Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Serbia, Macedonia i Albania - tropem tureckich toalet

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1727
Dołączył(a): 20.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 10.06.2013 10:12

DarCro napisał(a): Quiz z pierwszej strony wygrał kulka – 3 punkty, a PabloX zajął drugie miejsce z 2 punktami.

Rywalizacja była zatem bardzo wyrównana -

… tak jak mecz Mołdawia – Polska…

Gratuluję zwycięzcom!

Hvala! :D A także chwała autorowi quizu i całej wspaniałej relacji :D

Fanatic :wink: :papa:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 10.06.2013 11:29

Kawał solidnej roboty.
Podsumowanie robi wrażenie.
Szkoda, że to już koniec - jak teraz żyć?

Mam nadzieję, że niedługo nastąpi upragniony ciąg dalszy.

Pozdrawiam
DarCro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1196
Dołączył(a): 12.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) DarCro » 10.06.2013 21:19

demi-duox napisał(a): Zazdroszczę zdolności percepcji tylu wrażeń (po takich wakacjach trochę czasu zabiera dojście do siebie jak się wróci do domu?)


Owszem, trochę.
Dziewięć miesięcy relacji.

demi-duox napisał(a):Nb. z tych wyliczeń mógłby się urodzić tytuł całości - Wakacje za granicą za 10 euro są możliwe :) (albo i mniej licząc po dzisiejszym kursie).


"Ale Bałkany?! 8O Tam tylko plebs jeździ. "- jak można sie dowiedzieć z wielu wpisów w onecie. :)

demi-duox napisał(a): Najlepsze było to, że jak się relacja zaczynała to miałem wrażenie, że jest ona pisana na bieżąco, wprost z podróży :) .


Nastepnym razem może lepiej będę zwodził. :boss:

Szymuś napisał(a):To może kwestia kalibracji obu ekranów


Może. Alternatywą jest nie patrzyć na relację w notebooku. :)

Jacek S napisał(a):Szkoda, że to już koniec - jak teraz żyć?


Aaaaaa, to już pytanie do premiera!
(Ale słyszałem też odpowiedź: "Oddychać.")
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18318
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 11.06.2013 01:08

DarCro napisał(a):Najfajniejsza ruina: Felix Romuliana.


Muszę się przyznać , że mnie też zapadła w pamięć - ma coś w sobie 8)


Pozdrawiam
Piotr
krzyswerm
Croentuzjasta
Posty: 164
Dołączył(a): 03.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzyswerm » 11.06.2013 12:41

Witam.
Pomimo tego, że nie wpisywałem postów w Twojej relacji to czytałem ją uważnie, jest świetna. W te wakacje wybieram się w podobną trasę tylko chyba w odwrotnym kierunku: BiH, Czarnogóra, Albania, Macedonia, Serbia. Może uda mi się zahaczyć o północna Grecję. Mam nadzieję, że dostarczy mi podobnych wrażeń co Tobie.
Pozdrawiam i życzę udanych wyjazdów 2013.
Krzyś.
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 11.06.2013 14:18

Dzięki za relację i dzięki za Uvac. Niedawno zastanawiałem się co tu jeszcze ciekawego można by w Serbii zobaczyć. Pomyśleć, że podczas tegorocznych wakacji przejeżdżaliśmy tak blisko i nie mieliśmy pojęcia o tym pięknym miejscu.

Pozdrawiam
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 11.06.2013 18:45

Ja również dziękuję :) .
Mam nadzieję, że kiedyś uda mi się zobaczyć chociaż kilka z tym miejsc, jakie pokazałeś i barwnie opisałeś.

Życzę kolejnych niezwykłych podróży, dzięki czemu wiele wieczorów upłynie nam przy ciekawej lekturze 8) .

:papa:
DarCro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1196
Dołączył(a): 12.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) DarCro » 12.06.2013 20:35

krzyswerm napisał(a):W te wakacje wybieram się w podobną trasę tylko chyba w odwrotnym kierunku: BiH, Czarnogóra, Albania, Macedonia, Serbia. Może uda mi się zahaczyć o północna Grecję. Mam nadzieję, że dostarczy mi podobnych wrażeń co Tobie.


Albo i większych!

KOL napisał(a):Dzięki za relację i dzięki za Uvac. Niedawno zastanawiałem się co tu jeszcze ciekawego można by w Serbii zobaczyć. Pomyśleć, że podczas tegorocznych wakacji przejeżdżaliśmy tak blisko i nie mieliśmy pojęcia o tym pięknym miejscu.


Chyba go nie zalało, więc wciąż czeka na Was. :)

dangol napisał(a): Mam nadzieję, że kiedyś uda mi się zobaczyć chociaż kilka z tym miejsc, jakie pokazałeś i barwnie opisałeś.


Myślę, że nie będą to płonne nadzieje!

Pozdrawiam wszystkich! :papa:
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 12.06.2013 21:15

DarCro napisał(a):No właśnie, to miała być , o ile pamiętam, zorganizowana objazdówka - o dziwo po Serbii… Jak było? Coś zaskoczyło lub szczególnie wpadło w oko?

Tak to była objazdówka z Polski autokarem , z programu jesteśmy zadowoleni ( Serbia - Bułgaria - Macedonia - Serbia). :)

Serbia - ładny kraj, mili ludzie , jest taniej niż w Chorwacji, ale lubią politykować i się "wybielać" Nie pierwszy raz to usłyszałem ( kilka lat temu od Serba pracującego w Czarnogórze, 4 lata temu od przewodniczki w Belgradzie i teraz), Chodzi oczywiście o domową wojnę, o przyjaźni z Rosjanami i złymi Amerykanami i członkami NATO , którzy zbombardowali w Serbii strategiczne punkty, miasta a co za tym idzie zginęli też przypadkowi niewinni cywile . Swoje "wyczyny" przemilczają , ot taka ich dotknęła amnezja.
Macedonia - piękny kraj, bardzo serdeczni ludzie, w stosunku do Chorwacji tańsza. Do Macedonii chętnie bym powrócił samochodem, potem przez Albanię i Czarnogórę pojechał do Chorwacji, przy okazji coś bym zwiedził.

Może Ania - fiolek napisze relację to da więcej informacji.
pozdrav
DarCro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1196
Dołączył(a): 12.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) DarCro » 13.06.2013 10:10

krakuscity napisał(a):Serbia - ładny kraj, mili ludzie , jest taniej niż w Chorwacji, ale lubią politykować i się "wybielać" [...] Swoje "wyczyny" przemilczają , ot taka ich dotknęła amnezja


Chyba wszystkie narody tak mają, a przynajmniej większość każdego społeczeństwa.
nati69
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 12.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) nati69 » 13.06.2013 11:52

A z innej beczki - czy dzieci ( 6 i 8 lat) tez obowiązują "skromne szaty" w trakcie wizyt w monastyrach i meczetach? Czy też u nich przejdą szorty i bluzki na ramiaczkach? (już widzę jak moja sześciolatka da sobie założyc spodnie za kolana w 35-stopniowym upale :roll: )
DarCro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1196
Dołączył(a): 12.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) DarCro » 13.06.2013 12:25

Unikaliśmy konfrontacji :), i do monastyrów część żeńska wyprawy owijała się cieniutkimi szerokimi szalami, w które Moja Lepsza się zaopatrzyła.
nati69
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 12.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) nati69 » 13.06.2013 13:03

DarCro napisał(a):Unikaliśmy konfrontacji , i do monastyrów część żeńska wyprawy owijała się cieniutkimi szerokimi szalami, w które Moja Lepsza się zaopatrzyła

no to mogę mieć tylko nadzieję, że mój pisklaczek weźmie przykład z mamy i przywdzieje strój maskujący :lol:
DarCro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1196
Dołączył(a): 12.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) DarCro » 15.06.2013 20:21

Jakby ktoś chciał mi towarzyszyć w kolejnej małej przygodzie, to zapraszam: :papa:

rumunia-okiem-wampira-w-bagazniku-t41714.html
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 15.06.2013 21:00

DarCro napisał(a):Jakby ktoś chciał mi towarzyszyć w kolejnej małej przygodzie, to zapraszam: :papa:

rumunia-okiem-wampira-w-bagazniku-t41714.html



Kolejna mała, a koniec na Wielkanoc :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Serbia, Macedonia i Albania - tropem tureckich toalet - strona 38
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone