Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dowód rejetracyjny/tymczasowy dowód rejestracyjny

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Dowód rejestracyjny

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 23.03.2021 13:14

Crocodyl napisał(a):
anakin napisał(a):Dziś robiłem przegląd (ważny do 24.03.2021), a jako datę następnego mam w dowodzie 23.03.2022, więc chyba to tak nie działa.
Dowiedziałem się, też , że nie ma kar za niewykonanie badania technicznego w terminie, choć były takie przymiarki.

Czyli kolejne zmiany, które miały wejść a nie weszły. Rozumiem, że zdjęć samochodu i przebiegu też nie robili.

Nie.
Podobnie jak w zeszłym roku przebieg wpisał w system i zrobił badanie techniczne.
Nic nowego póki co nie ma.
Cena też bez zmian - Pb/LPG - 162zł.
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 23.03.2021 13:16

anakin napisał(a):
Inde napisał(a):Słuchajcie, a nie miało być tak że nie potrzeba wozić dokumentów typu dowód rejestracyjny bo wszystko mają w systemie w UE?

W zeszłym roku chorwacki celnik na Goričan zażyczył sobie dowodu rejestracyjnego.
Więc od "miało być" do "jest" nie tak zupełnie blisko. :wink:


Miałem tak samo w sezonie 2019.
A od znajomego zażyczyli sobie nawet dowodu osobistego i okazało się, że go nie ma (paszportu też) -> powrót do PL... :(
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 23.03.2021 13:20

piekara114 napisał(a):Oczywiście i kluczyk. Podobnie jak zestaw naprawczy: super glue, trytrytki, taśma izolacyjna czarna i ta szeroka srebra. O innych jak komplet bezpieczników czy żarówek to nie piszę.


Mogą być, ale kluczyka do zatrzaśniętego auta na wyspie nie dorobisz, a superglue to może i kupisz...
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011
Re: Dowód rejestracyjny

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 23.03.2021 19:52

Crocodyl napisał(a):
anakin napisał(a):Dziś robiłem przegląd (ważny do 24.03.2021), a jako datę następnego mam w dowodzie 23.03.2022, więc chyba to tak nie działa.
Dowiedziałem się, też , że nie ma kar za niewykonanie badania technicznego w terminie, choć były takie przymiarki.

Czyli kolejne zmiany, które miały wejść a nie weszły. Rozumiem, że zdjęć samochodu i przebiegu też nie robili.

Zapytam z ciekawość, a po co zdjęcia?
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Dowód rejestracyjny

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 23.03.2021 19:57

fly napisał(a):Zapytam z ciekawość, a po co zdjęcia?



Był (czy może nadal jest) projekt ustawy, która nakazuje robienie dokumentacji fotograficznej przeglądu samochodu i przechowywanie jej przez 5 lat. Miało to wejść już teraz, na razie na szczęście jeszcze nie weszło.

A przebieg to jest zapisywany przy każdym przeglądzie już od 7 lat!
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011
Re: Dowód rejestracyjny

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 23.03.2021 20:06

marekkowalak napisał(a):
fly napisał(a):Zapytam z ciekawość, a po co zdjęcia?



Był (czy może nadal jest) projekt ustawy, która nakazuje robienie dokumentacji fotograficznej przeglądu samochodu i przechowywanie jej przez 5 lat. Miało to wejść już teraz, na razie na szczęście jeszcze nie weszło.

A przebieg to jest zapisywany przy każdym przeglądzie już od 7 lat!

...to jeszcze zapytam czy jest możliwość wglądu w poszczególne stany licznika z lat poprzednich?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Dowód rejestracyjny

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 23.03.2021 20:07

fly napisał(a):
marekkowalak napisał(a):
fly napisał(a):Zapytam z ciekawość, a po co zdjęcia?



Był (czy może nadal jest) projekt ustawy, która nakazuje robienie dokumentacji fotograficznej przeglądu samochodu i przechowywanie jej przez 5 lat. Miało to wejść już teraz, na razie na szczęście jeszcze nie weszło.

A przebieg to jest zapisywany przy każdym przeglądzie już od 7 lat!

...to jeszcze zapytam czy jest możliwość wglądu w poszczególne stany licznika z lat poprzednich?

Tak, jest taka możliwość.
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 23.03.2021 20:10

czyli kupując samochód jestem w stanie przebieg pomiędzy przeglądami zobaczyć...a gdzie? ...jakieś www?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 23.03.2021 20:12

fly napisał(a):czyli kupując samochód jestem w stanie przebieg pomiędzy przeglądami zobaczyć...a gdzie? ...jakieś www?

https://historiapojazdu.gov.pl/
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 23.03.2021 20:13

Już znalazłem, dzienks.
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 23.03.2021 20:16

A stan licznika podczas wizyt w warsztacie, że już o ASO nie wspomnę, też jest odnotowywany?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 23.03.2021 20:44

W warsztacie nie, w salonie przy przeglądach na pewno tak, ale w wewnętrznej bazie, nie ogólnodostępnej.
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 23.03.2021 20:57

Dzięki
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 23.03.2021 21:18

piekara114 napisał(a):W warsztacie nie, w salonie przy przeglądach na pewno tak, ale w wewnętrznej bazie, nie ogólnodostępnej.


Nieprawda - na stronie, którą podał dids76 można odczytać historię przebiegu każdego samochodu od 2014 roku (w Polsce) na podstawie wpisów przy przeglądach. Wystarczy tylko znać jego VIN, datę pierwszej rejestracji i numer rejestracyjny.
Od 2014 r. wszystkie stany liczników przy corocznych przeglądach trafiają do ogólnodostępnej bazy danych.
Ostatnio edytowano 23.03.2021 21:23 przez marekkowalak, łącznie edytowano 2 razy
Flayszakal
zbanowany
Posty: 280
Dołączył(a): 25.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Flayszakal » 23.03.2021 21:20

fly napisał(a):A stan licznika podczas wizyt w warsztacie, że już o ASO nie wspomnę, też jest odnotowywany?


Zależy od warsztatu. Jak korzystają z jakiegoś programu do prowadzenia warsztatu, to zapisują stan.
Bardzo przydatna i ułatwiająca życie sprawa.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Dowód rejetracyjny/tymczasowy dowód rejestracyjny - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone