkich kwitków i skrupulatnie przejrzany). Radzę przed wyjazdem wszystko posprawdzać (np. termin badania technicznego)...
jober19
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) jober19 » 03.09.2012 18:26

Odświeżam temat bo mam rozbieżne informacje dotyczące TYMCZASOWEGO DOWODU REJESTRACYJNEGO. "Podobno" dowód jest honorowany w krajach Uni Europejskiej. Co więc z Chorwacją? Można na tymczasowy dowód rejestracyjny czy nie?
hrupek666
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) hrupek666 » 03.09.2012 20:05

Jeżeli dokument jest ważny to możesz nim jechać wszędzie.
jober19
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) jober19 » 03.09.2012 22:00

Jest ważny 30 dni, a mój wyjazd mieści się w dacie ważności.
jober19
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) jober19 » 06.09.2012 18:23

Polecam tą stronę: https://www.pojazd.pwpw.pl/ Łatwo szybko i przyjemnie można monitorować przebieg tworzenia twardego dowodu ;)
Jacck77
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacck77 » 04.06.2013 08:27

Pytanie do wytrawnych znawców tematu. Od kilku lat jestem właścicielem autka ,oczywiście mam wydany dowód rejestracyjny i wszystko co niezbędne. Wczoraj byłem na przeglądzie i okazało się ,że jest brak miejsca na pieczątki. Dostałem na kartce dokument o odbytym badaniu technicznym.
W związku z tym moje pytanie brzmi. Czy mogę z takimi dokumentami jechać do Chorwacji( wyjazd w niedzielę 9 czerwca), czy też lepiej wyrobić tymczasowy dowód rejestracyjny i za miesiąc odebrać drugi twardy?
W sumie mam twardy dowód z tym ,że 7 pieczątka związana z przeglądem jest na osobnej kartce :D
dids76
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 04.06.2013 09:27

Według mnie lepiej jechać z Tymczasowym dowodem niż z kartką z przeglądu. I tak będziesz musiał wyrobić tymczasowy dowód po przyjeździe i uiścić wszelkie związane z tym opłaty :?
Dwa lata temu też mi się skończyło "miejsce na pieczątki" ( w starych dowodach było 8 kratek w nowych tylko 6 :wink: ) i rozwaliło mnie właśnie to że muszę wyrobić tymczasowy dowód i oczywiście za wszystko zapłacić.
blanka123
Croentuzjasta
dowód tymczasowy czy mozna na nim jechać bez problemu

Nieprzeczytany postnapisał(a) blanka123 » 24.08.2013 08:39

hej , niedawno kupiliśmy auto , jednak w dowodzie jest ze wydano duplikat tablic bo tamte były skradzione ,pomyslałam żeby przerejestrować auto ale do tej pory twardego dowodu nie dostane tylko tymczasowy , jak myślicie przy kontroli nie bedzie problemu?? bo po tym co uslyszałam ostatnio w radiu jak zamkneli faceta bo tablice były zgłoszone jako kradzione to już sie boje i wole go przerejestrować
majkel.martin
Turysta
Re: dowód tymczasowy czy mozna na nim jechać bez problemu

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkel.martin » 24.08.2013 09:32

blanka123 napisał(a):hej

Czesc

blanka123 napisał(a):hej , niedawno kupiliśmy auto , jednak w dowodzie jest ze wydano duplikat tablic bo tamte były skradzione ,pomyslałam żeby przerejestrować auto ale do tej pory twardego dowodu nie dostane tylko tymczasowy , jak myślicie przy kontroli nie bedzie problemu??

Przerejestroj, nie bedzie problemow. To jest taki sam dokument jak dowod staly, tylko z roznica czasowa. I tyle.

Pare lat wstecz jechalem przez EU na tymczasowym i nie mialem problemow przy kontroli drogowej.
Mandat tez dostalem na czasowym :lol:

Sam w tym roku jade na tymczasowym :D

blanka123 napisał(a):bo po tym co uslyszałam ostatnio w radiu jak zamkneli faceta bo tablice były zgłoszone jako kradzione to już sie boje i wole go przerejestrować

Ale to chyba nie jest dziwne, ze skoro tablce byly zgloszone jako kradzione do smutni panowi musza sprawdzic cala sprawe. A to potrafi trwac...
blanka123
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) blanka123 » 24.08.2013 14:21

dziekuję za odpowiedz :)
wojtekrybnik
Turysta
nowo zakupiony samochód - stary dowód rejestracyjny

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtekrybnik » 10.05.2015 13:48

Witajcie,

tak się składa w tym roku, że świeżo zakupionym samochodem będę jechał do Cro. Wyjazd 29 maj, niestety nie mam szans na wydanie w tym czasie nowego dowodu rejestracyjnego - będę jechał na dowodzie starego właściciela, OC i ZK wykupionym już na siebie oraz z umową kupna sprzedaży.

Czy mam liczyć na nieprzyjemności w razie kontroli? Planowana trasa przez Czechy, Austrię, Słowenię, Chorwacją oraz Bośnię i Hercegowinę.

Z góry dzięki za odpowiedź.
Crocodyl
Cromaniak
Re: nowo zakupiony samochód - stary dowód rejestracyjny

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 10.05.2015 14:06

wojtekrybnik napisał(a):niestety nie mam szans na wydanie w tym czasie nowego dowodu rejestracyjnego

Kolego wydaje mi się, że przeszło dwa tygodnie do wyjazdu w WK spokojnie "wyrobią się" i wydadzą nowy twardy DR. Z takim pakietem dokumentów to i w kraju przy zbyt zaangażowanym Misiaku musisz się sporo tłumaczyć. A za granicą? Już widzę np. austriackiego policjanta, który z miną znawcy czyta polską umowę kupna - sprzedaży. Ja bym robił wszystko i jechał na swoim DR.
wojtekrybnik
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtekrybnik » 10.05.2015 14:07

Crocodyl napisał(a):
wojtekrybnik napisał(a):niestety nie mam szans na wydanie w tym czasie nowego dowodu rejestracyjnego

Kolego wydaje mi się, że przeszło dwa tygodnie do wyjazdu w WK spokojnie "wyrobią się" i wydadzą nowy twardy DR. Z takim pakietem dokumentów to i w kraju przy zbyt zaangażowanym Misiaku musisz się sporo tłumaczyć. A za granicą? Już widzę np. austriackiego policjanta, który z miną znawcy czyta polską umowę kupna - sprzedaży. Ja bym robił wszystko i jechał na swoim DR.

Nie zrobią, gadałem w piątek z babką z WK i trzymają się 30 dni.
Umowę mogę jeszcze przetłumaczyć, koszt znikomy.

W Polsce nie ma żadnego problemu, tutaj akurat doświadczenie mam duże.
SYLWKA_2014
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) SYLWKA_2014 » 10.05.2015 15:13

wojtekrybnik napisał(a):Witajcie,

tak się składa w tym roku, że świeżo zakupionym samochodem będę jechał do Cro. Wyjazd 29 maj, niestety nie mam szans na wydanie w tym czasie nowego dowodu rejestracyjnego - będę jechał na dowodzie starego właściciela, OC i ZK wykupionym już na siebie oraz z umową kupna sprzedaży.

Czy mam liczyć na nieprzyjemności w razie kontroli? Planowana trasa przez Czechy, Austrię, Słowenię, Chorwacją oraz Bośnię i Hercegowinę.

Z góry dzięki za odpowiedź.

Nie za bardzo rozumiem - miękki dowód ze swoimi danymi dostajesz od ręki przy przerejestrowaniu. Chyba przy kontroli za granicą mniejszy problem z dowodem tymczasowym, niż z kompletem umów itp?
wojtekrybnik
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtekrybnik » 10.05.2015 15:28

[/quote]

Nie za bardzo rozumiem - miękki dowód ze swoimi danymi dostajesz od ręki przy przerejestrowaniu. Chyba przy kontroli za granicą mniejszy problem z dowodem tymczasowym, niż z kompletem umów itp?[/quote]

Zapomniałem, że przecież dostaję tymczasowy kartonik. Ok, podejdę jutro do WK, masz rację że lepiej z tymczasowym niż umową...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi