Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Sylwester 08/09 Egipt-Makadi Bay

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 09.01.2009 00:10

Wolfskiny właśnie zrzuciłem, a Madzia wita w japonkach :wink:

Przy takich ciepłych kolorowych zdjątkach, będzie można się ogrzać.
Zatem rozgrzewaj ciepłymi wspomnieniami . . . aha tylko o klątwie faraona nie wspominaj. W jednej relacji wystarczy dreszczyku emocji Obrazek
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 09.01.2009 00:34

Grzeczni byliśmy, ale dobrze się przed nią "zaprawialiśmy", więc nas nie pogoniło. :D
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 09.01.2009 01:08

W starożytności takie zaprawy zastępowały dentystę :roll:

Widać tradycja się utrzymała :lol: ...a powód? w sumie każdy dobry :lol:
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 09.01.2009 01:38

"Japonki" na nogach Magdy ... chodzące sobie po Egipcie (i to w dodatku w okolicach ... Sylwestra 8O :lol: )

Zapowiada się ciepło i niebanalnie :D
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 09.01.2009 08:39

Wybierając opcję all inclusive od 28.12 do 04.01 otrzymaliśmy wyprawę na safari gratis. Jeszcze tego dnia o 14.00 w hotelu odwiedził nas rezydent i zaraz zarezerwowaliśmy sobie Nowy Rok na tą (tę) wycieczkę...

W sumie nie mieliśmy żadnych zastrzeżeń do biura oprócz jednego incydentu, ale o tym później. Pokoje jak w opisie, duże z tv sat, telefonem, sejfem, lodówką, klimatyzacją oraz tarasem. Łazienka też bardzo ładna z wszystkimi niezbędnymi rzeczami.

Zostaliśmy ulokowani z dwóch osobnych willach, ale w pokojach były telefony, więc nie było problemu.
Wspomniałam o telefonach, więc napomknę jeszcze, że minuta połączenia wychodzącego w erze to 8,53 zł, przychodzącego 2,44, sms do Polski to kwota 1,05....
Za 10 dolarów można było wykupić kartę do internetu, która była ważna 3 zalogowania w sumie nie dłużej niż 1 godzina... Ponad 30 złotych za godzinę internetu to kosmiczna cena.




Restauracja

Bardzo smaczna, urozmaicona, bogaty wybór ciast i ciasteczek.Pyszotka!

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Po zachodzie słońca wiatr się nasilał



Obrazek

Nasz pierwszy zachód słońca w Egipcie. :wink:

Obrazek

Nocna przejażdżka quadami.



Obrazek
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 09.01.2009 09:45

Zapiszę się tu też na basenik i słoneczko....
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 09.01.2009 09:49

A zapraszam:)
Jeszcze dziś "fishpicnik egipski "
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 09.01.2009 09:53

No i bardzo ciepło się zrobiło :) :!: Basen, plaża... sylwester, dla mnie to ciągle abstrakcja :lol: Jakoś uprzedzony do Egiptu jestem :? Ale poczytam z przyjemnością 8)

pozdr
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 09.01.2009 10:13

madzia1981 napisał(a):Jeszcze dziś "fishpicnik egipski "


Zobaczymy czym różni sie fishpicnik europejski od afrykańskiego :?: :wink:
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 09.01.2009 10:26

Madziu - jak fajnie, że tak szybko :)

I od razu mogę dwa odcinki przeczytać :)


madzia1981 napisał(a):Lecieliśmy w pełnym komplecie, ekrany nad głowami wskazywały nam trasę którą pokonujemy, temperaturę powietrza (maksymalnie było -68 stopni Celsjusza), prędkość samolotu (maksymalnie 970 km/h) oraz wysokość (maksymalnie prawie 11 km 8O ).

A te wiadomości też mnie bardzo zdziwiły (bo ja to noga z fizyki jestem i takie wiadomości zawsze będą mnie zaskakiwać)

pozdrawiam serdecznie :) :papa:
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 09.01.2009 14:34

Następnego dnia wstaliśmy o 6 rano, bo o godzinie 7.00 zbiórka w holu restauracji.
Dziś obejrzymy Egipt a właściwie to tylko jego małą część z pokładu jachtu.
Wycieczka kosztowała nas ostatecznie 35 dolarów od osoby (piszę ostatecznie to pierwsza cena wynosiła 45 dolców, ale tutaj trzeba ze wszystkimi się targować)

Jedziemy taksówką do Hurghady



Obrazek

Jeszcze przed wylotem miałam pewne obawy co do poczucia się bezpiecznym w tym kraju. Moje obawy okazały się zupełnie niepotrzebne, aczkolwiek nie dało się nie zauważyć rygorystycznych form podejścia do ochrony w tym kraju.

Każdy hotel posiadał bramkę wykrywającą metale, Egipcjanie byli na bieżąco kontrolowani przy każdym dźwięku sygnalizującym metal.

Jadąc do Hurghady oprócz widoku pustyni, co jakiś czas stoją "budki policyjne"

Obrazek

Przy wjeździe do Hurghady i innych miast stoją straże policyjne ze strażnicami z których wycelowane są w nas karabiny...
Skrzętnie przeszukują wszystkich tubylców, turyści mają szybką odprawę.

Obrazek

Obrazek

W Hurghadzie poza mieszkańcami, nikt nie ma prawa przebywać bez zezwolenia czy też przepustki. Dlatego też pewnie m.in była potrzebna nam wiza.

Docieramy do hotelu Princess Palace , stamtąd plażą udajemy się na przystań.



Obrazek

Odpływamy.

Obrazek

Zapowiada się kolejny ciepły dzionek, choć z początku płyniemy pod wiatr i troszkę daje po uszach:)

Obrazek


Obrazek

Z mojego punktu widzenia w porównaniu z chorwackim fishpicnikiem, ten egipski był o niebo lepszy.... Dlaczego? Przede wszystkim mieliśmy bardzo przytulny statek.

Obrazek

Płynęliśmy w 11 osób plus 3 osoby załogi i kamerzysta, od którego można było kupić płytę z rejsu. Kamerzysta, nie opuszczał nas podczas naszego pobytu na krok, wszędzie na każdej wyprawie, zabawie można było się pięknie uśmiechać i pozować. Kamera cyfrowa jednak dla nich to tak jak dla nas wycieczka w kosmos-zakupiliśmy płytę z zabawy sylwestrowej, jednak o jakości jej nie będę się wypowiadać, bo marnie to wygląda. Powiem tylko, że moją komórką nakręciłabym lepszy film...

Pewnie w szczycie sezonu statki są bardziej oblegane.
Nasz plus ,ze w końcu jesteśmy tu zimą:)

Obrazek

Robi się coraz cieplej:)

Obrazek

Ale Egipcjanom zima straszna, co niektórzy zapadli też w zimowy sen:)

Obrazek

Cel wycieczki to opłynięcie 4 wysp, snorkeling, wypoczynek na wyspie Paradise i powrót do domku.

Mijamy jedną z wysp Mahmya, a właściwie plażę Mahmya, położoną na wyspie Giftun należącej do rezerwatu przyrody w Egipcie. Jest to 5* kompleks do plażowania, porównywany z Malediwami...Zobaczcie sami...


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Czas na obiad....
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 09.01.2009 14:42

Woka, przyjacielu kopnij mnie w tyłek jak za dużo się będę rozpisywała, bo baby czasem mają to do siebie, że gadają dużo i nie do rzeczy :wink:
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 09.01.2009 14:45

madzia1981 napisał(a):Czas na obiad....


Super :!:
Czuję się jak bym tam był w tej chwili...rozmarzyłem się :wink: i też zgłodniałem :lol:
marsylia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 882
Dołączył(a): 19.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsylia » 09.01.2009 14:51

Fajnie tak egzotycznie spędzić ostatnie dni w roku :D .
My też jesteśmy przeciwnikami garniturowych imprez i ostatni dzień grudnia też się wylegiwałam w słońcu, tyle że ubrana w grube portki, kurtke i czapkę - na stoku narciarskim :lol: i tak sobie myślałam jak to fajnie, że nie muszę się martwić o żadne kiecki i fryzury :D.
Czekam na ciąg dalszy :papa:
Adam.B
Cromaniak
Posty: 4491
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam.B » 09.01.2009 14:51

Ślicznie Madziu :)) Egipt ehhhh :) Zlatno Sunce :)) , Cudownie ;)) ) Pozdrav Adas
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Sylwester 08/09 Egipt-Makadi Bay - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone