Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Teneryfa

Nazwa kraju Hiszpania wywodzi się od słowa Ispania, które oznacza Ziemię Królików. Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej piątce najczęściej używanych języków na świecie. Najdłuższą rzeką Hiszpanii jest rzeka Ebro, licząca sobie 930 kilometrów. Hiszpanie to naród uwielbiający grę na loterii. Zdrapki można kupić na rogu każdej ulicy.
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 19.07.2012 19:39

Czekałam, żeby się 3 pojawiły.

Każde coś ma w sobie ale najlepsze jak dla mnie 1 i 3. Na pierwszym fajny loczek z fali udało Ci się pokazać, na trzecim kłębiącą białą wodę przy brzegu i czysty turkusowy kolor morza, no i latarnia się też akurat na cypelku znalazła. A o drugim też można by coś miłego napisać. Tyle, że to zachodzące słońce jakieś wymoczone w wodzie, za to kamienie polewane woda na pierwszym planie i ta woda wzburzona - SUPER.
Rafał K
Cromaniak
Posty: 2318
Dołączył(a): 07.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał K » 19.07.2012 19:51

Hej Lidka - fajnie, że się przyturlałaś, miło mi cię gościć Koleżanko-Podróżniczko :wink:

Lesiu - jak już poustawiasz co trzeba wężyk uwalnie cię z ramek kadru, zdecydowanie lepiej widać ruch wody niż przez wizjer, wyzwalasz migawkę kiedy trzeba a nie jak wypadnie timerowi, nie wspominając o tym, że i piwko można sobie sączyć. A bulb... swoją drogą :wink:

Co do wiatru to warunki na Teno i Tajao (poniżej) były graniczne - bałem się czy mi drobne kamyki latające w powietrzu filtrów nie porysują, statyw miałem góra 10 cm nad ziemią. Dlatego też tak ciężko im idzie z tymi pożarami :?

San Miguel de Tajao.

Obrazek

:boss:
Ostatnio edytowano 19.07.2012 20:02 przez Rafał K, łącznie edytowano 1 raz
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 19.07.2012 20:02

Rafał K napisał(a):
Aparat canona, obiektyw 24-70, przysłony 11 do 22, czasy - takie żeby uchwycić ruch wody - na 1 - 1/3s, na 2 i 3 - 2.5s. Filtry - na 1 i 2 polar (tylko w roli filtra szarego), na trzecim szary nd 1000.

A jak będzie Nikkon i obiektyw 18-200VR to jak takie zdjęcia zrobić?
No wiem, okulary mam założyć by odpowiednia ostrość była. :wink:
Rafał K
Cromaniak
Posty: 2318
Dołączył(a): 07.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał K » 19.07.2012 20:05

AndrzejJ. napisał(a):...No wiem, okulary mam założyć...


...ale koniecznie takie jak Stalone miał w Kobrze. Inaczej lipa :mrgreen:
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 19.07.2012 20:13

Rafał K napisał(a):
AndrzejJ. napisał(a):...No wiem, okulary mam założyć...


...ale koniecznie takie jak Stalone miał w Kobrze. Inaczej lipa :mrgreen:

Tak myślałem.Bez odbioru.:wink:
pozdrav
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 19.07.2012 20:33

Co tu się będę wymądrzał? :)

Powiem krótko: to jest to.
Mam nadzieję, że na czterech się nie skończy.
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 20.07.2012 09:26

Chcemy więcej.
Pięknie.
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 20.07.2012 10:14

Przyturlałam się bo dobrze wiedziałam że tu zobaczę coś ekstra. Do tej pory zdjęcia z mgiełkami unoszącymi się nad morzem wcale mi się nie podobały. Były robione na znacznie dłuższe czasy z bardzo silnymi filtrami no i w większości były zbyt spokojne i ponure.

U Ciebie jest radośnie :D

Czwarte zdjęcie według mnie łączy wszystko w jednym.
Jest pierwszy, drugi, trzeci plan, jest linia wiodąca wzrok ku temu wszystkiemu co się wokół głównej skały w centrum kadru dzieje. Do tego wszystkie odcienie znanych nam kolorów morza i nieznanych jeszcze mi takich kolorów skały.

Pod skałami widać czarne (wulkaniczne ?) kamienie. Na pewno sprawdzałeś i dotykałeś tych pochodzenia wulkanicznego. Wyobrażam sobie, że są dużo lżejsze (z powodu porowatości) albo cięższe (spod ziemi są chyba bardziej zmiażdżone) niż zwykłe kamyki.
magda_dr
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 04.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) magda_dr » 20.07.2012 18:44

fantastyczne ... :)

rok temu dzięki fotorelacji Rafała K pojechałam do Drasnic, czyżby teraz czekała mnie Teneryfa :lol: :?:
Rafał K
Cromaniak
Posty: 2318
Dołączył(a): 07.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał K » 20.07.2012 20:01

Powitać Dżon - strzałencja Kolego-Hobbysto 8)

Roxanko, bardzo mi przemiło cię gościć, cała przyjemność po mojej stronie :oczko_usmiech: Coś tam jeszcze znajdę na dysku, ale z dychy raczej nie wyjdziemy :hut:

Hej Madzia - fajnie, że Drasnice ci siadły a obrazki się podobają. Pochwal nam się przy okazji z czego masz ten doktorat :mrgreen:

Valle de la Orotava.

Obrazek

:la:
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 20.07.2012 21:24

Nie widać ! :?

... a z poprzednich podobały mi się pierwsze dwa. 8)
Najpierw dwa potem jeden.

Pozdrawiam.
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 20.07.2012 21:35

Piknie jest :!: :D
Tradycyjnie :!:

pozdr
Rafał K
Cromaniak
Posty: 2318
Dołączył(a): 07.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał K » 20.07.2012 22:44

Valle...

Obrazek

Dzięki Mariusz za czujność :wink:

Janusz - jak tam w słonecznej Helladzie - Epidaurus jeszcze grecki, czy już austriacki :lol:

Pzdr
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 20.07.2012 23:21

Rafał K napisał(a):
Janusz - jak tam w słonecznej Helladzie - Epidaurus jeszcze grecki, czy już austriacki :lol:

Pzdr


Cisza, spokój..., pustawo wręcz :D tak jak lubię... :D
...Austriaków mało :wink: widać Grecy nie chcą sprzedać :lol:

pozdr
Rafał K
Cromaniak
Posty: 2318
Dołączył(a): 07.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał K » 21.07.2012 13:09

El Comendante.

Obrazek

8)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hiszpania - España


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Teneryfa - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone