Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Tajemnicza wyspa Lastovo

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kbw
Croentuzjasta
Tajemnicza wyspa Lastovo

Nieprzeczytany postnapisał(a) kbw » 22.06.2012 08:14

Witam wszystkich
Przeglądałam forum, kalendarz wyjazdowy, itd. I nie znalazłam nikogo, kto by pod koniec lipca wybierał się na ta cichą wyspę.
Zresztą widzę, ze nie jest to popularny kierunek, chyba ze względu na trudności w dotarciu /długa podróż promem, koszty itd./, innego powodu nie widzę. To jest naprawdę wspaniałe miejsce na spędzenie urlopu. Oczywiście stanowczo dla tych, co lubią spokój, ciszę, skaliste plaże, brak tłumów nawet w szczycie sezonu.
Wyspa oferuje wiele magicznych miejsc, rzadko penetrowanych oraz daje możliwość obcowania z mało przekształconym środowiskiem naturalnym. A urocze miasteczka i osady zadowolą wielu miłośników Chorwacji.
Byłam tam wiele lat temu, teraz wracam, aby odkryć te wszystkie miejsca raz jeszcze i wyszukać nowe warte poznania.
Może odezwą się Ci, którzy podobnie jak ja zauroczeni są tą wyspą, lub tam byli i mają miłe wspomnienia? A może napiszą Ci którzy tam nie byli a chcieliby lub mają takie plany?
:D
Rysio
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 22.06.2012 09:34

kbw
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) kbw » 22.06.2012 10:21

Dzięki,
Mam jednak nadzieję że znajda się chętni do wspomnień o tym jak spędzili tam wakacje............. Co ciekawego przeżyli, zobaczyli i jak oceniają wyspę.
Może ktoś coś poleci........np. konkretne miejsca.
mama_Kapiszonka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) mama_Kapiszonka » 22.06.2012 13:25

kiedyś bylł dobrze napisana i obszerna relacja JoeF'a. Poszperaj na forum....
mysterio
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysterio » 24.06.2012 17:47

kbw napisał(a):Dzięki,
Mam jednak nadzieję że znajda się chętni do wspomnień o tym jak spędzili tam wakacje............. Co ciekawego przeżyli, zobaczyli i jak oceniają wyspę.
Może ktoś coś poleci........np. konkretne miejsca.

No wiec ja zaliczylem tam tydzien w zeszlym roku :)coz moge powiedziec
Urokliwe miasteczko pelen spokoj :)sporo wlochow ... ;)
Ja mieszkalem nad samym morzem przy przystani :) do morza 5metrow.
Plaze puste o kazdej porze a nawet jesli sa ludzie to bez problemow znajdujesz miejsce dla siebie
Z minusow - jak jedziesz tam samochodem to prom troche kosztuje :)

Nie udalo mi sie zobaczyc latarni morskiej - teren prywatny.
Ogolnie cisza i spokoj ... Ale na to wlasnie liczylem :)

Jesli masz jakies pytania to zapraszam :)
kbw
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) kbw » 26.06.2012 09:42

Dzięki za odzew!
Specjalnie nie mam o co pytać w chwili obecnej.
Też tam już byłam! Mnie to miejsce zauroczyło własnie ze względu na ten niesamowity spokój, brak turystów i jakoś tak wolniej płynący czas.
Może wiesz coś na temat miejsc do zjedzenia? Znalazłeś może takie gdzie można zjeść smacznie i przy tym nie zbankrutować?
Pozdrawiam
mysterio
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysterio » 26.06.2012 12:19

kbw napisał(a):Dzięki za odzew!
Specjalnie nie mam o co pytać w chwili obecnej.
Też tam już byłam! Mnie to miejsce zauroczyło własnie ze względu na ten niesamowity spokój, brak turystów i jakoś tak wolniej płynący czas.
Może wiesz coś na temat miejsc do zjedzenia? Znalazłeś może takie gdzie można zjeść smacznie i przy tym nie zbankrutować?
Pozdrawiam

no wiec w samym centrum jest ok i nie drogo (w miare :P) nie patrzylem w sumie na ceny...
kolo kosciola z parkiem jest taka nowa fajna 'restauracja' - przemila wlascicielka :) cen nie pamietam ale bylo bardzo milo i smacznie.

jadlem rowniez przy przystani w Zaklopaticy ;) mielismy pokoj nad samym morzem...(jakby co google i slowa kluczowe Lastovo + Matisa )
restauracja byla obok - bylo drogo ale b. smacznie.
Obrazek

Cena wysoka gdyz jakby to ujac to byla przystan dla zaglowek itp :) nie placilo sie oplaty zadnej za przycumowanie lodzi ale trzeba bylo sie u nich zywic :) ale rybka super :D
kbw
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) kbw » 26.06.2012 13:38

Hej. Też tam jadłam - za kolację z rybą i winem zapłaciliśmy kupe kasy. A ta druga to gdzie się znajduje? miejscowość Lastovo czy inna bo jakoś nie zrozumiałam.
mysterio
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysterio » 26.06.2012 19:26

kbw napisał(a):Hej. Też tam jadłam - za kolację z rybą i winem zapłaciliśmy kupe kasy. A ta druga to gdzie się znajduje? miejscowość Lastovo czy inna bo jakoś nie zrozumiałam.

Dokladnie to samo przerabialem ale jedzonko super :)
Tak ta druga w Lastovo w duzym domu majac przed soba kosciol a za soba jakis tam ichny budynek rzadowy :)

Apropo ktos mi pisal w wczesniej ze zeby tam kupic chleb trzeba wstac b. Wczesnie a to w cale nie prawda :) ogolnie wyspe moge polecic kazdemu kto lubi spokoj!
Macie juz znaleziona kwatere jakas ?
kbw
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) kbw » 27.06.2012 08:05

Tak, mamy w zatoce Skrivena Luka. Apartament wygląda ok, ale rezerwacja była bezpośrednia, więc nie wiem do końca jak to wygląda w rzeczywistości.
Poprzednim razem mieszkaliśmy w Zaklapaticy /podobnie jak Ty?/, ale żeby popływać jeździliśmy właśnie na drugą stronę wyspy, bo i woda piękniejsza i miejsce do kąpania fajniejsze.
A ty gdzie plażowałeś?
mysterio
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysterio » 27.06.2012 08:48

kbw napisał(a):Tak, mamy w zatoce Skrivena Luka. Apartament wygląda ok, ale rezerwacja była bezpośrednia, więc nie wiem do końca jak to wygląda w rzeczywistości.
Poprzednim razem mieszkaliśmy w Zaklapaticy /podobnie jak Ty?/, ale żeby popływać jeździliśmy właśnie na drugą stronę wyspy, bo i woda piękniejsza i miejsce do kąpania fajniejsze.
A ty gdzie plażowałeś?

tak mieszkalem z Zaklopaticy. Plazowalem glownie wlasnie w Skrivena Luka ale... bardzo fajne miejsce jest tez w Lucica ;) bardziej skaliscie i ostry zjazd w dol ale b. mi sie tam podobalo - to miejsce mialo swoj urok ;) w sumie tam sa 2 miejsca gdzie ludzie plazowali ;) zjezdzajac w dol od centrum w polowie drogi na dol byl rozjazd na 2 miejsca oba b. fajne aczkolwiek droga masakryczna :P jeden samochod max wiec jak sie z kims spotkalas to nie bylo ciekawie :D
kbw
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) kbw » 27.06.2012 10:05

Widzisz, tam nie byłam.... w tym roku nadrobię :D
A powiedz czy miałeś okazję i czas aby spenetrować wschodnią cześć wyspy? Wydaje się całkowicie niedostępna! Są też tam małe wyspy. Podobno są tam przepiękne plaże. Byłeś, widziałeś?
Pewnie i tym razem zabraknie nam na to wszystko czasu. Jedziemy tylko na tydzień a potem cudny Peljesac. Już nie mogę się doczekać....... A Ty w tym roku znowu Cro czy inne rejony?
mysterio
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysterio » 27.06.2012 11:34

kbw napisał(a):Widzisz, tam nie byłam.... w tym roku nadrobię :D
A powiedz czy miałeś okazję i czas aby spenetrować wschodnią cześć wyspy? Wydaje się całkowicie niedostępna! Są też tam małe wyspy. Podobno są tam przepiękne plaże. Byłeś, widziałeś?
Pewnie i tym razem zabraknie nam na to wszystko czasu. Jedziemy tylko na tydzień a potem cudny Peljesac. Już nie mogę się doczekać....... A Ty w tym roku znowu Cro czy inne rejony?

ma wschodniej czesci nic ciekawego nie znalazlem :)
nie wybieraj sie napewno na latarnie ;) bo Cie nie wpuszcza - teren prywatny :/ a kawalek trzeba podejsc...

w tym roku pewnie Cro ale nie do konca mam ustalone jescze plany - pewnie bedzie jakos spontanicznie ale sie okaze :D
szukam czegos takiego wlasnie - jak wyspa Lastovo - cos malego pustego i ladnego byc moze Lopud albo Kokosar ale narazie czytam opinie ;)
anek cro
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) anek cro » 10.07.2012 15:43

w tym roku pewnie Cro ale nie do konca mam ustalone jescze plany - pewnie bedzie jakos spontanicznie ale sie okaze :D
szukam czegos takiego wlasnie - jak wyspa Lastovo - cos malego pustego i ladnego byc moze Lopud albo Kokosar ale narazie czytam opinie ;)[/quote]

Witam serdecznie, dzięki za cenne wskazówki, od kilku lat chodzi za mną Lastovo i właśnie w tym roku w sierpniu powinno się udać...
ale dzieląc się spokojnymi miejscami mogę polecić Mljet i jego całkiem południowy półwysep, cicho, spokjnie i piękne miejsce i do skakania do wody i do plażowania, no i bardzo zielono, spiszę wrażenia i napiszę po powrocie, pozdrawiam
Loczek1973
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Loczek1973 » 21.07.2012 12:50

anek cro napisał(a):w tym roku pewnie Cro ale nie do konca mam ustalone jescze plany - pewnie bedzie jakos spontanicznie ale sie okaze :D
szukam czegos takiego wlasnie - jak wyspa Lastovo - cos malego pustego i ladnego byc moze Lopud albo Kokosar ale narazie czytam opinie ;)

Witam serdecznie, dzięki za cenne wskazówki, od kilku lat chodzi za mną Lastovo i właśnie w tym roku w sierpniu powinno się udać...
ale dzieląc się spokojnymi miejscami mogę polecić Mljet i jego całkiem południowy półwysep, cicho, spokjnie i piękne miejsce i do skakania do wody i do plażowania, no i bardzo zielono, spiszę wrażenia i napiszę po powrocie, pozdrawiam[/quote]

Witam
Też wybraliśmy Mljet na te wakacje , a polecam Dugi Otok - przepiękna wyspa
Na pewno na nią wrócimy ale .....później :)
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019