Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Sylwester 08/09 Egipt-Makadi Bay

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Jo_Anna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 274
Dołączył(a): 27.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jo_Anna » 09.01.2009 15:10

Też się poogrzewam w Twoim wątku! Niezły pomysł na Sylwestra (zwykle nie lubię tej Nocy Przemijania, ale w takim wydaniu jest do przyjęcia ;)) Cudny ten horyzont w zachodzącym słońcu - to piramidy wymieszane z górami, czy tylko góry?

:)
miejski
Croentuzjasta
Posty: 173
Dołączył(a): 27.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) miejski » 09.01.2009 15:42

Madzia - fajna relacja. Czekam na dalszy ciąg.

A jakie byłu plany co do Kenii?
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 09.01.2009 16:09

No trza przyznać... niebanalny sposób na Sylwestra :lol: :D
U-la
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2268
Dołączył(a): 10.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 09.01.2009 16:49

madzia1981 napisał(a):Woka, przyjacielu kopnij mnie w tyłek jak za dużo się będę rozpisywała, bo baby czasem mają to do siebie, że gadają dużo i nie do rzeczy :wink:


Witaj Madziu znowu! :D To nie było do mnie, ale się dopiszę :lol: Ja tam jestem za tym, żeby opowieść była jak najdłuższa!!! Słowa mi nie przeszkadzają, a wręcz przciwnie - emocje, wrażenia, opisy - w moim odbiorze :D - bardzo mile widziane!!! W końcu po to Cię tam mieliśmy, żebyś nam dokładnie opowiedziała jak Ci było! :lol:

Dane mi było być pokaraną 3 dniami w Sharm :D :D :D Jak generalnie nie marudzę, to bym w życiu tam nie chciała na wakacje :D Ale morze - jak i na Twoich fotkach - przepiękne!!!
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 09.01.2009 17:07

Jo-anno to "tylko" góry, bez piramid.
To pasmo gór Atbaj, które ciągną się tysiącami km wzdłuż wybrzeża Morza Czerwonego aż ku granicom Etiopii... Będę miała okazję tam być...wkrótce w relacji.

Miejski mieliśmy wykupioną rezerwację przez biuro tui na wylot z Warszawy do hotelu Severin Sea Lodge w Mombasa/Bamburi Beach na 7 dni.
Jo_Anna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 274
Dołączył(a): 27.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jo_Anna » 09.01.2009 17:11

madzia1981 napisał(a):Jo-anno to "tylko" góry, bez piramid.


Hehe, to góry ;) Z niecierpliwością czekam na bliższe z nimi spotkanie w Twojej relacji :)
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 09.01.2009 20:13

Ale zanim podano obiadek, łódź zatrzymała się przy rafie.
Więc nurkujemy:)
Obrazek

Sporo nas tu się znalazło, w większości to turyści z Rosji i Ukrainy, zresztą tak też było podobnie w hotelu Domina Makadi.

Obrazek

Woda cieplutka, krystalicznie czysta, piękne rafy koralowe, wśród nas pływał strażnik, który dbał o ich ochronę i kiedy stanęłam jedną nogą żeby poprawić maskę, zostałam skarcona :oops:

Po godzinie kąpieli wracamy na statek.

Obrazek

Małe zamieszanie, bo przeszukuje nasz i zakotwiczony obok statek straż.

Był jakiś problem bo załoga biegała pospiesznie donosząc im co chwila jakieś dokumenty i w sumie ta cała akcja przedłużyła się do godziny.

Przy okazji wylegitymowali mojego męża, który ponoć wygląda na tubylca... Byli bardzo opryskliwi ( dmuchał petem w twarz) i głośni.

Na szczęście narobili trochę dymu i odpłynęli.

Obrazek

Na obiad rybka, mięsko, makaron, ryż, mnóstwo sałatek i pieczywa. Do picia Egipska Coca Cola

Obrazek

Wcale się nie różniąca w smaku od naszej!


Powoli dopływamy do wyspy Paradise.




Obrazek

Obrazek


Statek zatrzymuje się kilkadziesiąt metrów od brzegu, podpływa po nas mała łódź...jeszcze chwila i jesteśmy na miejscu.


Obrazek


Paradise to kolejny odcinek Parku Narodowego Egiptu.

No to hop.



Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek


Pięknie tu-chciałabym, żeby czas się zatrzymał....



A jakie boskie muszelki! Chowam kilka do swojej torebki :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zbliża się koniec naszego pobytu...

Obrazek
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 09.01.2009 21:58

madzia1981 napisał(a):nurkujemy ... piękne rafy koralowe ...

Wybacz, ludzi jakby Atlantydę odkryto :lol:
madzia1981 napisał(a):obiad rybka ...

Może znasz gatunek i jak przyrządzona?
madzia1981 napisał(a):Zbliża się koniec naszego pobytu...

Hej, to Sylwester więc jakiś szampan i kawior z sąsiadami ze wschodu musiał być :wink:
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 09.01.2009 22:07

A gdzie safari ???? Toyoty, kłady, domy Beduinów, wielbłądy... :wink:

... no i Madzia z wodną fajką "sziszy" Obrazek
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12742
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 09.01.2009 22:10

Leszek Skupin napisał(a):No trza przyznać... niebanalny sposób na Sylwestra :lol: :D


He he he ... a ja znów bez sensu, typowo zimowo... Może kolejnym razem wziąć przykład z Madzi :D :?:
Co prawda, bardziej pociagają mnie meksykańskie klimaty Slapola (też lata temu zaczytywałam się o tamtejszych zaginionych kulkturach), niż egipskie... Ale może, Twoja Madziu, realacja naprostuje trochę moje wyobrażenia i marzenia... Już po tych kilku odcinkach widzę, że jest na to szansa :wink: . Na dodatek Meksyk (póki co ??? mam nadzieję , że to się odmieni) finansowo niedościgniony, a Egipt tuż tuż... Te 4,5 godziny lotu jakoś da się znieść :wink:

madzia1981 napisał(a):Do picia Egipska Coca Cola. (...) Wcale się nie różniąca w smaku od naszej!

Bo to produkt ogólnoświatowy :lol: , a Maroku piliśmy dokładnie taką samą :lol: (oczywiście wtedy, gdy rezgnowaliśmy z miętowej herbatki i zawartości piersióweczki :wink:)...

Obrazek
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 09.01.2009 22:31

[quote="madzia1981"]

Obrazek

Obrazek

Obrazek




quote]
Prawie jak ,,Copakabana'' na Ciovo. :D
smoki
Cromaniak
Posty: 619
Dołączył(a): 31.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) smoki » 09.01.2009 22:41

super!! :D cczekamy na więcej.
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 09.01.2009 23:04

Popielu źle to ujęłam. Miałam na myśli koniec drugiego dnia w Egipcie.
Oczywiście jutro sylwester. Będzie kawior ( na stole) i szampan w zasięgu.:)

Nazwy ryby nie pamiętam i szczerze mówiąc była spalona :D i niezbyt smaczna. Zresztą Egipcjanie to wielcy poligloci, ale niestety niekoniecznie w ciekawych informacjach dla turystów. Najszybciej i najchętniej uczą się brzydkich słów i podstaw jak poderwać dziewczynę...Pytałam jak się nazywa, ale się nie dowiedziałam...

Dangol, moi znajomi mówili, że egipski all inclusive a w szczególności piwo, napoje, drinki, są lokalne...i niezbyt smaczne...Że takiej jak "naszej" coli nie ma. Jest.Taka sama. Obaliłam ten mit. :D

Smoki i sthriga-miło, że jesteście.

AndrzejuJ -Poraz pierwszy od 4 lat udało Ci się mnie wku :evil: :evil: :evil: rwić :!:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14797
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 09.01.2009 23:11

To ja, żeby trochę rozładować atmosferę, powiem, że świetna relacja, Madziu :) Bardzo przyjemnie się czyta i ogląda. Trochę egzotyki w środku zimy to jest to :!: Czasem fajnie jest sobie po prostu poleżeć i zrelaksować się, zwłaszcza, gdy się pomyśli jaka pogoda jest aktualnie w kraju :D
Pisz dalej i nie przejmuj się złośliwościami :)
Ewa 40
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 312
Dołączył(a): 10.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewa 40 » 09.01.2009 23:55

Witaj Madziu :D
Dziś zajrzałam do Twojej sylwestrowej relacji.Przyjemnie zobaczyć na Twoich zdjęciach "zimowy" Egipt :D i też czekam na dalszą część opowieści.
AndrzejemJ-się nie przejmuj...jego porównanie było nie na miejscu i bardzo złośliwe.
Ciovo i Egipt-hm! :evil:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Sylwester 08/09 Egipt-Makadi Bay - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone