Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Serbia, Macedonia i Albania - tropem tureckich toalet

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18269
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 15.06.2013 22:09

DarCro napisał(a):Jakby ktoś chciał mi towarzyszyć w kolejnej małej przygodzie, to zapraszam: :papa:
l


O ile zdążyłem poznać autora to"małe" będzie jak u Setha Godina :wink:

Już się tam zameldowałem :D


Pozdrawiam
Piotr
DarCro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1196
Dołączył(a): 12.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) DarCro » 16.06.2013 14:49

demi-duox napisał(a):
DarCro napisał(a):Jakby ktoś chciał mi towarzyszyć w kolejnej małej przygodzie, to zapraszam: :papa:

rumunia-okiem-wampira-w-bagazniku-t41714.html


Kolejna mała, a koniec na Wielkanoc :wink:


Nie byłbym taki optymistyczny.
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1974
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 19.06.2013 13:28

nati69 napisał(a):A z innej beczki - czy dzieci ( 6 i 8 lat) tez obowiązują "skromne szaty" w trakcie wizyt w monastyrach i meczetach? Czy też u nich przejdą szorty i bluzki na ramiaczkach? (już widzę jak moja sześciolatka da sobie założyc spodnie za kolana w 35-stopniowym upale :roll: )


bluzek na ramiączka unikaliśmy w przypadku wchodzenia na Bałkanach do świątyń, natomiast krótkie spodenki (u mnie) nie przeszkadzały nigdzie poza jednym małym monastyrem w Czarnogórze (dostałem dresowe spodnie) oraz cerkwią patriarchalną w Belgradzie, gdzie baba zrobiła taką awanturę, że hej... dopiero po kilku minutach okazało się, że mają "ochraniacze" na kolana, ale pani najwyraźniej uznała, że wpierw trzeba z pyskiem ;)
nati69
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 12.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) nati69 » 19.06.2013 20:20

Pudelek napisał(a):
nati69 napisał(a):A z innej beczki - czy dzieci ( 6 i 8 lat) tez obowiązują "skromne szaty" w trakcie wizyt w monastyrach i meczetach? Czy też u nich przejdą szorty i bluzki na ramiaczkach? (już widzę jak moja sześciolatka da sobie założyc spodnie za kolana w 35-stopniowym upale :roll: )


bluzek na ramiączka unikaliśmy w przypadku wchodzenia na Bałkanach do świątyń, natomiast krótkie spodenki (u mnie) nie przeszkadzały nigdzie poza jednym małym monastyrem w Czarnogórze (dostałem dresowe spodnie) oraz cerkwią patriarchalną w Belgradzie, gdzie baba zrobiła taką awanturę, że hej... dopiero po kilku minutach okazało się, że mają "ochraniacze" na kolana, ale pani najwyraźniej uznała, że wpierw trzeba z pyskiem ;)


To nie jest tragicznie - skoro tylko połowicznie musimy byc przyzwoici :D
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 21.06.2013 09:22

Po blisko 3 tygodniach wracam do po(m)stowania na cro. Pierwszy post musiał być w wiosennym wątku.

Drogi DarCro, Twoja relacja jest
Obrazek
najwyższej gwarantowanej jakości
Obrazek
pokazała mnóstwo mniej znanych a smakowitych krajobrazowych dań
Obrazek
jest w zgodzie z naturą, na łonie natury
Obrazek
i była czytana przeze mnie z ogromną satysfakcją.




DarCro napisał(a):Zamiast epilogu, jeszcze trochę refleksji i podsumowań, także wizualnych.
Wydaje mi się, że tendencja mojego aparatu do rosnącej ziarnistości została ostatnio wzbogacona o nieustawianie ostrości.
I jedna ciekawa rzecz, która nie wiem czym wytłumaczyć. Zdjęcia obrabiam na dużym stacjonarnym monitorze i na nim jeszcze jakoś w miarę wyglądają.
A gdy przeglądam je potem na laptopie, wyglądają o wiele gorzej.
Nie wiem, może to kwestia różnych rozdzielczości…

W połączeniu z tym, że moje oczy zaczynają mieć kłopot z dobrym fokusowaniem na monitorze komputera, coraz więcej zdjęć wychodzi mi nieostrych lub przeostrzonych, jeśli próbuję cos korygować post factum.

Twoje osobiste odczucia (ziarnistość i nieustawianie ostrości) być może są prawdziwe, matryca jak każda elektronika ma jakąś przewidzianą żywotność i z biegiem lat staje coraz bardziej "brudna". Objawia się to również przyciemnieniem zdjęć, a że aparat usiłuje poprawić co sam wyprodukował robi nieprzewidywalne poprawki. Dlatego coraz trudniej dla nieco dziwnych zdjęć zrobić satysfakcjonującą korektę.
Na szczęście nie przyszło Ci do głowy obrabiać zdjęcia na notebooku a na monitorze komputera stacjonarnego. W jednym z moich notebooków była karta graficzna, do której można było podłączać zewnętrzny monitor. Szok jak płaskie i stalowo zszarzałe kolory są na ekranie notebooka i pozbawione ostrości! Nie wiem ile osób czyta relacje i ogląda zdjęcia na dużych stacjonarnych monitorach, ale Ci którzy nadal to robią, na piękne zdjęcia w Twojej relacji nie mieli żadnego powodu na narzekania.

DarCro napisał(a):Jeśli ten aparat kosztował 900 zł 6 lat temu, czy jest szansa, że dziś aparat tej klasy będzie kosztował powiedzmy 700 zł?! Hmm…

Będziesz kupować aparat tej samej klasy?
Hmm...
Nie wiem czy taki jeszcze znajdziesz w idealnym stanie, koniecznie nowy.....
W aparatach cyfrowych przez 6 lat dużo się zmieniło. Pojawiły się superzoomy, bezlusterkowce, lustrzanki dla amatorów. Najmniej wiem na temat aparatów kompaktowych.
U nas cenowo wyglądało to tak:
8 lat temu pierwszy kompakt - 500zł
6 lat temu taki jak twój canon - 900 zł
3 lata temu lustrzanka Pentax z dodatkowym obiektywem i innymi akcesoriami - 3000 zł
2,5 roku temu Fuji hs10 z torbą, ładowarką, kartą pamięci - 1000 zł

W najbliższych latach nie planujemy wymiany aparatu a ja Ci życzę dobrego wyboru. O Twoje kadry się nie martwię są świetne.
DarCro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1196
Dołączył(a): 12.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) DarCro » 21.06.2013 17:18

Dzięki za wszystkie ochy i achy. :) :oops:

Lidia K napisał(a):Będziesz kupować aparat tej samej klasy?


Raczej nie mam pieniedzy, aby wyjść poza to.
I potrzeby też nie mam, bo tak jak było na samym początku życia tego aparatu, to mi absolutnie wystarcza. Zobaczymy co życie przyniesie...
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 21.06.2013 17:44

DarCro napisał(a):
Lidia K napisał(a):Będziesz kupować aparat tej samej klasy?


Raczej nie mam pieniedzy, aby wyjść poza to.
I potrzeby też nie mam, bo tak jak było na samym początku życia tego aparatu, to mi absolutnie wystarcza. Zobaczymy co życie przyniesie...


To Ci podpowiem.
Poczytałam Twój najnowszy rumuński wątek (jeszcze bez zostawienia śladu) szczególnie dokładnie przyglądając się zdjęciom. Są bardzo udane. Aż się dziwię, że na canona narzekasz. Bo tak naprawdę najważniejsze są kadry i aby być w ciekawym miejscu o właściwej porze.

Nie zamieniałabym canona (na tańszy, młodszy model) dopóki aparat nie straci możliwości robienia zdjęć. A jeżeli Ci nie spadnie na beton rozwalając ekranik (jak to się stało z HP) to można jeszcze odwiedzić zakład naprawy aparatów cyfrowym i poprosić o czyszczenie matrycy.
Tyle, że ja nie widzę jeszcze takiej potrzeby.
DarCro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1196
Dołączył(a): 12.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) DarCro » 22.06.2013 09:48

Lidia K napisał(a):Nie zamieniałabym canona (na tańszy, młodszy model) dopóki aparat nie straci możliwości robienia zdjęć.


I chyba tak sie stanie. :)
K2
Croentuzjasta
Posty: 217
Dołączył(a): 30.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) K2 » 22.06.2013 14:55

Cześć,

Wracając do Twojego podsumowania. Ciekawe że nawet w pierwszej piątce atrakcji nie znalazło się Jezioro Koman. Zdjęcia tam zrobione bardzo ładne (jak wszystkie zresztą), atrakcja chyba duża. Kwestia upału czy ceny jaką zapłaciliście?

Pzdr
K2
DarCro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1196
Dołączył(a): 12.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) DarCro » 22.06.2013 15:29

Może po prostu "pierwsza piątka" wzbudziła więcej emocji... Ciężko powiedzieć.
erde
Croentuzjasta
Posty: 219
Dołączył(a): 01.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) erde » 14.07.2013 15:43

przepioor napisał(a):
DarCro napisał(a):
Obrazek

Ten budynek w nowszej części miasta budzi nasze szczególne zainteresowanie. Wydaje się próbą skopiowania Białego Domu. To chyba jedyny kraj, w którym muzułmanie kochają Amerykę.


Mogę się czepnąć? Mnie to bardziej się widzi na Capitol :wink:

A to po prostu jest nowy budynek Uniwersytetu w Beracie.
Załączniki:
P1030116A.jpg
Wrzesień 2012 r - ostatnie roboty
P1030115A.jpg
Napis nie kłamie
DarCro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1196
Dołączył(a): 12.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) DarCro » 20.07.2013 22:20

No i się wyjaśniło...
DarCro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1196
Dołączył(a): 12.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) DarCro » 26.02.2014 19:57

Po przeczytaniu mojej relacji, amerykańscy naukowcy wzięli się do pracy i oto rezultaty:

Muszla klozetowa wymusza bowiem takie ułożenie odbytnicy i obejmującego ją mięśnia łonowo-odbytniczego (patrz grafika), że stolec przemieszcza się pod kątem utrudniającym mu "przyjście na świat". Tymczasem kiedy kucamy, odbytnica jest ustawiona niemal pionowo, co sprawia, że wypróżniamy się łatwiej, dokładniej i przyjemniej.

Obrazek

Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75400,15525601,Wyg ... a_nie.html
K2
Croentuzjasta
Posty: 217
Dołączył(a): 30.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) K2 » 27.02.2014 09:43

Wydaje się więc, że nieprawidłowa pozycja najazdowa Piotra Żyły może mieć inne źródło niż fachowcy przypuszczają.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 27.02.2014 09:50

K2 napisał(a):Wydaje się więc, że nieprawidłowa pozycja najazdowa Piotra Żyły może mieć inne źródło niż fachowcy przypuszczają.


Za Wikipedią:
Niektóre bodźce, powodujące wydzielanie endorfin, to:
śmiech


Dawka endorfin dostarczona z rana - dziękuję.
:lol:

Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Serbia, Macedonia i Albania - tropem tureckich toalet - strona 39
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone