Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trochę Izraela z dodatkiem Jordanii

60% ludności świata żyje w Azji. Chiny są tak szerokie, że naturalnie powinny przeciąć do 5 oddzielnych stref czasowych, ale mają tylko jedną - narodową strefę czasową. Obywatele Singapuru, Korei Południowej i Japonii mają najwyższe średnie IQ na świecie.
W Azji znajduje się najwyższy punkt na lądzie – Mount Everest (8848 m n.p.m.) oraz najniżej położony punkt – wybrzeże Morza Martwego (430,5 m p.p.m.). Spośród 10 najwyższych budynków na świecie 9 znajduje się w Azji.
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 02.02.2018 11:58

Troszkę nadrobiłam. Niesamowite miejsca 8O
tomeki
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 18.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomeki » 03.02.2018 15:18

Niekoniecznie bezpiecznie, a zwłaszcza dla nas http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2018 ... ref=raport

Kilka lat temu byłem w Izraelu i w Betlejem, nic mi się nie stało, ale pamiętam te kontrole uzbrojonych po zęby żołnierzy co kilkanaście kilometrów. Oni byli bardzo młodzi, a w rękach mieli automaty. Co jakiś czas nie radzą sobie z napięciem (młody wiek, brak doświadczenia) i puszczają serię, a wtedy słyszymy o zabitych Palestyńczykach. Kontrola graniczna na przejściu egipsko-izraelskim - tak drobiazgowej i długotrwałej nie pamiętam nawet z czasów komuny na granicach demoludów.
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1975
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 03.02.2018 16:06

przecież to było do przewidzenia. Jak się prowadzi taką "politykę zagraniczną", to prędzej czy później jakiemuś turyście się oberwie.
tuktuk
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 23.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tuktuk » 03.02.2018 16:33

tomeki napisał(a):Niekoniecznie bezpiecznie, a zwłaszcza dla nas http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2018 ... ref=raport

Kilka lat temu byłem w Izraelu i w Betlejem, nic mi się nie stało, ale pamiętam te kontrole uzbrojonych po zęby żołnierzy co kilkanaście kilometrów. Oni byli bardzo młodzi, a w rękach mieli automaty. Co jakiś czas nie radzą sobie z napięciem (młody wiek, brak doświadczenia) i puszczają serię, a wtedy słyszymy o zabitych Palestyńczykach. Kontrola graniczna na przejściu egipsko-izraelskim - tak drobiazgowej i długotrwałej nie pamiętam nawet z czasów komuny na granicach demoludów.


Nie ma reguły. Swego czasu przekraczałem granicę w Eljat - Taba i kontrola przebiegła bardzo sprawnie i nieuciążliwie. Po paru pytaniach skąd oraz czy mam znajomych Palestyńczyków, byłem po. Nie mniej wiadomo, że cały rejon jest wrażliwy i wszelkie opinie nt bezpieczeństwa odnoszą się do konkretnego czasu, na zasadzie dzisiaj jest OK, a jutro nie wiadomo co będzie.

Pudelek napisał(a):przecież to było do przewidzenia. Jak się prowadzi taką "politykę zagraniczną", to prędzej czy później jakiemuś turyście się oberwie.


Niestety takie są efekty "zimy" w stosunkach dyplomatycznych, a decyzje parlamentów i rządów są utożsamiane z całym społeczeństwem i dotyczy to obu stron.
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1975
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 03.02.2018 16:50

no właśnie. Ilu Rosjanom się oberwało w Polsce "za Krym"? O Ukraińcach nie mówiąc.

Swojego czasu kumpel panicznie bał się jechać do Czech swoim autem, bo to było krótko po tym, jak niby rząd chciał przyjąć jakiś "uchodźców". Był przekonany, że w ramach zemsty Czesi ukradną mu koła :D
margaret-ka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2622
Dołączył(a): 05.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) margaret-ka » 04.02.2018 20:53

Przeczytałam z przyjemnością, zwłaszcza część dotyczącą Petry, która ciągle w planach :wink:
Szkoda, że po awarii forum ze starszych relacji, między innymi z mojej "Izrael 2013", poznikały zdjęcia. Czasy nie tak odległe, ale tanie linie jeszcze tam nie latały.
Poprzednia strona

Powrót do Azja



cron
Trochę Izraela z dodatkiem Jordanii - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone