Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa Cieszyn, Żilina, Bratysława - utrudnienia w ruchu?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gogulec
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 26.06.2005
Trasa Cieszyn, Żilina, Bratysława - utrudnienia w ruchu?

Nieprzeczytany postnapisał(a) gogulec » 02.07.2009 18:49

Witam Forumowiczów! 10-tego wybieram się do CRO. Zawsze jadę Cieszyn - Bratysława, ale słyszałem o utrudnieniach w ruchu. Może ktoś jechał tą drogą ostatnimi czasy? Proszę o informacje. Pozdrowionka. :roll:
adamola
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 24.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamola » 02.07.2009 19:23

Tak, jest zwezenie drogi przed Bratysława i ciagnie sie do samego przejscia granicznego
pierro
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 12.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) pierro » 02.07.2009 19:55

adamola napisał(a):Tak, jest zwezenie drogi przed Bratysława i ciagnie sie do samego przejscia granicznego

adamola, a coś więcej. Czy to zwężenie bardzo spowolniło podróż. Ja mam dwie opcje Cieszyn - Bratysława-Austria-Słowenia albo Cieszyn-Brno itd. Chciałem tymrazem jechać właśnie przez Bratysławę. Jednak mnie przestraszyliście.
A i jeszcze jedno. Będę jechał za 3 tygodnie. Czy to zwężenie może trwać jeszcze do mojego wyjazdu?
Z góry dziękuję.
miro
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 247
Dołączył(a): 05.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) miro » 02.07.2009 21:11

Te kilka zwężeń przed Bratysławą nie spowolniło znacząco tempa podróży.
Są tam ograniczenia do 80 i 60km/h,ale śmiga się dwoma pasami i TIRY oraz wolniejsze osobówki wyprzedza się łatwo.
Zwężki kończą sie przed stolicą Słowacji,a do granicy z Węgrami lecisz normalnie autostradą.
3 tygodnie to myślę że mało by tam wszystko porobili.
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 02.07.2009 21:18

miro napisał(a):3 tygodnie to myślę że mało by tam wszystko porobili.


Przebudowa z 2 do 3 pasów potrwa jeszcze rok.
zenlok
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 23.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) zenlok » 02.07.2009 21:44

witajcie ..znawcy tras...ja tez chce pojechac na autostrade Bratyslawską..ale mam maly dylemat czy jechać do Zilina , czyli do autostrady na Bratysławę...przez Cieszyn , czy Zwardoń...?? pozdrawiam jade na 20 lipca...tam....
pierro
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 12.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) pierro » 02.07.2009 23:00

zenlok napisał(a):witajcie ..znawcy tras...ja tez chce pojechac na autostrade Bratyslawską..ale mam maly dylemat czy jechać do Zilina , czyli do autostrady na Bratysławę...przez Cieszyn , czy Zwardoń...?? pozdrawiam jade na 20 lipca...tam....

Oj przez Żwardoń bym nie jechał. Ja jechałem już jakiś czas temu i straciłem niepotrzebnie sporo czasu. Podobno cały czas trwają tam prace drogowe (szczególnie po polskiej stronie). Ja będę jechał przez Cieszyn, Żilinę...
Kwiotek
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 19.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kwiotek » 02.07.2009 23:24

Potwierdzam to co pisali poprzednicy, ja wyjechałem z piątku na sobotę 26-27.06 ok godz 19:00 przez Cieszyn, Cadca, Żilinę, Bratysławę, Wiedeń, Graz, Mureck, Lenart, Ptuj, itd. i nie było żadnych korków. Do Żiliny były roboty drogowe i ogranczenia ale specjalnie nie spowalniały tępa podróży. W Mureck byłem o godz 4:00 a o 5:00 byłem na granicy SLO-CRO i było ze 20 aut ale odprawa przebiegła sprawnie ok 10 minut (sumie zdziwiło nas duża licza aut jadąca tym objazdem Mureck, Lenart, Ptuj jak na tak wczesną porę ruch był dosyć spory i wcale nie było potrzeby dokładnie analizować przygotowanych ściąg bo i tak wszyscy jechali z tego samego powodu w tę samą stronę :) jedynie w Ptuju większa część aut pojechała przez miasto a bardziej wtajemniczeni przez opisywaną obwodnicę Ptuja. Acha ten objazd Mureck, Lenart, Ptuj był najgorszym odcinkiem drogi pod względem występowania na nim dziur i nierówności ale powoli dało się przejechać :)
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 03.07.2009 07:56

taka ciekwastka tylko - piszemy tempo, a nie tępo

rzeczownik: tempo
przymiotnik: tępy

pozdrov, Krystof
pierro
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 12.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) pierro » 03.07.2009 11:04

Kwiotek, dzięki za rzeczową informację. Twoje gdziny pokazały trasę bez problemów, zatem też taką wybiorę. Napisałeś, że wyjechałeś o 19.00, tylko skąd? Ja również tak planuję jechać, tzn. wyjechaćz centrum Polski w piątek po południu, tak żeby do południa w sobotę dojechać do celu, a graniecę Slo/Cro mijać max do 6.00.
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 03.07.2009 13:36

Czy ktoś wie jak wyglądają prace nad obwodnicą Powaskiej Bystrzycy. W maps.google.pl obwodnicy nie ma, ale niektóre nawigacje uparcie pokazują, że jednak jest.

Link do miejsca na mapie, o które pytam:
Mapa
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 03.07.2009 14:11

Wróciłem wczoraj z Chorwacji a byłem tam po raz 7.Pogoda najgorsza ze wszystkich dotychczasowych wyjazdów ale podobno lepsza niż w Polsce.Nie o tym tu jednak mowa. Jeśli chodzi o drogę to nie mogę się wypowiedzieć na temat odcinka Cieszyn - Cadca bo z racji miejsca swego zamieszkania jechałem przez Zwardoń.Od razu chciałbym przestrzec tych którzy planują tę drogę - omijajcie z daleka! Nie licząc kilku króciutkich fragmentów to jedna wielka tragedia.Zarówno po stronie polskiej jak i słowackiej. Jakieś wykopaliska, przekopy, podkopy, dziura jedna piekniejsza od drugiej, asfalt pozdzierany raz z jednej raz z drugiej strony.Prędkość jazdy w chwili desperacji to momentami 30 km/h. Poduszkowcem - tak. Autem terenowym - nie radze. Co do dalszego odcinka do Bratysławy to prace przy obwodnicy Povaskiej Bystrzycy może i Słowakom się nie zatrzymały ale kierowcy jadący tamtędy nic o tym nie wiedzą - jak było dwa lata temu tak z tego punktu widzenia to wygląda.Co gorsza zabrali się za jakieś remonty dalszego ciągu swej autostrady i jadąc do Cro (20.06. - nie wiem jak teraz)ściagnął mnie z niej jakiś objazd i przez co najmniej kilkanaście km tłukłem się jakimiś opłotkami. Potem było już OK. ale przed Bratysławą znowu zwężenie z ograniczeniem prędkości - co prawda do 2 pasów w tym ten lewy chudziutki ale wyprzedzać ciężarówkę na grubość lakieru - ryzyko. A nuż przestawiony słupek z lewej i trzeba będzie wybierać pomiędzy nim a Tirem z prawej. Natomiast w drodze powrotnej (a to już najświeższe info) od Bratysławy przeż ilenaście km.tych słupków zwężających nastawiali to nie mam pojęcia.Chyba wiecej niż samych Słowaków :D Nie patrzyłem na licznik ale chyba z kilkanaście kilometrów.Życze szerokiej drogi i cierpliwości.
gogulec
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 26.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) gogulec » 03.07.2009 20:36

Dzięki adamola! Widzę, że jesteśmy ziomalami. Pozdrowionka :lol:
Gal
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 20.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gal » 04.07.2009 07:56

Kwiotek - możesz coś więcej powiedzieć nt. obwodnicy Ptuja? jakiś link...
:)
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 04.07.2009 09:09

el_guapo napisał(a):Czy ktoś wie jak wyglądają prace nad obwodnicą Powaskiej Bystrzycy. W maps.google.pl obwodnicy nie ma, ale niektóre nawigacje uparcie pokazują, że jednak jest.

Link do miejsca na mapie, o które pytam:
Mapa


Tu sprawdzisz gdzie leży prawda :) :
http://www.sverepec-vrtizer.sk/Fotografie.html#54

http://www.sverepec-vrtizer.sk/Video/Se ... -2009.html
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa Cieszyn, Żilina, Bratysława - utrudnienia w ruchu?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone