Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Toskania, Cinque Terre, Lazury i Alpy Francuskie na motocykl

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 08.12.2011 12:56

Transalp napisał(a):(Już nie mogę doczekać się nowego sezonu i nowej wyprawy. )

Gdzie?
Plan już jest, a nawet dwa.

Pierwszy, który urodził się kiedyś tam dawno temu, a drugi, który wpadł mi do głowy na przełęczy św. Bernarda.

Który z nich wypali? - zobaczymy.


Nie pozostaje mi nic innego jak życzyć spełnienia.


Transalp napisał(a):Nie prawdą jest, że podróże kształcą one zmieniają perspektywę...

Koniec końców, pragnienie i tęsknota za kolejną podróżą rośnie z każdym kilometrem i pozostaje z człowiekiem już na zawsze.


A to ładnie napisane jest.



Pozdrawiam i szerokości.
nomad
Cromaniak
Posty: 656
Dołączył(a): 06.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) nomad » 12.12.2011 02:26

Tomek :)
Nic lepiej nie wyrazi tej relacji niż Twoje słowa. :)
Transalp napisał(a): Jadę jednak z niekłamaną przyjemnością ciesząc się drogą, klimatem, a właściwie wszystkim, co mnie otacza.

Pokazanych zdjęć nic nie jest wstanie uzupełnić, słowa są tu zbędne, poza gratulacjami za naprawdę fajną podróż.
Muzyczny dodatek do pokazanych przez Ciebie toskańskich klimatów, niech będzie słowami mojego uznania.
Miałem to zrobić po Toskanii, ale (odwiedziłem Twoją inną relację) teraz to też dobry moment.

Transalp napisał(a):Niestety Syndrom Toskański mnie już dopadł i już cierpię.
Niech ten kawałek przywoła Tobie jeszcze raz tą podróż, choć zapewne lekarstwem na syndrom toskański nie będzie.

Mam nadzieję, że kawałek przypadnie Ci do gustu.
Toskania woła zostań ze mną

Pozdrawiam i... nie musisz być zaskoczony, to była wyjątkowa podróż.
Piotr.
Transalp
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 269
Dołączył(a): 22.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Transalp » 15.12.2011 14:55

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za wspólne podróżowanie i miłe słowa.

Piotr, utwór piękny, tym bardziej poruszający, że śpiewa go człowiek, dla którego toskańskie krajobrazy istnieją tylko w Jego umyśle.



Pozdrawiam

Tomek
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 15.12.2011 15:15

Ja na motocyklu siedziałem ostatnio w zaszłym wieku. :oops: 8O
Ale zza Twoich pleców bardzo miło mi się tu podróżowało.

pzdr :wink:

tomek
Transalp
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 269
Dołączył(a): 22.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Transalp » 15.12.2011 15:23

longtom napisał(a):Ja na motocyklu siedziałem ostatnio w zaszłym wieku.
Ale zza Twoich pleców bardzo miło mi się tu podróżowało.



Zapraszam w takim razie na wędrówki po kraju.
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=35046

Miejsce dla Ciebie i innych zainteresowanych znajdzie się zawsze.
Kask nie jest niezbędny, choć wskazany - w oczy - gwarantuję nie będzie wiało.


Pozdrawiam

Tomek
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 15.12.2011 16:08

Zwabiłeś mnie tu już troche temu hasłem Cinque terre, które dawno temu widziałem. Po tej podróży chęć zobaczenia Toskanii jest jeszcze większa.
Dzięki.
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 18.12.2011 17:09

Fajna trasa, piękne widoki. Dzięki za przejażdżkę.
Pozdrawiam.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005
Re: Toskania, Cinque Terre, Lazury i Alpy Francuskie na moto

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 17.03.2013 15:55

Transalp. Mam pytanko. Jedziemy w lipcu do Lucci.
W planach odwiedzenie Cinque Terre.
Wiem, że jest szlak pieszy wzdłuż wybrzeża i komunikacja miejska, które ujeżdża tam i z powrotem. Sa jakieś parkingi na początku/końcu trasy, czy jest wielki ból z tym związany?
Może ktoś jeszcze był w tej okolicy i może dostarczyć cennych, praktycznych informacji?
krombocher
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 647
Dołączył(a): 07.07.2010
Re: Toskania, Cinque Terre, Lazury i Alpy Francuskie na moto

Nieprzeczytany postnapisał(a) krombocher » 17.03.2013 16:40

FUX napisał(a):Transalp. Mam pytanko. Jedziemy w lipcu do Lucci.
W planach odwiedzenie Cinque Terre.
Wiem, że jest szlak pieszy wzdłuż wybrzeża i komunikacja miejska, które ujeżdża tam i z powrotem. Sa jakieś parkingi na początku/końcu trasy, czy jest wielki ból z tym związany?
Może ktoś jeszcze był w tej okolicy i może dostarczyć cennych, praktycznych informacji?


Najlepsza komunikacja "miejska" to pociąg. Zatrzymuje się w każdym miasteczku pomiędzy Levanto a La Spezia. Zresztą to najszybszy środek komunikacji - z tunelów wyjeżdża tylko na stacjach miasteczek. Samochód bym odpuścił po dojechaniu do parkingu przy dworcu w La Spezii lub Levanto.
Druga fajna opcja to stateczek pływający pomiędzy Levanto a Portovenere. Polecam. Warto, tym bardziej, że jak już się jest w tamtym rejonie, to obowiązkowo trzeba zahaczyć także o Zatokę Poetów.
Pozdrawiam
K
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005
Re: Toskania, Cinque Terre, Lazury i Alpy Francuskie na moto

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 17.03.2013 17:06

krombocher napisał(a):Druga fajna opcja to stateczek pływający pomiędzy Levanto a Portovenere. Polecam. Warto, tym bardziej, że jak już się jest w tamtym rejonie, to obowiązkowo trzeba zahaczyć także o Zatokę Poetów.
Pozdrawiam
K


W którym miejscu rusza statek i jaki jest jego program?
Czy to jest coś zbliżonego d o chorwackich fish picniców, czy zwykła komunikacja?
Bliższe dane mile widziane... :mrgreen:
Drogę powrotną byśmy zaliczyli na przeważającym odcinku z buta.
Transalp
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 269
Dołączył(a): 22.07.2010
Re: Toskania, Cinque Terre, Lazury i Alpy Francuskie na moto

Nieprzeczytany postnapisał(a) Transalp » 18.03.2013 09:23

Cześć FUX,

Wg mnie najlepszym rozwiązaniem, ale dla wtrzymałych, jest start pociągiem z La Specia; powrót malowniczą trasą wzdłuż wybrzeża, zaliczając cudowne miasteczka Cingue Terre. Chyba, że wolisz podróż statkiem, jak napisał "krombocher". W La Spezia, obok dworca jest parking, na którym można zostawić pojazd na cały dzień.
Jeżeli myślisz o parkingu juz w bezpośredniej okolicy Cinque Terre, ja bez problemu parkowałem ponad Riomaggiore. Potem zszedłem na dół, do samego miasteczka i wybrzeża - widoki niesamowite i przyjemność wędrowania jedyna w swoim rodzaju.

Pozdrawiam

T
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005
Re: Toskania, Cinque Terre, Lazury i Alpy Francuskie na moto

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 18.03.2013 09:33

Dzięki. Wczoraj w necie sporo przesiedziałem, szukając info. Nie ma tego dużo, a jak są, to lakoniczne.
Poniżej tekst, który może się przydać, ale nie wiem, na ile wiarygodny.

Informacje praktyczne


Transport.
Do Cinque Terre można dotrzeć:

Samolotem do Pizy, Florencji czy Genui (odległość do Cinque Terre ok. 86-110km) i dalej koleją regionalną linii: Rzym-Genua-Turyn lub Bolonia-Padwa-Genua. Z La Spezia co 40 minut wyjeżdżają pociągi regionalne.

Samochodem jechaliśmy z Polski ok. 19 godzin z przerwą nocną. Na terenie Włoch z autostrady A-12 Genua-Livorno kierujemy się znakami wskazującymi Levanto lub Cinque Terre. Zjazd z La Spezia-S.Stefano Magra.

Koleją. Przy przyjeździe z północnych czy południowych Włoch główną stacją kolejową jest La Spezia. Tu należy się przesiąść do pociągu regionalnego („Regionale”), który zatrzymuje się w każdym miasteczku Cinque Terre. Bilety można kupić bezpośrednio na stacji kolejowej w kasach biletowych lub w samoobsługowych maszynach. Osobom planującym całodniową wycieczkę po Cinque Terre polecam kupienie biletu dziennego, który traci ważność o północy. Trzeba pamiętać o skasowaniu biletu przed odjazdem pociągu w jednej z żółtych maszyn na peronie stacji.

Noclegi: W Levanto i miasteczkach Cinque Terre jest dobrze rozwinięta baza noclegowa o różnym standardzie i cenach. Popularnym rozwiązaniem jest wynajęcie mieszkania czy domu. Średnie koszty kształtują się na poziomie 20-100 euro za dobę. Dobrze spędzone wakacje 2 tygodniowe bez wyrzeczeń, dla 2-3 osób z dojazdem własnym samochodem, to koszt około 1500 euro.Wokół Cinque Terre:
Z Cinque Terre można statkiem wybrać się do Portofino - 3 godziny, za 20 euro w obie strony od osoby (statek wypływa z każdego z miasteczek Riwiery Liguryjskiej). Na podobną cenowo wycieczkę można się udać na wyspę Palmiria, do Portovenere, Lerici czy La Spezii.

Ceny
Pozostawienie samochodu na parkingu na cały dzień w Levanto – 5 euro.
Cena biletu kolejowego zależy od ilości kilometrów. Trasa Riomaggiore – Monterosso 1,70 euro (otrzymamy mapkę regionu, kieszonkowy rozkład jazdy).
Bilet 1-dniowy na szlak Parku Narodowego CT dla 2 osób dorosłych kosztuje ok. 10 euro (posługujemy się nim przez 24 godziny). Jest możliwość wykupienia biletu 2, 3, a nawet 7 dniowego.
Lemoniada z cytryny - 1 euro
Kawa espresso - 0,85 euro
Pizza z tradycyjnego pieca porcjowana - 2,5 euro
Kolacja w restauracji z wyszukanymi daniami kuchni regionalnej - 30 euro
Foccacio kupowane na wagę - 2 euro
Wino z miejscowych winnic w zależności od rangi (D.O.C. - Denominazione di Origine Controllata do D.O.C.G. - Denominazione di Origine Controllata e Garantita tj włoskie zapewnienie jakości, stosowane w UE od 1992 r.) - od 12 euro do 100 euro
krombocher
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 647
Dołączył(a): 07.07.2010
Re: Toskania, Cinque Terre, Lazury i Alpy Francuskie na moto

Nieprzeczytany postnapisał(a) krombocher » 18.03.2013 15:03

FUX napisał(a):
krombocher napisał(a):Druga fajna opcja to stateczek pływający pomiędzy Levanto a Portovenere. Polecam. Warto, tym bardziej, że jak już się jest w tamtym rejonie, to obowiązkowo trzeba zahaczyć także o Zatokę Poetów.
Pozdrawiam
K


W którym miejscu rusza statek i jaki jest jego program?
Czy to jest coś zbliżonego d o chorwackich fish picniców, czy zwykła komunikacja?
Bliższe dane mile widziane... :mrgreen:
Drogę powrotną byśmy zaliczyli na przeważającym odcinku z buta.


Tu masz link
http://www.cinqueterre.eu.com/en/boat-excursions

A tu kilka zdjęć z rejsu i "okołorejsowych"
Załączniki:
DSC02794.JPG
DSC02797.JPG
DSC02801.JPG
DSC02802.JPG
DSC02812.JPG
DSC02813.JPG
DSC02817.JPG
DSC02831.JPG
DSC02839.JPG
krombocher
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 647
Dołączył(a): 07.07.2010
Re: Toskania, Cinque Terre, Lazury i Alpy Francuskie na moto

Nieprzeczytany postnapisał(a) krombocher » 18.03.2013 15:11

Transalp napisał(a):Cześć FUX,

Wg mnie najlepszym rozwiązaniem, ale dla wtrzymałych, jest start pociągiem z La Specia; powrót malowniczą trasą wzdłuż wybrzeża, zaliczając cudowne miasteczka Cingue Terre. Chyba, że wolisz podróż statkiem, jak napisał "krombocher". W La Spezia, obok dworca jest parking, na którym można zostawić pojazd na cały dzień.
Jeżeli myślisz o parkingu juz w bezpośredniej okolicy Cinque Terre, ja bez problemu parkowałem ponad Riomaggiore. Potem zszedłem na dół, do samego miasteczka i wybrzeża - widoki niesamowite i przyjemność wędrowania jedyna w swoim rodzaju.

Pozdrawiam

T


Można wykorzystać Cinque Terre Card Train - 10 Euro i wsiadasz i wysiadasz gdzie chcesz i ile razy chcesz
http://www.cinqueterre.eu.com/en/cinque-terre-card

Pozdrawiam
K
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005
Re: Toskania, Cinque Terre, Lazury i Alpy Francuskie na moto

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 18.03.2013 15:33

Dzieki serdeczne.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Toskania, Cinque Terre, Lazury i Alpy Francuskie na motocykl - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone