Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Spokojna miejscowość góry + morze max 1000km od PL

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
simplefunky
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 28.08.2013
Spokojna miejscowość góry + morze max 1000km od PL

Nieprzeczytany postnapisał(a) simplefunky » 24.05.2017 12:40

Witam wszystkich, mam wielką prośbę o pomoc w wyborze miejsca docelowego na tygodniowy wypad do Chorwacji. Chciałbym zmieścić się w przedziale do 1000 km od granic Polski. Szukam spokojnej miejscówki z dzikimi plażami, w której można by znaleźć nocleg w oddaleniu od Jadranki. Super by było gdyby z miejscowości nad morzem można było w miare szybko dostać się w góry albo Paklenica albo Velebit. Tutaj zastanawiałem się nad Prizną, Starigrad-Seline, Novi Vindolski, Jadranovo. Nie wykluczam także pobytu na Krk lub Cres, bo z tego co wiem tam także można zorganizować kilka wyjśc "do góry". Problem tylkow tym,że na wyspach ciężej znaleźć kwatery w rozsądnych pieniądzach gdzie gospodarze przymują gości z psami. I tu kolejne pytanie. Czy do Parków Paklenicy i Velebitu można bez problemu wejść z czworonogiem? (pod względem przepisów, nie trudności)
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 24.05.2017 14:35

Do tej listy miejscowości proponuję dołożyć Karlobag - będziesz miał blisko i na Velebit i na Paklenicę. Ale Prizna to miejscowość z kilkunastoma domami, jeśli myślimy o tej samej. No i rejon Starigrad - Seline też jest dobrym wyborem
aro91
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 24.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) aro91 » 24.05.2017 20:41

Byłem 2 dni w Starigrad po drodzę z regionu makarskiej i potwierdzam bardzo ładne miejsce
Gajus.ems
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 930
Dołączył(a): 21.11.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gajus.ems » 24.05.2017 21:21

Dobre pytanie z tymi czworonogami. Trochę pochodziłem po Velebicie i Paklenicy nie widziałem żadnego turysty z pieskiem, ale też żadnych znaków zakazujących. Jako ciekawostkę podam, że widziałem turystów z Polski na początku szlaku w Paklenicy w japonkach.
Jeśli mogę doradzić to na pierwszy raz wybierz Starigrad ze względu na pobliską Paklenicę. Ale też nie chcę wprowadzać w błąd, moje doświadczenie w tym rejonie jest niewielkie do tego odległe w czasie.
Zaintrygowałeś mnie tym pytaniem o przepisach dla czworonogów ( sam mam 2 koty), może LEON podpowie.
GAJUS
simplefunky
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 28.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) simplefunky » 24.05.2017 21:47

Pięknie dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi. Przeglądając forum jak również inne dostępne źródła informacji chyba faktycznie wybór padnie na Starigrad. Dwa razy byłem w Chorwacji, raz na Pagu raz w Igrane. Mialem wtedy więcej czasu aby podjąc decyzję gdzie jechać, przeanalizować wszystkie za i przeciw i przeglądnąć googleviev żeby zobaczyć czy mi sie tam podoba:) W tej chwili nie mam takiego komfortu bo decyzja o wyjeździe zapadła spontanicznie i wyruszamy w niedziele po południu. Fakt faktem w Dalmacji zdecydowanie łatwiej znaleźć to co by mi odpowiadało - okolice Igrane były dla mnie idealnym kompromisem pomiędzy górami, morzem i natężeniem człowieka na metr kwadratowy:) Jednakże z Wrocka, z którego startuje jest tam kapkę za daleko jak na tak krótki czas i możliwości mojego samochodu. Co do gór to może Kukuczką nie jestem ale mniej więcej wiem co i jak;) Odnośnie przepisów zakazujących/dopuszczających poruszanie sie z psem znalazłem takie info na oficjalnej stronie Parku: The territory of NP Paklenica is statutorily protected, so please:
do not damage any trees, do not rip out any flowers or other plants
do not frighten, disturb, hunt or kill any animal species
keep your dog on a leash
Po mojemu znaczy to ,że chyba można;)
pawel496
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 24.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel496 » 25.05.2017 00:16

simplefunky napisał(a):Jadranovo

byłem tam 2 lata temu, bardzo mała, spokojna, wręcz śpiąca miejscowość.
Po pierwszym dniu byliśmy tam strasznie znudzeni i codziennie jeździliśmy do Crikvenicy (około 10 km).
Jeśli szukasz spokoju to nienajgorszy wybór, jeśli wolisz trochę więcej ludzi, wybór restauracji etc. to nie polecam.
simplefunky
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 28.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) simplefunky » 25.05.2017 22:47

Sprawa się wyjaśniła ostatecznie -jedziemy do Starigradu:) Wątpie żebym mógł powiedzieć coś nowego ale jak wrócę to postaram się opisać czy to dobry wybór z perspektywy osoby, która szuka kompromisu góry-morze. Na tą chwilę mogę tylko zaznaczyć,że myślałem że łatwiej będzie mi znaleźć kwaterę do 40 euro dla 2 osób z psem przed przed sezonem. Jak się okazuje to nie jest wcale takie proste,przynajmniej przez internet:) Niestety spoźniłem się w rezerwacji jednej, świetnej miejscówki - Stone House Dobroselo na bookingu i airbnb około 160 pln za noc (jakby ktoś potrzebował odludnego miejsca;)
Kuler
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 30.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kuler » 27.07.2017 14:46

i jak Simplefunky było w Starigradzie ? Bo ja właśnie myślę czy Starigrad, czy jednak Privlaka o której myślałeś. Szukam coś na podobę Mandre, aby był klimacik, kilka knajpek, ale ludzi nie tyle co w Makarskiej ;)
simplefunky
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 28.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) simplefunky » 01.08.2017 11:47

Kuler napisał(a):i jak Simplefunky było w Starigradzie ? Bo ja właśnie myślę czy Starigrad, czy jednak Privlaka o której myślałeś. Szukam coś na podobę Mandre, aby był klimacik, kilka knajpek, ale ludzi nie tyle co w Makarskiej ;)


Bardzo przyjemnie, znalazłem to czego szukałem:) wyjscia w góry możliwe są praktycznie z centrum miejscowości bez konieczności dojazdu autem. Z psem można przemieszczać się bezproblemowo. Jest kilka przyjemnych knajpek wzdłuż drogi jak i przy mini "deptaku":) Co do walorów wypoczynkowych Starigradu.... Coż, byliśmy tam pod koniec maja, ludzi w centrum umiarkowanie (większośc koncetrowała się przy wejsciu do Parku Paklenicy) , ruch na głównej drodze, przecinającej miejscowość tez niewielki. Dzięki temu można było spokojnie przechadzać się wzdłuż "wioski":) Ale czy zdecydowałbym się na wybór tego miejsca w sezonie, na dłuższy pobyt nie mając w planach wycieczek w góry czy zwiedzania okolic przy użyciu auta - chyba nie. Mandre, pomijając , że było to zad** i wszędzie było daleko wydawało się spokojniejsza opcją:)
landofcharms
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 17.07.2017
spokojna miejscowosc + gory + dzieci

Nieprzeczytany postnapisał(a) landofcharms » 23.05.2020 06:59

Witam serdecznie.

Aktywna rodzina 2+ 2 szuka spokojnej miejscowosci.
nie zalezy nam na atrakcjach dla dzieci wazne aby plaze byly piaskowe lub zwirkowe
miejsce powinno byc dobra baza do zwiedzania, wedrowania po gorach itp. nie lubimy za dlugo na plazy lezec.

jesli ktos ma jakas miejscowke serdecznie bym prosil
pavlo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 645
Dołączył(a): 21.01.2006
Re: spokojna miejscowosc + gory + dzieci

Nieprzeczytany postnapisał(a) pavlo » 23.05.2020 07:40

Mam do odstąpienia w Zivogosce Blato dwa oddzielne pokoje sąsiadujące ze sobą, parter z tarasami, aneksami kuchennymi, pierwsza linia brzegowa,50 m do żwirowej plaży (po płaskim). W promieniu 100 m konoby, pizzerie, przystań. Jest to bardzo urokliwa cicha miejscowość. W odległości ok.10 km jest Drvenik skąd pływają promy do wyspy Hvar (20 minut promowania). Około 30 km do Makarskiej, po drodze Podgora, Tucepi. Termin to 20-30 Czerwiec.
Bez zaliczki. Widok z kamerki;https://www.livecamcroatia.com/hr/kamera/zivogosce-blato-marina
W prawym górnym rogu widać górne piętra apartamentowca, a w tle góry. Jest też kapitalna ścieżka wzdłuż morza (bardzo wysoki brzeg) do cudownej zatoczki. Na miejscu można wypożyczyć łodzie motorowe, czy też załapać się na fish picnic. W terminie jaki podałem najprawdopodobniej też może się odbyć taka impreza :D https://www.youtube.com/watch?v=fcMYsOVP_mc. W Zivogosce Blato byłem trzy razy w takim terminie i zawsze trafiłem na tą sympatyczną imprezę. Ostatnio było mnóstwo konkursów dla dzieci i dorosłych. Nasza drużyna z Polski wygrała konkurs przeciągania liny i otrzymaliśmy puchar wypełniony rakiją :D
Zabawa jest świetna, śpiew, muzyka, tańce, ryba z grila i wino :D
A jak lubicie aktywnie spędzać czas, to jedną z atrakcji w pobliżu jest https://imotski.hr/prirodni-fenomen-dalmatinske-zagore-crveno-i-modro-jezero-2020-postaju-unesco-ov-geopark/ Można bezpiecznymi ścieżkami dojść do samego jeziora i zażyć kąpieli. Widoki niesamowite. Blisko jest też do BiH, a tam Mostar i słynny most, z którego skaczą do Neretvy miejscowi śmiałkowie.


WAŻNE !!! Wczoraj tą rezerwację odwołałem, więc decyzja musi być szybka, bo ktoś może ją zająć.
rufus295
Croentuzjasta
Posty: 455
Dołączył(a): 28.06.2014
Re: spokojna miejscowosc + gory + dzieci

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 23.05.2020 08:14

Ja bym proponował pojechać na 3-4 dni w Durmitor, piękne góry, cisza, spokój, a później Peljesac. Też są góry, jest gdzie pojeździć, co zobaczyć cisza spokój. 2 lata temu miałem właśnie taki urlop, było super.
landofcharms
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 17.07.2017
Re: spokojna miejscowosc + gory + dzieci

Nieprzeczytany postnapisał(a) landofcharms » 23.05.2020 08:39

dzieki Durmitor odpada, nie mamy paszportow. ale Peljesac wpisuje na liste pierwsye zdjecia ktore widzialem sa super.

ma ktos jeszcze jakies propozycje.
rufus295
Croentuzjasta
Posty: 455
Dołączył(a): 28.06.2014
Re: spokojna miejscowosc + gory + dzieci

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 23.05.2020 08:49

Ale po co paszport, dowód osobisty wystarcz. Byłem kilka razy na dowód, dzieci również.

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Spokojna miejscowość góry + morze max 1000km od PL
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone