Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Stan drogi: Chyżne - Bańska Bystrzyca - Sahy - Budapeszt

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
nowotarżanin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1108
Dołączył(a): 21.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) nowotarżanin » 20.07.2015 18:34

papse napisał(a):
damianisko5 napisał(a):Magda8867 - dobra pora na podróż to NIEDZIELA. w zeszłym roku i 2 lata temu tak jechałem i było OK.

Jestem tego samego zdania, dla mnie niedziela jest idealna z kilku powodów:
- w piątek żona ma często drugą zmianę.
- w sobotę spokojne pakowanie
- w niedzielę spokojny start = spokojna droga z mniejszym ruchem :D
:papa:


no i jest jeszcze jeden plus niedzielnego wyjazdu: na słowackich drogach nie ma ciężarówek, które niestety w soboty można tam spotkać na drogach :)
Thomas87
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 18.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Thomas87 » 20.07.2015 18:43

Szybkie pytanie tylko w ramach potwierdzenia,

Odcinek E77 od Sahy (SK) do Budapesztu jest bezpłatny czy już przed nim muszę kupić Vinietę?
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3463
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 20.07.2015 18:46

Tuż przed Budapesztem jest już odcinek M2 - to rozjazd na Vac, droga nr. 2 i M2
- płatny !! jest duża informacyjna tablica .
Winietę polecam kupić w necie.
Ostatnio edytowano 20.07.2015 19:00 przez damianisko5, łącznie edytowano 2 razy
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 20.07.2015 18:49

Część osób kupuje zaraz na granicy i czasami stoi w kolejce.
Ja polecam dojechać do miejscowości Retsag, masz tam dwie stacje, na której spokojnie kupisz co trzeba plus mała czarna :)
Thomas87
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 18.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Thomas87 » 20.07.2015 18:51

Dzięki za odpowiedź, zapewne tam kupię :)
magda8867
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 11.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) magda8867 » 24.07.2015 21:57

Naczytałam się tyle że głowa mi pęka i dalej jestem nie zdecydowana: czy z Krakowa jechać jak zawsze na Chyżne i dalej Zwoleń i Sahy (lub Komarno) czy w tym roku na Cieszyn - Zilina - Bratysława i dalej przez Węgry już coś wybrać.
Kto jechał ostatnio z Krakowa i coś jeszcze doradzi, wyjeżdżamy w sobotę w godzinach dopołudniowych.
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3463
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 25.07.2015 08:32

Magda - wybór należy do Ciebie, albo Czechy i Austria albo SK i Węgry. Sporo ludzi jedzie przez Chyżne i Sahy i są zadowoleni - ja tak jadę/jeżdżę i jestem zadowolony.
Ostatnio edytowano 26.07.2015 10:11 przez damianisko5, łącznie edytowano 1 raz
magda8867
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 11.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) magda8867 » 25.07.2015 09:09

A czy jest ktoś kto jechał tymi dwoma trasami tzn. przez Chyzne i na Sahy (lub Komarno i omijać Budapeszt) i druga trasa przez Cieszyn, Zilina, Bratysława i potem albo ta 86 albo na Gyor, trasa 81 i dalej autostrada....
Ma ktoś najświeższe informacje jak wyglądają te trasy? My wyjeżdżamy w sobotę, w niedzielę nie da rady, w niedz. rano chcemy już być na miejscu
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2528
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 26.07.2015 17:20

magda8867 napisał(a):Naczytałam się tyle że głowa mi pęka i dalej jestem nie zdecydowana: czy z Krakowa jechać jak zawsze na Chyżne i dalej Zwoleń i Sahy (lub Komarno) czy w tym roku na Cieszyn - Zilina - Bratysława i dalej przez Węgry już coś wybrać.
Kto jechał ostatnio z Krakowa i coś jeszcze doradzi, wyjeżdżamy w sobotę w godzinach dopołudniowych.


Ja jechałem 3 tygodnie temu z Kielc przez Chyżne - Banska Bystrica - Nitra - Komarno
I uważam, że trasa jest naprawdę OK.
Do tej pory jeździłem przez Budapeszt - ale ominięcie Budapesztu wg. mnie jest dobrym rozwiązaniem. Zwaszcza że omija się część górek Słowacji
Droga jest dobra - najpierw ekpresówka do Nitry a potem szeroko, równo, płasko, mały ruch, brak górek.

Wracałem objazdem Słowenii - Austria - Słowacja - i nie wiem co jest takiego rewelacyjnego w tej trasie.
Ogromny ruch, korki, remonty itp. - bezsensu.
Kilka lat temu wracałem Słowenia (z winietą) - Austria - Czechy - i też szału nie było

Wg. nie lepiej jechać przez Węgry
magda8867
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 11.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) magda8867 » 26.07.2015 17:44

Dzięki Pewelli :D Chyba skorzystamy z Twojej rady. Czyli w Bańskiej mamy się kierować na Zwoleń a potem na Nitrę a następnie w dół Nowe Zamki i Komarno?

Czy miedzy Bańską a Zwoleniem jechałeś płatnym odcinkiem czy też jakoś go omijałeś? My zawsze jadac na Sahy omijaliśmy płatny odcinek, ale jak będzie w tym przypadku, łatwo się jedzie, jest dobre oznakowanie? Wprawdzie mamy GPS ale lepiej tez już wcześniej mieć orientację.

Jeszcze jedno pytanie czy jak jechałeś trzy tyg. temu to też stałeś w korkach w Ruzemberoku. My jak jechaliśmy tydzień temu do Tatralandii w sobotę dopołudnia to staliśmy chyba w 2 albo 3 korkach na mostach i samym mieście, mam nadz. że to tylko było tym spowodowane, że sobota dopołudnie, teraz mamy zamiar wyjechać w sobotę koło południa, bo na Peljesacu chcemy być jak najwcześniej rano a po drodze chcemy się też kimnąć.
magda8867
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 11.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) magda8867 » 26.07.2015 17:54

Mamy gogle do Komarno pokazują taką trasę: https://www.google.pl/maps/dir/Krak%C3% ... 47.7625785

Ale chyba lepiej jechać tą bardziej główna zółtą, ta pokazana przez gogle może być dziurawa i niepewna...
Ostatnio edytowano 26.07.2015 18:02 przez magda8867, łącznie edytowano 1 raz
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2528
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 26.07.2015 17:58

magda8867 napisał(a):Dzięki Pewelli :D Chyba skorzystamy z Twojej rady. Czyli w Bańskiej mamy się kierować na Zwoleń a potem na Nitrę a następnie w dół Nowe Zamki i Komarno ?


Dokładnie tak.

Czy miedzy Bańską a Zwoleniem jechałeś płatnym odcinkiem czy też jakoś go omijałeś? My zawsze jadac na Sahy omijaliśmy płatny odcinek, ale jak będzie w tym przypadku, łatwo się jedzie, jest dobre oznakowanie? Wprawdzie mamy GPS ale lepiej tez już wcześniej mieć orientację.


Jechałem ekspresówką - jest jej około 120 km więc wg. mnie warto kupić winietkę

Jeszcze jedno pytanie czy jak jechałeś trzy tyg. temu to też stałeś w korkach w Ruzemberoku. My jak jechaliśmy tydzień temu do Tatralandii w sobotę dopołudnia to staliśmy chyba w 2 albo 3 korkach na mostach i samym mieście, mam nadz. że to tylko było tym spowodowane, że sobota dopołudnie, teraz mamy zamiar wyjechać w sobotę koło południa, bo na Peljesacu chcemy być jak najwcześniej rano a po drodze chcemy się też kimnąć.

My jechaliśmy w niedzielę - i było totalnie pusto. Zero korków - cały czas płynna jazda.
Przed Baską stali panowie policjanci - i to był chyba jedyny patrol na całej Słowacji.
Spaliśmy w Nagykanizsa - Hercules Panzio - mówią po polsku
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2528
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 26.07.2015 18:01

magda8867 napisał(a):Mamy gogle do Komarno pokazują taką trasę: https://www.google.pl/maps/dir/Krak%C3% ... 47.7625785


ja jechałem do samej Nitry i odbijałem na Nove Zamky - potem Komarno - Komarom i dalej do M7
magda8867
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 11.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) magda8867 » 26.07.2015 18:28

Czyli ta płatna ekspresówka leci jeszcze dalej za Zwoleniem w kierunku Nitry?
magda8867
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 11.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) magda8867 » 26.07.2015 18:43

OK, coraz więcej wiem :) Jeszcze doczytałam o opcji jazdy przez Ostrzyhom - tez nieźle.

Mam jednak jeszcze jedno pytanie: czy na tej trasie przez Komarno, najlepiej przed granicą jest stacja z gazem?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Stan drogi: Chyżne - Bańska Bystrzyca - Sahy - Budapeszt - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone