Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Stan drogi: Chyżne - Bańska Bystrzyca - Sahy - Budapeszt

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 26.08.2016 15:14

Ja końcem lipca też nic nie stwierdziła. Jedynie co stwierdziłam to wolną, nużącą jazdę tym przez Słowację tym wariantem :evil:
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 26.08.2016 15:43

20 sierpnia, sobota.
Ruch niewielki, brak ciężarówek, brak remontów, ale wolna jazda.
Odcinek Chyżne - Sahy (209 km) przejechany w 3:40 z ominięciem niby autostrady B-B - Zwoleń i 15 minutowym postojem w Donovaly na kawkę i rozprostowanie kości.
Nie jest to najszybsza trasa i chyba nie będzie.
Słowacy raczej nie planują tu inwestycji.

12:37 wjazd z Mo do Budapesztu
13:02 wyjazd na drogę nr 6 w kierunku autostrady M6.
Jak widać przejazd przez Budapeszt zajął 25 min.
Czasy na podstawie zdjęć specjalnie w tym celu zrobionych.
kaltes
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaltes » 26.08.2016 15:49

Sylwetka... napisał(a):
kaltes napisał(a):Witajcie. Piszę w dwóch wątkach tę samą wiadomość, bo fajnie byłoby znać odpowiedź na nużące mnie pytanie.

W zeszłym roku jadąc na Chorwację trasą Kraków-Chyżne-Bańska-Zvoleń-Budapeszt i Cro co jakiś czas był ruch wahadłowy. Niestety nie pamiętam jakie to były odcinki, ale czy wiecie może, czy te remonty wciąż trwają i trzeba się męczyć z wahadełkami, czy może Słowacy już się z tym wszystkim uporali? A jeśli się uporali, to czy te remonty przyniosły poprawę na lepsze? :)

Pozdrawiam Was :D


19 sierpnia nie było żadnych remontów, jedynie remontowana była droga nr 69 (nowy asfalt już jest) koło Bańskiej B., ale to info dla tych którzy omijają płatny odcinek :)


No ja akurat zawsze wolę kupić winietkę, bo nie wiadomo co człowiek nie wymyśli sobie po drodze, więc z reguły jedziemy BB-Zwoleń tą płatną :) Dzięki wielkie, bo rok temu to aż byłem zaskoczony ilością wahadeł :P
kaltes
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaltes » 26.08.2016 15:52

krutom napisał(a):20 sierpnia, sobota.
Ruch niewielki, brak ciężarówek, brak remontów, ale wolna jazda.
Odcinek Chyżne - Sahy (209 km) przejechany w 3:40 z ominięciem niby autostrady B-B - Zwoleń i 15 minutowym postojem w Donovaly na kawkę i rozprostowanie kości.
Nie jest to najszybsza trasa i chyba nie będzie.
Słowacy raczej nie planują tu inwestycji.

12:37 wjazd z Mo do Budapesztu
13:02 wyjazd na drogę nr 6 w kierunku autostrady M6.
Jak widać przejazd przez Budapeszt zajął 25 min.
Czasy na podstawie zdjęć specjalnie w tym celu zrobionych.


Jechałeś dokładnie z przepisami? :)
50 w zabudowanym, 90 w nie? ;)

Przyznam szczerze, że jadąc z Krakowa, to najlepsza droga, bo już przerabialiśmy Żylinę - Bratysławę oraz powrót przez Austrię i Czechy i najlepiej było pocisnąć do Budapesztu. Ale jak już się spotkałem na tym forum, każdy ma swój typ, subiektywnie to dla mnie najlepsza trasa. :)
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 26.08.2016 16:37

kaltes napisał(a):Jechałeś dokładnie z przepisami? :)
50 w zabudowanym, 90 w nie? ;)

Tak, zgodnie z przepisami i z jednym postojem.

Czas przejazdu miałem zaplanowany z pewnym zapasem.
Chciałem na około 16:00 dotrzeć do Osijeku, a następnie na 18:30 do Vukowaru.
W Osijeku postój na zobaczenie Tvrđy.
W sumie to 2 godzinki na Osijek to mało.
marwyk
Croentuzjasta
Posty: 271
Dołączył(a): 05.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) marwyk » 26.08.2016 16:37

W 3 godziny bez napinki z uwaga na wioski z 50 km/h da rade zrobić. Oczywiście nie może być za duży ruch na drodze. Ja wyjechałem ze stacji Chyżne 23 a 2.15 mam już potwierdzenie z zakupu winiety na granicy w Sahy.
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 26.08.2016 17:01

marwyk napisał(a):W 3 godziny bez napinki z uwaga na wioski z 50 km/h da rade zrobić. Oczywiście nie może być za duży ruch na drodze. Ja wyjechałem ze stacji Chyżne 23 a 2.15 mam już potwierdzenie z zakupu winiety na granicy w Sahy.

W nocy tak, w dzień nie da rady.
Jechałem tą trasą wielokrotnie.
W dni powszednie spowalniają Tiry.
Jak na takiego trafisz miedzy B-B a Rużomberkiem to przechlapane.
W weekendy jest trochę lepiej.
po odliczeniu postoju wychodzi 3:20.
Co za różnica 3 godz czy 3:20 biorąc pod uwagę mandat?

W maju na Słowacji płaciłem 40EUR. Zagapiłem się na zabudowqnym :evil:
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 26.08.2016 17:16

piekara114 napisał(a):Ja końcem lipca też nic nie stwierdziła. Jedynie co stwierdziłam to wolną, nużącą jazdę tym przez Słowację tym wariantem :evil:

Zgadzam się, a w nocy to już jakiś koszmar :roll: :papa:

marwyk napisał(a):W 3 godziny bez napinki z uwaga na wioski z 50 km/h da rade zrobić. Oczywiście nie może być za duży ruch na drodze. Ja wyjechałem ze stacji Chyżne 23 a 2.15 mam już potwierdzenie z zakupu winiety na granicy w Sahy.

W nocy na granicy to i kolejek nie było, ale jak coś to polecam tankstelle w Rétság po lewej stronie.
Dalej od granicy, kolejek brak a i kawusię kupić można :mrgreen:
Ja w tym roku i tak e-matrice kupowałem przez net. :papa:
kaltes
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaltes » 28.08.2016 17:48

Dziękuję Wam wszystkim i do spotkania kiedyś tu na tym forum, pewnie za rok, gdy będę obserwował kolejne nowości na tej słowackiej trasie!

Udanych wakacji wszystkim Wam życzę!
jass_21
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 27.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) jass_21 » 09.09.2016 17:49

Witam. Jadę pierwszy raz do Cro. Czy może mi ktoś wyjaśnić (jak sześciolatkowi) jak przejechać trasę Chyżne - Sahy bez winet. Czy gra niewarta zachodu? Pozdrawiam.
marwyk
Croentuzjasta
Posty: 271
Dołączył(a): 05.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) marwyk » 09.09.2016 21:17

warto omijac bo czasowo to niewiele - prosze bardzo juz prosciej sie nie da:

https://www.google.pl/maps/dir/48.73149 ... m1!1b1!3e0
shamet
Globtroter
Posty: 58
Dołączył(a): 17.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) shamet » 09.09.2016 22:43

marwyk napisał(a):warto omijac bo czasowo to niewiele - prosze bardzo juz prosciej sie nie da:

https://www.google.pl/maps/dir/48.73149 ... m1!1b1!3e0


Ewentualnie, gdybyś przegapił ten zjazd na drugą stronę, to masz potem drugą szansę.

https://goo.gl/maps/hEo3b3GznLJ2

Jak zobaczysz Tesco, to musisz celować w zjazd z ekspresówki (https://goo.gl/maps/qRoLidjQTp92) i jechać kawałek wzdłuż niej, ale już normalną, dwukierunkową jezdnią. Potem wiaduktem nad drogą itd itp..
MagdaMK
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 13.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) MagdaMK » 13.07.2018 15:49

2018
Piękna, malownicza trasa przez Słowację. Bez pośpiechu a mimo wszystko szybko. Budapeszt-Chyżne 4,5 h. Da się nawet bez postoju z dziećmi :) Niskie tatry przepiękne. Tirów autobusów sporo ale nie przeszkadzają. Polecam!
adamk3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1282
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamk3 » 15.07.2018 15:43

Roboty drogowe Vac - Budapeszt - trochę spowalniają

pozdrav.
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3433
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 15.07.2018 16:43

Mnie w piątek szczególnie spowolniły https://www.cro.pl/korki-po-drodze-nad-adriatyk-i-jak-ich-uniknac-t17802-8535.html
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Stan drogi: Chyżne - Bańska Bystrzyca - Sahy - Budapeszt - strona 13
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone