Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dowód rejetracyjny/tymczasowy dowód rejestracyjny

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 25.03.2021 19:26

Chris_M napisał(a):(...) główny problem polega na tym, że wielkość skrzynki pocztowej na załączniki jest sporo mniejsza niż wynosi objętość skanów wymaganych dokumentów i nie da się wszystkich dokumentów razem wysłać, nie da się ich wysyłać również "na raty".
Wyjściem z sytuacji jest włączenie w skanerze trybu wysokiej kompresji plików i wówczas otrzymane pliki skanów maja mniejszą objętość i mieszczą się w skrzynce odbiorczej PWPW.
Jeśli zdjęcia zapiszemy w pliku pdf i dobrze ustawimy sposób zapisu to plik może być dość mały.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 26.05.2021 19:42

Mam takie nietypowe pytanie.

Planuję w najbliższych dniach zmienić auto. Właściwie już mam jedno upatrzone i jestem już na 99% zdecydowany. Zdążę je przerejestrować i nawet dostać dowód stały, martwi mnie jednak ubezpieczenie. Pojazd ma OC ważne do grudnia, więc wiadomo, że spokojnie mogę na nim jeździć... w Polsce. A co z wyjazdem za granicę? Czy nie będzie problemu, że rejestracja samochodu i właściciel nie zgadza się z tym co jest na polisie? W sumie na polisie jest VIN, więc to powinno załatwiać sprawę, ale czy na pewno?
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 26.05.2021 19:48

możesz korzystać z OC sprzedającego...zakład ubezpieczeń uaktualni twoje dane...
np.:
https://www.pzu.pl/kontakt-i-pomoc/prod ... zpieczenia
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 26.05.2021 20:10

Sol-Wagon napisał(a):możesz korzystać z OC sprzedającego...zakład ubezpieczeń uaktualni twoje dane...
np.:
https://www.pzu.pl/kontakt-i-pomoc/prod ... zpieczenia



Super przydatna i super szybka informacja - dzięki wielkie :papa: :papa:
zag
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 09.10.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) zag » 26.05.2021 20:55

Sprzedaż samochodu a OC - Każdy właściciel samochodu decydujący się na jego sprzedaż, ma obowiązek przekazania nabywcy swojej dotychczasowej polisy ubezpieczenia OC i zgłoszenia tego faktu do towarzystwa. W przeciwnym razie może ponieść konsekwencje finansowe wraz z nowym właścicielem samochodu. Towarzystwo na podstawie stosownego zgłoszenia ma możliwość przeliczenia składki OC dla nowego właściciela pojazdu, choć nowy właściciel może wypowiedzieć polisę, jeśli ta okaże się niekorzystna.
Ustawa reguluje również, co z polisą może zrobić nowy właściciel auta. A możliwości ma dwie - kontynuować lub wypowiedzieć umowę.
Nic nie jest tak proste jak się wydaje.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 27.05.2021 07:06

oczywista oczywistość...
zgłosi się do placówki/agenta z prośbą, a ci go chyba od razu poinformują iż nastąpi ewentualny wzrost składki?
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 14.06.2021 00:49

marekkowalak napisał(a):Mam takie nietypowe pytanie.

Planuję w najbliższych dniach zmienić auto. Właściwie już mam jedno upatrzone i jestem już na 99% zdecydowany. Zdążę je przerejestrować i nawet dostać dowód stały, martwi mnie jednak ubezpieczenie. Pojazd ma OC ważne do grudnia, więc wiadomo, że spokojnie mogę na nim jeździć... w Polsce. A co z wyjazdem za granicę? Czy nie będzie problemu, że rejestracja samochodu i właściciel nie zgadza się z tym co jest na polisie? W sumie na polisie jest VIN, więc to powinno załatwiać sprawę, ale czy na pewno?

Nie chcę wyjść na wrednego, ale stać na zakup samochodu a nie stać na wykupienie obowiązkowego ubezpieczenia, którego koszt przy koszcie zakupu samochodu i wyjazdu do Chorwacji jest po prostu śmieszny*?

A żeby nie było OT-dla świętego spokoju "przerobiłbym" wszystko na siebie i już-nikt nigdzie nie pytałby mnie dlaczego tu jest wpisany ktoś inny czy inny numer rejestracyjny. Jak to kiedyś mi ktoś powiedział: "święty spokój to rzecz bezcenna".

*-zakładam, że nie chodzi o zakup Tico/Lanosa/126P/Poloneza i pewnie kilku innych samochodów, których wartość wyraźnie wzrasta po zatankowaniu do pełna :mrgreen:
A200universeblue
Croentuzjasta
Posty: 128
Dołączył(a): 12.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) A200universeblue » 14.06.2021 03:56

Oc na tico, lanosa czy fiata 126 kosztuje dziś ok 350zl przy założeniu ze mamy zniżki i wiek wykluczający nocne polucje.
Bolidy młodzieży wiejskiej to zazwyczaj polisa za 690-850 zł.
Czy ktoś płaci za oc drożej?
Podobno tak ale ja nie widziałem takiej polisy.
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3150
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 14.06.2021 06:06

kojacek napisał(a):Nie chcę wyjść na wrednego, ale stać na zakup samochodu a nie stać na wykupienie obowiązkowego ubezpieczenia, którego koszt przy koszcie zakupu samochodu i wyjazdu do Chorwacji jest po prostu śmieszny*?


Uprzejmie proszę o powstrzymanie się od tego typu komentarzy :?
Niech każdy martwi się o własne finanse, zwłaszcza że ta kąśliwa uwaga w żaden sposób nie dotyczy zagadnienia, które opisał kolega marekkowalak.
KOMENTARZ MODERACJI
KOMENTARZ MODERACJI:
Posty przeniesione od istniejącego wątku.

giffki
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 15.05.2017
Brak miejsca na pieczątki w dowodzie rejesracyjnym

Nieprzeczytany postnapisał(a) giffki » 17.07.2022 16:38

Witam,
jestem z trochę kłopotliwej sytuacji - dawno nie jeździłem na Chorwację, wiec starciłem czujnośc. Robiłem wczoraj przegląd rejestracyjny i nie mam miejsca na pieczątki. Oczywiście w Polsce nie ma kłopotu, tak twierdzi diagnosta, ale co w sytuacji wyjazdu za granicę - do Chorwacji? Czy ktoś zna taki przypadek z autopsji? Wyczytałem w sieci, że zaświadczenie jest ważne, ale czy na pewno? Na granicy węgierskiej ponoć kontrolują dowody rejestracyjne. Niestety, jadę za tydzień, i na wyrobienie nowego dowodu nie ma szans. Poradźcie coś proszę. Da się tak pojechać za granicę?
kiedyś jeździłem do CHorwacji i nie spotkałem się z kontrolą dowodó rejestracyjnych na granicy. Jakie macie doświadczenia?
coco jumbo
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 25.10.2016
Re: Brak miejsca na pieczątki w dowodzie rejesracyjnym

Nieprzeczytany postnapisał(a) coco jumbo » 17.07.2022 17:50

Ja jeżdżę od dwóch lat z przeglądem na kartce. Polskie badanie techniczne jest zgodne z którąś tam dyrektywą Parlamentu Europejskiego a więc powinno być respektowane w całej UE.
michał1234
Croentuzjasta
Posty: 340
Dołączył(a): 07.05.2021
Re: Brak miejsca na pieczątki w dowodzie rejesracyjnym

Nieprzeczytany postnapisał(a) michał1234 » 17.07.2022 17:53

Otrzymujesz od diagnosty zaświadczenie o posiadaniu ważnego przeglądu technicznego. I to wystarczy za granicą.
giffki
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 15.05.2017
Re: Brak miejsca na pieczątki w dowodzie rejesracyjnym

Nieprzeczytany postnapisał(a) giffki » 17.07.2022 19:19

Super, dzięki za odpowiedzi, trochę się zestresowałem. Nigdy mi się nie przydał dowód, ale gdzieś dziś oglądałem filmik, jak na granicy w Letenje Węgrzy proszą również o dowód rejestracyjny, i zastanawiałem się, jak reagują na taki dokument. Mieliście kiedyś kontrolę dowodu rejestracyjnego przy przekraczaniu granicy? Ja do tej pory w Macelj to nawet kontroli dowodu osobistego nie miałem...
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Brak miejsca na pieczątki w dowodzie rejesracyjnym

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.07.2022 19:35

giffki napisał(a):Witam,
jestem z trochę kłopotliwej sytuacji - dawno nie jeździłem na Chorwację

Witam.
Dawno nie jeździłeś do Chorwacji :idea:
giffki
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 15.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) giffki » 17.07.2022 20:30

Janusz, to siedzi w głowie, dwa razy sprawdzałem, czy napisałem DO Chorwacji a i tak się przemyciło :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Dowód rejetracyjny/tymczasowy dowód rejestracyjny - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone