Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Samolotem do Chorwacji

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 09.03.2017 18:15

Super informacja choc dla mnie troszke za pozno .
W ogole mam tydzien urlopu koncem kwietnia oj wtedy by sie skorzystalo ;)
Mr hepik
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 31.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mr hepik » 18.03.2017 19:46

Z tych 248 pln zrobi się szybko 500+
http://www.dziennikzachodni.pl/wiadomos ... ,11896369/
labusm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3278
Dołączył(a): 11.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) labusm » 18.03.2017 20:28

9-16lipca wychodzi mi 1524 za 3 osoby bez walizki. Do zastanowienia
marwisn
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 17
Dołączył(a): 20.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marwisn » 22.03.2017 18:08

Porównanie auta i samolotu.

Na plus :
- czas dotarcia. Autem dwa dni, samolotem dwie godziny...

Na minus :
- cena 1700 pln drożej
- brak możliwości zabrania, leżaków i innych większych gratów
- z Poznania do Katowic mam 400 km

Obrazek
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 462
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 23.03.2017 23:18

marwisn napisał(a):Na plus :
- czas dotarcia. Autem dwa dni, samolotem dwie godziny...
Na minus :
- cena 1700 pln drożej
- brak możliwości zabrania, leżaków i innych większych gratów

Ciekawe porównanie.

Ja stosuję nieco inną metodologię. Najpierw sprawdzam ile wyniesie mnie na osobę przejazd autem (paliwo, winiety, autostrady, promy, noclegi tranzytowe) i dzięki temu mam maksymalną dla mnie dopuszczalną cenę biletu na samolot.

Co do "dylematu" samolot/auto, na korzyść pierwszego przemawia dla mnie to, że jadąc na małe wyspy, na których auto nie byłoby potrzebne, nie trzeba płacić za jego przeprawienie promem. Ale z reguły jednak (jeśli chodzi o Chorwację) wygrywa auto, bo mogę go naładować "ile wlezie".
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 23.03.2017 23:26

marwisn napisał(a):Porównanie auta i samolotu.
Na minus :
- cena 1700 pln drożej

Ta kalkulacja jest dla ilu osób?
marwisn
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 17
Dołączył(a): 20.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marwisn » 24.03.2017 08:09

walp napisał(a):Ta kalkulacja jest dla ilu osób?


Dla czterech osób (troje dorosłych i dziecko).

Bagaż :
- 1 X rejestrowany 23 kg,
- 2 x podręczny (duży 16 kg)

Liniami Wizz Air.

Raphael napisał(a):Ja stosuję nieco inną metodologię. Najpierw sprawdzam ile wyniesie mnie na osobę przejazd autem (paliwo, winiety, autostrady, promy, noclegi tranzytowe) i dzięki temu mam maksymalną dla mnie dopuszczalną cenę biletu na samolot.


Suma sumarum wyjdzie chyba to samo. Gdyby odpuścić wynajem auta to cena za samolot jest akceptowalna.
Jeżeli nastawiamy sie na leżenie plackiem cały pobyt to ok, problem się robi jak trzeba dotrzec do marketu czy najdzie ochota na zwiedzenie czegokolwiek.

Chyba, że planujemy wszystko pod samolot. Kwatera blisko lotniska, marketu itd. Żeby można było spacerkiem...
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 24.03.2017 10:11

Dzięki za odpowiedź.

Miejscowość docelowa do Poljice, czy Poljica?
Jeśli Poljica na wyspie Krk, to wydaje mi się, że koszty przejazdu (opłaty autostradowe + paliwo) wyniosą z Poznania znacznie mniej. :wink:
histe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 202
Dołączył(a): 22.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) histe » 24.03.2017 10:35

Żeby rzetelnie porównać dojazd samochodem/samolotem trzeba by dodać do czasu przelotu czas dojazdu na lotnisko, czas na odprawę, czas na odebranie bagażu i czas na dotarcie do kwatery- potem okazuje się że czas przelotu to np 1/4 czasu podróży samolotem.
Do kosztów przelotu tez wypadało by dodać koszt dojazdu do lotniska i koszt dojazdu na kwaterę

Nic nie jest takie na jakie z pozoru wygląda, ale jest wybór i to jest najwazniejsze
Lider16
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 609
Dołączył(a): 29.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lider16 » 24.03.2017 14:32

Co do bagażu rejestrowanego to można rozważyć wysłanie zbednych w podróży rzeczy kurierem lub pocztą nawet. Wtedy koszty można obniżyć znacznie bo czasami loty z przesiadką ale tylko z bagazem podręcznym mogą wyjśc taniej a dopłata za bagaż w Wizzair cfz Ryanair do najniższych nie należy.
Co do "mania" ;-) samochodu na miejscu. Dwukrotnie byliśmy na campingu w Hiszpanii (w stacjonarnych namiotach). Za pierwszym razem wynajeliśmy auto na cały okres pobytu. Nie wyszło to najtaniej a przynajmniej połowę z tych 10 dni auto stało na campie.
Za drugim razem zrezygnowalismy z tego. Na camping dojechaliśmy pociagiem, wrocilismy na lotnisko autobusem, raz wzielismy auto na dalszą wycieczkę a pobliższe ogarnelismy lokalnym transportem.
Teraz wlasnie rozkminiam możliwość wysłania rzeczy potrzebnych na campie pocztą (paczka zwykła 20 kg kosztuje nieco ponad 100 zł) i leciec tylko z podręcznym zahaczając o Madryt na 3 dni zanim dotrzemy na wybrzeże
aro91
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 24.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) aro91 » 24.03.2017 14:47

Czy są też loty z Warszawy do Splitu ?
marwisn
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 17
Dołączył(a): 20.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marwisn » 24.03.2017 16:27

histe napisał(a):Żeby rzetelnie porównać dojazd samochodem/samolotem trzeba by dodać do czasu przelotu czas dojazdu na lotnisko, czas na odprawę, czas na odebranie bagażu i czas na dotarcie do kwatery- potem okazuje się że czas przelotu to np 1/4 czasu podróży samolotem.
Do kosztów przelotu tez wypadało by dodać koszt dojazdu do lotniska i koszt dojazdu na kwaterę


Masz rację. Dla mnie dodatkowy koszt to :
- paliwo
- parking za auto
- czas jaki potrzebuję by do Katowic dojechać

I wtedy oferta Wizz Air'a już nie jest tak atrakcyjna.


aro91 napisał(a):Czy są też loty z Warszawy do Splitu ?


LOT'em. Ale cena inna.

Za trasę Poznań - Warszawa - Split dla 3+1 wychodzi 4920 pln. Każdy z bagażem rejsowym 23 kg.
Barbara2017
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 17.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Barbara2017 » 27.06.2017 10:02

Nie widziałam żeby ktoś wspominał, ale w te wakacje nasz przewoźnik narodowy lata na trasie Warszawa- Pula. Ceny takie sobie, ale nowa możliwość jest.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 27.06.2017 18:48

Teraz tu dotarłam przez przypadek i mam pytanie: marwisn jak Ci wyszedł koszt autostrady w Polsce 300 zł? Z tego co wiem to Poznań-Wrocław jest free a Wr-KTW będzie coś 30 zł w jedną stronę.
Brakuje mi tu kosztu parkowania w Pyrzowicach ok. 50 zł/tydzień.
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 27.06.2017 18:58

piekara114 napisał(a):... Z tego co wiem...Wr-KTW będzie coś 30 zł w jedną stronę.

A dokładnie 16,20 PLN w jedną stronę. Z tego co ja wiem.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Alternatywne środki lokomocji



cron
Samolotem do Chorwacji - strona 19
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone