Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dowód rejetracyjny/tymczasowy dowód rejestracyjny

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
anab
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 10.01.2016
Re: Brak miejsca na pieczątki w dowodzie rejesracyjnym

Nieprzeczytany postnapisał(a) anab » 17.07.2022 22:52

giffki napisał(a):Super, dzięki za odpowiedzi, trochę się zestresowałem. Nigdy mi się nie przydał dowód, ale gdzieś dziś oglądałem filmik, jak na granicy w Letenje Węgrzy proszą również o dowód rejestracyjny, i zastanawiałem się, jak reagują na taki dokument. Mieliście kiedyś kontrolę dowodu rejestracyjnego przy przekraczaniu granicy? Ja do tej pory w Macelj to nawet kontroli dowodu osobistego nie miałem...


Jeździmy tamtędy kilka razy w roku i jeśli jedziemy poza miesiącami wakacyjnymi Węgrzy sprawdzają zawsze, w sezonie różnie -ostatnio nie chcieli. Zależy na kogo się trafi, jest tam pewna miła Pani strażniczka, bardzo skrupulatna, która sprawdza wszystko, nawet paszport dla psa nam strona po stronie przejrzała.
Jaceł
Croentuzjasta
Posty: 121
Dołączył(a): 04.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jaceł » 17.07.2022 22:54

W tym roku, w czerwcu, podczas powrotu z Chorwacji węgierska celniczka / strażniczka zażądała dowodu rejestracyjnego.
Na szczęście miałem.
sebasp
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 24.04.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebasp » 18.07.2023 17:01

Czy dużo ryzykuje się jadąc do Chorwacji przez Czechy Niemcy Słowenię na tymczasowym dowodzie rejestracyjnym przyczepy kempingowej? Chcemy wrócić jeszcze przed końcem terminu ważności. Na Googlach piszą że można . Jak to wygląda w rzeczywistości podczas jakieś kontroli policyjnej itp?
Pewnie jest to kwestia szczęścia i nieszczęścia na kogo się trafi. Tylko że wszyscy należymy do UE i już dawno powinno to być jasno określone.
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 18.07.2023 17:12

sebasp napisał(a):Czy dużo ryzykuje się jadąc do Chorwacji przez Czechy Niemcy Słowenię na tymczasowym dowodzie rejestracyjnym przyczepy kempingowej? Chcemy wrócić jeszcze przed końcem terminu ważności. Na Googlach piszą że można . Jak to wygląda w rzeczywistości podczas jakieś kontroli policyjnej itp?
Pewnie jest to kwestia szczęścia i nieszczęścia na kogo się trafi. Tylko że wszyscy należymy do UE i już dawno powinno to być jasno określone.

Pozwolenie czasowe (tymczasowy dowód rejestracyjny) jest prawnym dokumentem dopuszczającym do ruchu pojazd, ważnym w określonym czasie. Nie ma tu mowy o ryzyku w trakcie jazdy z powodu tego dokumentu.
sebasp
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 24.04.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebasp » 18.07.2023 18:18

Też tak to rozumiem. Dzięki.
buter
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 09.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) buter » 19.07.2023 11:17

sebasp napisał(a):Czy dużo ryzykuje się jadąc do Chorwacji przez Czechy Niemcy Słowenię na tymczasowym dowodzie rejestracyjnym przyczepy kempingowej? Chcemy wrócić jeszcze przed końcem terminu ważności. Na Googlach piszą że można . Jak to wygląda w rzeczywistości podczas jakieś kontroli policyjnej itp?
Pewnie jest to kwestia szczęścia i nieszczęścia na kogo się trafi. Tylko że wszyscy należymy do UE i już dawno powinno to być jasno określone.


W zeszłym roku byłem zmuszony jechać samochodem z tymczasowym dowodem rejestracyjnym. Z racji niepewności pozwoliłem sobie porozmawiać z wydziałem komunikacji w moim mieście. Potwierdzili, że jak najbardziej po UE można jeździć z takim dokumentem. Gorzej byłoby poza UE :)
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Dowód rejetracyjny/tymczasowy dowód rejestracyjny - strona 12
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone