Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dowód rejetracyjny/tymczasowy dowód rejestracyjny

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wermar
Croentuzjasta
Posty: 305
Dołączył(a): 24.07.2012
Re: Tymczasowy dowód rejestracyjny

Nieprzeczytany postnapisał(a) wermar » 27.08.2012 08:23

1 Jeśli jego ważność czyli 1 m-c zawiera się w terminie wycieczki to jak najbardziej możesz
2 trzeba mieć,na wszelki wypadek umowę użyczenia której wzór można znależć a jeszcze lepiej notarialną umowę uzyczenia(koszt kilkanaście złotych u notariusza
jober19
Odkrywca
Posty: 85
Dołączył(a): 20.06.2012
Re: Tymczasowy dowód rejestracyjny

Nieprzeczytany postnapisał(a) jober19 » 27.08.2012 08:29

Dziękuję za szybką odpowiedź! Samochód jest na ojca. Więc w dowodzie są tylko inne imiona. Czy ojciec ma mi napisać na kartce umowę użyczenia, czy się obejdzie bez tego?
wermar
Croentuzjasta
Posty: 305
Dołączył(a): 24.07.2012
Re: Tymczasowy dowód rejestracyjny

Nieprzeczytany postnapisał(a) wermar » 27.08.2012 08:33

w takim układzie bym sobie podarował notariusza tylko z netu sciągnął wzór użyczenią wpisał wasze dane podpis ojca na wszelki wypadek ksero dowodu osobistego wklejone z drugiej strony tegoż uzyczenia i tyle a to i tak potrzebne na jakąś przykrą historię a nie na zwykłe spotkanie z Policiją
jober19
Odkrywca
Posty: 85
Dołączył(a): 20.06.2012
Re: Tymczasowy dowód rejestracyjny

Nieprzeczytany postnapisał(a) jober19 » 27.08.2012 10:39

Czyli na samej granicy z urzędnikami celnymi problemu nie będzie że to nie moje auto?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107647
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Tymczasowy dowód rejestracyjny

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.08.2012 10:54

jober19 napisał(a):Czyli na samej granicy z urzędnikami celnymi problemu nie będzie że to nie moje auto?

Na 12 wyjazdów do Chorwacji nie zdarzyło mi się, aby jakiś celnik na granicy chorwackiej kontrolował dokumenty samochodu. :idea:

Syn jechał moim samochodem 2 razy do Cro, też nie miał kontroli, ale miał moje oświadczenie użyczenia. :idea:
jober19
Odkrywca
Posty: 85
Dołączył(a): 20.06.2012
Re: Tymczasowy dowód rejestracyjny

Nieprzeczytany postnapisał(a) jober19 » 27.08.2012 10:58

No to jestem już spokojny :)

Proszę napiszcie mi jeszcze w jakich momentach może mi się przydać umowa użyczenia i jak wygląda ubezpieczenie samochodu assistance, którego nie jestem właścicielem?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107647
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Tymczasowy dowód rejestracyjny

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.08.2012 11:12

jober19 napisał(a):No to jestem już spokojny :)

Proszę napiszcie mi jeszcze w jakich momentach może mi się przydać umowa użyczenia i jak wygląda ubezpieczenie samochodu assistance, którego nie jestem właścicielem?


Umowa użyczenia może się przydać np w czasie rutynowej kontroli policji :idea:
Opócz dowodu rejatracyjnego zabierasz równiez obowiązkowe OC.

Link do assistanse: http://www.motoekspert.mojeauto.pl/cms/ ... zypadkach/
hrupek666
Cromaniak
Posty: 1590
Dołączył(a): 12.07.2012
Re: Tymczasowy dowód rejestracyjny

Nieprzeczytany postnapisał(a) hrupek666 » 27.08.2012 12:09

Odp nr 2
Nie jest ci potrzebne żadne oświadczenie ,upoważnienie itp.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107647
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Tymczasowy dowód rejestracyjny

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.08.2012 12:38

hrupek666 napisał(a):Odp nr 2
Nie jest ci potrzebne żadne oświadczenie ,upoważnienie itp.

A co Ty na to >>> http://www.motoekspert.mojeauto.pl/cms/?id=548 :?:
hrupek666
Cromaniak
Posty: 1590
Dołączył(a): 12.07.2012
Re: Tymczasowy dowód rejestracyjny

Nieprzeczytany postnapisał(a) hrupek666 » 27.08.2012 14:50

Dokładnie ,artykuł dotyczy auta służbowego (lizing,bank,wypożyczalnia itp)czyli nie będącego osoba fizyczną.
Sam z racji pełnionego zawodu, mam do czynienia z takimi sprawami i naprawdę osobiście to mi to lotto co tam jest wpisane jeżeli w systemie mam auto i osoby w nim się znajdujące na "biało".
Ponadto, jeżeli osoba ma przy sobie dokument np: nasz dowód rejestracyjny to dostał go od właściciela.
Nie dotyczy to kierowców zawodowych w samochodach ciężarowych jadących w celach zarobkowych , nie będącymi właścicielami tych pojazdów ,nasze ITD lub niemiecki BAG mogą wymagać umowy o pracę, ale to inna historia.
Piszemy oczywiście o krajach będących w UE i EFTA oraz naszej CRO
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107647
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Tymczasowy dowód rejestracyjny

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.08.2012 16:07

hrupek666 napisał(a):Ponadto, jeżeli osoba ma przy sobie dokument np: nasz dowód rejestracyjny to dostał go od właściciela.

A jeśli kontrolujący założy, dowód jest kradziony :?: :?:
hrupek666
Cromaniak
Posty: 1590
Dołączył(a): 12.07.2012
Re: Tymczasowy dowód rejestracyjny

Nieprzeczytany postnapisał(a) hrupek666 » 27.08.2012 16:22

Janusz Bajcer napisał(a):
hrupek666 napisał(a):Ponadto, jeżeli osoba ma przy sobie dokument np: nasz dowód rejestracyjny to dostał go od właściciela.

A jeśli kontrolujący założy, dowód jest kradziony :?: :?:

Z całym szacunkiem,a gdyby tobie skradziono dowód rejestracyjny,samochód,kluczyki zgłosił byś to do odpowiednich organów tak?
Każdy by tak zrobił,ta informacja pojawia się w systemie i jest zarejestrowane jako utracone.
Podczas kontroli wychodzi na jaw ,to teraz zastanówmy sie co by było gdyby osoba która ma twój DR zgłosiła sie do Pz motu i dostała upoważnienie?.
Miałem przypadek że osoba na którą był zarejestrowany samochód nie żyła.Ważne OC przegląd wszystko ok ,nie mam podstaw żeby zatrzymać dokument lub pojazd(sprawa spadkowa w toku).
Prawda jest taka kto będzie się czuł bezpieczniej mając taki dokument (upoważnieni) niech sobie je wyrobi ,ja pisze że nie ma obowiązku.
wermar
Croentuzjasta
Posty: 305
Dołączył(a): 24.07.2012
Re: Tymczasowy dowód rejestracyjny

Nieprzeczytany postnapisał(a) wermar » 27.08.2012 16:24

noo wlasnie cio szkodzi miec takie upowaznienie jak napisalem w razie jakiejs grubej sprawy a na granicy rzeczywiscie malo kogo obchodza dokumenty typu paszporty a co dopiero dowody rejestracyjne.Niestety stluczki itp sie zdarzaja a wtedy warto miec w/w upowaznienie
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107647
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Tymczasowy dowód rejestracyjny

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.08.2012 17:03

Ja uważam, że upoważnienie lepiej mieć nic nie mieć - każdy zrobi jak uważa.
catmanpl
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 31.08.2012
Re: Tymczasowy dowód rejestracyjny

Nieprzeczytany postnapisał(a) catmanpl » 31.08.2012 12:28

Witam, widzę ze temat z 2006 roku ale odświeżę go ponieważ za tydzień wybieram się na tymczasowym dowodzie rejestracyjnym przez chorwację do czarnogóry. Pani w urzędzie powiedziała mi że bez obaw mogę podróżować za granicę na tym dowodzie (poza unię europejską również) a tutaj czytam takie rzeczy... Nie wiem już co myśleć...
Dodam, że być może wybiorę się do albanii i macedonii (może też kosowo). Ma ktoś jakieś doświadczenia z jazdą na takim dowodzie przez te kraje? Można tak? i ewentualnie jakie mogą grozić konsekwencje? (odpukać...)

Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Dowód rejetracyjny/tymczasowy dowód rejestracyjny - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone