Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Teneryfa

Nazwa kraju Hiszpania wywodzi się od słowa Ispania, które oznacza Ziemię Królików. Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej piątce najczęściej używanych języków na świecie. Najdłuższą rzeką Hiszpanii jest rzeka Ebro, licząca sobie 930 kilometrów. Hiszpanie to naród uwielbiający grę na loterii. Zdrapki można kupić na rogu każdej ulicy.
Rafał K
Cromaniak
Posty: 2318
Dołączył(a): 07.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał K » 09.09.2013 13:35

Hej.

Znana mi tania noclegownia z solidnym hb (w idealnej opcji - napoje do kolacji w cenie) to Bahia Flamnigo w Puerto de Santiago (był dotychczas w ofercie alfa star).

Przeliczcie sobie czy opłaca się szukać czegoś na własną rękę - ja kiedyś kalkulowałem G. Canarię z przelotem bezpośrednim z Bratysławy i wyszło mi, że korzystniej wyjdzie z biura.

Pzdr
WolfAtTheDoor
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 349
Dołączył(a): 16.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) WolfAtTheDoor » 09.09.2013 20:27

Problemem jest to że żadne tanie linie nie latają z Polski na Teneryfę. Jedyne na co możesz się załapać z kraju w "rozsądnej" cenie to czarter z biura podróży - koszt około 600-800 zł/osobę. Ludzie którzy mieszkają na Teneryfie latają w ten sposób do kraju mówią że 600 zł/osoby w jedną stronę to super okazja. Nie wiem czy sam czarter za przykładowo 1300 zł w dwie strony się opłaca czy nie, jeżeli cena wycieczki wraz z hotelem wynosi np. 2200 zł/tydzień. No chyba że się chce być 2 tygodnie, to wtedy sam lot być może się opłacać jeśli założymy jakaś mega tanią noclegownię z własnym wyżywieniem - ale też nie wiem czy jest sens na wakacjach bawić się w gotowanie jak to ma być czas na wypoczynek i żeby właśnie ten czas jak najefektywniej wykorzystać, a nie w kuchni go tracić.

Co do nurkowania na Teneryfie - w Siam Parku poznaliśmy parę z Polski która właśnie tam nurkowała i bardzo sobie chwili swoją bazę nurkową (nie pamiętam już gdzie to było) - chociaż oni raczej byli początkujący a Ty jesteś już doświadczona i pewnie na Tobie ta baza nurkowa nie zrobi takiego wrażenia. Na Teneryfie życie podwodne w porównaniu z Egiptem to nie istnieje wręcz. Za to jak będziesz miała szczęście to spotkasz w wodzie wieloryby ;) - wiele wodolotów w Los Gigantes organizuje takie wypady na poszukiwanie wielorybów i podziwianie ich z pokładu statku (bez nurkowania), jaki jest % szansy na ich odnalezienie, tego nie wiem, nie korzystałem z tych wycieczek.

Tak jak i Rafał K ja również polecam Bahia Flamingo - w końcu w hotelu tylko się śpi na Tene, więc po co przepłacać. Ja jedzenie chwalę w tym hotelu - miałem akurat wersję All inclusive i taką też polecam - przykładowo do kolacji masz do wyboru pepsi, pepsi light, wodę, schweppes w smakach lemon, orange, tonic, piwo lane, trzy rodzaje wina i trzy rodzaje soków (choć tych ostatnich nie polecam akurat), do tego często jakiś jeszcze sok z wyciśniętych grejfrutów i pomidorów bodajże. Do tego do 23 mnóstwo rodzajów drinków - tego HB nie ma a różnica w cenie między HB a All nie jest duża. My w dzień zwiedzaliśmy a w nocy piliśmy i taki schemat wypoczynku polecam:P

Słyszeliśmy również historie że ktoś miał grzyba w łazience, albo że komuś ukradli coś z pokoju - my nic takiego nie doświadczyliśmy akurat, złego słowa o hotelu nie mogę powiedzieć. Obsługa też miła i pomocna. Jedyne co mnie wkurzało to to że nie można było ściągnąć tej opaski all i wszystkie zdjęcia mam z taką niebieską opaską:P
teneryfa
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 09.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) teneryfa » 09.09.2013 23:00

a widzisz bo jesli chodzi o Teneryfe to tu jest konieczny przelot samolotem, nie da sie przyjechać na Teneryfe np stopem...... i dlatego biura kupią samolot hurtem i noclegi hurtem w hotelach, a ktos z ulicy idąc do hotelu placi na nocleg np 50 euro a biuro TYLKO 25 - (wiem bo mieszkam na Teneryfie ponad 10 lat) - bardzo często taniej wychodzi kupic z biura niz kupić osobno samolot i potem hotel, w przypadku wysp tak niestety jest, polecam ci troche info o tej wyspie - http://www.teneryfa24.pl/ poczytaj tam forum i loty
Pozdrawiam z Teneryfy
WolfAtTheDoor
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 349
Dołączył(a): 16.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) WolfAtTheDoor » 09.09.2013 23:03

Nie wiem czy to faktycznie Pan Panie Darku, ale już kiedyś się tam próbowałem rejestrować na forum i żaden link aktywacyjny nie dotarł niestety... ;/
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 10.09.2013 08:40

Dzięki za odpowiedzi i za podanie ciekawej strony z informacjami.

Jeżeli chodzi o przeloty, to znalazłam połączenie (na listopad) Kraków- Barcelona za ok 140zł i Barcelona- Teneryfa za ok 350zł. Tylko cała sztuka polega na znalezieniu zazębiających się lotów ;)
Kolejna osoba już mówi, że lepiej z biurem, więc pewnie w rezultacie, po podliczeniu wszystkiego tak własnie będzie.
Do przyszłego urlopu jeszcze duuuużo czasu, ale co tam... :lol:
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 22.10.2013 13:03

Bajeczne zdjęcia. Marzę o Teneryfie.
ADAMOS II
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3699
Dołączył(a): 02.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ADAMOS II » 22.10.2013 21:46

teneryfa napisał(a):a widzisz bo jesli chodzi o Teneryfe to tu jest konieczny przelot samolotem, nie da sie przyjechać na Teneryfe np stopem...... i dlatego biura kupią samolot hurtem i noclegi hurtem w hotelach, a ktos z ulicy idąc do hotelu placi na nocleg np 50 euro a biuro TYLKO 25 - (wiem bo mieszkam na Teneryfie ponad 10 lat) - bardzo często taniej wychodzi kupic z biura niz kupić osobno samolot i potem hotel, w przypadku wysp tak niestety jest, polecam ci troche info o tej wyspie - http://www.teneryfa24.pl/ poczytaj tam forum i loty
Pozdrawiam z Teneryfy


Oczom nie wierzę...sam MDR Media na chorwackim portalu... :)
Witam Cię serdecznie /przepraszam,że w tym wątku/ :)

A dla zainteresowanych...Darek jest szefem w/w forum...kopalnia wiedzy i bardzo pomocny facet :D

Serdecznie pozdrawiam :papa:
dariuszruminskito0
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 06.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) dariuszruminskito0 » 07.06.2016 00:59

zapraszam do obejrzenia filmu o POLSKIM "KRÓLU NIERUCHOMOŚCI" NA TENERYFIE:

94.185.84.100

wpiszcie to IP do przeglądarki i miłego oglądania!
Poprzednia strona

Powrót do Hiszpania - España


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Teneryfa - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone