Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dowód rejetracyjny/tymczasowy dowód rejestracyjny

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Wiła wianki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 09.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wiła wianki » 11.07.2006 05:24

RadaR napisał(a):Oj wiła wianki wiła :D
Tzn że byłeś na miękkim dowodzie w Czarnogórze 8O :?: :!:
No to żeś mnie sąsiedzie pocieszył jak cholera :D :D :D
Przede mną też taka perspektywa coraz bardziej prawdopodobna.
Tylko w kwestii formalnej. A co jak sie np Bośniak przyczepi że nie wolno. Nie na granicy ale policjant w głębi kraju.
Zabiorą auto, wlepią mandat, posadzą za kraty...
Przesadzam oczywiście ale wolałbym wiedzieć jak to jest.
Pozdrav


Ja niestety nie wiem. Miałem fuksa. Albo trafiałem na gościu, którzy nie byli służbistami.
Cayman
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 319
Dołączył(a): 16.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cayman » 25.07.2006 13:16

...madzia1981 prosze napisz czy podroz z tymczasowym dowodem rejestracyjnym odbyla sie bez problemow...?
ttomasz
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 19.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ttomasz » 25.07.2006 23:34

Ja też chętnie poczytam !!!
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 28.07.2006 08:15

Witam-juz po powrocie :D (z zasadzie 4 godziny temu)
Jazda na miękkim dowodzie w moim przypadku odbyła sie bez problemów, ale też nie miałam okazji sprzyjających do pokazania jego(żadne wypadki losowe) a na granicy oczywiście nikt nie patrzył.
Mąż mi uswiadomił że 3 latka temu też jechaliśmy na miękkim i również było bez zmartwień.
Nie wiem jak dalej przy BiH, tam pewnie nie odważyłabym się jechać.
Miejscem docelowym była dalmacja
pozdrawiam cieplutko
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 28.07.2006 08:26

Jade w Piątek (04.08) na miekkim dowodzie i mam nadzieje że też będzie ok. Aczkolwiek mam w planach wycieczkę do Medjugorie więc do BiH.
Więc jak się znajdzie ktoś kto był na tymczasowym dowodzie w BiH to proszę o relację!
RadaR
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 07.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) RadaR » 29.07.2006 20:56

Beata W. napisał(a):Jade w Piątek (04.08) na miekkim dowodzie i mam nadzieje że też będzie ok. Aczkolwiek mam w planach wycieczkę do Medjugorie więc do BiH.
Więc jak się znajdzie ktoś kto był na tymczasowym dowodzie w BiH to proszę o relację!


UWAGA UWAGA
Dzwoniłem do ambasady chorwackiej z pytaniem o miękki dowód rejestracyjny. Pytanie brzmiało czy można jeździć tam autem z takim dowodem. Odpowiedź natomiast brzmiała ABSOLUTNIE NIE !!!
Drążąc dalej temat spytałem co mi grozi za jazdę z tymże dododem. Pani nie chciała za bardzo odpowiedzieć ale ja nie dałem za wygraną i tak ją wkurzyłem że oddała słuchawkę panu a on mi wyjaśnił że jak mnie skontrolują na granicy (co jaest mało prawdopodobne ale się zdaża) to nie wjadę w ogóle. Ale jak już wjadę i zatrzyma mnie policja to na pewno dostanę duży mandat (najmniejszy teraz jest podobno 300zł za pasy) a oprócz tego mogą mnie zatrzymać i będę miał nieprzyjemności.
Tak brzmiała oficjalna wypowiedź.
Podobnie rzecz pewnie będzie wyglądała w Bośni i Czarnogórze.
Pytałem też o auto na niemiecki tablicach wyjazdowych (eksportowych czy jak tam). Jak się sprowadza auto do Polski i wykupuje ubezpieczenie i można jeździć nim wszędzie. Owszem wszędzie ale nie poza unię.
Czyli do Chorwacji tylko na stałym dowodzie ale za to nie trzeba paszportu ;)
Pozdrawiam
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 31.07.2006 14:01

NIESTETY! Potwierdzam. Też dostałam takie informacje w ambasadzie chorwackiej i jeszcze Pan, który odebrał telefon stwierdził że dziwne prawo mamy bo odrazu powinien być normalny dowód!!!!!!!! Tak więc jadę w piatek kwatera opłacona a niewiem czy dojadę!
fmkiller
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 01.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) fmkiller » 01.08.2006 20:53

Czy aby dojechac autem na Dubrovnik przez BiH trzeba miec Zielona Karte?
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 02.08.2006 08:08

fmkiller napisał(a):Czy aby dojechac autem na Dubrovnik przez BiH trzeba miec Zielona Karte?


Do Bośni potrzebna jest zielona karta chociaż na tym odcinku podobno nie sprawdzają. Ja bym jednak nieryzykowała. Zielona karta to kwetia jednej krótkiej wizyty w ubezpieczalni. W Warcie to koszt 20 PLN natomiast w PZU za darmo.
ttomasz
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 19.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ttomasz » 12.08.2006 23:10

Właśnie wróciliśmy z Chorwacji. Nie odważyłem się jednak pojechać na miękkim dowodzie, miałem możliwość pojechania innym autem. Chcę tylko przekazać wrażenia z trasy. W moim przypadku nikt i nigdzie nie interesował się dokumentami samochodu. Z tego co widziałem jest tak w więszości przypadków. Zastrzegam, że nie miałem żadnej policyjnej kontroli drogowej. Co do BiH, to jechałem do Dubrownika, tu również nikogo nie interesowały dokumenty (paszport, dokumenty auta, zielona karta). Z tego co zauważyłem, to kontrolowali głównie swoich, czyli Chorwatów i Bośniaków. Mój post ma charakter wyłącznie informacyjny, każdy z Was z takim problemem musi podjąć decyzję we własnym zakresie.
Wiła wianki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 09.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wiła wianki » 13.08.2006 09:57

Już gdzieś to pisałem. Posłuchajcie!

Tymczsowy dowód rejestracyjny jest dokumentem TYMCZASOWYM ale nie ubezwłasnowalniającym właściciela danego pojazdu. Jest to ważny dokument. W zeszłym roku jechałem właśnie na miękkim dowodzie. Do tego jeszcze przez Bośnie 8O aaałłłłuuuuu 8O (większość boi się tego kraju jak ognia) i NIC. Żadnych problemów. Była, a jakże kontrola w BiH ale ku pokrzepieniu strapionych powiem, że pana policjanta nie interesował żaden dowód rejestracyjny auta. Tylko prawo jazdy. Nawet paszportu nie przeglądał.
Podsumowując. Być może i formalnie nie można, ale jak to często bywa, życie pokazuje coś innego. Dlatego wjeżdżając na miękkim dowodzie, miejcie to na uwadze i po prostu szczególnie przepisowo jedźcie. Wszystko będzie dobrze.
Melka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 112
Dołączył(a): 20.06.2010
Dowód rejestracyjny-tymczasowy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Melka » 03.08.2010 20:48

Powiedzcie,czy mozna na nim jechac do Cro.
Wazny jest do 19.sierpnia br.
Wyjazd planowany na tą niedziele ( 7 dniowy)

Pozdro :P
sysgone
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 06.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) sysgone » 03.08.2010 22:38

tak, ja na "miękkim" przejechalem, chociaż mnie na granicy powrotnej sprawdzali
kryniu88888
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 205
Dołączył(a): 04.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kryniu88888 » 03.08.2010 22:55

możesz bez problemu jechać .
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 03.08.2010 23:00

Info z U.M. :arrow: Jest to dokument swierdzający zarejestrowanie tymczasowe pojazdu na terenie Unii Europejskej i jest ważny w innych krajach do momentu jego wygaśnięcia.


Też jadę na tymczasowym...

Pozdrav :sm:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Dowód rejetracyjny/tymczasowy dowód rejestracyjny - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone