Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Stan drogi: Chyżne - Bańska Bystrzyca - Sahy - Budapeszt

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
BraveSirRobin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 682
Dołączył(a): 13.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 10.06.2015 11:40

Dzięki. Już kumam :) Pozdrawiam
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2528
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 10.06.2015 13:11

ryszard22 napisał(a):Jechałem na długi łikend do Chorwacji przez centrum Budapesztu, wracałem MO, znośnie bez problemów.
Pozdrawiam :wink:


Ja bym był w Budapeszcie ok. 13:00 - tyle że w niedzielę.
Stałem w tam w korkach tyle razy że już nie chcę tam więcej stać wiec wolę to objechać.
Kolejny plus to omijam drugie górki na Słowacji i jade ekspresówką
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3458
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 11.06.2015 16:19

Jechałem przez Budapeszt w niedzielę do Cro kilka razy - NIGDY nie było korków, co nie oznacza, że w tym roku będzie podobnie.
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2528
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 11.06.2015 20:06

Ale zawsze można spróbować alternatywy
czarna_zabka
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 29.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) czarna_zabka » 11.07.2015 17:02

Jechałem przez Słowację i Budapeszt z niedzieli 5.07.2015 na 6.07.2015, wyjazd około 21 15 z Krakowa w Budapeszcie około 3 w nocy przejazd przez miasto (centrum) bardzo gładko około 15 minut.

Droga przez Słowację raczej do najlepszych nie należy tzn stan nawierzchni zadowalający ale są też momenty całkiem gładkie. Od Zvolen do granicy w Sahy naprawiają asfalt wiec są wahadła ale jadąc nocą nie rodzi to wielkich trudność choć pewnie w dzień może być różnie.
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 11.07.2015 20:13

Mosty wahadlowo...dramat...
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3458
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 15.07.2015 08:36

Wróciłem wczoraj z Cro, droga przez Węgry OK, przez Budapeszt nocą a raczej wczesnym rankiem też OK.
Natomiast od mjsc. Sahy sporo utrudnień na drodze - remonty nawierzchni i światła sterujące ruchem na jednej jezdni. No i te ciężarówki, bardzo spowalniają jazdę - to bardzo męczące ... ale w końcu dojechałem i już jestem w polskiej rzeczywistości.
magda8867
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 11.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) magda8867 » 19.07.2015 14:54

W tym roku po raz 6 do Chorwacji, tym razem znów w ciemno chcemy dojechać na Peljesac.

Z tego co widzę i słyszę to przejazd przez Słowację to jeszcze większa porażka, do tej pory zawsze jechaliśmy z Krakowa przez Chyżne, Sachy i Budapeszt, ale teraz na słowackiej trasie jest dużo remontów.
Sami ostatnio przekonaliśmy się jadąc do tatralandii: chcieliśmy przejechać przez góry skręcając w lewo w małej wiosce chyba Podbiel, ale nas skierowali objazdem na Ruzemberok (przez góry były jakieś zawody rowerowe) i do Liptowskiego Mikulasu staliśmy chyba w trzech korkach spowodowanych właśnie robotami drogowymi. A tu jeszcze słysze że za Zwoleniem i przed Sahami też coś się dzieje :-?

Zastanawiam się czy nie jechać tym razem na Cieszyn i Bratysławe. Czy wie ktoś jak wygląda ta trasa? Będę wdzięczna za informację :-D
A&S
Croentuzjasta
Posty: 237
Dołączył(a): 20.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) A&S » 19.07.2015 15:43

Musisz iść do innego wątku i drodze przez CZ i A i SLO bo tu nie odpowiedzą bo nie wolno :P
Może Ci ktoś linka wstawi do tego wątku :)
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3458
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 19.07.2015 18:15

Magda8867 - remonty w końcu muszą się skończyć, dobra pora na podróż to NIEDZIELA. w zeszłym roku i 2 lata temu tak jechałem i było OK. W tym tylko z powrotem było nieciekawie, a różnica w czasie /czyli wolniej/ to ok. godziny więc można przeżyć.
Ostatnio edytowano 20.07.2015 16:53 przez damianisko5, łącznie edytowano 1 raz
magda8867
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 11.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) magda8867 » 19.07.2015 19:37

Niestety wyjeżdżamy w sobotę gdyż chcemy zajechać w niedz. w godz. jak najwcześniejszych do Orebica.
Mamy plan wyjechać koło południa, w nocy kimnąć ze 3 godz. na jakimś parkingu. Idę szukać po innych wątkach, choć rzeczywiście jest możliwość ze znów pojedziemy tą trasą przez Sahy
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3458
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 19.07.2015 19:42

Do Orebica masz spory kawałek, ja jechałem do Stonu. Wieczorem możesz być w Budapeszcie a w sobotę wieczorem nie powinno być dużo korków, na bramkach A1 też było luźno.
Życzę udanego pobytu i szczęśliwej podróży
edo
Croentuzjasta
Posty: 151
Dołączył(a): 18.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) edo » 20.07.2015 13:24

Na Słowacji jest kilka wahadeł- w Dolnym Kubinie, potem za Zvoleniem w stronę Sahy . Będzie się jechać z 40 minut dłużej.
nowotarżanin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1108
Dołączył(a): 21.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) nowotarżanin » 20.07.2015 18:14

magda8867 napisał(a):W tym roku po raz 6 do Chorwacji, tym razem znów w ciemno chcemy dojechać na Peljesac.

Z tego co widzę i słyszę to przejazd przez Słowację to jeszcze większa porażka, do tej pory zawsze jechaliśmy z Krakowa przez Chyżne, Sachy i Budapeszt, ale teraz na słowackiej trasie jest dużo remontów.

edo napisał(a):Na Słowacji jest kilka wahadeł- w Dolnym Kubinie, potem za Zvoleniem w stronę Sahy . Będzie się jechać z 40 minut dłużej.


Magda 8867 jechałem tą trasą 27 czerwca, to również była sobota, potwierdzam, że jest kilka wahadeł, tak jak napisał "edo", ale tragedii nie ma, można było spokojnie przejechać bez wielkich opóźnień :D
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 20.07.2015 18:29

damianisko5 napisał(a):Magda8867 - dobra pora na podróż to NIEDZIELA. w zeszłym roku i 2 lata temu tak jechałem i było OK.

Jestem tego samego zdania, dla mnie niedziela jest idealna z kilku powodów:
- w piątek żona ma często drugą zmianę.
- w sobotę spokojne pakowanie
- w niedzielę spokojny start = spokojna droga z mniejszym ruchem :D
:papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Stan drogi: Chyżne - Bańska Bystrzyca - Sahy - Budapeszt - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone