Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Samolotem do Chorwacji

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 28.12.2015 09:34

majchrzy napisał(a):2300-2500 to samo paliwko do Mazdzi żonki :) (pali jak smok), winietki, przegląd samochodu przed wyjazdem, rozszerzenie ubezpieczenia auta do 1300km, zakup potrzebnych rzeczy, tzw. w razie czego (żarówki "same żarniki to wydatek 150pln za sztukę", olej z litr, płyn chłodniczy, dobicie klimy) a może coś wyjść jeszcze w trakcie przeglądu. Myślę, że sama podróż to wydatek min 3000pln w moim wypadku. A jeszcze jakiś nocleg po drodze (2 dzieci młodzsze ma 3 latka) to już się zrobi 3500pln.

Mam to szczęście, że do Wawki na lotnisko mam 1godzinkę, 2 godz. oczekiwanie na lotnisku, 3 godz. lot i ze 2-3 godz. dojazd na miejsce. Czyli łącznie z 10 godzin i jesteśmy na miejscu :)

Trzeba to jeszcze dokładnie policzyć ale to tak szacunkowo jakoś wyjdzie, więc w moim wypadku koszt dojazdu samochodem a samolotem jest porównywalny a czas i spokój jest bezcenny (dwoje dzieci na pokładzie a to jeść a to pić, siku i wszechobecne pytanie a daleko jeszcze :evil: ).


Widzę że liczysz tak aby usprawiedliwić te wysokie koszty przelotu i uspokoić własne sumienie że samolotem jest taniej :). Nie czepiam się ale nie ma mowy aby to była tańsza opcja :). Też jestem z okolic Wawy, mam autko spore (2t 4x4) i paliło mi ono w trasie 8l ON czyli wyszło mi za paliwo i winiety jakieś 1500zł w obie strony (objazdem SLO dla relaksu:). Olej i tak musisz wymieniać, klimę trzeba dobić ale nie co roku. Pierwsze słyszę aby wozić żarniki do xenona :), ubezpieczenie można dobre wyhaczyć przy okazji regularnej polisy, płyn chłodniczy wymienia się co 5 lat :). W samolocie nie doliczyłeś jeszcze kosztów dojazdów do lotniska a w Cro z tego co się orientuje małe to one nie będą raczej no i musisz siedzieć na tyłku w jednym miejscu co przy 2 tyg. może być bardzo nudne. Możesz wynająć auto ale to dodatkowe koszta a i może być kłopot ze znalezieniem pojazdu w małych miejscowościach. Lepiej jest już poszukać oferty z biura podróży z przelotem w cenie bo myślę iż wyjdzie ci taniej i warunki możesz mieć lepsze. Samolotem jest fajnie w 2 osoby, ja nie lubie bardzo tego czekania i tych kolejek na lotniskach. Samochodem niby dłużej ale sam decydujesz o wszystkim, no i wielu z nas po prostu lubi tą coroczną wycieczkę i "przegonienie" swojego pojazdu :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.12.2015 09:44

Z napisał(a):Są tanie opcje z Berlina do Zadaru 244zł bądż Splitu 335zł lub Dubrownika 400zł,za loty w dwie strony,info zdobyte na Kayaku.Lecz można pokombinować z Ryanairem i z przesiadką w Brukseli bądż Oslo polecieć,lecz w tym przypadku dochodzą ceny bagażu i robi się kicha

Opcja dobra dla lubiących zwiedzać lotniska :wink:
majchrzy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 171
Dołączył(a): 06.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) majchrzy » 28.12.2015 10:10

yzedef napisał(a):
majchrzy napisał(a):2300-2500 to samo paliwko do Mazdzi żonki :) (pali jak smok), winietki, przegląd samochodu przed wyjazdem, rozszerzenie ubezpieczenia auta do 1300km, zakup potrzebnych rzeczy, tzw. w razie czego (żarówki "same żarniki to wydatek 150pln za sztukę", olej z litr, płyn chłodniczy, dobicie klimy) a może coś wyjść jeszcze w trakcie przeglądu. Myślę, że sama podróż to wydatek min 3000pln w moim wypadku. A jeszcze jakiś nocleg po drodze (2 dzieci młodzsze ma 3 latka) to już się zrobi 3500pln.

Mam to szczęście, że do Wawki na lotnisko mam 1godzinkę, 2 godz. oczekiwanie na lotnisku, 3 godz. lot i ze 2-3 godz. dojazd na miejsce. Czyli łącznie z 10 godzin i jesteśmy na miejscu :)

Trzeba to jeszcze dokładnie policzyć ale to tak szacunkowo jakoś wyjdzie, więc w moim wypadku koszt dojazdu samochodem a samolotem jest porównywalny a czas i spokój jest bezcenny (dwoje dzieci na pokładzie a to jeść a to pić, siku i wszechobecne pytanie a daleko jeszcze :evil: ).


Widzę że liczysz tak aby usprawiedliwić te wysokie koszty przelotu i uspokoić własne sumienie że samolotem jest taniej :). Nie czepiam się ale nie ma mowy aby to była tańsza opcja :). Też jestem z okolic Wawy, mam autko spore (2t 4x4) i paliło mi ono w trasie 8l ON czyli wyszło mi za paliwo i winiety jakieś 1500zł w obie strony (objazdem SLO dla relaksu:). Olej i tak musisz wymieniać, klimę trzeba dobić ale nie co roku. klimę trzeba dobić ale nie co rokuubezpieczenie można dobre wyhaczyć przy okazji regularnej polisy, płyn chłodniczy wymienia się co 5 lat :). W samolocie nie doliczyłeś jeszcze kosztów dojazdów do lotniska a w Cro z tego co się orientuje małe to one nie będą raczej no i musisz siedzieć na tyłku w jednym miejscu co przy 2 tyg. może być bardzo nudne. Możesz wynająć auto ale to dodatkowe koszta a i może być kłopot ze znalezieniem pojazdu w małych miejscowościach. Lepiej jest już poszukać oferty z biura podróży z przelotem w cenie bo myślę iż wyjdzie ci taniej i warunki możesz mieć lepsze. Samolotem jest fajnie w 2 osoby, ja nie lubie bardzo tego czekania i tych kolejek na lotniskach. Samochodem niby dłużej ale sam decydujesz o wszystkim, no i wielu z nas po prostu lubi tą coroczną wycieczkę i "przegonienie" swojego pojazdu :)


mam autko spore (2t 4x4) i paliło mi ono w trasie 8l ON czyli wyszło mi za paliwo i winiety jakieś 1500zł w obie strony (objazdem SLO dla relaksu:). Mam Mazdę CX7 2.3 Turbo z racji masy i mocy pali ok15l/100km
klimę trzeba dobić ale nie co roku. Przed wyjazdem sprawdzenie i dobicie klimy obowiązkowe nie chcę mieć piekarnika w razie czego i pluć sobie, czemu nie dobiłem.
rokuubezpieczenie można dobre wyhaczyć przy okazji regularnej polisy. Tak samochody mam ubezpieczone w PZU i tam mam opcję rozszerzenia w przypadku mojego samochodu za 250pln
płyn chłodniczy wymienia się co 5 lat :) a co w przypadku pęknięcia jakiegoś węża lub obsunięciu opaski warto coś mieć przy sobie.
Pierwsze słyszę aby wozić żarniki do xenona :) wolę nie ryzykować przejazdu przez Słowację bez kompletu żarówek może się to okazać bardzo kosztowne.
koszt dojazdu na lotnisko to 200pln razem z parkingiem koło Okęcia.
W Chorwacji uprawiam leżing i plażing :D z racji pracy jeżdżę na wakacje tylko na tydzień :(
Głównie korzystam z ofert biur podróży.
Samochód ma wiele zalet ale ja w dalej uważam że w moim przypadku samolot wychodzi korzystniej.
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :D
klerjeser
zbanowany
Posty: 426
Dołączył(a): 21.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) klerjeser » 28.12.2015 11:34

majchrzy napisał(a):
tanhayi napisał(a):Lot otwiera trasy z PL do Splitu i Zadaru


2 osoby dorosłe i 2 dzieci za niecałe 3800pln do Splitu, moim zdaniem cena super w sumie troszkę drożej niż samochodem a o wiele szybciej bo 2-3 godzinki a nie 24 :)
Oferta warta rozważenia.
Może ktoś wie gdzie jest taniej i na miejsce, tzn do Splitu?



Koszt przejazdu tam i nazad Mimic wyniósl mnie niecałe 1400 zl. 2 litry benzyna.

Samolotem "troszkę" drożej, czyli 3800 zł :D
majchrzy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 171
Dołączył(a): 06.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) majchrzy » 28.12.2015 12:27

klerjeser napisał(a):
majchrzy napisał(a):
tanhayi napisał(a):Lot otwiera trasy z PL do Splitu i Zadaru


2 osoby dorosłe i 2 dzieci za niecałe 3800pln do Splitu, moim zdaniem cena super w sumie troszkę drożej niż samochodem a o wiele szybciej bo 2-3 godzinki a nie 24 :)
Oferta warta rozważenia.
Może ktoś wie gdzie jest taniej i na miejsce, tzn do Splitu?



Koszt przejazdu tam i nazad Mimic wyniósl mnie niecałe 1400 zl. 2 litry benzyna.

Samolotem "troszkę" drożej, czyli 3800 zł :D


Do Splitu mam 1550km dokładnie według google :)
Koszt przejechania 100km w moim przypadku (pełne obciążenie) to ok 75pln ( z racji silnika leję w bak min.98emkę).
Więc samo paliwo wyniesie 2250pln jak się nie zamotam gdzieś po drodze :)
Z 500pln na winietki i 2750 pln min. a gdzie reszta wydatków?
klerjeser
zbanowany
Posty: 426
Dołączył(a): 21.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) klerjeser » 28.12.2015 12:58

Do Splitu mam 1550km dokładnie według google :)
Koszt przejechania 100km w moim przypadku (pełne obciążenie) to ok 75pln ( z racji silnika leję w bak min.98emkę).
Więc samo paliwo wyniesie 2250pln jak się nie zamotam gdzieś po drodze :)
Z 500pln na winietki i 2750 pln min. a gdzie reszta wydatków?


Dziwlolągów z Warszawy, jeżdżących ciężarówkami palącymi tylko 98 i gubiącymi się na trasie jest na szczęście mniej niż promil :)

Miłego i taniego dojazdu z lotniska w Splicie i wycieczek na miejscu :D
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 28.12.2015 13:03

klerjeser napisał(a):
Do Splitu mam 1550km dokładnie według google :)
Koszt przejechania 100km w moim przypadku (pełne obciążenie) to ok 75pln ( z racji silnika leję w bak min.98emkę).
Więc samo paliwo wyniesie 2250pln jak się nie zamotam gdzieś po drodze :)
Z 500pln na winietki i 2750 pln min. a gdzie reszta wydatków?


Dziwlolągów z Warszawy, jeżdżących ciężarówkami palącymi tylko 98 i gubiącymi się na trasie jest na szczęście mniej niż promil :)

Miłego i taniego dojazdu z lotniska w Splicie i wycieczek na miejscu :D

Z głową u Ciebie w porządku?,nie każdy musi być centusiem.
majchrzy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 171
Dołączył(a): 06.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) majchrzy » 28.12.2015 13:17

klerjeser napisał(a):
Do Splitu mam 1550km dokładnie według google :)
Koszt przejechania 100km w moim przypadku (pełne obciążenie) to ok 75pln ( z racji silnika leję w bak min.98emkę).
Więc samo paliwo wyniesie 2250pln jak się nie zamotam gdzieś po drodze :)
Z 500pln na winietki i 2750 pln min. a gdzie reszta wydatków?


Dziwlolągów z Warszawy, jeżdżących ciężarówkami palącymi tylko 98 i gubiącymi się na trasie jest na szczęście mniej niż promil :)

Miłego i taniego dojazdu z lotniska w Splicie i wycieczek na miejscu :D


Nie jestem z Warszawy i nie jestem "dziwolągiem", poza tym to określenie uważam delikatnie mówiąc za przegięcie ale nie wnikam to tylko świadczy o twojej niskiej kulturze osobistej i nie poruszam już tego tematu.
Nie ma ciężarówek w Warszawie a może i w całej Polsce zasilanych benzyną 98, diesel owszem. Czy są ludzie gubiący się na trasie, tak poznałem kilku kiedy pytano mnie o drogę nawet przez CB.
Liczę się z kosztami wynikającymi z dojazdem z lotniska na miejsce ale myślę szukać czegoś blisko Splitu więc może nie będą tak duże.
Na wycieczki nie jeżdżę wolę leżeć i odpoczywać na plaży przy chłodnym browarku :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.12.2015 13:25

Generalnie mało które auto pali jak u ciebie 15 litrów na 100 km :roll:


Chorwacja samolotem z biur podróży jest droga także dla Niemców.

Za zdecydowanie mniejsze pieniądze jest np. Hiszpania czy Grecja
Wynika to też z tego, że w Chorwacji jest mało hoteli z all inclusive
Takie przeważnie lubią ci, co latają samolotami z biur podróży.
A ponieważ popyt jest spory, a konkurencja nieduża, to hotele w Chorwacji mogą się cenić. :roll:
I się cenią :roll:

Teraz sobie popatrzyłem na oferty w Thomas.Cook,
porównałem analogiczne oferty czyli ------
2 osoby dorosłe, 2 tygodnie pobytu z all inclusive, hotel ***, wylot 3 lub 4 lipca ze Stuttgartu

- Hotel Epidaurus, Cavtat koło Dubrownika - 3018 euro
- Hotel Palia Sa Coma Playa, wyspa Majorka - 1905 euro
- Hotel Kamari Beach, wyspa Rodos - 2158 euro

Więc prędko nie będzie tanich lotów do Chorwacji 8)
majchrzy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 171
Dołączył(a): 06.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) majchrzy » 28.12.2015 13:46

Generalnie mało które auto pali jak u ciebie 15 litrów na 100 km :roll:
Liczyłem się z tym przy zakupie na szczęście żonka mało jeździ ale niestety przy jej spokojnej jeździe pali 13-14 litrów, mi natomiast 15 :) ale ten typ tak ma rewanżuje się przyjemnością z jazdy :)

Za zdecydowanie mniejsze pieniądze jest np. Hiszpania czy Grecja
Wynika to też z tego, że w Chorwacji jest mało hoteli z all inclusive
Właśnie dlatego już od trzech lat nie byliśmy w Chorwacji. Jest przepiękna ale dosyć droga byliśmy dopiero dwukrotnie i chcemy tam pojechać jeszcze przynajmniej raz.
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 28.12.2015 14:30

majchrzy napisał(a):Mam Mazdę CX7 2.3 Turbo z racji masy i mocy pali ok15l/100km
Przed wyjazdem sprawdzenie i dobicie klimy obowiązkowe nie chcę mieć piekarnika w razie czego i pluć sobie, czemu nie dobiłem.
Tak samochody mam ubezpieczone w PZU i tam mam opcję rozszerzenia w przypadku mojego samochodu za 250pln
a co w przypadku pęknięcia jakiegoś węża lub obsunięciu opaski warto coś mieć przy sobie.
wolę nie ryzykować przejazdu przez Słowację bez kompletu żarówek może się to okazać bardzo kosztowne.
koszt dojazdu na lotnisko to 200pln razem z parkingiem koło Okęcia.
W Chorwacji uprawiam leżing i plażing :D z racji pracy jeżdżę na wakacje tylko na tydzień :(
Głównie korzystam z ofert biur podróży.
Samochód ma wiele zalet ale ja w dalej uważam że w moim przypadku samolot wychodzi korzystniej.
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :D


No właśnie ty chcesz i wolisz samolot i to są twoje preferencje :), nie dorabiaj teorii o kosztach bo to bez sensu i nijak się nie broni.. :). O autko powinno dbać się cały rok, użytkujemy je przecież na co dzień a wtedy nie mamy jakiś mega kumulacji kosztów (nie piszę o tym że nam coś nagle walnie bo tego nijak nie da się przewidzieć raczej).
Klimę producenci przewidują serwisować co 2 lata i to jest ok, może ci coś w niej strzelić, tak jak jakiś wąż od chłodnicy... tyle że płyn może i w cro kupić na każdej stacji no i jak jesteś taki przezorny to powinieneś mieć też węże i obejmy a do klimy maszynkę całą :).
Też leżę na plaży i to lubię... ale fajnie jest autkiem bryknąć się te 5km na inną plażę, potem jeszcze inną :). Browar każdy lubi i fajnie też podjechać do Marketu i nakupić go sobie z zapasem jak również jakieś jedzenie... co by nie było po knajpach chodzę codziennie i na piwo i na obiady ale jakby tak funkcjonować tylko na knajpach to nazbierałoby się na jakieś Melediwy :).
P.S popracuj nad cytowaniem bo strasznie źle się to co piszesz czyta :/.
majchrzy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 171
Dołączył(a): 06.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) majchrzy » 28.12.2015 20:27

Wróćmy lepiej do tematu ponieważ co człowiek to inne zdanie i pomysł na wakacje :D
Dzięki za uwagę rzeczywiście muszę popracować nad cytowaniem :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.12.2015 20:32

majchrzy napisał(a):Wróćmy lepiej do tematu ponieważ co człowiek to inne zdanie i pomysł na wakacje :D
Dzięki za uwagę rzeczywiście muszę popracować nad cytowaniem :D

Stare - ale aktualne :wink:
cytujemy-nauka-w-trzech-lekcjach-t15866.html
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 05.01.2016 09:53

Bodajże przedwczoraj gdzieś mi wpadło w oko info, że LOT wznawia trasy do Splitu i Zadaru. Do Splitu chyba 3x w tygodnu a do Zadaru 1x. Z głupia frant wszedłem sobie na stronkę LOT-u i poszukałem lotów tam w terminie 23.06 tam - 3.07 powrót. Znalazłem kilka lotów w cenie od ok. 800 zł za osobę w dwie strony ale na każdy znaleziony lot zostało tylko po kilka biletów.
kemilia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1015
Dołączył(a): 30.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kemilia » 10.03.2016 12:32

A ja właśnie zabukowałam samolot na 21 czerwca z Warszawy do Splitu
Koszt na 3 plus niemowlak to 2160 zł.
Ze Splitu odbiorą nas gospodarze do Marusici.
Na miejscu mamy od nich samochód do dyspozycji :)
2 lata temu koszt Daćką w gazie wynióśł nas ok. 1600 zł.
Ale ta droga masakra- w tym roku lecimy z Roczną dzidzią i mamy 2 dni więcej na wypoczynek :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Alternatywne środki lokomocji



cron
Samolotem do Chorwacji - strona 17
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone