Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa Gdańsk - Makarska - Brać

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Słoneczny
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 01.07.2009
Trasa Gdańsk - Makarska - Brać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Słoneczny » 08.07.2009 23:38

Witam,

Wyjeżdzamy 31 lipca-piątek do cro z Gdańska, niestety wyjazd jest możliwy ok 12 godziny w południe najszybciej. Jedziemy w dwa auta z małymi dziećmi wiec zakładamy że potrzebne są 2 noclegi. Zawsze jeździliśmy przez Wrocław i dalej przez boboszów, tym razem po przeczytaniu wielu rad i porad pojedziemy przez kalisz-kluczbork-opole-głubczyce-krnov-brno-breclav-wiedeń-grac-slo-zagrzeb-makarska. Mamy zamiar nocować 1. okolice granicy polsko-czeskiej i potem 2. w okolicach zagrzebia. Czy ktoś jechał tą trasą z podobnie zaplanowanymi noclegami i może polecić sprawdzone miejsca do spania ??
magl
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 06.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) magl » 09.07.2009 00:39

No co ty - z Gdańska tylko przez Niemcy, (A11, A9, dalej na Regensburg, Austrię ...)
piotr.zdz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 218
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr.zdz » 09.07.2009 01:57

Popieram MAGL , przez Niemcy z Gdańska może nie najkrócej ale najszybciej i bezpiecznie. Jak startujecie o 12 to przy dobrych warunkach może do granicy polskiej dojedziecie o 21? Ja ostatnio do Cieszyna z Gdańska jedynką jechałem prawie 10 godz.
Do Kołbaskowa masz 350 km a potem już tylko autostrady , A11 , A10 , A9 , A93 i jesteś w Austrii.
Jadę tą trasą 17.07 , jak w cro będę miał internet to napiszę jak się jechało. :lol:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 09.07.2009 06:31

Z Gdańska w 7-10 godzin powinniście dotrzeć do granicy polsko-ceskiej...
560km 8h jazdy ...
Trochę do bani, ponieważ jest to akurat piątek...
Przez Niemcy macie koło 2100km, przez Czechy 1700.

Ja bym jechał przez Czechy.
Z dzieciakami 400km wiecej, to sporo, choć z drugiej strony czas przejazdu będzie podobny...
Słoneczny
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 01.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Słoneczny » 09.07.2009 08:16

hmm, własnie wczoraj wracałem ze Szczecina wiec koło kołbaskowa i jechałem sam 5,5 godziny !!!! gdzie poza sezonem robie to w 4 godziny. Wiec trasa na zachód pod koniec lipca to średnia opcja bo ruch masakryczny, remonty wahadła itp. Z Gdańska na południe nie jest chyba teraz tak żle, mamy w koncu ponad 130 km Autostrady :-D
piotr.zdz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 218
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr.zdz » 09.07.2009 11:19

>Słoneczny< polecam sprawdzenie trasy na http://www.gddkia.gov.pl/article/serwis ... /index.php , tam masz wszystkie roboty drogowe po drodze. Jak chcesz jechać przez Bydgoszcz , Inowrocław - to tam jechałem 2 miechy temu i totalna masakra.
Ja walę na Kołbaskowo - po drodze 3 fronty robót , te pod Słupskiem można łatwo objechać. Ale , decyzja należy do Ciebie. Ja generalnie na wczasy nie lubię jeździć przez Polskę - nie lubię się denerwować , wolę spokojnie 140 po autostradzie :lol:
scood74
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 387
Dołączył(a): 06.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) scood74 » 09.07.2009 11:47

piotr.zdz napisał(a):Popieram MAGL , przez Niemcy z Gdańska może nie najkrócej ale najszybciej i bezpiecznie. Jak startujecie o 12 to przy dobrych warunkach może do granicy polskiej dojedziecie o 21? Ja ostatnio do Cieszyna z Gdańska jedynką jechałem prawie 10 godz.
Do Kołbaskowa masz 350 km a potem już tylko autostrady , A11 , A10 , A9 , A93 i jesteś w Austrii.
Jadę tą trasą 17.07 , jak w cro będę miał internet to napiszę jak się jechało. :lol:


ja jade tą trasa 18 lipca za tydzień, tyle że startuje ze słupska i mam te 120 blizej do kołbaskowa niz z gdańska, ale nie wyobrażam sobie jechac przez polske !!!! ( to jest jeden długi dzien scigania sie z tirami i robotami drogowymi koszmar normalnie
właśnie ze wzgledu na dzieci i szybkosć podroży
darmowa niemiecka autostrada często bez limitu predkości ma same zalety dla wszystkich z północno zachodniej polski , czyli Gdanska prawie też :lol:
arkadiusz
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 30.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) arkadiusz » 09.07.2009 12:47

Słoneczny
ja nie widzę innej trasy dla Ciebie jak przez Niemcy, uwierz mi że te nadrobione kilometry odzyskasz w czasie z nawiązką na niemieckiej autostradzie przez 900km szybkiej i bezstresowej jazdy
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 09.07.2009 12:52

Witam

Ja jadę z Gdańska na Kvarner i obrałem trasę przez Kołbaskowo a polski odcinek zamierzam zrobić w nocy - wydaje mi się, że ta opcja jest najszybsza.

Pozdrawiam
horas
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 145
Dołączył(a): 15.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) horas » 09.07.2009 13:13

scood74 napisał(a):
piotr.zdz napisał(a):Popieram MAGL , przez Niemcy z Gdańska może nie najkrócej ale najszybciej i bezpiecznie. Jak startujecie o 12 to przy dobrych warunkach może do granicy polskiej dojedziecie o 21? Ja ostatnio do Cieszyna z Gdańska jedynką jechałem prawie 10 godz.
Do Kołbaskowa masz 350 km a potem już tylko autostrady , A11 , A10 , A9 , A93 i jesteś w Austrii.
Jadę tą trasą 17.07 , jak w cro będę miał internet to napiszę jak się jechało. :lol:


ja jade tą trasa 18 lipca za tydzień, tyle że startuje ze słupska i mam te 120 blizej do kołbaskowa niz z gdańska, ale nie wyobrażam sobie jechac przez polske !!!! ( to jest jeden długi dzien scigania sie z tirami i robotami drogowymi koszmar normalnie
właśnie ze wzgledu na dzieci i szybkosć podroży
darmowa niemiecka autostrada często bez limitu predkości ma same zalety dla wszystkich z północno zachodniej polski , czyli Gdanska prawie też :lol:


wyjeżdżam ze Szczecina 18-07 rano (około 5:00) do Breli (Niemcy, Austria, Słowenia, CRO) mam zaklepany nocleg pod Grazem - może spotkamy się w kołbaskowie i razem polecimy na dwa auta ??
moja rodzina 2+1 (dziecko 8 letnie)
mój nr GG: 2826190
piotr.zdz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 218
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr.zdz » 09.07.2009 13:48

wyjeżdżam ze Szczecina 18-07 rano (około 5:00) do Breli (Niemcy, Austria, Słowenia, CRO) mam zaklepany nocleg pod Grazem - może spotkamy się w kołbaskowie i razem polecimy na dwa auta ??
moja rodzina 2+1 (dziecko 8 letnie)
mój nr GG: 2826190[/quote]

Horas> ja muszę śmigać dzień wcześniej , od 18.07 mam kwaterę w Orebicu, startuję 17 rano lub 16 w nocy, ale dzięki za zaproszenie :wink:
horas
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 145
Dołączył(a): 15.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) horas » 09.07.2009 14:12

piotr.zdz napisał(a):wyjeżdżam ze Szczecina 18-07 rano (około 5:00) do Breli (Niemcy, Austria, Słowenia, CRO) mam zaklepany nocleg pod Grazem - może spotkamy się w kołbaskowie i razem polecimy na dwa auta ??
moja rodzina 2+1 (dziecko 8 letnie)
mój nr GG: 2826190


Horas> ja muszę śmigać dzień wcześniej , od 18.07 mam kwaterę w Orebicu, startuję 17 rano lub 16 w nocy, ale dzięki za zaproszenie :wink:[/quote]


no szkoda...:/

a może kolega @scood74 wybiera się ze Słupska 18-07 tak żeby spotkać się na granicy w Kołbaskowie tak między 5:00 a 6:00 ??
scood74
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 387
Dołączył(a): 06.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) scood74 » 09.07.2009 17:09

horas napisał(a):
piotr.zdz napisał(a):wyjeżdżam ze Szczecina 18-07 rano (około 5:00) do Breli (Niemcy, Austria, Słowenia, CRO) mam zaklepany nocleg pod Grazem - może spotkamy się w kołbaskowie i razem polecimy na dwa auta ??
moja rodzina 2+1 (dziecko 8 letnie)
mój nr GG: 2826190





no szkoda...:/

a może kolega @scood74 wybiera się ze Słupska 18-07 tak żeby spotkać się na granicy w Kołbaskowie tak między 5:00 a 6:00 ??[/quote]



domyslam się że 18-07 o 5 rano w kołbaskowie ?

teoretycznie planowałem wyjazd 18-07 ale ok 15 ogodz z słupska tak zenby niemcy zrobić w nocy i nad ranem sobie robie przerwe kilka godz gdzies w austri i jestem w cro po południu

niestety nie udalo mi sie zalatwić noclegu po drodze

robiłem rezerwacje w graz ale odpisali uprzejmie ze przepraszaja i maja wszystko zajete , dalej już nie szukalem i podjołem decyzje ze z zonką na zmiane na raz sprobojemy przejechać

a gdzie ty masz te rezerwacje ???
gdyby mi sie udalo tez w tym miejscu zaklepać to z przyjemnoscia zmienił bym plany na te 5 rano w kolbaskowie
jedziemy z rodzinka 2+2dzieciaki 3i 7 lat

pozdro moje GG 1114857
Słoneczny
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 01.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Słoneczny » 09.07.2009 18:10

no i teraz juz nie wiem jak jechac, mogłem nie pytac :) korek w słupsku i wejherowie mozna ominac jadac przez kaszuby ale tam w piatek jest tez strasznie ciasno na drogach, potem Koszalin tez cisno, Nowogard tragedia takie korki no i remont odcinka Koszalin-Nowogard. Ehh daleko z tego Gdanska....
waldis
Croentuzjasta
Posty: 293
Dołączył(a): 06.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldis » 09.07.2009 20:06

Ja jeżdżę jedynką (zwłaszcza, że jej najgorszy odcinek można teraz ominąć A1). Potem nocleg na Śląsku i dalszy odcinek wczesnym rankiem na jeden raz, ok. 10-11 godz.
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Trasa Gdańsk - Makarska - Brać
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone