Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Tam, gdzie "nic nie ma" - Nin, Zadar i wyspa Ugljan

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ewula91
Cromaniak
Posty: 629
Dołączył(a): 06.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewula91 » 31.07.2017 20:19

06.06.2017 Dzień 4 Wieczorny spacer po Kukljicy

To jeszcze nie koniec naszego wieczornego spaceru :wink:

Trochę tutaj wieje i momentami jest mi chłodno ale idziemy dalej, ciekawi co znajdziemy :wink: Poza tym jakoś tak nawet nie chce nam się wracać. Tu mamy niezłe widoki :P A jakie będą przy pięknej pogodzie... 8O tego JESZCZE nie wiemy :D

IMG_1919.JPG

IMG_1920.JPG

IMG_1921.JPG

IMG_1922.JPG

IMG_1923.JPG

IMG_1927.JPG

IMG_1929.JPG

IMG_1930.JPG

IMG_1947.JPG


Dochodzimy do takiego miejsca

IMG_1943.JPG


w którym trochę śmierdzi :? i wydaje się, że droga się kończy.
Zawracamy ale zauważamy schodki i któregoś dnia przekonujemy się, że jednak droga jest, powyżej i można nią dojść do pięknej plaży :mrgreen:

Opuszczamy już kompleks Zelena Punta, który nie zrobił na nas żadnego wrażenia i kierujemy się do apartamana. Obserwujemy zaróżowione niebo :hearts: Zgodnie stwierdzamy, że Kukljica to świetny wybór :)

IMG_1951.JPG

IMG_1952.JPG
Ostatnio edytowano 05.09.2017 19:58 przez ewula91, łącznie edytowano 1 raz
ewula91
Cromaniak
Posty: 629
Dołączył(a): 06.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewula91 » 31.07.2017 20:48

06.06.2017 Dzień 4 Wieczorny spacer po Kukljicy

Mijamy konoby, w których widać już turystów. A wydawało się, że nie ma tu nikogo :mrgreen:

Pierwsza z nich to konoba Porat

IMG_1954.JPG


do której chcieliśmy zajrzeć ale ostatecznie na obiedzie w konobie byliśmy aż jeden raz :o i to nie w tej.

Zaraz za nią znajduje się pizzeria a kawałek dalej kolejna konoba, w której spodobały mi się (standardowo) zewnętrzne dekoracje :mrgreen:

IMG_1956.JPG


Tu też parę osób siedzi ale ogólnie jest spokojnie.

Przy okazji tematu jedzenia w konobach przyznam się do czegoś, chociaż może nie powinnam :oops:

Kiedy tak sobie któryś z kolei wieczór siedziałam na balkonie przyszła mi do głowy taka myśl, że chyba coraz więcej turystów przyjeżdża albo z tych jachtów wychodzą wieczorami na kolacje bo każdego wieczoru słychać brzdęk sztućców :mrgreen:

A że na żeglarstwie się nie znam ani na żadnych takich wodnych sprzętach to kilka dni mi zajęło uświadomienie sobie, że to nie z konoby a z portu te dźwięki wychodzą :oczko_usmiech:

Odważyłam się mężowi przyznać któregoś wieczoru - oczywiście, że mnie wyśmiał :mrgreen: A ja głupia zastanawiałam się gdzie ci ludzie siedzą całymi dniami, że ich nigdzie nie widać a tu hałas nagle robią! :oczko_usmiech: :oops: :oops: :oops:

Ale wróćmy do Kukljicy :mrgreen:

Spoglądamy na roślinki

IMG_1960.JPG

IMG_1964.JPG


i na taki ciekawy pomnik :mrgreen:

IMG_1963.JPG


przedstawia on ludzkie ciało zwinięte w kłębek ale dlaczego nie zrobiłam zdjęć z innych stron nie mam zielonego pojęcia :oczko_usmiech:

Docieramy już do apartmanu i sprawdzamy jakie widoczki ma nasz samochód

IMG_1967.JPG


całkiem niezłe! :)

Spacer nie był długi ale na zapoznanie z mieścinką w sam raz.

Bez tytułu.jpg


Teraz czas na odpoczynek na balkonie...

IMG_1972.JPG


... i kolejne zachwyty 8O

IMG_1973.JPG

IMG_1974.JPG

IMG_1984.JPG


:hearts:

Na wprost, na wzgórzu nad Zelena Punta znajduje się podświetlony krzyż

IMG_1988.JPG


Ktoś go tam postawił i ktoś go oświetlił - znaczy ktoś tam jakoś dotarł, czyli da się wejść. Sprawdzimy! :hut: ale innym razem :)
Ostatnio edytowano 05.09.2017 20:04 przez ewula91, łącznie edytowano 1 raz
ewula91
Cromaniak
Posty: 629
Dołączył(a): 06.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewula91 » 31.07.2017 21:29

07.06.2017 Dzień 5 Wycieczka rowerowa!

Wstaję i lecę zobaczyć Kukljicę o poranku :mrgreen: a dokładniej o 8:20

20170607_082045.jpg

20170607_082052.jpg

20170607_082106.jpg


Może być! :mrgreen:

Kawa, śniadanko na balkonie i czas na pierwszą rowerową wycieczkę po wyspie :hut:

Godzinę później ruszamy w stronę domów naszej przyszłości, które widzieliśmy wczoraj. Po drodze mijamy Eden 8O jakieś dziwne miejsce, któremu też w końcu nie zrobiłam zdjęć :| Jest tu parę figur i jakiś budynek w tyle ale ostatecznie tu nie weszliśmy. Czy to jakiś nietypowy cmentarz? :o
Habanero, noemi_s może Wy sprawdziliście i podpowiecie?

My w każdym razie jedziemy dalej, mijamy pierwszą lekką góreczkę i dojeżdżamy do kościółka Gospe Snježne.

Widoki tutaj bajkowe, między innymi na most Ždrelac, na który mamy zamiar się wybrać.

IMG_1991.JPG

IMG_1992.JPG

IMG_1993.JPG

IMG_1995.JPG

IMG_1996.JPG


No i sam kościółek

IMG_1997.JPG

IMG_2002.JPG

IMG_2003.JPG

IMG_2004.JPG



Korzystam z pootwieranych okienek i zaglądam do środka

IMG_2006.JPG

IMG_2009.JPG


Oczywiście zanim zabrałam się za robienie zdjęć okazało się, że baterie do aparatu zostały w ładowarce :wink: tak więc zaliczyliśmy jeszcze powrót do domku, na szczęście było blisko :mrgreen:

Spoglądamy jeszcze w prawo od kościółka

IMG_2012.JPG

IMG_2013.JPG

IMG_2014.JPG


i ruszamy dalej :hut:
Ostatnio edytowano 05.09.2017 20:13 przez ewula91, łącznie edytowano 1 raz
Gajus.ems
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 930
Dołączył(a): 21.11.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gajus.ems » 31.07.2017 22:40

Hej !
Nieczęsto na CRO.PL pojawiają się relacje dot. wyspy UGLJAN. Kilka lat temu przeszedłem ją na piechotę ( również połączony z nią mostem PASMAN). To był początek czerwca, zauważyłem tylko jedną polska rejstrację, tak więc mało popularna wśród rodaków. Nocowałem na campach. Moim zdaniem mjsc UGLJAN jest najfajniejsza na tych wyspach. Wyróżnia się położeniem i urokiem. Dla rowerzystów to raj , są oznaczone ścieżki rowerowe nie ma takich przewyższeń jak na innych wyspach. Ale... to nie jest moja relacja, zachęcam autorkę do kolejnych opisów, zdjęć i spostrzeżeń. Przydadzą się nam wszystkim.
Pozdrawiam GAJUS
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12138
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 31.07.2017 22:42

iedy tak sobie któryś z kolei wieczór siedziałam na balkonie przyszła mi do głowy taka myśl, że chyba coraz więcej turystów przyjeżdża albo z tych jachtów wychodzą wieczorami na kolacje bo każdego wieczoru słychać brzdęk sztućców :mrgreen:

A że na żeglarstwie się nie znam ani na żadnych takich wodnych sprzętach to kilka dni mi zajęło uświadomienie sobie, że to nie z konoby a z portu te dźwięki wychodzą :oczko_usmiech:

Grające wanty...najpiękniejsza muzyka :hearts: :hearts: :hearts:
noemi_s
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 330
Dołączył(a): 19.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) noemi_s » 31.07.2017 22:57

ewula91 napisał(a):
Godzinę później ruszamy w stronę domów naszej przyszłości, które widzieliśmy wczoraj. Po drodze mijamy Eden 8O jakieś dziwne miejsce, któremu też w końcu nie zrobiłam zdjęć :| Jest tu parę figur i jakiś budynek w tyle ale ostatecznie tu nie weszliśmy. Czy to jakiś nietypowy cmentarz? :o
Habanero, noemi_s może Wy sprawdziliście i podpowiecie?



Sprawdzałam, ale odpowiedzi nie znalazłam. Mnie się to kojarzy z posiadłością artysty - ekscentryka :) .

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 31.07.2017 23:11

ewula91 napisał(a):Zawracamy ale zauważamy schodki i któregoś dnia przekonujemy się, że jednak droga jest, powyżej i można nią dojść do pięknej plaży :mrgreen:
Na pewno jej nie odpuściliście :D Nie będę uprzedzać faktów, powiem tylko, że też do niej dotarłem :mrgreen: A co do tajemniczego miejsca, to niestety nie wiem :roll: Zaczynam żałować, że nie miałem reweru :( Super się czyta i ogląda :papa:
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5742
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 01.08.2017 12:35

Też z przyjemnością zaglądam na Ugljan, na którym niegdyś spędziłem miłe wakacje. :)
ewula91
Cromaniak
Posty: 629
Dołączył(a): 06.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewula91 » 03.08.2017 19:04

Gajus.ems napisał(a):Hej !
Nieczęsto na CRO.PL pojawiają się relacje dot. wyspy UGLJAN. Kilka lat temu przeszedłem ją na piechotę ( również połączony z nią mostem PASMAN). To był początek czerwca, zauważyłem tylko jedną polska rejstrację, tak więc mało popularna wśród rodaków. Nocowałem na campach. Moim zdaniem mjsc UGLJAN jest najfajniejsza na tych wyspach. Wyróżnia się położeniem i urokiem. Dla rowerzystów to raj , są oznaczone ścieżki rowerowe nie ma takich przewyższeń jak na innych wyspach. Ale... to nie jest moja relacja, zachęcam autorkę do kolejnych opisów, zdjęć i spostrzeżeń. Przydadzą się nam wszystkim.
Pozdrawiam GAJUS

Chyba właśnie to też wpłynęło na wybór tej wyspy na tegoroczne wakacje. Mało o niej znalazłam i aż korciło, żeby wszystko samemu sprawdzić :wink:

Co do ścieżek rowerowych mam zupełnie odmienne zdanie. Pobraliśmy w punkcie informacji turystycznej mapki oby dwóch wysp, były na nich zaznaczone między innymi ścieżki rowerowe. Po niektórych mieliśmy problem przejść pieszo bo tak nogi grzęzły w wielkich kamieniach, po niektórych rowery prowadziliśmy bo zwyczajnie było nam ich szkoda - o przewrócenie się nie trudno a i przebicia opon się obawialiśmy. No różnie z tym bywało. Ocenę wystawiam tylko na podstawie dróg (i to tych nie asfaltowych oczywiście), którymi przeszliśmy/przejechaliśmy a nie było tego za dużo. Może akurat na takie gorsze trafiliśmy.
Mimo to spotkaliśmy wielu rowerzystów a nawet zorganizowane grupy przyjeżdżające chyba z Zadaru na jednodniowe przejazdy po wyspach.
Co do przewyższeń nie mogę porównać bo to pierwsza nasza wyspa, ale na pewno było nam łatwiej niż na Dugim Otoku :D

beatabm napisał(a):Grające wanty...najpiękniejsza muzyka :hearts: :hearts: :hearts:

:oops:
Liczyłam na Twoją pomoc :D
Nazwy i tak na 100% nie zapamiętam ale nie będę już narzekała na niewychowanych klientów restauracji :mrgreen:

noemi_s napisał(a):Sprawdzałam, ale odpowiedzi nie znalazłam. Mnie się to kojarzy z posiadłością artysty - ekscentryka :) .

A o tym nie pomyślałam :? W każdym razie uznałam to miejsce za bardzo dziwne i wolałam trzymać się z daleka :mrgreen:

Habanero napisał(a): Na pewno jej nie odpuściliście :D Nie będę uprzedzać faktów, powiem tylko, że też do niej dotarłem :mrgreen: A co do tajemniczego miejsca, to niestety nie wiem :roll: Zaczynam żałować, że nie miałem reweru :( Super się czyta i ogląda :papa:

Zostawiliśmy na lepszą pogodę :D

Nefer napisał(a):Też z przyjemnością zaglądam na Ugljan, na którym niegdyś spędziłem miłe wakacje. :)

Okazuje się, że jednak sporo forumowiczów tam było :) ja bym chętnie pojechała znów... :roll:
ewula91
Cromaniak
Posty: 629
Dołączył(a): 06.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewula91 » 03.08.2017 19:26

07.06.2017 Dzień 5 Wycieczka rowerowa!

Czas ruszać dalej a przed nami nieciekawa perspektywa ... :roll:

IMG_2018.JPG


Sama nie wiem co po tym urlopie będę miała bardziej wzmocnione... uda czy ramiona :?: 8)

Tym razem wybieram pracę nad ramionami :mrgreen:
Może warto by się jednak zatrzymać ująć te piękne widoki na zdjęciach? I tak tylko przy okazji złapać i wyrównać oddech :mrgreen:

IMG_2019.JPG

IMG_2020.JPG


A w tyle zostawiamy

IMG_2021.JPG


a to kawałek dalej, podczas kolejnego postoju na zdjęcia :mrgreen:

IMG_2025.JPG

IMG_2027.JPG


Widok w stronę Zadaru

IMG_2030.JPG


Uf, 12% pokonane :oczko_usmiech:

IMG_2033.JPG


A teraz dla odmiany z górki, pod górkę, z górki, pod górkę i już jesteśmy na moście :oczko_usmiech:

IMG_2035.JPG

IMG_2037.JPG

IMG_2038.JPG

IMG_2039.JPG

IMG_2040.JPG

IMG_2041.JPG

IMG_2042.JPG

IMG_2043.JPG

IMG_2045.JPG

IMG_2046.JPG



Jest tu też jedna z wielu grup rowerowych przyjeżdżających na wyspy

IMG_2044.JPG


Robią sobie pamiątkowe zdjęcia i ruszają na Pašman.
Zostajemy sami, więc kręcimy się jeszcze troszkę. Niesamowite jak tu wysoko! 8O

IMG_2046.JPG

IMG_2049.JPG

IMG_2050.JPG

IMG_2053.JPG

IMG_2056.JPG

IMG_2057.JPG

IMG_2064.JPG



Nieźle, ale trzeba zobaczyć coś jeszcze :)
Ostatnio edytowano 05.09.2017 21:17 przez ewula91, łącznie edytowano 1 raz
ewula91
Cromaniak
Posty: 629
Dołączył(a): 06.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewula91 » 03.08.2017 19:48

07.06.2017 Dzień 5 Wycieczka rowerowa!

Wracamy na naszą wyspę i po chwili odbijamy w lewo, w szutrową drogę oznaczoną numerami 6 i 19 (pieszo-rowerowe). Prowadzą one do zatoki Kunčabok a dalej Velika Sabuša i Mala Sabuša.
Jedziemy na razie przed siebie a gdzie trafimy to się okaże :mrgreen:

Mijamy taki domek

IMG_2069.JPG


i zazdrościmy. Ktoś musi mieć piękne widoki :wink:

IMG_2070.JPG


Chcemy jechać dalej, no ale...

IMG_2071.JPG

IMG_2072.JPG


dróżka taka sobie więc zawracamy i próbujemy przemknąć obok tego domku i dostać się do wody.
Udaje się! :mrgreen:

:arrow: Uvala Kunčabok

Bierzemy rowery na plażę i zostawiamy w cieniu ale tak, żeby mieć je na oku.
Właściwie to bardziej pasuje określenie kamieniołom :mrgreen: Jak szybko postawiłam nogę na tej plaży tak szybko stwierdziłam, że zakup chłopięcych butów do wody w Kauflandzie za 14,99 zł na dwa dni przed wyjazdem to była bardzo dobra decyzja :mrgreen:

Ale! Drugi rzut oka powoduje, że plaża zyskuje plusy.

IMG_2075.JPG


Taka pamiątka na wstępie!
Zaraz zaglądamy do wody. Może nie jest tu zbyt wygodnie i raczej nie popływamy bo pełno jeżowców ale mamy co obserwować i co rusz to wyciągamy pamiątki.

IMG_2084.JPG

IMG_2190.JPG


Od plaży samej w sobie oczywiście o wiele ciekawsze są widoki 8)

IMG_2076.JPG

IMG_2081.JPG

IMG_2083.JPG

IMG_2090.JPG

IMG_2094.JPG


Po drugiej stronie zatoczka jest piaszczysta

IMG_2095.JPG

IMG_2079.JPG

IMG_2091.JPG

IMG_2093.JPG

IMG_2101.JPG


Nie mogę tu długo wysiedzieć, bo oczywiście ciekawi mnie co jest na końcu zatoczki, po lewej stronie. Ruszam na spacer! :)
Ostatnio edytowano 05.09.2017 21:23 przez ewula91, łącznie edytowano 1 raz
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12138
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 03.08.2017 21:55

12% 8O 8O 8O Wielki podziw za podjazd 8O
ewula91
Cromaniak
Posty: 629
Dołączył(a): 06.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewula91 » 03.08.2017 22:25

beatabm napisał(a):12% 8O 8O 8O Wielki podziw za podjazd 8O

Podziw tylko dla męża :( ja wymiękłam... :roll:
Malowa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 654
Dołączył(a): 31.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malowa » 04.08.2017 10:02

Przysiadam spóźniona, ale to dopiero drugi dzień po urlopie, więc się sama usprawiedliwię:)
Z przyjemnością popatrzę na Ugljan - byliśmy tam rok temu i bardzo mi się podobało, to nie Dalmacja, ale ma swój urok. Też mi się wtedy wydawało, że to wymarzona wyspa dla rowerzystów. Podziwiam Waszą kondycję!
noemi_s
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 330
Dołączył(a): 19.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) noemi_s » 04.08.2017 10:16

Malowa napisał(a):Z przyjemnością popatrzę na Ugljan - byliśmy tam rok temu i bardzo mi się podobało, to nie Dalmacja, ale ma swój urok.


Ugljan to jest Dalmacja :) !
Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Tam, gdzie "nic nie ma" - Nin, Zadar i wyspa Ugljan - strona...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone