Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Trasa Cieszyn, Żilina, Bratysława - utrudnienia w ruchu?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kwiotek
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kwiotek » 04.07.2009 23:54

Gal napisał(a):Kwiotek - możesz coś więcej powiedzieć nt. obwodnicy Ptuja? jakiś link...
:)

Mosqito napisał(a):Panowie, a nie prościej na tę całą Słowenię wydrukować sobie te cztery zdania z forum na kartkę A4 i dać osobie siedzącej obok ? Ponizej podaję przykład:

Wjeżdżamy do Słowenii i zaraz za mostem granicznym skręcamy w prawo w drogę 438/433 kierunek Trate, Lenart w Slov. Goricach. I jedziemy drogą 433 cały czas aż po 18 km osiągamy Lenart v slov. Goricach.
W obrębie miasteczka droga 433 ma nazwę (Partizanska cesta). Jedziemy nią do końca i skręcamy w prawo w drogę nr 3 (Kraigherjeva cesta) i zaraz po ok. 150 m w lewo w drogę nr 229 (Ptujska cesta) kierunek Ptuj. Drogą 229 jedziemy aż do Ptuja - ok. 21 km.
Po wjeździe do miasta lekkim łukiem w prawo, na skrzyżowaniu skręcamy w lewo w drogę 713 (Dornavska cesta) kierunek Dornava. Przejeżdżamy nad torami kolejowymi, na pierwszym rondku prosto a na drugim skręcamy w prawo (Puhova ulica). Jedziemy prosto, przez kolejne 2 ronda (na pierwszym dołącza do nas droga nr 2 i od tego miejsca jedziemy Ptujską obvoznicą) cały czas prosto, przejeżdżamy mostem nad rzeką i po kilku kilometrach dojeżdżamy do ronda z drogą 9 (Maribor - Gruškovje - Zagreb), na którym skręcamy w lewo w kierunku granicy z Chorwacją. Jadąc teraz już cały czas prosto drogą 9 dojeżdżamy do granicy w Gruškovje / Macelji.

Ja wyjeżdżałem z Mysłowic i jechałem przez Slowenię korzystając tylko i wyłącznie z notatki powyżej, o godz 4:00 wszystkie auta jechały w tym samym kierunku więc tylko potwierdzałem zapiski, jedynie co to chyba nie zgadzał mi się jeden wpis " Jedziemy prosto, przez kolejne 2 ronda wg mnie to drugie rondo to lipa w sumie jest ale prosto nie da się nigdzie dojechać i jechałem w prawo za wszystkimi i dalej już opis był OK
marrut
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) marrut » 05.07.2009 22:48

Czy trasa Cieszyn, Cadca, Zilina w Czechach jest płatna?
Kwiotek
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kwiotek » 05.07.2009 23:47

marrut napisał(a):Czy trasa Cieszyn, Cadca, Zilina w Czechach jest płatna?

Nie
piamir
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piamir » 06.07.2009 00:11

marrut napisał(a):Czy trasa Cieszyn, Cadca, Zilina w Czechach jest płatna?

Małe sprostowanie. Cadca i Zylina znajdują się w Słowacji. :!:
Brodaty48
Globtroter
Remonty na autostradzie przed Bratysławą

Nieprzeczytany postnapisał(a) Brodaty48 » 09.07.2009 11:41

Dzisiaj usłyszałem o jakichś fatalnych remontach na autostradzie w Słowacji przed Bratysławą. Gośc jechał na początku czerwca i na 50 km przed Bratysłąwą zaczęly się jakieś roboty drogowe, światła, stopy itp.Ponoć fatalnie. Czy ktoś coś wie na ten temat? Chcemy jechać 17.07 z Śląska przez Węgry. Może jednak zmienić trasę?
Leszek Skupin
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 09.07.2009 14:08

Zamiast zakładać nowy wątek można podnieść temat ponawiając pytanie.

:papa:
Brodaty48
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Brodaty48 » 09.07.2009 15:04

Leszek Skupin napisał(a):Zamiast zakładać nowy wątek można podnieść temat ponawiając pytanie.

:papa:
ale się strasznie czepiacie!!!!! coście tacy wrażliwi? Jak na różnych stronach toczą się niewybredne pyskówki, to nie widzę zbytniej chęci zamykania wątków i pouczania o regulaminie. Ja chcę na szybko czegoś się dowiedzieć a nie bardzo mam czas na przeszukiwanie całego forum. Zamiast brać się za takie ostre działania proponuję pomyśleć i wykorzystać czas na posegregowanie poszczególnych tematów na węższe zagadnienia aby zaraz po wejściu było widać o co chodzi. Działy są bardzo, bardzo szerokie tematycznie. Wtedy nie będę się napewno powtarzał z pytaniami.
leopantera
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) leopantera » 10.07.2009 10:16

Potwierdzam. Wracałem wczoraj tj. 09 lipca 2009 ok 19 i remonty trwają po obu stronach, ale są powyznaczane po dwa pasy dla każdego ruchu. Tylko, że jeden pas ma 2 metry szerokości i jest zakaz dla ciężarówek. Ograniczenie do 80 km/h, ale jak się dobrze trafi to lewy pas leci ok. 110
Brodaty48
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Brodaty48 » 10.07.2009 12:39

Dzięki bardzo za info. A mocno spowolniło to jazdę? Czy są objazdy?Zaczynam się trochę zastanawiać nad rezygnacją z tej trasy i jazdą starą trasą przez Czechy, Austrię. Będę tam jechał w piątek ok. 14. W Wiedniu korki napewno i też jakieś roboty trwają, Bratysława też mała nie jest.
lukasz1977
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz1977 » 11.07.2009 21:34

Witam - wczoraj wieczorem powrót z Cro na noc - droga przez Mureck-Lenart-Ptuj i potem na Wiedeń i Bratysławę. W tamtą stronę wyjeżdżaliśmy w sobotę 27.06 z okolic Katowic ok. 18 - droga bez większych problemów - tak jak było napisane przed Bratysławą zwężenia ale jedzie się płynnie, przez Bratysławę również. Wiedeń również bez większych problemów - żadnych korków ani robót. Oczywiście burza w Austrii troszkę nas spowolniła ;). Potem objazd przez Słowenie - bez problemów i ok. 3 na granicy z Cro.
Wczoraj również w drugą stronę droga bez problemów.
Natomiast chciałbym przestrzec osoby wyjeżdżające w piątki - wczoraj na granicy Slo-Cro był gigantyczny korek ok. 21-22 - więc lepiej chyba tak wyliczyć podróż aby przyjechać później. Nie wiem czy to problem piątku czy problem godziny.
Brodaty48
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Brodaty48 » 11.07.2009 22:50

Witam, dzięki - chyba mam problem rozwiązany - wynajem rozpoczyna mi się oczywiście w sobotę o 14.00 na Wyspie Brać. Wyjeżdżam ze Śląska - wyjedziemy ok. 10.00 i przez Żylinę, Bratysławę, Węgry (Letenyee) aby uniknąć korków na granicy SLo - CRO. Trudno, trochę dalej ale jazda a nie korki.
Krystof
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 04.08.2009 12:28

Dzięki bardzo za info. A mocno spowolniło to jazdę? Czy są objazdy?Zaczynam się trochę zastanawiać nad rezygnacją z tej trasy i jazdą starą trasą przez Czechy, Austrię. Będę tam jechał w piątek ok. 14. W Wiedniu korki napewno i też jakieś roboty trwają, Bratysława też mała nie jest.

trasę Cieszyn-Węgry zrobiłem w wariancie Czechy + Bratysława (jadąc na południe) i Bratysława + Słowacja (wracając)

Pierwszy wariant okazał się dłuższy (ok 50 km i ok 50 minut) i droższy (ok 50 pln).
Za Bratysławą (w stronę Polski) są rzeczywiście remonty. Zwężenia, ale nie objazdy. Ogranicznie do 80 km/h - ja jechałem 100 - 120. Ostatni odcinek tej trasy (czeski - nomen omen) też jest masakryczny, bo jedzie się przez wsie i miasteczka.

Przypominam, że wariant czeski, to nie tylko autobany, ale też przejazd przez Ołomuniec i Brno - bez obwodnicy.

Każdy z wariantów może być zły lub dobry, oba są podobne, a czas przejazdu może być różny w zależności od pory dnia, dnia w tygodniu, pogody, szczęścia. Jak byś nie jechał, to i tak licz 3-4 godziny, pzdr, K.
mijagi
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) mijagi » 25.08.2014 09:00

My jadąc do Chorwacji wybraliśmy drogę Bielsko-Biała - Cieszyn - Ćadca itd. Czyli niebieski kolor. Trasa oklepana, nie raz już omawiana. Nie przypominam sobie większych problemów.
Ale na powrocie postanowiłem puścić się na Żwardoń. I muszę powiedzieć, że nawet całkiem nieźle.
Bez nazwy 1.jpg
Fragment trasy do Chorwacji Bielsko-Biała - Żylina

Jechaliśmy kolorem zielonym. Ale następnym razem żółtą trasę zamienił bym raczej na czerwoną. Żółta trasa jest dość....Hmm ... widowiskowa. Czułem się osamotniony :) Czerwona jest główniejsza, a i tak się na nią wjeżdża przed granicą. Wjazd do Polski oznajmia tylko tablica. I do Żywca pomyka się już ekspresową.
1350.jpg
S69

W środę ruch do Milówka praktycznie zerowy.
1349.JPG
Tunel na S69

Gorzej już jest między Żywcem, a Bielsko-Białą, bo trzeba się ciągnąć za innymi jednym pasem.
Ale i tak wydaje się być to niezłą alternatywą aniżeli przez Czechy i Cieszyn. Tym bardziej, że między Cieszynem, a Słowacją też za bardzo nie pogonimy.
Mam nadzieję, że za bardzo nie nakręciłem :)
Ostatnio edytowano 25.08.2014 13:25 przez mijagi, łącznie edytowano 1 raz
obiadek
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) obiadek » 25.08.2014 13:00

prezentuje się ok i mnie też korci ta trasa bo z Chyznego przez Dolny Kubin to mam dość. Tylko jeszcze tankowania i winietek nie rozpoznałem :idea:
Alek70
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alek70 » 23.06.2017 19:40

Witam, jechał ktoś niedawno trasą Cieszyn-Żilina chodzi konkretnie o miejscowość Czadca, Google i na innych mapach często jest pokazywany tam korek albo spowolnienie ruchu czy nawet ruch zatrzymany. Ma ktoś informację czy nie robią tam coś z drogą?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Trasa Cieszyn, Żilina, Bratysława - utrudnienia w ruchu? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019